Hip Hop,Gangsta Stile

Za ljubitelje svih glazbenih pravaca.
User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Hip Hop,Gangsta Stile

Post by Freddy » 30 Sep 2008, 03:17

znam da dosta vas po meni imate dosta krivo mišljenje pa kad pročitate nadam se da nečete više gledat tako na to kao šte ste gledali
Last edited by Freddy on 30 Sep 2008, 03:22, edited 1 time in total.
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 30 Sep 2008, 03:21

Hip hop/rap je kulturni pokret koji je započeo među urbanim Afro-Amerikancima, Jamajkancima i Portorikancima u Bronxu, kvartu New Yorka, tijekom ranih 1970-ih i otad se proširio po cijelom svijetu. Četiri glavna obilježja, ili "elementa", hip hop kulture su MCanje (repanje), DJanje, grafiti, i breakdance. Neki smatraju beatbox petim elementom hip hopa; neki bi dodali politički aktivizam, hip hop modu, hip hop sleng, double dutching (urbana forma preskakanja užeta) ili druge elemente kao važne dijelove hip hopa. Pojam je otad postao sinonim za hip hop glazbu (ili rap glazbu) publici.

Podrijetlo izraza "hip hop" je nejasno. Pokret koji je kasnije postao poznat kao "hip hop" je navodno počeo sa DJ Kool Hercom, dok se DJu Afrika Bambaataa često pridodaju zasluge izuma termina "hip hop" za opisivanje kulture. Razne mitske etimologije i komplicirana značenja se dodana izrazu i nastavljaju se propagirati unutar hip hop zajednice.

Početkom 1990-ih hip hop dostiže popularnost rocka, a do 2002. ga daleko prestiže u vidu popularnosti.

Hip Hop Glazba

Mnogi faktori koji su utjecali na rani hip hop su složeni i brojni. Iako se većini može uzeti korijen iz Afričke kulture, multikulturalno društvo New York Cityja rezultiralo je raznim glazbenim utjecajima koji su pronalazili svoj put do hip hop glazbe.

Elementi stila i tehnike repanja potječu od griota Zapadne Afrike; putujući pjevači i pjesnici imali su glazbene stilove koji su sadržavali elemente od kojih će se kasnije razviti hip hop glazba. Neke griotske tradicije došle su u Sjedinjene Američke Države, Ujedinjeno Kraljevstvo i Karibe s prijevozom afričkih Robova u "Novi Svijet". Drugi bitni čimbenici su govorne sekcije u pjesmama soul i funk glazbenika kao što su James Brown i Isaac Hayes.

Jedan od mnogih čimbenika za stvaranje današnje hip hop glazbe je jamajkanski stil zvan Dub, koji se uzdigao kao podvrsta Reggaea u 1960-ima. U dub glazbi su producenti kao što su King Tubby stvarali instrumentalne verzije popularnih reggae pjesama za svrhe klubova i zvučnih sustava; otkrili su da plesači bolje reagiraju na produžene, izolirane ritmove pjesama, često predstavljajući čvrste nastupe udaraljki i snažne bas-linije.

Ubrzo su MC-evi koji su vodili plesove počeli pričati preko instrumentalnih ploča i vještine MCeva poput U-Roya, Dr. Alimontada i Dillingera su im pomogle da dostignu popularnost. Ova se tradicija nastavlja u današnjoj Dancehall glazbi. 1967., jamajkanski imigranti poput DJ Kool Herca primijenili su metode Dub dionica na Funk dionice koje su bile popularne u New Yorku. Prema Davidu Topu, reggae nije bio popularan među hip hop obožavateljima u ranim godinama hip hopa, unatoč njegovu utjecaju.

