Koncerti

Za ljubitelje svih glazbenih pravaca.
Post Reply
Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 13 Sep 2008, 12:57

Ovaj topic se pretvorio u nepotrebnu svađu. :roll:
Boby, zar misliš da je zbog te geste Conor nešto bolji od drugih izvođaća?
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 13 Sep 2008, 13:38

Gle, ja njegovu glazbu slušam već 4 godine, svaki njegov album mi je bolji od prethodnog (izdaje ih svake godine). Rijetko se događa da me netko uspjeva oduševiti s gotov svakom pjesmu na albumu. Čovjek je proglašen najboljim kantautorom 2008., njegov album "Cassadaga" iz 2007. je u Rolling Stoneu smješten na drugom mjestu liste najboljih albuma iz 2007. godine (odmah ispod "Neon Bible" Arcade Firea), prvi album je izdao s 14 godina, nazivali su ga "rock n' roll wunderkindom". Taj wunderkind sada već ima blizu 30 godina i vjerujem da kojeg god kritičara pitaš koja su najtalentiranija i vodeća imena današnje glazbene scene svaki bi ti među još nekolicinom spomenuo Conora. Pročitaj Dragaševe recenzije u Jutarnjem, ili odi na muzika.hr i utipkaj Bright Eyes kao ime izvođača; ma gdje god odeš svi se slažu oko toga da je taj klinjo nešto najbolje što današnji svijet glazbenika može ponuditi. Imaš i na stranici 266 TTX-a RTL-a osvrt na njegov posljednji solo album. Ako netko ne sluša tekstove njegovih pjesama ili ne voli country u kombinaciji s americanom i indie-rockom već je druga priča

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 13 Sep 2008, 13:50

strasno...

ovo sto si sada napisao odaje dojam da su tebi najbitnije te stvari koje su drugi rekli o njemu i da su to razlozi zasto ga upoce slusas.
vole ga kriticari, rolling stone, voli ga dragas, izdize ga do nebesa muzika.hr pa je red da to radis i ti, ha?

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 13 Sep 2008, 14:21

Boby, ja pratim kritike i znam da su kritike nekada čista propaganda i kapital.
Istina, možda su hvalospjevi Conoru zasluženi, ali to ne znači da ću zbog toga ja osobno prihvatiti da je on bog modernog rocka.
Odlične kritike je dobivao i jedan 50cent, a ja ga nikada nebih nazvao niti glazbenikom, a kamoli ga proglasio vrhunskim umjetnikom.
Ja osobno volim poslušati neke grind core bendove koje bi vjerojatno svaki normalan kritičar proglasio največim smećem i bukom koje ljudska vrsta može proizvesti. Zar bih zbog toga trebao prestati slušati te bendove?
Meni Conor ne paše, a vjerujem da ostale osobe na ovom forumu niti ne razmišljaju o njemu.
I tu je kraj cijele diskusije.
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 13 Sep 2008, 14:33

@elrania
Strašno je kaj se mješaš bez da pročitaš sve prethodne postove. Naveao sam kako sam zavolio njegovu glazbu dok ga se još nije toliko hvalilo. U trenutku kada sam ga prvi puta čuo nikada prethodno nisam pročitao nešto o njemu. Bilo je to u zimi prije 4 godine, gledao sam MTV i nabasao na spot koji se je sastojao samo od jednog klinca u kabanici kako svira gitaru u parku. Čak je sve snimano iz 2 jednolična kuta amaterskom kamerom. Pojedini stihovi su mi se odmah urezali u pamćenje. On je pjevao nešto što sam ja osjećao. I odlučio sam naručiti od frenda kompletni album (tada još nisam mogao sam downloadati glazbu). Album me oduševio i tak par mjeseci kasnije sam proćitao Dragaševu kolumnu o novim nadama i skužio da Bright Eyes ne cijenim samo ja. Sve ove titule u čast Conoru uslijedile su mnogo kasnije i koristim ih samo zato što znam da drugima moje mišljenje ništa ne znači ali možda bi im moglo mišljenje svijetskih ili nacionalnih stručnjaka

@Gosp
Hvalospjevi na njegov račun zasigurno nisu nikakva propaganda. Čovjek je vlasnik izdavačke kuće koja pruža nadu mladim, talentiranim glazbenicima i profit mu je vjerojatno zadnje na pamet budući da mu love stvarno ne manjka. Upravo se zato i ne promovira toliko

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 13 Sep 2008, 14:50

Boby wrote:@elrania
Strašno je kaj se mješaš bez da pročitaš sve prethodne postove.
:?

