Hip Hop,Gangsta Stile

Za ljubitelje svih glazbenih pravaca.
User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 01 Oct 2008, 14:19

znachi iako nisam bio u tom rep fazonu nikad, nisam se tako oblachio ko klinac i te akcije, uvek mi to bilo smeshno i debilno, kad ih vidim sa onim maramama, i shirokim pantalonama da mi glume neke crnce tu po Beogradu dodje mi da im nalupam shamare, pa chak je bilo i par tucha sa njima sredinom 90-ih, kad smo mi kao korovci/pankeri startovali njih "repere" ,

slažem se stobom,nikad nisam furo taj stil,dugačke hlače,uvjek smo se oblačili casual,ali opet brijali na to,marame znamo nosit,ali preko ljeta,ali samo oko vrata,kao bloodsi-crvenu,cripsi-plavu,mi smo imali crnu

pazi jučer kaj je bilo,jučer kod frenda najeli se,i premjestili se na naše školsko,sa cugom i ostalim sredstvima,bilo nas je 50-tak i 15-tak cura,a ovih 20 kaj su trebali doč napravili neko sranje na črnomercu...i uglavnom,več si popili i povukli bjelo,i dođe murja,obična patrola i ništa ,vidjeli kolko nas ima,otišli,valjda susjedi pozvali,i pazi sad ovo,dođe interventna i izađu njih 8,9 dođu do vrata,ali zaključali smo ih,ide su pokušat popest prek ograde,e kad smo čopili kamenja u ruke sve na njih,porazbijali im kola,njih i okolne kuče,ostali još sat,dva,da vidimo oče ko još doč, i ništa otišli doma,koji kaos
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 01 Oct 2008, 15:30

sljedeći je Eazy-e,jedan od također najpopularnijih rapera,

Eric Lynn Wright (7. rujna 1963. - 26. ožujka 1995.), bolje poznat kao Eazy-E je bio los angeleski reper iz Comptona. Bio je osnivač jedne od najznačajnijih rap grupa N.W.A., a nakon njenog raspada je postao prodavan solo izvođač.

Biografija

Eric Wright je rođen kao sin Richarda i Kathie Wright u periferiji Los Angelesa zvanoj Compton. U drugom razredu je ispao iz srednje škole i okrenuo se dilanju droge, nedugo kasnije je postao član bande Crips. S novcem od droge je 1986. osnovao producentsku kuću "Ruthless Records". Nakon što su se Dr. Dre i Ice Cube potpisali na Ruthless Records, su producirali singl "Boyz-n-the-Hood". Poslije velikog uspijeha je osnovao grupu N.W.A.. Snimio je album Eazy-Duz-It 1988. koji je prodao preko 2 milijuna primjeraka. Singl su uglavnom producirali Dr. Dre i DJ Yella. Nakon raspada N.W.A. 1991. je započela svađa između Dr. Dre-a i Eazy-Ea, ubrzo je prerasla u rat između Ruthless Records i Dr. Dreove nove producentske kuće Dethrow Records.

Nakon kontoverznog singla "Fuck Tha Police" je preko prijatelja Jery Hellera dobivao mnoge prijetnje smrću od neo-nazi skinheada.

U ožujku 1995. godine saznao je da ima AIDS. Bio je s mnogo žena u životu, ima sedam djece od šest različitih majka, smatra se da je tako dobio bolest. Preminuo je deset dana nakon što se počeo liječiti 26. ožujka 1995. u 31. godini. Umro je u okružju roditelja, brata Kenneth i sestre Patricie. Pokopan je na groblju "Rose Hills Memorial Park" u Whittier, California.

Najstariji sin mu je Eric Wright Jr. (23. travnja 1984.), bolje poznat kao reper Lil Eazy-E ili samo Lil Eazy. Također je rođen i odgojen u Comptonu, u istoj kući kojoj je i Eazy-E odgojen. Imao je deset godina kad mu je otac preminuo. Bio je u svađi s The Game-om, rekao je kako Game prečesto koristi ime njegova oca u svojim pjesmama.

njegove pjesme

http://www.youtube.com/watch?v=fs1xHPU7WwA jedna od najdražih
http://www.youtube.com/watch?v=ygfl0li6OiE
http://www.youtube.com/watch?v=VZE_3nCC ... re=related uvjerljivo naj pjesma od njega

