Novi Albumi

Za ljubitelje svih glazbenih pravaca.
Post Reply
User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: Novi Albumi

Post by popayy » 22 Sep 2011, 17:49

Jane Doe wrote:
popayy wrote:Image

Anthrax - Worship Music
Neznam - nakon 2 slušanja ok ali nisam prezadovoljan. Neke stvari jednostavno nemogu progutati na ovakvom albumu u ovom žanru.
nisam fan, ali dragi je i nije se mogo dobit od one pjesme koja počinje sa zvonima :zubifale: ono, Božić :lol: pa jebemu, nemreš to tako :facepalm: :lol:
isto kaže da mu je album nikakav. pobrao je super ocjene, remekdjelo thrash metala, a na kraju niš .... jbt. i mene zanima di je tu thrash, to je čušpajz svega, a kad još jednom čujem isprekidane gitarske rifove, mislim da ću ubit nekog :skrujufakju:
Ma to me i smeta najviše. Neznam koji je k**** svim tim silnim recenzentima koji ga toliko hvale. Nisam ni ja neki pretjerani fan ali poslije takvih osvrta očekivao sam bar dobar/pristojan album ( kao zadnjih par Megadetha - ne čisti superbrzi thrash ali dobar heavy/thrash mix ), a ono samo ČETIRI baš dobre stvari, a 2 najlošije pjesme sam poslušao triput i više nikad.
A jebiga šta sad.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Novi Albumi

Post by Wendigo » 22 Sep 2011, 18:53

John_Ryder wrote:Mastodon novi album :prayer: :rock:
ima ok stvari, ali nije do koljena jednom leviathanu ili crack the skye.

John_Ryder
Posts: 12044
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Novi Albumi

Post by John_Ryder » 22 Sep 2011, 19:45

to se slažem
Image

Image

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Novi Albumi

Post by Wendigo » 22 Sep 2011, 22:06

za sada sam ga poslušao samo 2 puta, vidjet ću kako će mi sjesti nakon više preslušavanja. mada, mogu oni to puno puno bolje...

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: Novi Albumi

Post by metallicat » 24 Sep 2011, 17:16

tek jučer saznala da je nova anthema izašla :facepalm: :jawbreaker:
Image
Image
Image

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Novi Albumi

Post by Sammy » 27 Sep 2011, 17:35

mene je novi mastodon malo razocarao..mozda mi nije dobro sjeo jos, mislim ima dobrih stvari, ali mi je sveukupni dojam nezadovoljavajuc za takav bend :/
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: Novi Albumi

Post by metallicat » 28 Sep 2011, 15:45

metallicat wrote:tek jučer saznala da je nova anthema izašla :facepalm: :jawbreaker:
Image
Image
neznam dal anath. ovdje ikog zanima, ja ću pisat svejedno :lol:
u biti ovaj novi album je rimejk. sve pjesme već postoje, ali uzete s različitih albuma, epova.. razlika je što ne growla i pratnja je simfonijski orkestar :prayer: na žalost, meni je sve to preloše, čak mislim da više nikad taj album neću poslušat. ali jedna pjesma, sunset of age, je toliko dobra da se ja kompletno naježim svaki put kad je čujem, ta muzika, taj orkestar, uf :prayer: zbilja me ostavi bez daha!
Image

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Novi Albumi

Post by Sammy » 12 Oct 2011, 17:05

kaki je novi Iced Earth? ..nisam ih jako dugo slusao, kaki je novi vokal?
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Novi Albumi

Post by Decadentor » 12 Oct 2011, 18:11

Da izasli novi Vader i Five finger death punch....
Image

User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: Novi Albumi

Post by popayy » 12 Oct 2011, 18:14

Novi Iced Earth?
Pa u najmanju ruku dobar album. Pjevač zvuči čas kao Barlow čas kao Owens.
Ima dosta bržih stvari što je dobro. Za samo 2 možda 3 pjesme mogu reći kako me nisu previše dojmile, ali to je nakon samo tri slušanja pa možda promijenim mišljenje kasnije.
Definitivno jači od Horror Showa i zadnja dva što se tiče same svirke. I hvala Bogu nema više onih dosadnih kraćih međupjesama.

