Dali svirate neki instrument?

Za ljubitelje svih glazbenih pravaca.
User avatar
ShadowZ
Posts: 123
Joined: 01 Nov 2009, 10:23
Location: My Sweet Shadow

Dali svirate neki instrument?

Post by ShadowZ » 12 Nov 2009, 15:28

Evo nisam vidio dali ima ova tema pa da ju ja otvorim :D

Ovdje mozete napisati:
- koji instrument (naravno glazbeni) svirate
- koliko dugo
- koliko ste dobri u tome (nemojmo pretjerivat :wink: )
- dali imate neki bend
- najdraza pjesma koju znate svirat

Itd...


Evo ja sviram elektricnu gitaru... tocnije, gitara je Fender Stratocaster, a pojacalo Roland Cube20W
Sad ce u prosincu biti 2 godine otkako sviram gitaru
Nebi sad reko da ODLICNO sviram ali mogolo bi se rec onak srednje...
Pjesme sam prije ucio preko guitar pro-a, ali sada sam ih krenio skidat po zvuku...
Neki od bendova koje sviram su Metallica,Iron Maiden, Opca Opasnost, Divlje Jagode i jos ima tu dosta
Evo sada sam neki dan skinio pjesmu suicider i tu pjesmu sada slusam i sviram na gitari po cijele dane...
[color=red]U našem selu više nema ljudoždera, jučer smo pojeli posljednjega [/color]
.

[img]http://i255.photobucket.com/albums/hh129/Kovacu/signshadowz.jpg[/img]

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 12 Nov 2009, 18:48

Sviran bubnjeve nekih 4 godine, ali san ima poduže pauze (zadnja je bila skoro godinu i po) pa ajmo reć da baš sviran 2-3 godine. Koliko san dobar? Neću ništa govorit, šta kažu ostali to vridi. Mogu samo reć da san bolji nego šta san ikad mislija da ću bit, i da znan puno toga s obzirom kolko kratko sviran i rijetko vježban. Proša san dosta bendova, a sve je počelo od 2. srednje kad san ima prvi bend u kojem san bija preko godinu dana i s kojim san svira uživo više puta (tad san tek i bija primijećen među nekom sviračkom ekipom, jer nisan izlazija vani puno i bija san ajmo reć neki samozatajni samouki svirač). Kasnije su me zvali u sve i svašta, i tako san steka bogato iskustvo s masu kvalitetnih i manje kvalitetnih muzičara, a to je gotogvo jednako važno ka i sama vještina sviranja. Iman čak ode jedan video kojeg san stavija u topic o svojim slikama, jer se nalazija na nekoj myspace stranici koju san napravija iz zajebancije s tadašnjim članovima nekog death-trash benda. Uglavnom, video je bezveze i ne pokazuje ni s od ikakvog sviranja, samo glupa brzina. I tako, nakon svakakvih sranja, jednostavno san se zasitija pred kraj srednje škole i nisan ni taka bubnjeve sve do prije misec dana. Sad san opet u bendu, s ljudima koji mi pašu i koji su i najbolji muzičari s kojima san dosad svira- ono, konačno pun pogodak. Sviramo obrade Nightwisha, Epice, sirenie i sličnih gothic bendova, ali isto tako i Evergrey i još neke malo progresivnije bendove, tako da nam je cilj da budemo stil koji je mješavina ovog navedenog. Vidit ćemo još kako će to sve ić.
Šta se tiče same opreme, sadašnji bubnjevi su Mapex Pro M serija, koju san dosta platija, i koja zasad ispunjava većinu mojih težnji pri sviranju, mada triba tu još dosta elemenata (china, splash, još nekih cowbellova itd) da mogu stvarat potpune pisme s dosta melodija.