Eazy-e je bio poznat ,najviše po njegovom stilu,košulje,naočale,i naravno ,njegov prepoznatljiv glas
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 01 Oct 2008, 15:31

Po načinu sklapanja rečenica i tematici, stalno me podsječaš na jednu osobu.
Ali izračunao sam ti godine i mlađi si 5 godina odprilike.
Nevjerojatna sličnost! :lol:
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 01 Oct 2008, 15:49

zasad najpopularniji raper

Calvin Cordozar Broadus, Jr. poznatiji kao Snoop Dogg (Long Beach, 22. listopada 1971.), američki hip-hoper. Glazbena i kulturna ikona, hip hoper i hollywoodski vodeći čovjek, Snoop Dogg je brzo postao jako popularan u svijetu zabave.


Biografija

Snoop Dogg je dobio svoje ime od svoje majke koja je u šali rekla da on izgleda kao crtani lik Snoopy.
Nedugo nakon završetka srednje škole, uhićen je za posjedovanje kokaina, kojim počinje razdoblje od tri godine tijekom kojih je više puta uhićivan. Našao je izlaz iz kriminala u glazbi. Snoop Dogg je počeo snimati kućne snimke sa prijateljem Warrenom G, koji je bio polubrat od Dr. Drea. Dr.Dre je cuo demo snimku Snoop Doggy Dogg-a na jednoj zabavi,Dre je bio vrlo impresioniran Snoopovim stilom i načinom repanja.Ubrzo nakon toga Snoop potpisuje ugovor sa Death Row Recordsom.Nakon brojnih gostovanja na Dreovom albumu "The Chronic" Snoop 1993.godine izdaje svoj debitanski album "Doggystyle" na kojem Dr.Dre producira sve pjesme.Već na početku prodano je 1.5 milijuna albuma. To je bio prvi debitantski album koji je postao broj jedan na glazbenim ljestvicama.Nakon Doggystyle-a Snoop se pojavljuje na raznim kompilacijama Death Row Records (Murder Was The Cast,Above The Rim),te na albumu svoje grupe Dogg Pounda i na Tupacovom albumu "ALl eyez on me".Do kraja 1996. izdao je album “The Doggfather”. Popularnost gangsterskog Rap-a je opadala zbog skorašnjeg ubojstva Tupac Shakura i činilo se da je Snoop izgubio priliku za slavu.

Diskografija

* 1993: Doggystyle
* 1996: Tha Doggfather
* 1998: Da Game Is to Be Sold, Not to Be Told
* 1999: No Limit Top Dogg
* 2000: Tha Last Meal
* 2002: Paid tha Cost to Be da Bo$$
* 2004: R&G (Rhythm & Gangsta): The Masterpiece
* 2006: Tha Blue Carpet Treatment
* 2008: Ego Trippin'


Dr.Dre- najviše je surađivo sa snoop doggom

Biografija

André Romell Young (rođen 18. veljače, 1965. u Comptonu, Kalifornija), poznatiji kao Dr. Dre, američki je producent, reper i glumac. Bio je suvlasnik i izvođač Death Row Recordsa. Trenutni je vlasnik i izvođač Aftermath Entertainmenta.

Dr. Dre je značajna figura u razvitku rap glazbe. Bio je jedan od osnivača utjecajne rap grupe N.W.A. koja je popularizirala korištenje vulgarnih stihova u rapu opisujući nasilje uličnog života (poznato kao gangsta rap). Dr. Dre je također producirao albume i nadgledao karijere nekima od najvećih zvijezda u (većinom) rap glazbi, uključujući Snoop Dogga, Eminema, 50 Centa, G-Unit, The Gamea, Nate Dogga, Busta Rhymesa i Eve. Sa desetcima milijuna prodanih ploča koje je on producirao (uključujući 65 milijuna samo s Eminemom), on je široko cijenjen kao jedan od najpopularnijih i najsnažnijih figura u rap glazbi.

Glazbeno, kao producent, on je ključna figura u stvaranju i popularizaciji zapadnoobalnog G – Funka, stila rap glazbe koji se temelji na melodijama sintesajzera sa sporim, teškim ritmom. G – Funk je dominirao američkim rap ljestvicama u periodu od 1992. – 1996., i još se smatra kao jedan od najvećih hip – hop stilova.