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Novi Albumi

Post by boyko » 12 Oct 2011, 19:26

Decadentor wrote:Da izasli novi Vader i Five finger death punch....
:supz: skida se
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Alastorus
Posts: 2761
Joined: 18 Apr 2011, 15:11
Location: Mount Pleasant Cemetery, Toronto,Canada
Contact:

Re: Novi Albumi

Post by Alastorus » 12 Oct 2011, 20:22

Vader se skida,5FDP skida se.Kasnije uvalim nekakvu recenzijicu.
Now I lay me down to sleep, ​
Beside my bed, a Glock I keep. ​
If I should awake, and find you inside, ​
A Coroners van, will be your last ride. ​

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Novi Albumi

Post by Jane Doe » 13 Oct 2011, 08:57

iced earth - dystopia (2011)
uf, načitala sam se toliko šiterskih recenzija, da mi je bilo muka, tak da, kad sam ovo uzela za slušat, bila sam ono, ok... a o čemu su kvargu oni tamo pisali :lol:
album ima atmosferu framing armageddona, u neku ruku je u meni probudio one osjećaje kao i armageddon, ima onu post apokaliptičnu atmosferu ljudskog roda na rubu propasti, pomješanu sa nadom i hrabrošću... također ostavlja dojam konceptualnog albuma
a Stu, Stu je takav da i zaboraviš da je neko novi došao u bend nakon Barlowa. većinu vremena prevladavaju Schafferovi back vokali i, kako lik ima ekstremno sličan glas Balowu, sve zvuči dosta ko staro. pozdravljam Stu-ovo vrištanje, i mada nije tako čisto kao Ripperovo (on je meni ipak viša klasa), jako dobro zvuči i uklapa se u glazbu, jer, bez obzira koliko se na ovom albumu jako osjeti utjecaj NWOBHM-a, ipak su Schafferove terce sveprisutne, naravno, zaštitni znak Iced Earth-a :D .
jedina zamjerka liku je da se nauči pjevat laganice; na 4. pjesmi, laganici, Anguish of Youth, ak se ne varam, lik pjeva ko pop pjevać one spore djelove :facepalm: ono, alo, imam staža u heavy-ju malo puno i previše da nebi osjetila stil pjevanja koji nije ni rock. eto to je jedina i največa zamjerka cijelog albuma: kako su otpjevani spori dijelovi prve laganice na albumu.

ovo moram napomenut jer sam pucala od smijeha; u jednoj recenziji dotična "metalka" spominje kako Stu dobro growla :facepalm: :zubifale: lik se malo trudi zvučat "opasno", uživio se čovjek, ništa više, ali nije to growl... ili je mislila na ono vrištanje, pa budući da, izgleda, nikad nije čula Priest, nezna kaj to je.... :lol: malo smijeha nikad ne škodi...

mene je iskreno malo brinulo na što će ličit tekstovi pjesama inspirirani sf filmovima i fala bogu da se u zadnjih tjedan dana uspjelo sve to pregledat :D
radnja je sažeta do kostura i na tome se temelje tekstovi od kojih skoro svi zvuče tako da, da se pjesma drugačije zove, nebi se ni skužilo da se radi o filmu (osim pjesme Soylent Green, naravno, di se spominje dotični "proizvod" )

sve u svemu jako me pozitivno iznenadio album, definitivno jači od Horror showa koji je po meni pomalo nabacan (Crucible neću spominjat jer se dugo nije slušao, a ne želim lupat na priliku) ali ne i od Framing armageddona, barem ne za sada :D
no, tko zna, još ćemo se puno družit :rock:

8,5/10
Image

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Novi Albumi

Post by Victor Crowley » 13 Oct 2011, 09:20

Jane, recenzija ti je za :prayer: Sad imam želju ponovno ga odvrtiti. :)

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Novi Albumi

Post by Jane Doe » 13 Oct 2011, 09:43

Victor Crowley wrote:Jane, recenzija ti je za :prayer: Sad imam želju ponovno ga odvrtiti. :)
pa hvala ti :mrgreen:
ono, teški sam fan odavno, pa ono, znam im u dušu svaki album, tak da, ovo je bilo gušt za slušat i "recenzirat"
veseli me reizdanje Burnt offerings-a, koje Schaffer već dugo najavljuje, to mi je možda i najdraži album.
sad su snimili nanovo Dante's inferno, tako da će ga moć svirat live na koncertima, a nije bila svirana od Alive in Athens; odlično zvući i Stu je dao sve od sebe, zbilja opaka pjesma :supz:
Image

Post Reply