U parkovima i društvenim centrima, nadolazeći DJi svirali su okupljenim skupinama mladeži željnih čuti stare funk zvukove. Vrlo ubrzo (do 1976/77) DJi i plesači odavali su posebnu pažnju teškim, funky instrumental dionicama udaraljki u bilo kojoj ploči s dobrim prekidima bubnjeva. Tu su spadale pjesme poput "It's Just Begun" Jimmy Castora, "Scorpio" Dennisa Coffreya i "Dance To The Drummers Beat" Hermana Kellya, kao i pjesme Rolling Stonesa i drugih bjelačkih rock bendova. Jedna od prvih izdanih hip hop pjesama bila je "Rapper's Delight" Sugarhill Ganga, koja je uzela sample popularne disco pjesme "Good Times" grupe Chic.

Djeca koja su plesala na ritmove počeli su se zvati B-Boys, a energetični, akrobatski stil plesa popraćen ritmom nazvao se "breaking". Najpopularniji Bronx DJi poput Kool Herca, Afrika Bambaatae i Grandmaster Flasha počeli su miksati dvije snimke iste pjesme da bi ritmovi trajali duže, s brzim cuttingima na miksetama. Bubnjarska dionica od 20 sekundi mogla je biti pretvorena u 5-minutni mix.

Osim eksperimentiranja s tehničkom stranom DJ-anja (kao Cutting i Scratching), Bronx Jocksi su počeli eksperimentirati s elektronskom glazbom iz Europe. Kraftwerkov hit iz 1977. "Trans-Europe Express" bio je miljenik B-Boya zbog vozajuće metalne mješavine kompjuteriziranih bubanj-dionica i sintisajzera. Dok se sve ovo događalo na vrućim podijima Bronxa, drugi bitan element hip hop scene pojavljivao se na ulicama

Poznati Hip Hop Glazbenici

* Tupac Amaru Shakur
* MC Hammer
* Coolio
* Wu Tang Clan
* KRS ONE
* Eminem
* Dr. Dre
* Snoop Dogg
* Tupac Amaru Shakur
* Busta Rhymes
* Onyx
* Ja Rule
* N.W.A.
* Grandmaster Flash
* Cypress Hill
* Juice Crew
* MC Ren
* Kool G Rap
* Beastie Boys
* The Game
* DJ Scott LaRock
* Eazy-E
* Jay-Z
* Mister Magic
* DJ Jella
* Rakim
* Frank White - Notorious B.I.G. - Biggie Smalls
* Ice-T
* Ice Cube
* Warren G
* Jedi Mind Tricks
* Wu Tang Clan
* MF Doom
* Nas
* Necro
* Ill Bill
* El-p
* Mr. Lif
* Xzibit
* Mack 10
* Marco Polo
* Lil Wayne
* Lil Scrapy
* Papoose
* Saigon
* DMX
* GangStarr
* West Side connection
* Naughty By Nature
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 30 Sep 2008, 03:26

malo o največim umjetnicima te glazbe,po meni broj jedan,ali i u svijetu

Tupac Amaru Shakur (Brooklyn, New York, 16. lipnja 1971. – 13. rujna, 1996.) ili samo 2Pac. Američki rap umjetnik, glumac i aktivist i pjesnik.

Rođen je pod pravim imenom Lesane Parish Crooks. Malo je poznato da je prije nego što se rodio bio u zatvoru. Njegova majka Afeni Shakur, pripadnica "Crnih Pantera", uhićena je s ostalim članovima zbog planiranja napada na jednu policijsku postaju. Njegov prvi album "2pacalypse" snimljen je 1991. godine i tada počinje njegov vrtoglavi rast popularnosti. Za svoga kratkog života Tupac je snimio i nekoliko filmova, među kojim je najpoznatiji "Juice" iz 1992. godine. Preminuo je 13. 9. 1996. u bolnici u Los Angelesu,nakon što je tjedan dana prije na njega izvršen atentat. Ni danas nisu poznati počinitelji atentata, ali sumnja se na repera Notoriusa B.I.G s kojim je Tupac Shakur bio u svađi.