Njegovo umjetničko ime „Dr. Dre“ je spoj njegovog nadimka i nadimka njegovog najdražeg košarkaša, Juliusa „Dr. J“ Ervinga.

Rane Godine

André Young je rođen u South Centralu, u Los Angelesu 1965. Njegovi roditelji su se rastali prije njegovog rođenja, a njegova majka se kasnije udala za Warrena Griffina mlađeg, oca budućeg zapadnoobalnog repera Warrena Griffina III, umjetničkim imenom Warren G.

Young je počeo svoju karijeru kao DJ, i bio je popularan u Los Angeleskom noćnom klubu Eve After Dark koji ga je povezao s njegovim vlasnikom, Alonzom Williamsom. Williams je okupio lokalne talente i formirao World Class Wreckin' Cru i Krucut Records 1984, World Class Wreckin Cru' su postali zvijezde elektro – hop scene koja je dominirala ranim 80 – ima u zapadnoobalnom hip hopu, i u njihovom prvom hitu koji se zvao Surgery Dr. Dre je bio na obrtnoj platformi. Tijekom ovog vremena u Kru – Cutu Young je prvo radio s članom Wreckin' Crua (i budućim partnerom) DJ Yellom; pjevačicom i djevojkom Michel'le, snimajući Turn Off The Lights, što je postao lokalni hit 1987; i reperom Ice Cubeom, čija grupa C.I.A. je bila potpisana za Kru – Cut.

Zbog njegovog rada s World Class Wreckin' Cru, Young je stekao reputaciju kao sposoban DJ. Na jednom izdanju, 86 in the Mix, on je spojio 300 hip hop ploča u jedan šezdesetominutni miks. Nastavio je raditi i prodavati miks kazete na lokalnom swap – sastanku u Los Angelesu, sve do 1989, to jest sve dok se nije potpuno koncentrirao na svoju rap karijeru.

Dr. Drea smatraju perfekcionistom mnogi koji rade s njim. Neki projekti na kojima on radi brzo su gotovi (npr. 50 Centov debitantski album, kojeg je snimio i objavio u manje od godinu dana nakon što je 50 Cent potpisao za Shady/Aftermath), ali on je poznat po tome da radi sporo. Postoje mnogi albumi koje je on planirao, ali nikad nije objavio kao što su album punog ujedinjenja sa Snoop Doggom Breakup to Makeup, album sa Ice Cubeom Health Skealth, album ponovnog okupljanja N.W.A. i udruženje s producentom Timbalandom na albumu Chairmen of the Board. Do danas, nijedan od tih albuma nije izašao.

Možda najpoznatiji od tih odgođenih izdanja je njegov planirani završni solo album, Detox, za kojeg je prvo bilo najavljeno da će izaći oko 2000. 2004., projekt je poništen, i Dr. Dre je odlučio da će se usredotočiti na produciranje za druge izvođače Aftermatha kao što su Eminem, 50 Cent, Eve, Stat Quo i Busta Rhymes, i da će pjesme sa Detoxa biti na njihovim albumima. Usprkos tome, u studenom 2004 Dr. Dre i Interscope su potvrdili da se Detox još radi i da je idući rok jesen 2007. U Eminemovoj pjesmi "Encore" s Dr. Dreom i 50 Centom, Eminem kaže:

„Aftermath…2006… ne brinite se za onaj Detox album… natjerat ćemo Drea da ga napravi.“

Bogastvo

Young je bio uobičajen na popisu bogatih ljudi časopisa Rolling Stone od 2001. Tada je zaradio 51.9 milijuna $.

U listi Rolling Stone iz 2004., piše da Young naplaćuje „Prijatelji i Obitelj“ ratu od 75000$ za izvođače udružene s njim. Na vrhu svih dobitaka, on zarađuje 5% od zarade svih izvođača Aftermatha.

Za vanjski rad, njegova rata je znatno veća. Rolling Stone je izvijestio da je on zaradio 2 milijuna $ za rad na hit pjesmi "A Family Affair" od Mary J. Blige 2001, i da on zarađuje oko 250000 $ za suproduciranje pjesama kao što je "Rich Girl" od Eve i Gwen Stefani. Na web stranici panachereport.com piše da je Dr. Dreovo bogatstvo prešlo iznos od 150 milijuna $, što ga čini šestim po redu na listi „Deset Najbogatijih Ljudi u Hip Hopu 2006“.

