Ecletic Taste

Za ljubitelje svih glazbenih pravaca.
User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 11 Jan 2009, 16:12

stvarno nemoguće za odgovorit.. stalno otkrivam nešto novo jer me puno toga zanima u glazbi, ali sam uglavnom na metalu već duuugo godina...
trenutno proučavam old school death i trash metal.. :lol:

User avatar
NovemberBlut
Posts: 458
Joined: 04 Jan 2009, 01:34
Location: Between the shadows and me

Post by NovemberBlut » 11 Jan 2009, 16:37

elrania wrote:glazba mi bas nije neki ekstra faktor u zivotu i smatram da sam prerasla ono doba kad bih izdvajala fav bendove i sl.
redovito nesto slusam i prihvacam poprilican broj zanrova i podzanrova
da i ja isto, lately slusam country sto nema nikakve veze s mojom omiljenom glazbom.
ali trenutno me usrecuje i bas mi godi uhu. i raspolozenju.
zasto mislis da je nezrelo neke bendove staviti ispred drugih kao omiljenije?
ja tu ne vidim grijeh.
meni nije svejedno po pitanju glazbe. nije mi svejedno da li mi svira Cave ili miroslav skoro.
zato sam i nazvala topic "eclectic taste" jer vjerujem da svi slusamo sirok glazbeni spektar.
samo me zanimalo od kojih do kojih rubova ide taj ukus i koliko je rastezljiv.
[i]"Somewhere in Germany in an moment of misery
I think about liberty and the end of the world
Somewhere in Germany I think about Italy
Of friendship and ecstasy and the end of the world
I gave myself to me
And think of what to be"[/i]

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 11 Jan 2009, 17:03

NovemberBlut wrote: zasto mislis da je nezrelo neke bendove staviti ispred drugih kao omiljenije?
ja tu ne vidim grijeh.
nisam takvo nesto toliko kritizirala, nego sam rekla da mi jednostavno nije vise do toga.
previse me to izdvajanje bendova i identifikacija po glazbi podsjeca na teenagerske pokusaje pronalazenja identiteta i grupiranja sebe u neko drustvo/sredinu.
ruku na srce, nisam bas previse stara da bih si uzimala na pravo s visoka gledati na te godine i kritizirati osobe koje su mozda 2-3 godine mlade od mene, ali mi je cijeli taj "bauk" oko glazbe dojadio.
u neku ruku to smatram forsiranjem i necim nepotrebnim.
nekom drugom ce to bit sasvim ok i meni je apsolutno svejedno sto, koliko, kako on/ona slusa i voli to svoje sto slusa, ako slusa za sebe i svoje zadovoljstvo, no ja se tu vise toliko ne pronalazim.

dakako da postoji odredena grupica izvodaca koje bih gotovo uvijek voljela poslusati i koje mozda volim vise od ostalih, ali izdvajati njih mi djeluje preogranicavajuce.

i ovo u vezi countrya... nema veze s tobom ni bas previse s ovom temom, ali moram navesti jos jedan razlog zbog cega mi nije gust previse se isticati glede glazbe.
poprilicno me pocelo smetati kad bi odredeni koji obozavaju i zive taj svoj neki stil glazbe pocnu pljuvati i ismijavati nesto sto je tome kontra. ukus u glazbu smatram potpuno individualnom stvari, necim sto bi pojedincu trebalo pruzati gust i pomalo mi retardirano zvuci kad netko krene napadati i iscudavati se nekome, jer slusa maju suput pa i taj country i sl. i kad se od toga radi slona.
zamjerilo mi se to nametanje i puno se zadovoljnije osjecam kad se drzim sto dalje.

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 11 Jan 2009, 17:10

Ne vidim problem u kritiziranju tuđeg ukusa. :lol:
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 11 Jan 2009, 17:27

mene tako jako boli briga :lol:

doduse, licimjer sam. sto se glazbe tice, svejedno mi je, al ipak cu osudivati, ako netko pokaze drugaciji ukus u neke likovne stvari.

