Koji ste horror zadnji gledali?

Razgovori ugodni o horor temama
Post Reply
User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 31 Oct 2006, 20:11

FilmTV wrote:
Zombiemachine wrote:Sutra dobijam Saw III i Masters of horror 2 neke epizode pa će biti bolje.
Da, sa Saw III će sigurno biti bolje :lol:
Gore od Creepersa, The plague-a, Room 6-a ili The I inside ne može biti. A frend mi je već javio o nekim "scenicama" koje će sigurno biti zabavne za vidjeti.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 31 Oct 2006, 21:53

Zombiemachine wrote:Gore od Creepersa, The plague-a, Room 6-a ili The I inside ne može biti. A frend mi je već javio o nekim "scenicama" koje će sigurno biti zabavne za vidjeti.
Meni se zijeva od tih scena, pravi strah je teško napraviti, čupanje kože i lomljenje kostiju nije. BTW, The I Inside baš i nije horror.

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 01 Nov 2006, 00:36

A di si doživio baš pravi strah na filmu?

Upravo sam pogledao Lemoru i Kolobos. Nije loše.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 01 Nov 2006, 00:59

@Zombiemachine - Hoću reći da postoji razlika između rezanja noge i straha. Strašne stvari su općenito one koje ne bi trebale izazivati strah, dakle dobre scares. Ako gledaš originalni Omen onaj mulac stvara nelagodu, da je na njegovom mjestu dlakavi dvometraš sa povezom na licu koji nosi veliku mačetu onda bi bio produkt trash horrora u kojima obično nema ničega strašnoga a s time su i paradoks ovog žanra. No, da se vratim na temu, meni Saw nije horror, ima njegove elemente samo ako pod elemente smatraš nešto krvi i urlanje ali po tome 99% trilera ima elemente horrora. U današnje vrijeme granice koje određuju žanrove su gotovo nevidljive, meni je Saw II recimo djelom i komedija jer me dobro nasmijao :D

Naravno, svakome svoje. Kako je HorrorHR rekao, svatko će unutar žanra na temelju svojim preferencija naći nešto interesantno. Tako se mi inače zajebavamo kako je meni neka opskurna drama genijalna a njega ludo zabavila neka nindža koja se borila sa ajkulama. Nije uopće važno u biti filozofirati oko granica i žanrova, glavno da se svi zabavljamo :)

User avatar
Chop Top
Posts: 18
Joined: 31 Oct 2006, 19:18
Location: Sarajevo

Post by Chop Top » 01 Nov 2006, 02:03

wilderness... vrlo, vrlo dobro 8/10
WHEN THERE'S NO MORE ROOM IN HELL, THE DEAD WILL WALK THE EARTH

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 01 Nov 2006, 09:05

Baš mi je frend pričao o Wildernessu, to su već dvije dobre preporuke za redom.

@filmtv
Kako hoćeš. Meni su te "strašne" scene postale dozlaboga dosadne jer se uvijek baziraju na istoj fori (nagloj sceni). Uopće ne dovodim u pitanje atmosferu u dobrom horroru, posebno u klasicima kao što su Omen ili Exorcist, ali mi je scena sa inekcijama u Saw 2 još uvijek veći horror nego išta u filmovima poput Grudge ili Ring (pritom ne impliciram da su ovi filmovi loši). A lik od dva metra sa mačetom je old school zakon. Nije poanta svakog horrora da izazove strah, poanta je da izazove fizičku reakciju bila ona strah, nelagoda, gađenje ili nešto drugo.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 01 Nov 2006, 09:16

Pa meni ta scena s injekcijama u SAW 2 nije bila ništa posebno. Nerviralo me njezino vrištanje dok se bacakala unutra. :? :roll:
Michel puši karu.

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 01 Nov 2006, 09:18

Što više pričam sa fanovima horrora, to mi se više čini da su postali izbirljivi ko mala djeca. Nisam našao ni jedan horror oko kojeg se 5-6 ljudi može složiti.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 01 Nov 2006, 09:19

Zombiemachine wrote:Što više pričam sa fanovima horrora, to mi se više čini da su postali izbirljivi ko mala djeca. Nisam našao ni jedan horror oko kojeg se 5-6 ljudi može složiti.
:lol: :lol: Ma ima vremena, naći će se već neki horor. 8)
Michel puši karu.

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 01 Nov 2006, 09:21

Alexandar Aja i Neill Marshall obećavaju.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 01 Nov 2006, 09:25

Zombiemachine wrote:Alexandar Aja i Neill Marshall obećavaju.
Je, stvarno obećavaju. Hills have eyes je bio odličan...
A Descent sjajan klaustrofobični horor kojemu ne zamjeram što ljudi krtice previše nalikuju na Goluma iz Lords of rings.
A Dog Soldiers, sjajan akcijski horor s odličnim obratima.
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 01 Nov 2006, 10:01

Zombiemachine wrote:Alexandar Aja i Neill Marshall obećavaju.
True true, svaki na svoj način. Trenutno mi je Marshall draži, Dog Soldiers i Descent su prejebeni filmovi...

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 01 Nov 2006, 13:52

Phantasm: Nije baš nešto film. Prilično besmislen, pomalo dosadan, loše glume, urnebesno smiješnih likova (The Tall Man; sorry ali kad složi onu facu ili jednostavno kaže nešto, ne možeš a da ne odvališ od smijeha). Leteća kugla je bezveze ali je scena svrdlanja glave i ištrcavanja krvi totalno zakon.

Phantasm II: Puno bolji i zabavniji film od prethodnika. Glumci su ponešto uvjerljiviji; ima više akcije; nasilja, krvi, fornijih scena a i tri kugle su prejebene, i u ovom nastavku barem imaju neku svrhu, dakle ne pojavljuju se tek tako kao u prvrom nastavku. Legendarna scena borbe motornim pilama; kugla koja masakrira tipa iznutra pa mu izađe na usta; fora završetak.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 01 Nov 2006, 14:12

Gledao sam Wilderness i ima par fora ali u globalu je film whatever. Props za te ideje i mali budžet ali sama priča je vrijedna 2 kn. Osim toga, malo krvi mi ne čini horror, to je po meni čisti triler.
Što više pričam sa fanovima horrora, to mi se više čini da su postali izbirljivi ko mala djeca. Nisam našao ni jedan horror oko kojeg se 5-6 ljudi može složiti.
Onda pričaš sa krivim ljudima, box office je dokaz da je Saw svima izvanredan film. Osim toga, ko kaže da se moramo složiti da nam je svima neki film dobar, svakome svoje :wink:

Što se tiče scene sa inekcijama isto nisam ostao baš impresioniran, ono urlanje me je iritiralo i samo sam tražio FF button.

Descent je definitivno genijalan!

User avatar
Rodman
Posts: 242
Joined: 06 Oct 2006, 11:35

Post by Rodman » 01 Nov 2006, 15:21

Vorador wrote:Phantasm: Nije baš nešto film. Prilično besmislen, pomalo dosadan, loše glume, urnebesno smiješnih likova (The Tall Man; sorry ali kad složi onu facu ili jednostavno kaže nešto, ne možeš a da ne odvališ od smijeha). Leteća kugla je bezveze ali je scena svrdlanja glave i ištrcavanja krvi totalno zakon.
Onaj stariji brat je najgori glumac kojeg sam vidio. :lol: Ko da su ga s ulice pokupili.

Post Reply