Donirao je 1 milijun $ za žrtve uragana Katrina.

pjesme zajedničke

http://www.youtube.com/watch?v=bzNkwBeU2Us
http://www.youtube.com/watch?v=zEMmbtcxbpc među 10 naj pjesama uopće
http://www.youtube.com/watch?v=T1ClvX1u ... re=related tu pljuju po Eazy-u
http://www.youtube.com/watch?v=w1Vzo1nt ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=ZqkRJMqC5O0
http://www.youtube.com/watch?v=FWOsbGP5Ox4
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 01 Oct 2008, 16:10

http://www.youtube.com/watch?v=cCLBCs9oczY

ova pjesma najbolje opisuje moj kvart
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 01 Oct 2008, 16:26

Gosp. wrote:Po načinu sklapanja rečenica i tematici, stalno me podsječaš na jednu osobu.
Ali izračunao sam ti godine i mlađi si 5 godina odprilike.
Nevjerojatna sličnost! :lol:
da....,a ko to?
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 01 Oct 2008, 16:54

Nebih o imenima ipak.
Ali recimo da je preko cijelog tijela prošaran kojekakvim tetovažama (i to doista preko cijelog tijela).
Sumnjam da si to ti. :wink:
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 01 Oct 2008, 17:08

Gosp. wrote:Nebih o imenima ipak.
Ali recimo da je preko cijelog tijela prošaran kojekakvim tetovažama (i to doista preko cijelog tijela).
Sumnjam da si to ti. :wink:
imam par tetovaža,ali nisam taj
:wink:
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 01 Oct 2008, 20:56

Freddy tebre nijesi mi reka shta mislish o TRAM 11 ?
Meni su ko shto rekooh oni bili i ostali najjacha rep grupa na Balkanu, znachi nema te ekipe koja se pojavila a da im moze prici...ipak brte taj rad to je TO, barem meni...

Pazi kad sam se ja tolko popalio na njih u to doba kad je nasha scena bila mrtva zbog bombardovnja i raznih sranja da sam 2002. na SKC radiju dao ime emisiji, (inache jedina emisija o navijachima na radiju u Srbiji ikada - da se malo prokurchim i ja jbga :lol: ) u kojoj se iskljuchivo pustao domaci rep znachi, i eventalno TRAM 11, Braca, i El Bahati od ostalih, a izmedju su gostovali chlanovi svih beogradskih navijachkih grupa osim naravno Forsa i Ciugana koji sve bjkotuju jer misle da su najjachi, kalsichna ona pricha,m znash o chemu pricham, ali nema to veze sad, uglavnom ja sam dao ime emisji po linijici TRAM 11 - "BAHATO U STARTU" i ladno mi djus odradio grafit jedan manji na zidu radija, zachi skreoz na sposhtovo rtad jer smo bili najjacha emisija na radijau, bez cenzure n=bez ihega a tad bio onaj sukob Juzni Front sa Agentima na jugu gronrskom pa su jednu emsiju gostovali ovi, a drugu ovi drugi pa je bilio i napoushavanja i pretnjin i svega, znachi nije bilo bash opushteno, a sa mno vodio emisiju vodja onih nestretnih Invalida vozdovac shto su im Forsi ubili jednog od vidjenijih na tribini, tako da je grupa sad propala al tad su bili u eskapazniji, pa pazi ti tekmu znachi Vozdovac - Rad i znachi bude 250 forsa i 300 invalida i naravno dodje do sranja, i ovi posle ubiju tog njihovog straijeg dechka Bojana Majica nozem u vrat...tako da ono, jbag eto sta se izrodi ali da ne skece sa teme tolko sam gotivio (i gotivim) TRAM 11 da sam chak ribi radio tres graf ispred njeneog fakulteta ono kultno : Moja beba amo tebe kao mamu treba: i naravno posto sm samo jaz a=nao za foru, svi su bili odushevljeni prijavom a nis znali da je to iz pesmice TRAMOVACA :lol:
Uglavnom tad 2003. riba je pala na tu foru pa me josh vise zagotivila (gistro) :D