Tupac besmrtan za Fanove

Tupac je preminuo 13. rujna 1996. ali njegova legenda živa je i danas. Tog datuma na njega je izvršen atentat, a ubojica nikad nije otkriven i uhićen. Ipak, vodeći gangsta-reper je svog ubojicu i mrtav pobijedio, jer tek nakon smrti, Tupac je postao zaista besmrtan simbol u rap glazbi. O tome da je Tupac bio pravi fenomen, svjedoče i brojevi: do sada je širom planeta prodano 73 milijuna primjeraka njegovih glazbenih albuma - što je apsolutni rekord za jednog repera! Iako je, umro svake godine na tržištu se pojavi nova kompilacija njegovih najvećih hitova ili CD s neobjavljenim pjesmama, kao što je "Changes" (1998.) na kraju dolazimo do brojke od 23 albuma samo na području Amerike! Za razliku od svih drugih gangsta-repera, nikada ga nije bilo strah otkriti svoje emocije i repati o onome sto mu je na duši. Na primjer: dok se 1996. uglavnom repalo o novcu i seksu, 2pac je pisao o svom kompliciranom odnosu s majkom Afeni Shakur("Dear Mama","I Ain*t Mad At Cha"), koja se nije brinula o 2pacu onako kako bi trebalo kada je bio mali. Ove pjesme su kasnije poslužile kao inspiracija prije svega superstar-reperu Eminem-u. I Eminem je kasnije obradio svoje probleme s majkom u pjesmi "Cleaning Out My Closet"! "Ono što me uvijek fasciniralo kod Tupaca je sljedeće: o čemu god da je repao, fanovi su mogli osjetiti da njegove riječi dolaze direktno iz njegovog srca", izjavio je Eminem u jednom intervjuu. 50cent je 2003. u jednom dijelu svog prvog hita "In da Club" repao ovako: "I want them to love me like they love Pac" (pridjev. želim da me vole kao što vole Paca)! DMX i Ja Rule su čak potpuno kopirali Tupacov stil: pojavljuju se bez majice i s maramom oko glave-a i jedno i drugo je zaštitni znak Tupaca. Čak su i reperi koje je Tupac prozivao za života, bili i ostali njegovi fanovi! Na primjer, Nas: njujorški reper bio je do Tupacove smrti 1996. njegov najljući neprijatelj. Pa ipak, Nas je 1999. godine dao da mu se napravi tetovaža po uzori na čuveni niz slova

"Thug Life" (asocira na gangsta stil života) koje je kao tetovažu na trbuhu imao Tupac.
Tu je i Jay-Z: iako je ovaj mega reper 1996. dobio nekoliko nezgodnih stihova na svoj račun, on je kasnije sa svojom djevojkom Beyonce snimio pjesmu "03 Bonnie &Clyde"- po uzoru na Tupacovu pjesmu "Me And My Girlfriend"!

Što još čini Tupaca tako jedinstvenim? Njegovi mnogobrojni talenti! Bio je prvi reper u Hollywoodu (1992.) i u svom prvom kino filmu ("Juice") odmah je zaigrao glavnu ulogu. Tijekom probnog snimanja, Tupac se jako uživio u ulogu Bishopa, dečka koji je odrastao u getu. Dok je reper bacao stolice po studiju glumeći bijesnog mladića iz Hooda, redatelj se toliko oduševio da je odmah angažirao 2paca za glavnu ulogu. Tupac je imao žestok temperament i to mu je definitivno pomoglo u njegovoj filmskoj karijeri. Međutim insajderi poput američkog novinara Chucka Philipsa tvrde da ga je upravo njegova prijeka narav koštala života. Po Philipsovoj teoriji (objavljena 2002. god. u novinama "Los Angeles Times"), Pac je ubijen jer je 1996. godine svojom pjesmom "Hit *Em Up" toliko razbjesnio njujorškog repera The Notorius B.I.G.-a da je ovaj ucijenio njegovu glavu na milijun dolara.