zivo me zanima kako si zakljucio da nisam procitala nista od prije.
nadalje, imala sam poriv ubaciti se jos u pocetku, ali sam se suzdrzala od uplitanja u ovakve nebulozne rasprave, no ovaj zadnji komentar me osvojio te sam si dopustila umijesati se.
ne zelim biti bezobrazna, ali ovo sto si ispisivao u zadnjih par stranica su izljevi gluposti. nemam potrebu dodavati dodatna obrazlozenja, jer je gosp sve uredno napisao.
lijepo je i krasno sto si pronasao nekog poput conora da mu se divis i uzivas u njemu, ali nacin na koji ga prezentiras stvara dojam ko da smo mi ovdje zakinuti za tu neku svijest o tome sto je dobro i kvalitetno, a ti je jedini posjedujes.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 13 Sep 2008, 15:00

elrania wrote:
Boby wrote:@elrania
Strašno je kaj se mješaš bez da pročitaš sve prethodne postove.
:?

zivo me zanima kako si zakljucio da nisam procitala nista od prije.
nadalje, imala sam poriv ubaciti se jos u pocetku, ali sam se suzdrzala od uplitanja u ovakve nebulozne rasprave, no ovaj zadnji komentar me osvojio te sam si dopustila umijesati se.
ne zelim biti bezobrazna, ali ovo sto si ispisivao u zadnjih par stranica su izljevi gluposti. nemam potrebu dodavati dodatna obrazlozenja, jer je gosp sve uredno napisao.
lijepo je i krasno sto si pronasao nekog poput conora da mu se divis i uzivas u njemu, ali nacin na koji ga prezentiras stvara dojam ko da smo mi ovdje zakinuti za tu neku svijest o tome sto je dobro i kvalitetno, a ti je jedini posjedujes.
Zaključio sam da nisi pročitala jer sam već prije naveo da sam ga cijenio dok ga mnogi još nisu te bi iz toga trebala shvatiti da ga ne volim slušati zato što ga drugi vole.
Možda ne znaš ali glazba se zavoli da ju slušaš a ne da čitaš tuđe hvalospjeve na račun iste. Ako misliš iznositi svoje stavove o nečijoj glazbi onda bi ju prvotno trebala upoznati. Ovak samo čitaš moje postove i kontriraš im a to ne bi trebala osim ukoliko znaš o čemu pričaš a to ovdje nije slučaj. Za primjer, ja ne volim Aliciu Keys ne zato što me ti uvjeravaš da je ona dobra već zato što sam se naslušao njezinih singlova te mi čak ni pohvale od strane Dylana na njezin račun ništa ne znače

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 13 Sep 2008, 15:21

Boby wrote:Ako misliš iznositi svoje stavove o nečijoj glazbi onda bi ju prvotno trebala upoznati. Ovak samo čitaš moje postove i kontriraš im a to ne bi trebala osim ukoliko znaš o čemu pričaš a to ovdje nije slučaj.
buduci da nemas previse znanja o mom glazbenom ukusu i o tome sto sam slusala ili slusam, rade bih na tvom mjestu zadrzala ovakve komentare za sebe.
vidim da arogancija raste i kupim se iz ovoga, jer zbilja nemam volje prepucavati se s tvojom razdrazljivoscu.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 13 Sep 2008, 15:33

Kupila se ti ili ne i dalje stoji da nemaš blage veze o niti jednom albumu Bright Eyesa. Da imaš, već bi ti to bez problema popljuvala. Ovak se ograničavaš samo na kritiziranje mog pristupa prema nečemu što volim slušati.
I nemoj misliti da nisam svijestan tvog glazbenog ukusa; ipak sam ja ovdje preko godinu dana i znam da imaš istančan ukus te da se ne ograničavaš nepotrebno. Tim više je šteta što upravo ljudi poput tebe sudjeluju u ovakvim diskusijama. Ako ne znaš glazbenika a imaš potrebu iznjeti svoje mišljenje onda ga upoznaj, barem površno pa komentiraj

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 13 Sep 2008, 15:45

Boby wrote:Kupila se ti ili ne i dalje stoji da nemaš blage veze o niti jednom albumu Bright Eyesa. Da imaš, već bi ti to bez problema popljuvala.
jao, stvara mi se u glavi slika nadurene pubertetlije koja donosi svoju konacnu pobjedonosnu konstataciju.
malo mi je bed sto te te sada dozivljavam na taj nacin, jer si mi zapravo bio skroz simpatican do ovog trenutka.