P.S. a gostovali nam tad i simpatizeri NK Zagreba jer sam ja tad bio dobar sa Mariom Kovachem, kontam da znash ko je on :wink: , a on je chesto dolzio u bGD na one SLAM poezija festivale tako da su te godine doshli sao ti njegovi drugari, ti klinci neki, i ja reko aj kao dojaja fora da imamo nekog iz Zagreba aj vi u emisiju nema veze shto ste samo simpatizeri :D , i ja ih predstavim i sve kul, a bila i neka riba sa njima i samo javlja se neki Cigan u program i kao pitanje za ove "navijache" NK Zagreba : kolko ste visoki i ova riba dohvati mikrofon jer je skontala to kao zezanje i kaze kao metar i pol, i ovaj samo odgovara : e taman da svo troje stanete u jedan gepek kola :shock:

A ja bio odvaljen ko bulja od neke rakije, dono cale iz Banjaluke i krenem da napusavam ovog lika, ono bash sam mu onako pijan svashta reko direktno u program i zvoni mi samo mobilni i javlja se ovaj jedan od vodja BBRS tj. Belgrade Boysa i kao dolazimo kolima najebo si sad cesh i ti sa njima :shock: , i ja shta cu, njih evakuishem odma prvim taksijem za hotel a ja jbga ostanem jer gde da bezim, da sam pobego zavrshio bi karijeru realno, i znaci nije mi dobro bilo uopshte znao sam da ce da me odavale od batina shto sam doveo Hrvate u centar "njihovog" grada, dzaba sva objashnjenja da su to samo simpatizeri, ali sam bio pijan pa nisam bio tolko svestan zadate situacije tako da su me srecom zvali josh jednom i kao u redu ne dolazimo ali kad te nagazimo bilo gde gotov si i ja u bedak :? , znachi jbga nas Vitezova tad bilo jedva 50-ak a oni bili tada mlada grupa zeljna dokzivanja na severu i jbga, znao sam da mora SAM da najebem, al sreca nikad me nisu navatali, nisad ih nisam sreo, znachi prodje od tad 5 godina al kao kul, a pre bio ok sa tim likom al jbga prekrsio sam pravilo :shock: ...ludilo, ludlo u glavama moj brate :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 01 Oct 2008, 23:24

e da..TRAM 11,zasigurno najbolja grupa na balkanu,Target i Woo su činili nezaboravni duet,

General Woo:
Pravo ime Srdjan Cuk . Rodjen 17.11.1977. u Vukovaru. Muzickom karijerom pocinje se baviti 1997 god. mada na hip-hop sceni djeluje od 1994 god. Prvi put javno se pojavljuje na pjesmi «one 0 one» kao podrska Radiju 101 1996 god. Pionir je hrvatske hip-hop scene te ga kao takvog slusa siri krug publike sto dokazuju i tiraze njegovih albuma.
Album "Krv nije voda" njegov je 6. studijski album. Prethodili su mu albumi COVJECE NE LJUTI SE, VRUCINA GRADSKOG ASFALTA i TAJNA CRNE KUTIJE koje je izdao kao clan legendarnog hip-hop dvojca TRAM 11. Zatim, samostalni album «GENERAL WOO - TAKOZVANI» te posljednji BAS JE LIJEP OVAJ SVIJET u suradnji s hip hop izvodjacem Nered-om. Takodje je tokom karijere ostvario brojne vokalne saradnje sa mnogim muzickim imenima poput grupe Divas, Prljavo Kazaliste, Blackout project, Bolesna Braca, Edo majka, El de Sensei i dr. Neke od poznatijih pjesama sa tih albuma su: Hrvatski Velikani, Kaj ima lima, Pad sistema, Vrucina gradskog asfalta, Samo kod nas, Jedno, S tobom ne znam, MC to the fullest, Bon apetit i dr.
Svi albumi bili su popraceni live turnejama po Hrvatskoj, Sloveniji, BiH, Srbiji, Njemackoj, Svajcerskoj i Austriji. Prosle godine u sklopu turneje Bas je lijep ovaj svijet odrzano je 35 live koncerata sirom Hrvatske, BIH i Slovenije.
Neke od pjesama s spomenutog posljednjeg albuma koristene su u prvoj hrvatskoj kriminalistickoj seriji BALKAN INC. u kojoj General Woo tumaci jednu od uloga uz afirmirane glumce poput A. Cvjetkovica, M. Nadarevica, N. Ivankovic i dr. Potvrda glazbenom radu generala Woo-a svakako je i nagrada «Crni macak» za najbolji hip-hop album 2000. godine.
Novi album Krv nije voda sadrzavat ce 13 pjesama izasao je 2006. u izdanju Croatia Recordsa. Na albumu gostuju poznati izvodjaci kao sto su Edo Majka, Nered, Sasa iz TBF-a i Pro.



