Koncerti

Za ljubitelje svih glazbenih pravaca.
Post Reply
Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 14 Sep 2008, 13:26

Boby wrote:Tim više je šteta što upravo ljudi poput tebe sudjeluju u ovakvim diskusijama.
Jeli šteta jer ja sudjelujem? :lol:
Boby wrote: @GreenHornet
Možda zato što je stvarno tako dobar. Probaj popljuvati ovdje Maidene i probati biti ozbiljan i vidjet ćeš kak ćeš sve dignuti na noge
Evo, ja ću rado i bez straha priznati da Maidene ne podnosim isto kao što ne podnosim 99% bendova koji sviraju tu vrstu muzike (u ovom slučaju heavy metal). Zašto?
Zato jer nisam naišao niti na jedan bend čiji rad mi paše.
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
Knatchbull
Posts: 1891
Joined: 08 Jan 2008, 02:24
Location: In The Shadow Of Our Pale Companion

Post by Knatchbull » 14 Sep 2008, 13:34

Gosp. wrote:Evo, ja ću rado i bez straha priznati da Maidene ne podnosim...
potpis. nikada nisam volio Maidene, a slušam uglavnom metal.
[i]Men never do evil so completely and cheerfully as when they do it from a religious conviction.[/i]

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 14 Sep 2008, 13:40

Nazad na temu ili ce se ovaj topic obrisat i otvorit novi..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Knatchbull
Posts: 1891
Joined: 08 Jan 2008, 02:24
Location: In The Shadow Of Our Pale Companion

Post by Knatchbull » 14 Sep 2008, 13:40

Boby wrote:Što god rekli, vi ovo ne slušate, iritira vas što sam malo previše puta spomenuo Obersta a svi komentari kojima mi kontrirate jest samo da me ušutkate a ne da iznesete svoje stvarne dojmove o glazbi jer ih uistinu ni nemate.
ovdje si potpuno u krivu, al jebiga sada si u fazi "conor fan"-a pa to jednostavno ne vidiš.
Na prvoj stranici si napisao ovo "Ma fućkaš sve ove koncerte" i na to su te svi napali, jel sada jasno?
Nitko nije dosada srao po Conoru zato jer ga nitko nije slušao i nikoga ne zanima, a tebe to boli...
edit: @A$H - ovo sam napisao prije nego sam vidio tvoj post iznad...
[i]Men never do evil so completely and cheerfully as when they do it from a religious conviction.[/i]

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 19 Sep 2008, 17:20

19. septembar 2008. | Beta.
Alis Kuper nastupa u Beogradu

Američki hard roker Alis Kuper održaće koncert 4. decembra u Hali sportova u Beogradu, saopštila je promoterska kuća "Lupa".

Vlasnik rok klasika "I'm Eighteen" (1971) i "Schools's Out" (1972) dolazi u Beogradu okviru svetske turneje kojom promoviše u julu objavljen 25. album u karijeri, "Along Came a Spider", čiji su osnovni motiv nepodopštine izmišljenog poremećenog serijskog ubice Spajdera.

Kuper je jedini put svirao u Beogradu na Sajmu 1990. godine, kada je promovisao album "Trash" (1989), sa kojeg je bio hit "Poison".

Rođen kao Vinsent Furnijer, Kuper je postao čuven kao osnivač "šok roka", teatralnih nastupa pod uticajem filmova strave i vodvilja, na kojima je 1970-ih godina i kasnije nastupao noseći zmiju oko vrata i koristeći giljotinu i električnu stolicu.

Nazvan navodno po veštici iz 17. veka, Kuper je po mnogima muzičar koji je uobličio zvuk i izgled hevi metala, i u taj muzički žanr uveo elemente horora. Uz to, Kuper se bavio glumom, strastveni je igrač golfa i radio voditelj emisije u SAD "Noći sa Alisom Kuperom".
http://www.b92.net/kultura/pop/vesti.ph ... _id=319630

SCHOOOOOOOOOOOOOOOOOL'S OUT FOR EVER !!!!!!!
[i]Ako vidite duha, napijte se Pik piva do uha ![/i]

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 19 Sep 2008, 17:22

alis kuper
:lol: :lol: :lol:

majke mi,nisam na prvu skontao o komu se radi... :rotflmao:
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 19 Sep 2008, 18:33

hehe, cooper legenda. a u ovu našu jadnu državu nitko ne dolazi.. :?

