Novosti u vašoj glazbenoj kolekciji

Za ljubitelje svih glazbenih pravaca.
Post Reply
FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Novosti u vašoj glazbenoj kolekciji

Post by FilmTV » 27 Aug 2008, 20:05

Kako već postoji topic tko je šta zadnje kupio mislim da bi bio red da imamo jedan takav samo za glazbu. Nebitno sada da li ste nabavili nešto posebno u digitalnom obliku, CD, LP ili na nečem sedmom, glavno da je glazba :D

Kao kolekcionara posebno me zanima koja se sve to fina izdanja skrivaju na vašim policama :wink:

Meni je danas stiglo slijedeće:

Wolvesguard - Pagan Heritage
Triton Enigma - Black Lies
Grindminded - Domestic Violence
Cataplexy - Lunar Eclipse, Chaos to the Ruin

Image

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 28 Aug 2008, 01:02

Oho, zgodan topic. Već si neko vrijeme ne nabavljam orginalne audio CD-e jer, s obzirom koliko ja toga želim poslušati, bi mi novčanik jako patio.
Uglavnom, ovaj mjesec downloadao sam si:


Image
CROSBY, STILLS, NASH & YOUNG - Deja Vu (klasik velikih imena okupljenih u kvartet)


Image
JOHNNY CASH - Essential

Image
CONOR OBERST & MYSTIC VALLEY BAND - Conor Oberst (svakako jedan od najboljih albuma ove godine, preporučam svakome; tim više što tip dolazi u Zagreb za 2 tjedna)


Image
LEONARD COHEN - Songs Of Love and Hate (već ga imam ali sada sam ga skinuo u najkvalitenijem formatu)
Last edited by Boby on 28 Aug 2008, 12:39, edited 2 times in total.

User avatar
Khaos[]
Posts: 159
Joined: 18 May 2007, 20:07
Location: Rijeka
Contact:

Post by Khaos[] » 28 Aug 2008, 11:49

filmtv kakav je onaj Cataplexy?

evo danas mi napokon dosle neke stvari koje cekam dost dugo + neki cdi koje nabavio nedavno u ceskoj

bolt thrower - those once loyal
Godflesh, streetcleaner, pure, songs of love and hate, slavestate
Death in june - something is coming (live in croatia)
Toroidh - the final testament
Dagon - In Desolationem Per Nefandum
Image

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 28 Aug 2008, 15:48

eh, ja imam ovaj essential od johnny casha. :D i da, niti ja više ne kupujem origigi, nema smisla pošto je flat u igri, a također ima previše toga što me zanima..

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 28 Aug 2008, 17:11

@Boby & Wendigo - Flat je lijepa stvar ali kolekcionarstvo je bolest ;) Cilj nije kupovati sve nego baš ono šta imam gušt staviti CD u player i to slušati.

@Khaos[] - Jako lijepo, ovaj Bolt Thrower izgleda genijalno! Prije ili kasnije moram njih kompletirati.

Cataplexy je Japanski black metal, poslušaj ih ovdje.

Znao sam da će ovaj topic biti dobar, evo npr. za Toroidh nisam do sada čuo a zvuče mi jako zanimljivo, dobar soundtrack za čitanje knjiga.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 28 Aug 2008, 17:37

je, istina.. al u zadnje vrijeme mi je malo preskupo kupovati originale jbg.. :? a i nisam slušao glazbu na ničemu osim winampa, mobitela, mp3-a u autu već barem 4-5 godina.. :lol: inače sam kupovao najdraže albume / live albume bandova, nikad se nisam opterečivao cijelim diskografijama. i da, dobar topic. :wink: ja već neko vrijeme planiram otvoriti jedan sa omiljenim coverima, a nikako da startam lol..

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 28 Aug 2008, 17:48

ja nemam neku potrebu kupovati originale, jer se lakse snalazim s mp3cama na komp i poslozim si ih po voli kako mi se sto slusa...imam nekoliko originala, ali ih nisam slusala godinama. downloadala sam te albume i jedino ih tak povremeno poslusam.
a imam naviku da mi nesto svira konstantno, te mi se ne bi bas dalo svako malo stavljati drugi cd.
druga stvar su filmovi...nisam bas neki kolekcionar, ali za originalni film bih rado izdvojila novce.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 28 Aug 2008, 17:52

Cataplexy je odličan, odavno nisan posluša ovako dobar japanski žešći metal.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 28 Aug 2008, 20:15

U prosjeku, skinem 4 do 5 albuma mjesečno što bi mi bilo malo teže ako bih kupovao orginale al i dalje gledam na to kao na neku vrstu kolekcionarstva. Sve albume kaj downloadam obavezno spržim na audio CD, sprintam popis pjesama i njhovo trajanje i stavim na prednju stranu kutije.
Inače, od nekih izvođača dovoljna mi je kompilacija hitova dok su mu neki toliko dragi da postepeno skidam njihovu kompletnu diskografiju jer im svaki album vrijedi posušati. A onda, ako me nešto toliko oduševi kupujem u orginalu

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 28 Aug 2008, 21:39

Boby wrote:U prosjeku, skinem 4 do 5 albuma mjesečno što bi mi bilo malo teže ako bih kupovao orginale al i dalje gledam na to kao na neku vrstu kolekcionarstva. Sve albume kaj downloadam obavezno spržim na audio CD, sprintam popis pjesama i njhovo trajanje i stavim na prednju stranu kutije.
Inače, od nekih izvođača dovoljna mi je kompilacija hitova dok su mu neki toliko dragi da postepeno skidam njihovu kompletnu diskografiju jer im svaki album vrijedi posušati. A onda, ako me nešto toliko oduševi kupujem u orginalu


tako je i kod mene, jedino sam ovo zadnje ful smanjio..

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 28 Aug 2008, 23:49

Originale imam samo od Rundeka i Urbana te nešto klasike.
Skidam glazbu pomahnitalo, imam skoro cijelu hrvatsku estradu, recite koga hoćete, ja to imam. (moram se time hvaliti). :twisted: :twisted:

User avatar
Samhain
Posts: 509
Joined: 06 May 2008, 01:34
Location: Midian (slavonski brod)

Post by Samhain » 29 Aug 2008, 01:14

imam i ja par orginala... bum ih stavio kad ih sve nađem.
(Romans Chpt. 5, v.12):
"Therefore, just as sin entered the world through one man, and death through sin, and in this way death came to all men, because all sinned

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 29 Aug 2008, 01:31

Original ploča imam od ACDC-a do ZZ Top-a (bendovi do 90ih).
Od CD-a imam diskografiju Rammsteina, Mansona i Laibacha te par albuma od vama vjerojatno nepoznatih punk grupa + Cannibal Corpse, Gorefest. Vjerojatno još nešto, ali mi trenutačno ne pada na pamet.
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 29 Aug 2008, 14:07

Ni ne sjećam se kakve originale imam (vjerojatno ih je dva ili tak nešto :lol: )
Da imaju neku ljudskiju cijenu - više bi ih ljudi kupovalo
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 29 Aug 2008, 16:58

Zato je najbolje kupiti ih na koncertima ili preko neta.
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

Post Reply