Bok, kak si? Kaj ima lima?/Da li sve štima?/Briješ odraslo, al'mislim da
poslu još nisi dorasto/možemo zabrijat u duetu/radit štetu/jer nemre ti
niko niš na svijetu u pubertetu/

Bok, kak si? Kaj ima lima?/Ha, si brodo?/Ja sam šetom Zagrebom dok ti još
nisi ni hodo/pa znam kaj se dogođa, znam uzroke raznih svađa/sitnih krađa
/kako briješ škvadra mlađa/vele ti da moraš slušat starije/a kaj kad se
stariji napiju i počnu radit pizdarije?/(igrali smo murije i mafije)
pandura i lopova/sad od Vrapče do Sopota klinci fakat bježe od drotova/
priča je gotova/dobiš dosje pa možeš mahat pa, pa/nebu te sad spasil ni
tata/utječeš na brata pa se bahati u osnovnjaku/uvijek se izvuče za dlaku
da ne primi šaku/frend svakom lošem đaku/luta noći po mraku/zna fintu svaku,
u kurac pošalje baku/veliš da nisi glup, al' nemreš složit dvije poštene/
visiš po kvartu, i izigravaš klošare/ni da hočeš nemreš bit ko starija ekipa/
pa briješ na tipa kaj stalno/žica 50 lipa/želiš sve pokušati, piti i travu
pušiti/neću te dirat, jer ni mi nismo htjeli slušati/al' uvijek smo znali
reć pardon i hvala/ak' već radiš gluposti, nemoj ispast budala/

Tebi ovo je gala/jer je škvadra iza stala/al' kad najviše zagusti tu će
stajat samo mama/vidiš brata kak je prošo/prije godinu dana je ošo/nema ništa
od mladosti, samo zatvorske gadosti/ti još možeš proć ko bog, zato lima 'ajde
bok/imaš 15 u guzici, baci pivo popi sok/ja se sjećam dok još nisi znao šta
su cigarete/sada uzimaš sličke, piješ pivo i tablete/koji bonkas i gotiva
/uvijek imaš heroina/cjelo vrijeme si banana, ali zarada je fina/imaš stariju
cupi/pa se žnjaraš s njom na klupi/zna da uvijek imaš dopa/zna da nemora da
kupi/samo raširi noge i zamisli hrpu droge/svaka svakom kaže hvala/lima baš
si budala/da li čitaš statistike iz kriminalistike/puno ljudi popuši metak
zbog velike balistike/ne ideš u školu/imaš uličnu diplomu/imaš muda za dalje
i kada završi u domu/svaka prevari sistem nađe rupu u zakonu/nisi pazio,
pozdravi svog buraza u zatvoru/

CHORUS

Kaj ima lima?/čujem da ti buraz ima čkupi/hoće nekaj da joj kupi/al' pokloni
su preskupi/pa da budemo glupi, jer mi se digla stvarčica/zbog ukradenih gaćica
sad te ganja prodavačica/al' nije u bedu sve je najboljem redu/jer pokro je
dedu po noći s utorka na srijedu/pa počasti Nedu/i vratim ostatak dugova/da sa
kvadrom iz drugih krugova ne bu sukoba/nemoj mi reči da je popušil kaj je
trebo prodat/stuko je klinca u školi kaj ga je htio odat/nemogu vjerovati kak
ti sad birje brat/čuo sam da nemre prestati srat i svima nudi šat/a sječam se
kad smo ga slali po vodu/poslije tekme/sad prati modu i ležiš na podu ak' te
zvekne/a kaj mu samo kaže stara/dal' zna da po kvadru hara/skriva žižu iza
ormara/ne može niš jer ga za sve boli kara/uglavnom ju na koljena obara/ko da
se za njega ne stara/radi non stop da smogne para/a stari je otišo, jer ga je
našla da ju vara/daam! Fakat ide nizbrdo kad jednom krene/zato pazi na sebe da
te okolina ne sjebe/a svom glupom bratu reci da se javi/da ga škvadra saStavi,
kad se nađemo na kavi/