Noč Kada je ubijen

Noć 7. rujna 1996. god. u Las Vegasu bila je topla kako samo može biti topla noć u kasno ljeto. Glavnim trgom šetali su ljudi zabavljajući se i ne sluteći da će to biti noć u kojoj će hip-hop glazba ostati bez svoje najveće zvijezde. Ulicom se kretala kolona bijelih limuzina, na čijem čelu se nalazio crni BMW, a za čijim se upravljačem je sjedio vlasnik diskografske kuće "Death Row", Marion "Suge" Knight. Odmah pored njega, na mjestu suvozača sjedio je njegov najuspješniji umjetnik- Tupac. Oni su oko 23:00 sata napustili glavnu ulicu, da bi se odvezli do Sugeovog noćnog kluba "662". A onda se dogodilo nešto neočekivano: jedan bijeli "Cadillac" se opasno približio crnom BMW-u i uskoro su se začuli pucnji-njih ukupno 13. Dva metka su pogodila Tupaca Amarua Shakura u prsa, a po jedan u nogu i ruku. Rep star se našao u smrtnoj opasnosti i svaka sekunda je bila od neprocjenjive važnosti. No, vozila hitne pomoći stigla su na mjesto zločina tek pola sata kasnije. Na putu do "University Medical" centra, Tupac je pao u komu. Liječnici su mu cijeloga dana pokušavali spasiti život-ali uzalud. Šest dana kasnije, na petak 13. rujna, u 16:03 sati umro je najveći raper svih vremena u 25. godini života. Točno deset godina nakon njegove smrti njegovi fanovi i dalje postavljaju tri pitanja:

1) Zašto je Tupac ubijen? Nitko ne zna odgovor na to pitanje-jer atentator nikada nije uhvaćen! Teorija koja ima najviše smisla: Tupac je bio uvučen u krvavi rat protiv Bloodsa i Cripsa- najvećih uličnih bandi u L.A.-u - i zato je ubijen. U prilog tome govori i činjenica da je nekoliko sati prije ispeljivanja smrtonosnih metaka došlo do svađe između 2pac-a i proslavljenog člana Cripsa, Orlanda Andersona, koji je tada dobio i batine. Navodno, kasnije se Anderson hvalio da je ubio Tupaca zbog tog poniženja! Osim toga: nakon napada na Tupaca u roku od samo tjedan dana došlo je do još 13 obračuna između spomenutih bandi! Pritom je ubijeno još troje ljudi- navodno iz osvete za Tupacovo ubojstvo! Ali, što je taj reper uopće imao s Bloodsima i Cripsima? Odgovor: Vlasnik diskografske kuće Suge bio je član Bloodsa, ali Tupac nikada službeno nije bio njihov član;
2) Je li ubojstvo Tupaca uslijedilo kao posljedica reperskog rata između New York-a i Los Angelesa? Ovo je druga, široko prihvaćena teorija. Obrazloženje: U vrijeme kada je ubijen Tupac, na snazi je bio žestok verbalni rat izmađu gangsta rapera iz L.A.-a i New York-a. U središtu toga rata nalazili su se Tupac i njujorški reper The Notorius B.I.G.. Što je izazvalo raskol? Tupac je optužio B.I.G.-a da je još 1994. godine naručio njegovo ubojstvo - koje je Pac preživio samo zato što je imao ludu sreću! Vrhunac svađe: Tupacova pjesma "Hit *Em Up" u kojoj on tvrdi da je spavao sa B.I.G.-ovom ženom! Navodno, B.I.G. je toliko bio ljut zbog toga, da je naredio da ga ubiju. Nevjerojatno: 9. ožujka 1997. godine ubijen je i B.I.G.- očigledno je neko htio osvetiti Tupaca! Ni ovaj slučaj nikada nije razjašnjen na sudu...
3) Zašto Tupacov ubojica nikada nije identificiran i uhićen? Činjenica je da ga svjedoci nisu mogli opisati. Desetine Tupacovih prijatelja slijedili su BMW kada je došlo do pucnjave, ali nitko od ispitanih tijekom policijske istrage nijemogao idenificirati napadača. Inače, na ulici vrijedi nepisano pravilo da nitko ne smije surađivati sa policijom. A tko se ipak usudi to učiniti dobiva etiketu "Snitch" (cinkaroš). "Mi sami peremo naše prljavo rublje" -tako glasi jedan od najvažnijih zakona gangsta-repera! Tupacovi prijatelji su vjerojatno sami željeli osvetiti njegovu smrt pa su zato držali jezik za zubima. Ono što dodatno potkrepljuje ovu pretpostavku: Orlando Anderson, koji je bio jedan od glavnih osumnjičenih zbog tučnjave s Tupacom neposredno prije njegove smrti ubijen je 29. 05. 1998., a izvršitelj tog zločina također nikada nije pronađen.