A šta se tiče najdražih pisama- recimo Crystal Mountain od Deatha, Dance of Eternity od Dream Theatera, Lateralus od Toola, Cowboys from Hell od Pantere, Silence Calls The Storm od Quo Vadisa. To bi bili ono baš favoriti koje mogu svirat nebrojeno puno puta. Al najviše san napredova uvježbavajući razne jazz i blues stvari, te brutalne death pisme za brzinu na duploj i blast beatove.
Last edited by Scarface on 12 Nov 2009, 18:54, edited 1 time in total.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Post by Josef K » 12 Nov 2009, 18:52

Gitaru.
Završio sam osnovnu školu vatrolsava liskinkog (6 godina) i rock akademiju 5. stupanj i sad ju več više od godinu dana nisam taknuo.
Izgubio sam volju totalno jer danas 90% dečkiju oče bit kul i zna svirat gitrau.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Post by Sammy » 12 Nov 2009, 21:50

gitaru kod kuce, vec nekih 2 godine..stedim si sad za neku masnu el gitaru ili bass, jos imam nekih par mjeseci da vidim sta ce mi bolje ic..i u orkestru sviram bugariju, bez ikakve sam glazbene skole, note i to sam kod kuce naucio..
kako sviram..suckam :lol: al to je samo moje uvijek negativno subjektivno misljenje jer nikad nisam zadovoljan sa sobom jer znam da trebam i mogu bolje..
Last edited by Sammy on 13 Nov 2009, 16:42, edited 1 time in total.
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Post by DrugsBunny » 12 Nov 2009, 22:01

Imam bass doma, ali nikada nisam ga previše svirao. Svakih nekoliko mjeseci po tjedan dana i to je to. Inače se bavim programiranjem glazbe više i imam gotov demo.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Post by boyko » 12 Nov 2009, 22:44

ništ,al nemrem opisat kolko me JEBENO bass privlači,kupil si ga bum kad tad!
san mi je imat ovo :
Image

obožavam ovaj zvuk - http://www.youtube.com/watch?v=9cGVhow50Ro
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Meštar film
Posts: 82
Joined: 11 Nov 2009, 16:18
Location: Istra

Post by Meštar film » 12 Nov 2009, 23:01

boyko wrote:ništ,al nemrem opisat kolko me JEBENO bass privlači,kupil si ga bum kad tad!
san mi je imat ovo :
Image

obožavam ovaj zvuk - http://www.youtube.com/watch?v=9cGVhow50Ro
Čekaj malo. Kupit češ si, a ne znaš svirati :roll:

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Post by boyko » 12 Nov 2009, 23:15

Meštar film wrote:
boyko wrote:ništ,al nemrem opisat kolko me JEBENO bass privlači,kupil si ga bum kad tad!
san mi je imat ovo :
Image

obožavam ovaj zvuk - http://www.youtube.com/watch?v=9cGVhow50Ro
Čekaj malo. Kupit češ si, a ne znaš svirati :roll:
pa zato si ga bum i kupil da se naučim :lol:
naravno ne ovaj Ibanez K5,neg za početak neki šerot na kojem bi se učil,a kasnije si kupim nekaj bolje...volje imam i više neg dovoljno sam se nema para :evil:
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Meštar film
Posts: 82
Joined: 11 Nov 2009, 16:18
Location: Istra

Post by Meštar film » 12 Nov 2009, 23:27

boyko wrote:
Meštar film wrote:
boyko wrote:ništ,al nemrem opisat kolko me JEBENO bass privlači,kupil si ga bum kad tad!
san mi je imat ovo :
Image

obožavam ovaj zvuk - http://www.youtube.com/watch?v=9cGVhow50Ro
Čekaj malo. Kupit češ si, a ne znaš svirati :roll:
pa zato si ga bum i kupil da se naučim :lol:
naravno ne ovaj Ibanez K5,neg za početak neki šerot na kojem bi se učil,a kasnije si kupim nekaj bolje...volje imam i više neg dovoljno sam se nema para :evil:
A dobro onda, ali mislim da si ipak presta za učenje, ne bu ti išlo baš