Voliš li još iste stvari, žene i provode/tebe stoti put već privode, dok ljudi
rade tulume/a di si ti? U sobi velikoj dva sa dva/zar se ne sječaš vremena
Žulje, Dovbje, ti i ja/sve dok nisi uzeo palicu da slupaš onu dvojicu/skinio
im bose, uzeo hlaće i majicu/pa su poslali Maricu da te fura u stanicu/a buraz
ti je isti jučer opljačkao je stanicu/i koda vidim tebe u njemu/ima istu šemu/
neče čut savjet, glumi osobu gluhonjemu/fura se po kvatru radi sranje di god
stigne/ima smisal za kriminal uvijek neku lovu digne/uvijek pozdravi starije/
koji ne rade pizdarije/gledali smo u živo kad bježi od murije/i sada ga
ispitiju, on glavom samo klima/laže drotove u oči, jer njegov buraz je lima/

najača pjesma

http://www.youtube.com/watch?v=9Mcn4rECt1I -Hrvatski Velikani
http://www.youtube.com/watch?v=O1mYwJgGupk -kužiš spiku,ovo je jeebeena pjesma
http://www.youtube.com/watch?v=bDpjfHWrWAI -ove rječi su nešto najbolje u zadnjih 15-ak god,a i više

uglavnom zasigurno naj grupa,makar kada su se nered i stole pojavili ,to je bio nabolji underground na balkanu

i za kraj završit ču sa ovim stihovima

i nadam se da vas nisam uplašio,poslušo si na radiu hit koji si tražio,kada si šetao gradom cestu prelazio,ali nisi pazio,pa te je tramvaj pregazio
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 01 Oct 2008, 23:35

Charlie surfs again wrote:Freddy tebre nijesi mi reka shta mislish o TRAM 11 ?
Meni su ko shto rekooh oni bili i ostali najjacha rep grupa na Balkanu, znachi nema te ekipe koja se pojavila a da im moze prici...ipak brte taj rad to je TO, barem meni...

Pazi kad sam se ja tolko popalio na njih u to doba kad je nasha scena bila mrtva zbog bombardovnja i raznih sranja da sam 2002. na SKC radiju dao ime emisiji, (inache jedina emisija o navijachima na radiju u Srbiji ikada - da se malo prokurchim i ja jbga :lol: ) u kojoj se iskljuchivo pustao domaci rep znachi, i eventalno TRAM 11, Braca, i El Bahati od ostalih, a izmedju su gostovali chlanovi svih beogradskih navijachkih grupa osim naravno Forsa i Ciugana koji sve bjkotuju jer misle da su najjachi, kalsichna ona pricha,m znash o chemu pricham, ali nema to veze sad, uglavnom ja sam dao ime emisji po linijici TRAM 11 - "BAHATO U STARTU" i ladno mi djus odradio grafit jedan manji na zidu radija, zachi skreoz na sposhtovo rtad jer smo bili najjacha emisija na radijau, bez cenzure n=bez ihega a tad bio onaj sukob Juzni Front sa Agentima na jugu gronrskom pa su jednu emsiju gostovali ovi, a drugu ovi drugi pa je bilio i napoushavanja i pretnjin i svega, znachi nije bilo bash opushteno, a sa mno vodio emisiju vodja onih nestretnih Invalida vozdovac shto su im Forsi ubili jednog od vidjenijih na tribini, tako da je grupa sad propala al tad su bili u eskapazniji, pa pazi ti tekmu znachi Vozdovac - Rad i znachi bude 250 forsa i 300 invalida i naravno dodje do sranja, i ovi posle ubiju tog njihovog straijeg dechka Bojana Majica nozem u vrat...tako da ono, jbag eto sta se izrodi ali da ne skece sa teme tolko sam gotivio (i gotivim) TRAM 11 da sam chak ribi radio tres graf ispred njeneog fakulteta ono kultno : Moja beba amo tebe kao mamu treba: i naravno posto sm samo jaz a=nao za foru, svi su bili odushevljeni prijavom a nis znali da je to iz pesmice TRAMOVACA :lol:
Uglavnom tad 2003. riba je pala na tu foru pa me josh vise zagotivila (gistro) :D

