Burzum - Belus

Za ljubitelje svih glazbenih pravaca.
Himmler
Posts: 8
Joined: 06 Jan 2008, 17:37

Re: Burzum - Belus

Post by Himmler » 21 Feb 2010, 21:39

Burzum je jedan od prvih BM bendova, zato to ljudi slušaju, nastao još 1991. i od strane pripadnika iste ekipe koje ima i druge bendove Mayhem, Gorgoroth, Darkthrone, Immortal, Emperor... Znači ako su svi ti popularni samo Burzum nebi bio već je samo zbog tog ubojstva? Za razliku od drugih Burzum ima atmosferu koja se nije mogla naći u to vrijeme, originalne rifove, distorziju, ambient klavijature i drugo što sve čini jedinstvenim i vrlo originalnim bendom u to vrijeme. Dok je Darkthrone potpuno ovisio na repetativnosti. Evo da meni pustiš neku pjesmu s tih njihovih 13 ili koliko već imaju albuma nebih znao koja je osim Transilvanian Hunger. Ti napadaš Burzum a sigurno niti ne slušaš BM općenito, kao i što je slučaj s većinom koji mrze bend, ili su Mayhemovci ili kršćani ili ne slušaju BM uopće pa niti ne znaju ništa o ideologiji i bendovima, ili su pak antifašisti. Ubojstvo je samo podiglo prašinu i oko Burzuma i Mayhema ali nije samo Burzum postao popularniji nego cijela ta Norveška scena, skupa s paljenjem crkava. Ali ne mislim da ljudi zbog toga slušaju tu glazbu nego da ju je samo ta medijska strka učinila poznatijom u svijetu.

User avatar
dagzVOMITOR
Posts: 232
Joined: 25 Nov 2009, 16:34
Location: dubrovnik

Re: Burzum - Belus

Post by dagzVOMITOR » 21 Feb 2010, 21:53

e da jos si zaboravio da su osnvali i stranku black metal ultra nacionalista i arijevaca (Gorgoroth, Darkthrone, Immortal, Emperor):lol: :lol: :lol: i osim ubojstava da su palili crkve...ok to nije ni lose
e zamalo glavno zaboravio....black metal je nasto 1982 u americi pravi black metal
Kick down the door in barbaric rage
Frantically slashing all who stand in my way
Stab another face, slit another throat
My intention is to mutilate them
People are screaming it feeds my hate
Hack through the crowd blood is splashing on
my face

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Burzum - Belus

Post by A$H » 21 Feb 2010, 21:59

slusao sam njegove starije stvari..i nisam znao sto je radio, niti da je u zatvoru..a mjuza je sasvim ok..cuo i bolje stvari i puno gore..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Burzum - Belus

Post by elrania » 21 Feb 2010, 22:16

dagzVOMITOR wrote: e zamalo glavno zaboravio....black metal je nasto 1982 u americi pravi black metal

tko ti je to rekao?

osamdesete, da, al si fulo kontinent, kaj ne?

User avatar
dagzVOMITOR
Posts: 232
Joined: 25 Nov 2009, 16:34
Location: dubrovnik

Re: Burzum - Belus

Post by dagzVOMITOR » 21 Feb 2010, 22:25

elrania wrote:
dagzVOMITOR wrote: e zamalo glavno zaboravio....black metal je nasto 1982 u americi pravi black metal

tko ti je to rekao?

osamdesete, da, al si fulo kontinent, kaj ne?
tko mije to reko...onaj ko ga je i izmislio.....82....ekipa VENOM,SLAYER,Mercyful Fate itd ....nazvani su black metalom(smjesno ali istinito)radi stila oblacenja i tekstova e tu muziku danas nazivamo thrash...znas postoji ti jedan dokumentarac thrash metal documentary ...cista povjest sinjorina
Kick down the door in barbaric rage
Frantically slashing all who stand in my way
Stab another face, slit another throat
My intention is to mutilate them
People are screaming it feeds my hate
Hack through the crowd blood is splashing on
my face

John_Ryder
Posts: 12144
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Burzum - Belus

Post by John_Ryder » 21 Feb 2010, 22:29

daj dagz ovo šta si iznad napiso sve je hrpa sranja,a da mi je samo znat koje ti to kvalitetne bendove slušaš
Image

Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Burzum - Belus

Post by elrania » 21 Feb 2010, 22:32

dagzVOMITOR wrote:
elrania wrote:
dagzVOMITOR wrote: e zamalo glavno zaboravio....black metal je nasto 1982 u americi pravi black metal

tko ti je to rekao?

osamdesete, da, al si fulo kontinent, kaj ne?
tko mije to reko...onaj ko ga je i izmislio.....82....ekipa VENOM,SLAYER,Mercyful Fate itd ....nazvani su black metalom(smjesno ali istinito)radi stila oblacenja i tekstova e tu muziku danas nazivamo thrash...znas postoji ti jedan dokumentarac thrash metal documentary ...cista povjest sinjorina

venom, da, britanski (ili jednostavnije europski) bend, koji izdaje 1982. album 'black metal' i time valjda prvi put uvodi taj 'black' u metalske vode.
i onda se u europi dalje nastavlja sirenje tog blacka.

