Koncerti

Za ljubitelje svih glazbenih pravaca.
Post Reply
Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 12 Sep 2008, 01:11

Uh, moram kupiti kartu za HP.
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 12 Sep 2008, 12:56

Gosp. wrote:Uh, moram kupiti kartu za HP.
Hehehee..ja uvijek dobim besplatno
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 12 Sep 2008, 13:18

Za koncerte opčenito ili za koncerte HP-a?
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 12 Sep 2008, 13:36

horrorfan je groupie od HP. :lol: :lol:
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 12 Sep 2008, 15:34

horrorfan wrote:Ne kuzim te, Conor je glazbenik ko i svaki drugi koji je mozda tebi genijalan..nekima mozda nije
Malo previse tjeras svog igrača..tak bi ja trebo dizat Opeth u nebesa i svima ga gurat na nos...
Gle, oni su metalci koji imaju svoju odabranu publiku. Conor je kantautor koji bi trebao biti otvoren svakome, našim starcima, tinejdžerima, studošima... Čovjek piše iznimne i poetski vrijedne tekstove koje uspjevaju prodrijeti do najprivatnijh mjesta ljudske psihe a da ne zvuče odbojno; nazivaju ga glasnogovornikom svoje generacije jer tip kao da drži ruku na žili kucavici naših razmišljanja, starhova i problema kao i veselja. Glazba mu vuče korjene iz doba Guthriea i Parsonsa, nastavlja se na tradiciju Dylan i Younga. Drugim riječima, Conor je ono što je u svoje doba bio Morrison, Lennon i mnoge druge ključne figure popularne glazbe 20. stoljeća. Problem je što se danas takvi glazbenici ne cijene kao nekoć jer su takva vremena iza nas i rijetko tko će ostati voljan pružiti priliku nekom novom i barem na trenutak pomisliti kako Conor Oberst možda jest novi Dylan, ili možda čak kako je Dylan ustvari stari Oberst

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 12 Sep 2008, 15:51

Boby wrote:
horrorfan wrote:Ne kuzim te, Conor je glazbenik ko i svaki drugi koji je mozda tebi genijalan..nekima mozda nije
Malo previse tjeras svog igrača..tak bi ja trebo dizat Opeth u nebesa i svima ga gurat na nos...
Gle, oni su metalci koji imaju svoju odabranu publiku.
Isto se može reći i za Connora. To što su "metalci" nema s time nikakve veze.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 12 Sep 2008, 15:56

FilmTV wrote:
Boby wrote:
horrorfan wrote:Ne kuzim te, Conor je glazbenik ko i svaki drugi koji je mozda tebi genijalan..nekima mozda nije
Malo previse tjeras svog igrača..tak bi ja trebo dizat Opeth u nebesa i svima ga gurat na nos...
Gle, oni su metalci koji imaju svoju odabranu publiku.
Isto se može reći i za Connora. To što su "metalci" nema s time nikakve veze.
Piše se Conor, ne Connor. I ima velike veze. Metalce će uvijek slušati ekipa koja svršava na metal; Dylana će slušati mnogo širi krug ljudi. Problem je upravo u tome što se Conora gura u isti koš s alternativnim metalom. Za njegovu glazbu ne bi trebao biti fan niti jednog glazbenog žanra jer mu je glazba za običnog laika već pri prvom slušanju uhu ugodna a uz to i vrlo zrela i ozbiljna što je velika rijetkost