i da, kritiziram tvoj pristup, jer je nametljiv, naporan i u neku ruku bezobrazan prema neistomisljenicima.
bright eyes osobno ne dozivljavam previse. preslusala sam, pospremila na dvd i stoji tamo vec dosta dugo te im se nemam namjeru vracati. i zbilja ne vidim neku logiku u tome da bih ih ja isla pljuvati da imam blage veze o njima.
nisam se prikljucila ovoj diskusiji i bujici uvreda, jer imam nesto brotiv conora i bright eyesa, nego cisto zato sto su ti stavovi i obrazlozenja istih iritantni.
nadam se da ces uspjeti to shvatiti.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 13 Sep 2008, 15:50

Boby ne zelim se previše mješati jer ne slušam tu vrstu glazbe,ali lika braniš kao da ti je dao kruha u životu... :roll:
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 13 Sep 2008, 16:01

Ja ne vidim što ima iritantno u tome što opisujem kako ta glazbe zvuči i što kritika o njoj misli te kakvi su dojmovi s koncerta na kojem sam bio. Iste stvari vi radite s bandovima koje ja ne slušam. Razlika je samo što vas ima više koji te bandove slušaju pa se nekao nadovezujete jedni na druge. Što god rekli, vi ovo ne slušate, iritira vas što sam malo previše puta spomenuo Obersta a svi komentari kojima mi kontrirate jest samo da me ušutkate a ne da iznesete svoje stvarne dojmove o glazbi jer ih uistinu ni nemate.
Evo, u drugim topicima netko navede popis metal bandove čije je albume nabavio i odmah netko drugi govori kako nije nikada čuo za neke od njih i da ide odmah skinuti da čuje. Zašto? Jer čovjek voli metal, zato sam i rekao da su neki zatucani jednim žanrom. Da im spomeneš nešto dobro iz svijeta countrya ili folka ne bi tak instinktivno reagirali

@GreenHornet
Možda zato što je stvarno tako dobar. Probaj popljuvati ovdje Maidene i probati biti ozbiljan i vidjet ćeš kak ćeš sve dignuti na noge

User avatar
Knatchbull
Posts: 1891
Joined: 08 Jan 2008, 02:24
Location: In The Shadow Of Our Pale Companion

Post by Knatchbull » 14 Sep 2008, 13:16

Boby wrote:Ma fućkaš sve ove koncerte; jedini vrijedan spomena propustili ste prije 3 dana u Pauku. Baš čitam kritike na stranicama Jutarnjeg i RTL-a i pišu kako se je radilo o bezvremenskom koncertu koji će zvučati za 40 godina odlično kao što neki iz 1968. i danas zvuče bolje od većine ostalog. Ujedno, navodi se kako je ovo bez ikakve sumnje bio jedan od vrhunaca što se tiče koncerata u Hrvatskoj kroz čitavo desetljeće. Al kaj ćeš, kad si zatucan s jednim glazbenim žanrom ne bi prepoznao glazbeni talent niti da te pogodi gitarom
bilo je pitanje vremena kad ćeš napisati ovako nešto i kad će ti netko odgovoriti istom mjerom. Potpuno si pretjerao s tim Conorom za kojega nije čuo nitko od mojih frendova, a dosta njih je godinama u glazbi dok se neki profesionalno bave njome. Često pozivaš na toleranciju na ovome forumu(indirektno), a kada si ju u prilici i sam prakticirati zbog nečega što obožavaš padaš na ispitu...
[i]Men never do evil so completely and cheerfully as when they do it from a religious conviction.[/i]

User avatar
Knatchbull
Posts: 1891
Joined: 08 Jan 2008, 02:24
Location: In The Shadow Of Our Pale Companion

Post by Knatchbull » 14 Sep 2008, 13:19

elrania wrote:02.04.'09 - NIGHTWISH (Dom Sportova)

da je tarja ostala, vjerujem da bih i otisla na ovo, al sad cisto sumnjam. nikako da probavim ovu njihovu svedanku.
ne bih uopće razmišljao da je Tarja u igri 8)
[i]Men never do evil so completely and cheerfully as when they do it from a religious conviction.[/i]

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 14 Sep 2008, 13:21

Knatchbull wrote:
elrania wrote:02.04.'09 - NIGHTWISH (Dom Sportova)

da je tarja ostala, vjerujem da bih i otisla na ovo, al sad cisto sumnjam. nikako da probavim ovu njihovu svedanku.
ne bih uopće razmišljao da je Tarja u igri 8)
i ja bih otišao na nightwish da je tarja ostala.. eh, nisam ih slušao već 100 godina.. :lol:

Post Reply