- kao zanimljivi dodatak bi dodao da prva Tupacova rečenica na albumu Makaveli The Don Killuminati The 7 Day Theory glasi: "Suge shot me..."
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 30 Sep 2008, 15:08

2pac...legenda...

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 30 Sep 2008, 17:00

malo o našim raperima,počinjem sa Neredom koji je sa dečko sa mog kvarta,odraso sam snjim donekle

Nered i Stoka su unatoc gadnim nadimcima i nelijepom rijecniku na njihovom albumu prvijencu 'Spremni za rat', koji je izasao u izdanju 'Kondorcomma' akademski gradjani ove zemlje. Nered je Marko Lasic, bivsi hokejas i student na Fakultetu prometnih znanosti, a njegov prijatelj Stoka je Marin Ivankovic koji se upravo pokusava upisati na studij filmske rezije na zagrebackoj Akademiji dramskih umjetnosti. Nered odmah na pocetku upozorava kako oni nisu 'estrada', da se ne 'furaju' na pokojnog 2pac-a te da ne nose pistolje kao sto se to mozda prica. Upitali smo Nereda za pocetak kako objasnjava ekspanziju hip-hopa u Hrvatskoj te kako je nastao ovaj neobicni duet ? Stoka i ja smo se upoznali prije sedam godina i odmah smo poceli 'brijati' na tu 'spiku'. Nas album je u potpunosi underground produkcija, mi pricamo o skvadri iz kvarta, o tome kako danas svaki klinac, bez obzira bio on odlikas ili ne, prolazi 'cestu', o tome kako je puno droge na cesti i o ovim frajerima sa zlatnim 'cupama' i lancima. Unatoc svemu, Nered misli da zivi u mirnoj zemlji, te kaze 'Ma nema kod nas velikih nereda, ima bezvladja i povremenih obracuna vecih gangstera'. Kako su Nered is Stoka dobili svoje nadimke ni sami ne znaju, ali se barem na svojim nastupima, koji su prilicno rijetki, ponasaju u skladu sa svojim imenima. Naime, mladici si znaju razbijati pivske boce o glavu, sto ce se moci vidjeti i na njihovom prvom spotu za pjesmu 'Vjecno dolje', kojeg je snimio Prdrag Licina. Kako prolaze ti njihovi opasni nastupi, koji su, navodno, svaki put drukciji ? 'Ponekad se i ozlijedimo, nastojimo za svaki nastup napraviti posebnu pricu. Publiku treba iznanaditi', tvrdi Nered. Nered i Stoka jos jedan su izdanak jezgre zagrebackog hip-hop pokreta Blackout Project. Album su snimili ovog proljeca, bez valjane promocije koja slijedi tek ujesen. Prodan je za sada u 500 komada. Nered tvrdi kako im je obojici glavna 'spika' fakultetsko obrazovanje, a hip-hop karijera im je tek iskaz strasti prema toj glazbi. Pjeva li ovaj duo o ljubavi? 'Rijetko', kaze Nered i natavlja, 'ono sto mi radimo je pravi rap, mi ne vicemo 'Yo' i ne pjevamo onakve ljigave stvari kao Hamedov brat Sayon.' Ako se Neredu ne svidja Sayon, jako voli splitske rappere The Beat Fleet. 'S njima smo strasni prijatelji i ono sto rade, svidja nam se', kaze Nered. Zagrebacke cetvrti o kojima pjevaju Nered i Stoka su Kustosija i Dubrava, jezik njihovih pjesama je nepristojan, bez cenzure, a album 'Spremni za rat' reklamira se uz slogan 'samo uz savjet roditelja'. 'Roditelji mi bas nisu odusevljeni onim sto radim', kaze Nered koji se nije izjasnio za kakav su oni to rat spremni, naglasavajuci kako ih politika i ne zanima. Kao ipak socijalno osvijesteni raperi, na izbore ce izaci jer je 'glasovati fora'.
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 30 Sep 2008, 17:06