User avatar
dagzVOMITOR
Posts: 232
Joined: 25 Nov 2009, 16:34
Location: dubrovnik

Re: Burzum - Belus

Post by dagzVOMITOR » 21 Feb 2010, 22:35

a slayer ista godina jos mocniji
Kick down the door in barbaric rage
Frantically slashing all who stand in my way
Stab another face, slit another throat
My intention is to mutilate them
People are screaming it feeds my hate
Hack through the crowd blood is splashing on
my face

John_Ryder
Posts: 12144
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Burzum - Belus

Post by John_Ryder » 21 Feb 2010, 22:46

dagzVOMITOR wrote:a slayer ista godina jos mocniji
slayer nema veze s burzumom nit black metalom :roll:
Image

Image

User avatar
dagzVOMITOR
Posts: 232
Joined: 25 Nov 2009, 16:34
Location: dubrovnik

Re: Burzum - Belus

Post by dagzVOMITOR » 21 Feb 2010, 22:49

John_Ryder wrote:
dagzVOMITOR wrote:a slayer ista godina jos mocniji
slayer nema veze s burzumom nit black metalom :roll:
thrash metal documentary...... zasto nema smajli kill your self
Kick down the door in barbaric rage
Frantically slashing all who stand in my way
Stab another face, slit another throat
My intention is to mutilate them
People are screaming it feeds my hate
Hack through the crowd blood is splashing on
my face

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Burzum - Belus

Post by DrugsBunny » 21 Feb 2010, 23:04

elrania wrote:@dagzVOMITOR: meni je burzum bio ok prilikom slusanja kad nisam imala pojma za taj slucaj, pa eto, moguce je da se i to dogodi.
Onda nisi bila true.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

John_Ryder
Posts: 12144
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Burzum - Belus

Post by John_Ryder » 21 Feb 2010, 23:07

dagzVOMITOR wrote:
John_Ryder wrote:
dagzVOMITOR wrote:a slayer ista godina jos mocniji
slayer nema veze s burzumom nit black metalom :roll:
thrash metal documentary...... zasto nema smajli kill your self
da,kaj s tim dokumentarcem ?
Image

Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Burzum - Belus

Post by elrania » 21 Feb 2010, 23:08

DrugsBunny wrote:
elrania wrote:@dagzVOMITOR: meni je burzum bio ok prilikom slusanja kad nisam imala pojma za taj slucaj, pa eto, moguce je da se i to dogodi.
Onda nisi bila true.
Image

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Burzum - Belus

Post by Wendigo » 21 Feb 2010, 23:46

elrania wrote:@dagzVOMITOR: meni je burzum bio ok prilikom slusanja kad nisam imala pojma za taj slucaj, pa eto, moguce je da se i to dogodi.

a nekak je zbilja svejedno tko je autor, ako glazba u konacnici pase za slusanje toj nekoj individui.
ima toliko ostalih 'sranja' koje ti ili netko drugi ovdje slusa, pa smo si svi ok s tim.
upravo to. može biti serijski nekropedofilski sadist sa koprofiličarskim sklonostima, ali ako mi je njegova glazba ok briga me što je u privatnom životu. isto vrijedi za "umjetnike" u ostalim medijima.

@ dagz: ovo da je black metal nastao u americi je zbilja smiješno, NHF. ;)

opće poznato je se taj žanr izrodio u 90-tima u norveškoj, a vjerojatno ima korijene u trash metalu zbog "jednostavnosti" riffova, melodija itd. spomenuo si slayer i venom. da, slayer su na početku karijere nosili odjeću sa bodljama, zakovicama i onaj famozni "corpse paint" i ziher su time utjecali na "današnji" black metal image. (ipak je to star i utjecajan band) isto kao i venom samo što oni nisu mazali lica koliko mi je poznato. mada se nebih čudio da su taj image pokupili od vikinga pošto su dotični kao i večina europskih ratnika tog doba nosili one široke kožne "narukvice" sa zakovicama. ja osobno mislim da su bathory začetnici black metala, ne samo glazbeno (pošto je to neka podvrsta trasha IMHO) već image i općenito BM "filozofije" znači ono stereotipno: "mi smo hladni i ponosni nordi, štujemo odina, thora i kompaniju i neće nama tu neki monoteisti južnjaci naprasno propagirati svoju vjeru". samo u cijeloj toj priči je problem što su neki, a među njima je i g. varg vikernes to malo preozbiljno shvatili... :lol:

my five cents o tome...
Last edited by Wendigo on 21 Feb 2010, 23:49, edited 1 time in total.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Burzum - Belus

Post by Decadentor » 21 Feb 2010, 23:47

hah sad su se pojedinci usrali sto je Varg izaso iz zatvora :mrgreen:
Image

Post Reply