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 19 Sep 2008, 19:05

Wendigo wrote:hehe, cooper legenda. a u ovu našu jadnu državu nitko ne dolazi.. :?
Uglavnom ti sto dodju u Srbiju dodju u Hrvatsku dan pre/posle...
[i]Ako vidite duha, napijte se Pik piva do uha ![/i]

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 19 Sep 2008, 19:10

Jean Michel Jarre dolazi u Ljubljanu.
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 20 Sep 2008, 02:06

Wendigo wrote:hehe, cooper legenda. a u ovu našu jadnu državu nitko ne dolazi.. :?
Ne bih se složio, vidi samo ovu godinu: Mark Knopfler, Bob Dylan, Joan Baez, Iron Maiden, Tito & Tarantula, Juliette & The Licks. Trenutno se ne mogu sjetiti ali zasigurno ima toga još

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 20 Sep 2008, 03:24

Boby wrote:
Wendigo wrote:hehe, cooper legenda. a u ovu našu jadnu državu nitko ne dolazi.. :?
Ne bih se složio, vidi samo ovu godinu: Mark Knopfler, Bob Dylan, Joan Baez, Iron Maiden, Tito & Tarantula, Juliette & The Licks. Trenutno se ne mogu sjetiti ali zasigurno ima toga još
a dolaze, samo kaj se u večini slučajeva pola toga otkaže..

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 20 Sep 2008, 12:50

Danas HP.... Bice dermek gotovo sigurno....
Se ya der.
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 20 Sep 2008, 13:06

2.10. u Tvornici veliki okup junaka Novog vala!!!!

Prljavo kazalište, Električni orgazam, Haustor, Film...kad dobijem članak napisat ću nešto više...

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 20 Sep 2008, 13:10

Jutarnji.hr

Edukativni spektakl junaka novog vala
Piše: Tina Perić


U povodu 10. obljetnice zagrebačkog kluba Tvornica, na njezinoj pozornici 2. listopada okupit će se najvažniji autori novog vala, najplodnijeg glazbenog razdoblja bivše države.

Iako su glazbenom scenom “žarili i palili” davnih 70-ih i 80-ih godina prošlog stoljeća, i danas je malo onih koji će na spomen imena Pero Lovšin (Pankrti), Darko Rundek (Haustor), Jura Stublić (Film), Jasenko Houra i Davorin Bogović (Prljavo kazalište), Vlada Divljan (Idoli), Zoran Predin (Lačni Franc) ili Srđan Gojković Gile (Električni orgazam) slegnuti ramenima i reći: “Nikad čuli...”.

Malo je i onih koji, kada počnu stihovi legendarnih pjesama poput “Maljčiki”, “Crno-bijeli svijet”, “Neprilagođen”, “Čakaj me”, “Moja prva ljubav” ili “Igra rock’n’roll cijela Jugoslavija”, neće zapjevati. Riječ je o prvim punk bendovima na ovim prostorima i jednima od ključnih autora novog vala, koji će se 2. listopada, 30-ak godina poslije, prvi put zajedno popeti na pozornicu i zasvirati u prostoru zagrebačke Tvornice kulture.

Na višesatnom gala koncertu, čiji su program osmislili glazbeni kritičar Hrvoje Horvat i bivši urednik programa u Kulušiću i Lapidariju, kultnim zagrebačkim klubovima u kojima su novovalni bendovi odrađivali svoje svirke, Darko Putak, svaki od njih izvest će najpoznatije pjesme sa svojih prvih singlova i albuma te podsjetiti na zlatno doba domaće glazbe.

Nedostaje jedino Azra

- Lačni Franc i ja smo zadnje dvije godine ponovno aktivni baš u takve edukativne namjere. Predstavljamo se u najboljem svjetlu novim generacijama, tako da oni u našem koncertu pronađu puno vitalnog i živog. Mislim da će koncert u Tvornici biti prava stvar za našu generaciju, za djecu i malo stariju unučad - sa smiješkom komentira Zoran Predin. S veseljem se, kao i ostali glazbenici iz doba novog vala, prisjeća tih dana ponosa i slave.

- I danas se manje-više vidim sa svim kolegama glazbenicima iz tog doba, a tada sam se najviše družio s Perom Lovšinom jer smo obojica iz Ljubljane, a s ostalima podjednako. Bilo nam je zabavno i uvijek se nešto zanimljivo događalo, ali stvari koje su se događale u backstageu nisu za javnost, previše su pikantne (smijeh). Bili smo generacija neke nove energije i svi nam zavide na tome.

Pjesme koje su nastale u tom razdoblju ostale su žive i mlade. Možda su naša tijela ostarjela, ali su naše duše i dalje mlade. Mislim da će Tvornica biti puna i da svi trebaju na vrijeme kupiti kartu. Mi ćemo svirati pola sata odličnih pjesama koje su preživjele. Bit će to spoj generacija kakav se nikada nije vidio - ističe Predin.

S njim se slaže i Darko Rundek, nekadašnji frontmen Haustora.