You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 30 Sep 2008, 17:34

Ako Voliš Fine pice,ti si ko mi,ako voliš mjesit cice,ti si ko mi,ako voliš slušat kmice,ti si ko mi,tako brijemo mi tako brije MC-jedno od naših pravila kvarta

sa 12.god ja i još 15-ak frendova smo osnovali uličnu bandu,to je tad bilo popularno,to je bilo 96.god,sa 13.psam prvi put probo

:weedman: ,uvjek sam slušo rock i rap,ali nikad se nisam oblačio kao raper,uvjek casual,ulica me je odgojila,živio sam na ulici,počeo dilati za stariju ekipu sa kvarta,ulazio sve dublje i dublje,ali meni se to svidjelo,naravno uvjek je bilo i kvartovskih šora,najviše sa trešnjevkom,mi smo bili donja kustošija,ali uvjek smo se tukli sa gornjom,rudeš je uvjek bio za nas,kao i špansko,prije je bilo drugačije,popodne dogovor za šoru,nas 5,6 ulazi recimo na voltino dogovorit za navečer,danas da ideš se tak dogovarat napali bi nas istog časa,ali prije se rješavalo 1 na 1,ili zbog časti,ili zbog kvarta,kad smo se išli tuč 10 na 10,samo šake,kad se išlo tuč 50 na 50 ili 100 na 100,tad se smjelo uzimat bokseri,palice,lanci,sve kaj ti dođe pod ruku,ali sve sa jednim ciljem,za kvart,u kvartu,na ulici upoznaš najbolje frendove,za koje znaš da če ti i u najtežem pomoči,dat ruku za tebe,uvjek smo bili ko jedan,to je recimo kao neka tradicija,naravno,uvjek je su tu bile i strane,mi smo bili zapadna strana,west side,,ja sam odarso na Onyxu-deči iz Brooklyna-čisti underground,nered je isto prije bio čisti underground ali danas je komercijala

zašto volimo rap/hip hop

ja najviše zbog toga što svaki raper priča u pjaesmam što je prošao,još kada shvatiš rječi kaj znače,recimo od nered pjesma bez kontrole,rečenica glasi- Ne Mogu Se Vratiti Bez Časti U Rezervat,u prijevodu,ne mogu se vratiti bez respecta u kvart,Onyx pjevaju čisti Liriku/Poeziju,rječi za pamčenje,kao što je pjevao 2pac,samo što su Onyx jedni od najžeščih uličnih rapera,poslušajte i ove pjesme
http://www.youtube.com/watch?v=GsVTV0VyKc4 ,ako ko ih razumije,Onyx su bili uvjek nasilni u pjesmama,gl.pjevač od Onyxa je Sticky Fingaz,koji ima i zasebne pjesme
http://www.youtube.com/watch?v=JQP2y7x0 ... re=related najbolja pjesma od Onyxa,obavezno poslušati do kraja
http://www.youtube.com/watch?v=DZdW32LgBDc
http://www.youtube.com/watch?v=wNsDs0kBT_A

2pac pjesme

http://www.youtube.com/watch?v=9hZR1Ye6xg0
http://www.youtube.com/watch?v=JNcloTmvTeA
http://www.youtube.com/watch?v=ybwKiRA6XIw
http://www.youtube.com/watch?v=IxR4AweLeXE
odoh sada na dane kvarta,sutra se nastavlja,neka neko dođe ako želi,ali nemojte slučajno sami dolazit,poslije 21
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 30 Sep 2008, 19:56

Nakon ovoga imam isto mišljenje o hip hopu/rapu kao i prije. :lol:
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 30 Sep 2008, 20:48