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 12 Nov 2009, 23:34

Meštar film wrote:
boyko wrote:
Meštar film wrote: Čekaj malo. Kupit češ si, a ne znaš svirati :roll:
pa zato si ga bum i kupil da se naučim :lol:
naravno ne ovaj Ibanez K5,neg za početak neki šerot na kojem bi se učil,a kasnije si kupim nekaj bolje...volje imam i više neg dovoljno sam se nema para :evil:
A dobro onda, ali mislim da si ipak presta za učenje, ne bu ti išlo baš


Imaš još koju pametnu?
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Meštar film
Posts: 82
Joined: 11 Nov 2009, 16:18
Location: Istra

Post by Meštar film » 12 Nov 2009, 23:41

Ghostface wrote:
Meštar film wrote:
boyko wrote: pa zato si ga bum i kupil da se naučim :lol:
naravno ne ovaj Ibanez K5,neg za početak neki šerot na kojem bi se učil,a kasnije si kupim nekaj bolje...volje imam i više neg dovoljno sam se nema para :evil:
A dobro onda, ali mislim da si ipak presta za učenje, ne bu ti išlo baš


Imaš još koju pametnu?
Nemam, to bi bilo sve, ali ovo je realna istina, pretpostavljam da ima 15-20 godina i mislim da je malo prekasno išao učiti svirati jer neće uspjeti, to je realnost jer bolje mu reć istinu nego laž, jasno :?:

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Post by Decadentor » 13 Nov 2009, 01:44

Meštar film wrote:
Ghostface wrote:
Meštar film wrote: A dobro onda, ali mislim da si ipak presta za učenje, ne bu ti išlo baš


Imaš još koju pametnu?
Nemam, to bi bilo sve, ali ovo je realna istina, pretpostavljam da ima 15-20 godina i mislim da je malo prekasno išao učiti svirati jer neće uspjeti, to je realnost jer bolje mu reć istinu nego laž, jasno :?:

Godine nisu bitne, bitno je koliko se trudi jer neki u 3 godine nauce svirat bolje nego neki sto sviraju citav zivot
Image

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Post by boyko » 13 Nov 2009, 01:57

Decadentor wrote:
Meštar film wrote:
Ghostface wrote:

Imaš još koju pametnu?
Nemam, to bi bilo sve, ali ovo je realna istina, pretpostavljam da ima 15-20 godina i mislim da je malo prekasno išao učiti svirati jer neće uspjeti, to je realnost jer bolje mu reć istinu nego laž, jasno :?:

Godine nisu bitne, bitno je koliko se trudi jer neki u 3 godine nauce svirat bolje nego neki sto sviraju citav zivot
e točno to! znam likove koji su negdje sa 25 godina počeli svirat pa sad rasturaju,tak da godine i nisu tak važne...
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Post by Sammy » 13 Nov 2009, 07:28

Meštar film wrote:
Ghostface wrote:
Meštar film wrote: A dobro onda, ali mislim da si ipak presta za učenje, ne bu ti išlo baš


Imaš još koju pametnu?
Nemam, to bi bilo sve, ali ovo je realna istina, pretpostavljam da ima 15-20 godina i mislim da je malo prekasno išao učiti svirati jer neće uspjeti, to je realnost jer bolje mu reć istinu nego laž, jasno :?:
:lol: :lol: :lol:
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Post by Sammy » 13 Nov 2009, 07:28

Sammy wrote:gitaru kod kuce, vec nekih 2 godine..stedim si sad za neku masnu el gitaru ili bass, jos imam nekih par mjeseci da vidim sta ce mi bolje ic..i u orkestru sviram bugariju, bez ikakve sam glazbene skole, note i to sam kod kuce naucio..
kako sviram..suckam :lol: al to je samo moje uvijek negativno subjektivno misljenje jer nikad nisam zadovoljan sa sobom jer znam da trebam i mogu bolje..
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

Post Reply