P.S. a gostovali nam tad i simpatizeri NK Zagreba jer sam ja tad bio dobar sa Mariom Kovachem, kontam da znash ko je on :wink: , a on je chesto dolzio u bGD na one SLAM poezija festivale tako da su te godine doshli sao ti njegovi drugari, ti klinci neki, i ja reko aj kao dojaja fora da imamo nekog iz Zagreba aj vi u emisiju nema veze shto ste samo simpatizeri :D , i ja ih predstavim i sve kul, a bila i neka riba sa njima i samo javlja se neki Cigan u program i kao pitanje za ove "navijache" NK Zagreba : kolko ste visoki i ova riba dohvati mikrofon jer je skontala to kao zezanje i kaze kao metar i pol, i ovaj samo odgovara : e taman da svo troje stanete u jedan gepek kola :shock:

A ja bio odvaljen ko bulja od neke rakije, dono cale iz Banjaluke i krenem da napusavam ovog lika, ono bash sam mu onako pijan svashta reko direktno u program i zvoni mi samo mobilni i javlja se ovaj jedan od vodja BBRS tj. Belgrade Boysa i kao dolazimo kolima najebo si sad cesh i ti sa njima :shock: , i ja shta cu, njih evakuishem odma prvim taksijem za hotel a ja jbga ostanem jer gde da bezim, da sam pobego zavrshio bi karijeru realno, i znaci nije mi dobro bilo uopshte znao sam da ce da me odavale od batina shto sam doveo Hrvate u centar "njihovog" grada, dzaba sva objashnjenja da su to samo simpatizeri, ali sam bio pijan pa nisam bio tolko svestan zadate situacije tako da su me srecom zvali josh jednom i kao u redu ne dolazimo ali kad te nagazimo bilo gde gotov si i ja u bedak :? , znachi jbga nas Vitezova tad bilo jedva 50-ak a oni bili tada mlada grupa zeljna dokzivanja na severu i jbga, znao sam da mora SAM da najebem, al sreca nikad me nisu navatali, nisad ih nisam sreo, znachi prodje od tad 5 godina al kao kul, a pre bio ok sa tim likom al jbga prekrsio sam pravilo :shock: ...ludilo, ludlo u glavama moj brate :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
on je kazališni glumac....haha,koja scena,da mi je to bilo vidjet,ma imamo takvih dogovdoština svi :lol: , :wink:
a kaj ne viđaš nikog od njih?
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 01 Oct 2008, 23:53

Zar sam ja jedini ovdje koji prati nogomet i sluša glazbu koja se, recimo, veže uz tu scenu (oi isl.)? :lol:
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 02 Oct 2008, 11:35

Gosp. wrote:Zar sam ja jedini ovdje koji prati nogomet i sluša glazbu koja se, recimo, veže uz tu scenu (oi isl.)? :lol:
Rodjache ja sam osnovo i sviro u BGD HCpunk bendu UNISON a ako znash taj rad znash da taj bend postoji vec 14 godina (od '94) uostalom svirali su i po Zagrebu al' to tek skorije jer sam ja sviro do '99. Ako neka muzika moze da se poveze uz navijachgki trip to nije samo OI! jer OI je vise vezan za engleski fazon a mi nikako nismo u tom fazonu, mi smo neki drugi trip znachi HCpunk, rep, old skul metal i tako to - zar ne ? :wink:
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Charlie surfs again
Posts: 784
Joined: 13 Dec 2006, 13:35
Location: Obala Ljudovache, Beograd

Post by Charlie surfs again » 02 Oct 2008, 11:38

Freddy wrote:a kaj ne viđaš nikog od njih?
Od kojih njih - mislish na ove Cigane ili na Maria i na ove njegove umetnike ?
"AKO SI MI PRIJATELJ NE RAZGOVARAJ SA MNOM"
http://abraxas365dokumentarci.blogspot.com

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 02 Oct 2008, 12:21

Charlie surfs again wrote:
Freddy wrote:a kaj ne viđaš nikog od njih?
Od kojih njih - mislish na ove Cigane ili na Maria i na ove njegove umetnike ?
mislim na cigane
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

Post Reply