ODLICHNA TEMA FREDDY !!! :wink:
De me nadje, de me nadje :D

Ovako, nekad sam slusho ONYX (prvi album), PUBLIC ENEMY, i tako to...nikada 2paca, jer mi to bilo malo too much...a poshto danas od ino-repa slusham samo NECRO, ILL BILL, JEDI MIND TRICKS i tu SIK ekipu oko njih i ove francuze razne, osvrno bi se na domace favorite, kad kazem domace mislim na one koje pevaju na meni razumljivom jeziku.

znachi iako nisam bio u tom rep fazonu nikad, nisam se tako oblachio ko klinac i te akcije, uvek mi to bilo smeshno i debilno, kad ih vidim sa onim maramama, i shirokim pantalonama da mi glume neke crnce tu po Beogradu dodje mi da im nalupam shamare, pa chak je bilo i par tucha sa njima sredinom 90-ih, kad smo mi kao korovci/pankeri startovali njih "repere" , jer tad je nas bilo u celom gradu samo 30-ak a njih isto tako, mozda malo vise jer je taj fazon bio uvek mnogo vishe komercijalan, znachi tad smo bili klinci svi redom od po 16-17 godina...tako da sam ja uvek vishe slusho HCpunk, oldskul METAL 80-ih, i domaci rok i tako te radove, inostranu muziku 60-ih, 70-ih etc. ali kad se pojavio npr. Robin Hood tamo '95 ti tesktovi i taj rad je bash lego onako pravo uz ceo fazon, znachi ishli smo na sve te koncete i pravili haos, stejdz dajving i te akcije dok su ovi klinci reperi sa marama, stajali sa strane i mrshtili se neshto, jer im nije bilo jasno shta cemo mi na njihovim gigovima...jbga debili shta cu ima ja...znachi lepo su rekli BADVAJZERI josh tamo '89 : NE MORASH BITI REPER DA BI SLUSHO REP i to je upravo taj rad. Znachi slusham to ali mi se gadio taj fazon iz 90-ih...dok vec danas reperi su se dosta primakli (barem ovi koje ja cenim) tom nekom opushtenom fazonu gde nema tih shirokih pantalona do pola dupeta i smeshnih marama tako da ne moz se izvali ko tu shta slusa i to je skroz OK. Odraslo se navodno jbga. 8) :lol:

Krenucu hronoloshki shta sve cenim od 90-ih pa na ovamo pa cu onda da obrazlozim shta danas zaista vredi, po meni naravno :

01. Robin Hood
02. C-ya - prva dva albuma
03. Full Moon
04. Tram 11
05. Bolesna braca - album Lovci na shubare
06. El Bahati
07. Djus
08. Beogradski Sindikat - prvi album
09. PRTI BeeGee - dok je Moskri bio ziv
10. 43zla - poneka stvar
11. Seven - Bez zla 2002 neizdat album
12. Ajs - prvi solo album
13. Monogamija - prvi album
14. Marlon brutal - 4 pesmice koje je izbacio do sad
15. SHA - 1 BLOK 1 PRICHA album
16. IVANCHICA - BEOGRAD VIJETNAM album

I to bi bilo u principu to...

E sad shta danas slusham aktivno i shta po meni zaista vredi :

