Vinil

Za ljubitelje svih glazbenih pravaca.
User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 11 Sep 2008, 16:30

imam priko 100 vinila od Beatlesa,Queena,acdc,iron maiden,kiss,van halen,prince,deep purple,dire straits,u2.... :D
FREDDIE MERCURY GOD OF ROCK!!!
Deeeeeeeeeeeeeeeeeo.......alright.... Gone but not forgotten!
R.I.P.

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 11 Sep 2008, 18:04

Ajmo poceti...prvo Maideni. Svi su jugotonci sem prvog koji je UK. Jurim Fear of the Dark kupiti al ga je tesko naci, cak i online...

Image

Posle je Metallica. Izdvojio sam Master jer je moja edicija roze vinil (da,da, ROZE). Justice i crnjak su RTB, ostalo su originali. Kupicu jednom onaj garage days i meni dosta od njih.

Image

Ovo je neki random metal/glam. Volim glam metal inace. Imam jos i Quiet Riot i Skid Row ali ih ne fotkah. :D

Image

Sad je random hard rock i jos ponesto slicno.

Image
[i]Ako vidite duha, napijte se Pik piva do uha ![/i]

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 11 Sep 2008, 18:14

New Jersey's Finest !

Image

Random hard & heavy. Prvi Gunsi u necenzurisanom izdanju, samo ih je Jugoton u celoj Evropi i svetu ovakve stampao ceo tiraz pa je neko vreme, do novijih repressa, ova ploca bila pravi collector's item.

Image

Punk fucking rock. Sta reci.

Image

American hardcore. Plastic Surgery Disasters je made in Ljubljana :)

Image
[i]Ako vidite duha, napijte se Pik piva do uha ![/i]

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 11 Sep 2008, 18:23

Specijalno za Bakera - prvo ceo Queen na vinilu albumski, a onda i gomila singlova. Od bitnijih fali samo Seven Seas of Rhye (ima opskurnu B stranu), kao i ja mislim Headlong, ali oni su u nabavci :) Sa strane su solo Brian/Freddie singlici.

Image
Image

Negujmo nase ! Vrlo skoro mi u dom stize Katarina II, koju cu platiti...eh...50 eura. Ali je to ipak Katarina II. :D Imam i Brejkerse i jos stosta, ali ovo je ipak reprezentativno. Singlovi sa strane - legendarna YU Rock misija, nas doprinos Live Aidu, i jos legendarniji Rimtutituki - Slusaj Vamo. Za one koji ne znaju, Rimtutituki je projekat beogradskih bendova koji je snimio antiratni singl kad je poceo rat u SFRJ. Ovaj singl nije bio u prodaji, on je finansiran od strane B92 radija, stampan u PGP i deljen je besplatno tako sto je kamion isao Beogradom i bacao ove singlove zainteresovanima.

Image

A negujemo i vase ! Prvi album filma je inace imao tri tiraza, prvi je isao na zelenom clear vinilu, drugi na crvenom clear, a ostala izdanja su regulare...sto se tice Marine Perazic, Horror vam moze temeljnije pricati o tome, jednom smo se napili u dalekoj zapadnoj evropi i proveli celu noc tupeci o ex-yu sceni...

Image

Dosta za sad...imam usput i ceo The Police, sve LP i sve 7", ali to sumnjam da koga zanima pa nisam postovao. Imam i jos pun qrac stvari.

A da. Elektronika. Nisam stavio Kraftwerk i Prodigy sto imam, ali ovo je gotovo ceo DM...fale Ultra i Playing the Angel, ali su oba na orderu.

Image
[i]Ako vidite duha, napijte se Pik piva do uha ![/i]

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Post by Studeni » 11 Sep 2008, 18:37

very nice, Mairosu!

obožavam vinile i dan danas ih skupljam....nema tog cd-a koji se s pločom može usporediti....krepale mi baterije u digitalcu pa čim uzmem kačim i ja malo svojih....
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 11 Sep 2008, 23:09

e jebi se mairosu.... :D :D :D jebo te led...šta bi da za ove Queen ploče Isuse Bože sve ih imaš pa čak i Freddieve....svršavam....svaka čast care....ja od Queena imam 6,7 ploča, svaka čast!!!!
FREDDIE MERCURY GOD OF ROCK!!!
Deeeeeeeeeeeeeeeeeo.......alright.... Gone but not forgotten!
R.I.P.

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 11 Sep 2008, 23:57

bakero wrote:e jebi se mairosu.... :D :D :D jebo te led...šta bi da za ove Queen ploče Isuse Bože sve ih imaš pa čak i Freddieve....svršavam....svaka čast care....ja od Queena imam 6,7 ploča, svaka čast!!!!
Imao bih ja vise tih singlova ali sam uglavnom kupovao ili retke (tipa Las Palabras de Amor) ili samo singlove gde su B strane neobjavljene.