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 12 Sep 2008, 16:18

Boby wrote:
FilmTV wrote:
Boby wrote: Gle, oni su metalci koji imaju svoju odabranu publiku.
Isto se može reći i za Connora. To što su "metalci" nema s time nikakve veze.
Piše se Conor, ne Connor. I ima velike veze. Metalce će uvijek slušati ekipa koja svršava na metal; Dylana će slušati mnogo širi krug ljudi. Problem je upravo u tome što se Conora gura u isti koš s alternativnim metalom. Za njegovu glazbu ne bi trebao biti fan niti jednog glazbenog žanra jer mu je glazba za običnog laika već pri prvom slušanju uhu ugodna a uz to i vrlo zrela i ozbiljna što je velika rijetkost
Kako god da se njegovo ime piše, očito nisi u pravu pošto na koncert nije došlo puno ljudi, da ga sluša širi krug ljudi nego npr. Hladno Pivo onda bi na njegovom koncertu bilo 10,000 ljudi. Naglašavati da je njegova glazba zrela i ozbiljna meni isto ne znači ništa pošto ima puno drugih vrsta glazbe koji su zreli i ozbiljni, iako je dosta subjektivna stvar šta netko pod tim terminima misli.

A to što "metalce" sluša raja koja "svršava na metal" - šta je tu loše? Hočeš reći da je metal kao glazba za djecu, da nema u njoj kreativnosti, dobrih tekstova ili vrhunskih glazbenika? Zar je raja koja svršava na Dylana inteligentnija?

Nemam apsolutno ništa protiv Conora, njegova glazba me uopće ne zanima, ali to ne znači da nisam "zreo", ili da ne shvaćam što je općenito dobra glazba, bez obzira na činjenicu što volim metal.

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 12 Sep 2008, 16:22

@Boby:
Daj me nemoj ljutiti sa tim svojim ogorčenim postovima. :roll:
Mene Conorova rad nevjerojatno iritira i mislim da je prozvati njega nasljednikom Dylana ili bilo što slično nešto što bih mogao slobodno nazvati grijehom. To što je riječ o kantautoru angažiranom u svim mogučim protestima za prava ovih i onih isl. ne znači da je Dylan.
Daj mi, kada se već počeo ovu raspravu, jednu pjesmu koja se može mjeriti sa Dylanom!
Nadalje, kakva je to glupost da je Dylan namjenjen širem krugu publike?
Tu bismo već mogli uči u poimanje idola i opčenito proučavanje popularne glazbe, ali ću sam sebe poštedjeti pisanja prevelikog odgovora koji ionako neće ništa promijeniti.
Kada sam bio na koncertu Dylana u Varaždinu, na njemu je ta "široka publika" bila sastavljena od 50% ljudi koji su ga slušali i prije 30-40 godina te 50% ljudi koji su došli reda radi, tako da vide što uopče Dylan jest.
Meni je osobno bilo nevjerojatno da su ljudi čak i znali Like a rolling stone, nisam to očekivao! Naravno, ostale pjesme nikada nisu čuli.
Nedugo nakon toga sam posjetio Thompsonov koncert.
Puno više ljudi je bilo na njemu nego na Dylanu, a i puno više ljudi je pjevalo njegove pjesme. Ljudi svih godišta, svih klasa itd. Ali npr. nije bilo puno alternativaca, metalaca npr.
A zamisli, njegov rad se temelji isključivo na radu nekih popularnih heavy metal bendova poput Iron Maidena (mislim ponajprije na zadnji album, ali i prije se može to uočiti).
Zbunjen? Gdje je caka?
Jeli Thompson nasljednik Rolling Stonesa?
Conor nije daleko od alternativnog metala (iako nikako ne spada u tu kategoriju). Nije istina da je laiku ugodan (laiku je ugodno ono što je ugodno masi ponajprije), a i ne znam na temelju čega zaključuješ da je zrela i ozbiljna.
Što uopče znači "zrela glazba"?
Slušam li ja "zrelu glazbu" jer volim klasiku?
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 12 Sep 2008, 16:26

gosp: neznam koliko će bit karta za korpiklaani-je. naletih samo na šturu najavu i datum.