1. PRTI BeeGee - Moskri je tu bi faca i po meni nema jacheg i autentichnijeg fazona (HEROIN REP - tako ga je krstio pokojni brat Moskri) prostorima cele ex-YU, znachi cepali su na originalonst jer najlashke je samo iskopirati fazon od preko i glumirti neku prichu o getu ako ga realno nema...znachi gudra, razbojnistva, dilovanje i DNO koje prati taj fazon su bili realna tema PRTI Bee Geea jer tako je izgledo Beograd tih godina a i dalje izgleda isto samo shto nema Moskrija pa nema ko da ispricha tu prichu iz prve ruke, znachi album GREJTEST SHITS je po meni neshto najjache shto je pojavilio u Srbiji a za shire e mogu da tvrdim jer u poslednjih 5 godina ne pratim CRO scenu tolko aktivno, jbga meni su ta dva albuma TRAM 11 zakon i to je to, tada u Srbiji toga nije bilo tako da u tom trenutku dok smo mi jeli govna pod bombama TRAM 11 su pravili odlichne rime i ta genijalna dva albuma. "Za 10 godina" naravno pesma koja ce se uvek rado vrteti u mom plejeru pa i Ivana Kindl sa njenim predivnim vokalom i ceo fazon. Znachi danas ovo shto radi TARGET cenim, npr. uradio je tu jednu pesmu sa Djusom i to je dojaja, samo ne znam dal ce se pojavi na HIPHOPIUMU 2, verovatno oce, koga zanima (ako vec niste chuli) evo te pesmice da chujete kako su po meni dva najjacha repera na prostorima ex-YU pokidala tu stvar :

JUICE feat. TARGET - Hippa 2 da hoppa
http://rapidshare.com/files/149747855/j ... _hoppa.mp3

2. Djus - neprikosnoveni kralj MC-inga u Srbiji i shto se tiche fristajla a i zajebancije a i najjache DISS-ove je upravo on odrado, to jes jedine 2 pesme za koje mogu da kazem da su pravi DISS-ovi to su njegove pesmice "Redaljka 1" i "ReNdaljka 2". Zatim dechko je na toj sceni od '93 pa rachunajte...a njegov album "HIPHOPIUM vol.1" je najbitniji album za domacu scenu jer te 2002. je i krenuo taj drugi talas u srpskom repu, znachi da nije bio Djusa ne bi bilo ni PRTIJA ni ovih ostaih, tj. mozda bi ih bilo ali ko zna u kojoj formi.

Dakle u toku oktobra se cheka na izlazak njegovog treceg album pod imenom "HIPHOPIUM vol. 2" i to bi trebalo da bude to...e sad videcemo od ovoga shto smo do sad chuli jedan spot za pesmicu "SAM" i ovo sa Targetom zvuchi kao da ce biti kidalica, no sachekajmo i taj album...opusteno...

Evo spota za pesmu SAM da vidite okultnu tetovazu Stivena Sigala :lol: i zajebnaciju/sprdnju u introu (totalna zeldi parodija) :D :
http://www.youtube.com/watch?v=efEnzZwkDw8

KRAJ. 8) :lol:
Last edited by Charlie surfs again on 30 Sep 2008, 21:12, edited 1 time in total.
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Betmen
Posts: 347
Joined: 22 Dec 2006, 18:50

Post by Betmen » 30 Sep 2008, 21:07

reperi su gay

mislim da je za vecinu hrvatskih repera i wonna be repera vise ovo realnost

http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw&feature=user

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 30 Sep 2008, 21:58

Not my cup of tea.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
horkolerbus
Posts: 978
Joined: 16 Jan 2007, 12:34
Location: Silent Hill
Contact:

Post by horkolerbus » 30 Sep 2008, 22:19

verujem da slusam jednu vrstu muzike koja ne moze biti mracnija od bilo koje, postujem rap,metal,punk i sve ostalo ,ali ja sam dosta brutalniji
Istina postoji. Izmisljati se moze samo laz

User avatar
Betmen
Posts: 347
Joined: 22 Dec 2006, 18:50

Post by Betmen » 30 Sep 2008, 22:47

horkolerbus wrote:verujem da slusam jednu vrstu muzike koja ne moze biti mracnija od bilo koje, postujem rap,metal,punk i sve ostalo ,ali ja sam dosta brutalniji
gle sta slusas muziku u mraku

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 30 Sep 2008, 23:30

horkolerbus wrote:verujem da slusam jednu vrstu muzike koja ne moze biti mracnija od bilo koje, postujem rap,metal,punk i sve ostalo ,ali ja sam dosta brutalniji
Turbo folk?
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 01 Oct 2008, 12:31

Ghostface wrote:Not my cup of tea.
također.

Post Reply