Moj prijatelj ima i Taylorov solo na ploci, i Brian May Starfleet project, i The Cross (Taylorov solo bend).

A od videa, imam sva oficijelna Queen izdanja - greatest video hits 1 & 2, on fire, at wembley (sve 2DVD), dok Rock Montreal imam Bluray. I jos na CDu neke kompilacije, pa onaj under pressure rah mix CD singl i jos neke gluparije...
[i]Ako vidite duha, napijte se Pik piva do uha ![/i]

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 12 Sep 2008, 00:36

Mairosu wrote:
bakero wrote:e jebi se mairosu.... :D :D :D jebo te led...šta bi da za ove Queen ploče Isuse Bože sve ih imaš pa čak i Freddieve....svršavam....svaka čast care....ja od Queena imam 6,7 ploča, svaka čast!!!!
Imao bih ja vise tih singlova ali sam uglavnom kupovao ili retke (tipa Las Palabras de Amor) ili samo singlove gde su B strane neobjavljene.

Moj prijatelj ima i Taylorov solo na ploci, i Brian May Starfleet project, i The Cross (Taylorov solo bend).

A od videa, imam sva oficijelna Queen izdanja - greatest video hits 1 & 2, on fire, at wembley (sve 2DVD), dok Rock Montreal imam Bluray. I jos na CDu neke kompilacije, pa onaj under pressure rah mix CD singl i jos neke gluparije...
ti si kralj...vidim da cijeniš i voliš queen-ti si moj igrač!
FREDDIE MERCURY GOD OF ROCK!!!
Deeeeeeeeeeeeeeeeeo.......alright.... Gone but not forgotten!
R.I.P.

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 12 Sep 2008, 01:10

Skidam kapu za hc/punk ploče.
Moram nabaviti neki digitalni fotoaparat da i ja uslikam.
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 25 Sep 2008, 12:40

Dodaci, noviteti...

Image

Meni jedan od najvecih americkih kantautora...Tom Waits licno. Jos jurim Small Change na LP i imam sve sto mi treba od njega.

Image

Sad je Depeche Mode fakat kompletiran ! Ultra je remaster iz 2007. na deluxe heavy vinilu...ono dole je Enjoy the Silence EP sa dva remixa i neobjavljenom pesmom.

Image

Sve od Dire Straitsa i pojacanje u vidu solo albuma Marka Knopflera.

Image

Mano Negra i Pogues. Nazalost fali Casa Babylon, koji imam CD.
[i]Ako vidite duha, napijte se Pik piva do uha ![/i]

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 25 Sep 2008, 12:43

Image

Novo od punka...Dead Kennedys Give Me Convenience sa knjizicom i bonus singlom. Dodah Chemical Brotherse tek onako da popune prostor.

Image

Jos malo za Bakera, Queen noviteti ! Five Live EP sa George Michaelom, redak Seven Seas of Rhye singl, i jos redji limitirani You Don't Fool Me na sivom vinilu.

Image

Celo Zabranjeno Pusenje i prva dva Dina...steta sto je covek morao umreti da ga se prisetim, ali evo, ispostovao sam velicinu.
[i]Ako vidite duha, napijte se Pik piva do uha ![/i]

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 25 Sep 2008, 12:43

Mairosu wrote:Ajmo poceti...prvo Maideni. Svi su jugotonci sem prvog koji je UK. Jurim Fear of the Dark kupiti al ga je tesko naci, cak i online...

Image
hehe imam ovaj Killers, od starog nasljedio.. :D
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 25 Sep 2008, 12:47

A$H wrote:hehe imam ovaj Killers, od starog nasljedio.. :D
Iron Maiden je dosezao visoke tiraze u SFRJ, ali je nekako taj Killers najrasprostranjeniji. Bukvalno svako ima tu plocu.
[i]Ako vidite duha, napijte se Pik piva do uha ![/i]

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 25 Sep 2008, 12:49

da znam i dva frena ih imaju..isto od staraca uzeli.. :D
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
dark_driving
Posts: 412
Joined: 12 Nov 2006, 20:28

Post by dark_driving » 30 Sep 2008, 12:33

ima ko sta od vinila za prodat? punk/metal/hc uglavnom me interesira ... ja imam za prodat/zamjenit dva rijetka cd-a, panterin far beyond driven sa cenzuriranim omotom i bonus trackom i pearl jamov ten uk zuti digipack sa dva bonusa, za panteru ne znam u kojoj tirazi je izasao a pearl jam je ovo najrijede izdanje tena (5000), odlicno su ocuvani, fotke stavim sutra ako ce koga zanimati

Post Reply