User avatar
NovemberBlut
Posts: 458
Joined: 04 Jan 2009, 01:34
Location: Between the shadows and me

Post by NovemberBlut » 11 Jan 2009, 17:45

vidi...nitko ovdje ne pokusava stvoriti kruzok ekipe koja slusa stritno samo jednu vrstu glazbe.
kao drugo, nitko se ovdje ne pokusava istaknuti ni nametnuti svojim ukusom
bogu hvala imamo internet sve je dostupno i ne trebamo neke usere s nekog foruma da bi nam nametao glazbu.
kao trece, nitko ovdje ne zeli pljuvati po tuđim ukusima i favoritima.
kao cetvrto nitko ovdje ne zeli drzati prodike o lifestyleu na temelju glazbe.
kao peto,ili kojegod vec... opusti se malo, nije takav zlocin reci da ti je neki bend drazi od nekog drugog.
to te ne cini infantilnom niti te vraca u te teen godine koje su ti ocito jako mrske pod tom subkulturalnom opterecenoscu.
glazba je umjetnost. jedino sto trebamo jest uzivati u njoj a ne izvoditi socioloske studije kontrakultura, subkultura, etiketiranja i slicnog.
kao sto rekoh, ponavljam se...samo me zanimalo koliko je taj ukus rastezljiv. that's all...
[i]"Somewhere in Germany in an moment of misery
I think about liberty and the end of the world
Somewhere in Germany I think about Italy
Of friendship and ecstasy and the end of the world
I gave myself to me
And think of what to be"[/i]

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 11 Jan 2009, 17:52

NovemberBlut wrote:jedino sto trebamo jest uzivati u njoj a ne izvoditi socioloske studije kontrakultura, subkultura, etiketiranja i slicnog.
a na sto sam drugo ciljala u proslim postovima nego na to? :lol:

sve sto sam trebala rec vezano za pitanje u ovom topicu rekla sam odmah bez namjere da se ikoga vrijeda ili da izrazavam svoju imaginarnu ogorcenost i napetost, al imam nazalost losu naviku objasnjavati stvari aah

:misunderstood:
:lol:

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Post by Decadentor » 10 Feb 2009, 23:33

jos jedna sexy grupa (meni) Finntroll :D
Image

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 10 Feb 2009, 23:58

imaju par dobrih stvari. ludi trollovi ljudožderi. :lol:

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 11 Feb 2009, 01:16

Eh, da se i ja u potpunosti izjasnim

kao prvo i osnovno, negdje 6 podžanrova unutar metala
zatim
ska punk :heart:
krasnu mješavinu ska/dub/reggae/punk/rock/kurac/palac.. (nikako sam za sebe čistokrvni ska ili reggae)
gipsy punk (zapravo kad popizdiš od dubljih analiza i smještanja u žanrove, jednostavno za ovo kažeš - world music)
zadnja tri reda možda ne slušam tooliko masovno, ali djeluju na mene n.e.o.p.i.s.i.v.o. :prayer:

ostalih stvari, naravno, još ima - ali u tragovima, pa je glupo nabrajat

hvala i doviđenja
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 11 Feb 2009, 11:02

ja sam se trenutno našao u skandinavskom melodic deathu (COB, DT, in flames, kalmah, AA, ensiferum, wintersun...) i totalno osjetim da je ovo baš "moj" stil metala. inače jako volim maidene i melodične riffove plus jebačke solaže tako da niš čudno. još kad je sve to u kombinaciji sa kvalitetnim urlikom.. 8)

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Post by callac » 11 Feb 2009, 11:14

elrania wrote:
NovemberBlut wrote: zasto mislis da je nezrelo neke bendove staviti ispred drugih kao omiljenije?
ja tu ne vidim grijeh.
nisam takvo nesto toliko kritizirala, nego sam rekla da mi jednostavno nije vise do toga.
previse me to izdvajanje bendova i identifikacija po glazbi podsjeca na teenagerske pokusaje pronalazenja identiteta i grupiranja sebe u neko drustvo/sredinu.
ruku na srce, nisam bas previse stara da bih si uzimala na pravo s visoka gledati na te godine i kritizirati osobe koje su mozda 2-3 godine mlade od mene, ali mi je cijeli taj "bauk" oko glazbe dojadio.
u neku ruku to smatram forsiranjem i necim nepotrebnim.
nekom drugom ce to bit sasvim ok i meni je apsolutno svejedno sto, koliko, kako on/ona slusa i voli to svoje sto slusa, ako slusa za sebe i svoje zadovoljstvo, no ja se tu vise toliko ne pronalazim.