- Za mene je taj koncert prije svega obilježavanje deset godina Tvornice i moram reći da su lijepo glazbeno društvo skupili za to. Očekujem okupljanje ljudi koji su pripadali toj generaciji i to je prilika da se sretnem s prijateljima koje nisam dugo vidio. Bit će to neka vrsta generacijskog tuluma - navodi Rundek prisjećajući se razdoblja novog vala.

- U vrijeme kada smo mi svirali, ja sam najviše išao na koncerte Filma, Azre, koja nažalost na koncertu u Tvornici neće biti zastupljena, Giletova Električnog orgazma, ali i drugih. Podržavali smo se - objašnjava.

Da je okupljanje u Tvornici, koju smatraju današnjom inačicom nekadašnjeg Kulušića, odlična ideja smatra i Srđan Gojković Gile, pjevač Električnog orgazma.

- Stari prijatelji su na okupu i lijepa je ideja što se okupljamo nakon toliko godina. To su sve bendovi i ljudi koji su stvarali glazbu u periodu koji smatram najplodnijim muzičkim razdobljem bivše Jugoslavije.

Nikada se u tako malom periodu nije pojavilo toliko mnogo dobrih bendova u različitim gradovima. Sada kada se okupljamo na jednom mjestu, mislim da ćemo privući dosta publike. Sudeći prema koncertima koje održavam posljednjih godina, bit će to ekipa od 15 do 25 godina, ali će sigurno doći i starija publika, odnosno oni koji su nas slušali tih novovalnih godina - prognozira Gile.

Opet slavni, opet mladi

Vođa legendarnih Idola Vlada Divljan kroz smijeh dodaje da od koncerta očekuje “da ih proslavi i pomladi”.

- Nadam se da ćemo uspjeti prenijeti dio energije koja je vladala u tom razdoblju. Mi smo imali privilegiju i sreću da budemo na tom mjestu i u to vrijeme. Novi val je bio pobuna protiv onog ustaljenog u glazbi, pa smo radili tekstove koji su imali u sebi bunt i u njima je sačuvana atmosfera tog vremena, taj optimizam i ta energija, pa su zato i danas rado slušane - ističe Divljan.

U to vrijeme najviše su se, kaže, družili s grupom Film, s kojom su imali i legendarnu turneju “Zajedno” duž Jadrana, a s nostalgijom se prisjeća i dogodovština iz tog razdoblja.

Za stara, dobra vremena

- Sjećam se da sam jednom tijekom koncerta Bijelog dugmeta u Sarajevu propao kroz binu. Haustor, Azra i mi (Idoli) bili smo gosti i kada smo trebali nastupiti, dečki iz benda su izašli na pozornicu, a ja sam krenuo za njima. Nisam vidio rupu na pozornici, pa sam zgazio u nju i propao kroz binu - zadržao sam se rukama i gitarom tako da nisam skroz upao u rupu i prošao sam bez ozljeda - prepričava kroz smijeh.

Iako od navedenih mlađi nekoliko godina, i Davorin Bogović, nekadašnji pjevač Prljavog kazališta, karijeru je započeo u doba novog vala.

- Iz tog razdoblja imam ludih uspomena. U bendu je za nestašluke najviše zadužen bio Nino Hrastek (bas gitarist Prljavog kazališta nap.a.). Stalno smo radili ‘zulume’ i gdje god smo svirali, smišljali smo zezancije. U Požegi je Hrastek, primjerice, do kraja ‘nafrljio’ kazetofon i s prozora hotela spuštao ga na špagi među ljude na ulicu. Meni su jednom nakon koncerta u Beogradu, kada sam zaspao, pofarbali lice flomasterima i napisali svašta.


Nakon nekog vremena probudili su me na doručak, ali mi nisu dali da se vidim u ogledalo koji su maknuli iz kupaonice i rekli mi da sam ga razbio, a ja sam povjerovao jer se ničeg nisam sjećao. Nisu mi dali ni da idem liftom, koji je imao ogledalo, uz objašnjenje da je pokvaren. Tako sam se na doručak spustio stepenicama i kada sam ušao u restoran, svi su umirali od smijeha. Sada smo malo mirniji i ne bismo radili takve nepodopštine, ali i dalje smo enegrični - prisjetio se Bogović.

Koncertu u Tvornici se raduje “kao malo dijete”.

- Kada su me zvali za koncert, pitao sam tko će sve biti, a kada su mi nabrojali, rekao sam: Pa, svi živi! Bit će to najpotpuniji novovalni skup do sada i mislim da će Tvornica gorjeti, već unaprijed mi je vruće. Bit će to koncert za stara dobra vremena - zaključio je veselo Davorin Bogović.
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 20 Sep 2008, 13:18

Ovo se mora posjetiti!!
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

Post Reply