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 12 Sep 2008, 16:28

120 kuna.
Satyricon će biti 150 kuna.
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 12 Sep 2008, 16:39

Zrela znači da nije bezumni copy/paste njegovih uzora već vješto stvorena inovacija s elementima uzora. A usporedba Dylana i Stonesa s Thompsonom je preglupa i vjerujem da si se samo zaletio. Ja tu ne pričam o hrvatskom puku već o cijelom svijetu. Koliko ljudi iz čitavog svijeta sluša Dylana a koliko Thompsona? Pa svaka zemlja ima svog Thompsona i samo da se zajedno udruže mogli bi konkurirati Dylanu ili Springsteenu. Ista vrijedi i za Hladno Pivo. Tu su veliki ali koliko bi im ljudi došlo na koncertu u, ne znam, Gruziji ili Azerbejdžanu. Conoru je ovdje došlo preko 800 što je sasvim solidno s obzirom da se tip nimalo ne promovira. Jedino mi je krivo što mnogi ne dobe priliku uvidjeti o kakvom se talentu radi.

A, ako te zanima njegov uradak, evo ti jedne pjesme s posljednjeg albuma koja je meni osobno jedna od boljih, kako zbog teksta tako i zbog melodičnosti i jednostavnosti:

http://www.youtube.com/watch?v=bp0Fl4LIgDI

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 12 Sep 2008, 17:03

Prvo da se osvrnem na pjesmu koju si dao.
Pjesma je kopija jedne pjesme sa početka 70ih.
I to ne prerađena verzija, nego je gotovo sve isto. :lol:
Pošto se ne mogu sjetiti kako se zove pjesma, morat ću se konzultirati sa jednom osobom koja se možda može sjetiti.
A sada da komentiram ovo što si napisao.
Anal Cunt bi zasigurno u svakoj državi Europe uspio sakupiti par stotina znatiželjnih ljudi, a riječ je o nevjerojatno lošem bendu (iako ima ljudi koji uživaju u toj buci) kojem je u interesu upravo to da budu loši.
Ja doista ne znam govoriš li ti o kvaliteti glazbe, o ukusu pojedinca, ukusu mase ili o posječenosti?
Što je zapravo bit tvojih postova?
Meni se učinilo da je riječ o ogorčenosti jer ljudi ne uviđaju "talent" gore spomenutog glazbenika.
Dragi moj, meni je doista bilo žao jer na Dylana nije došlo 50 000 ljudi, ali nisam bio ogorčen niti sam vrijeđao ukus drugih ljudi.
Konstantno pričaš o njegovom talentu i valjda slavi na svjetskoj razini, a ja za njega nisam čuo sve dok nisam pročitao da će nastupiti u Zagrebu. Čak sam se potrudio nabaviti njegove stvari da čujem o čemu je riječ, ali sam već nakon prvog slušanja shvatio da sam to isto čuo već 1000 puta u različitim varijantama. Ništa posebno niti ispunjujuče.
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 12 Sep 2008, 17:13

Nekako ti ne vjerujem da je riječ o kopiji. Ja sam nasumice uzeo jednu u nizu dobrih pjesama s zadnjeg albuma i tebi odmah pada na pamte neka kopija. Bilo mi je krivo što nitko nije ostavio nikakav komentar vezano za njegov koncert, makar da ga popljuje, ali čim se spomene neki metalni "bljmž" odmah se svi raspišu.
Vidim da nisi niti čitao moje prethodne postove gdje sam ostavljao linkove za njegove glazbene zgoditke. Ovaj idući mi je inače jedna od njegovih najdražih pjesama, pa mi ti reci kako je i ovo kopija:

http://www.youtube.com/watch?v=XaV-nGQ5yqw

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 12 Sep 2008, 17:21

Prijatelju, imam ploču sa tom pjesmom.
Moram se samo sjetiti tko točno to pjeva. :lol:
Što se tiće ove druge pjesme, podsječa me na stotinu drugih alternative rock/country stvari generacije 90ih.
Zgodna pjesmica, ali ništa više od toga.
I da, znam da si ogorčen jer ovdje ne slušaju svi ono što i ti slušaš nego posječujemo koncerte bljmž bendova.
Ja slušam isto tako glazbu koju vjerojatno 99,9% ovog foruma nije čulo pa čak se i trudim posjetiti koncerte ako sam u mogučnosti, ali se ne žalim zato jer i drugi to ne slušaju te ih ne viđam na tim istim koncertima. U čemu je problem? :roll:
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

Post Reply