dakako da postoji odredena grupica izvodaca koje bih gotovo uvijek voljela poslusati i koje mozda volim vise od ostalih, ali izdvajati njih mi djeluje preogranicavajuce.

i ovo u vezi countrya... nema veze s tobom ni bas previse s ovom temom, ali moram navesti jos jedan razlog zbog cega mi nije gust previse se isticati glede glazbe.
poprilicno me pocelo smetati kad bi odredeni koji obozavaju i zive taj svoj neki stil glazbe pocnu pljuvati i ismijavati nesto sto je tome kontra. ukus u glazbu smatram potpuno individualnom stvari, necim sto bi pojedincu trebalo pruzati gust i pomalo mi retardirano zvuci kad netko krene napadati i iscudavati se nekome, jer slusa maju suput pa i taj country i sl. i kad se od toga radi slona.
zamjerilo mi se to nametanje i puno se zadovoljnije osjecam kad se drzim sto dalje.
Mene su puno puta okarakterizirali kao "glazbenog snoba", možda i jesam bila, ali samo prema ljudima koji slušalu stvarno groznu vrstu muzike. U većini stvari se slažem s tobom, naročito oko glazbenog izražavanja putem oblačenja, frizura i sl. Prošla sam, kao i većina, fazu irekozica, piercinga, lanaca oko ruke itd. što je moja okolina i moj šef vrlo dobro podnosio. Sad kad se toga sjetim-mislim da mi nije bilo potrebno. Glazbeni ukus mi je i sada sa 27 godina, uredno obučenoj, ostao isti i jedini put kad se vidi što ja zapravo volim jest kad dođem doma ili odem na koncerte. Nije potrebno imati facu kao "cijeli svijet je na mojim leđima, tako sam neshvaćen/a...
Repertoar se razvlači naveliko naširoko, nema striktno jednog glazbenog pravca-slušam grupe koje su meni sjele. I iz iskustva se više ne upuštam u rasprave tko šta sluša jer previše smo svi subjektivni što i je poanta vlastitog ukusa
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Post by Decadentor » 12 Feb 2009, 18:07

Wendigo wrote:ja sam se trenutno našao u skandinavskom melodic deathu (COB, DT, in flames, kalmah, AA, ensiferum, wintersun...) i totalno osjetim da je ovo baš "moj" stil metala. inače jako volim maidene i melodične riffove plus jebačke solaže tako da niš čudno. još kad je sve to u kombinaciji sa kvalitetnim urlikom.. 8)
Kopiras me :lol: :wink:
Image

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 12 Feb 2009, 18:42

Decadentor wrote:
Wendigo wrote:ja sam se trenutno našao u skandinavskom melodic deathu (COB, DT, in flames, kalmah, AA, ensiferum, wintersun...) i totalno osjetim da je ovo baš "moj" stil metala. inače jako volim maidene i melodične riffove plus jebačke solaže tako da niš čudno. još kad je sve to u kombinaciji sa kvalitetnim urlikom.. 8)
Kopiras me :lol: :wink:
hehe :lol:

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 12 Feb 2009, 18:55

Wendigo wrote:
Decadentor wrote:
Wendigo wrote:ja sam se trenutno našao u skandinavskom melodic deathu (COB, DT, in flames, kalmah, AA, ensiferum, wintersun...) i totalno osjetim da je ovo baš "moj" stil metala. inače jako volim maidene i melodične riffove plus jebačke solaže tako da niš čudno. još kad je sve to u kombinaciji sa kvalitetnim urlikom.. 8)
Kopiras me :lol: :wink:
hehe :lol:
vi mene kopirate :P
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

Post Reply