Iron Maiden u splitu

Za ljubitelje svih glazbenih pravaca.
User avatar
majstoro
Posts: 791
Joined: 22 Dec 2007, 15:22
Location: Mostar
Contact:

Post by majstoro » 06 Aug 2008, 11:02

ja ako imo para
[url=http://imageshack.us][img]http://img19.imageshack.us/img19/7096/bartgraffiticfchhmy7.gif[/img][/url]

[quote="Donnie Darko"]kupio sam WOW
ima li nade za moj drustveni zivot??[/quote]

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6281
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 12 Aug 2008, 01:42

Da sam znao za ovaj post :oops: ....pa dogovorija bi se sa nekim ko je iša na koncert... :wink: , ali sam kasno upalija :cry:

Evo što kaže Večernji:

SPLIT – Spektakl koji se obećavao na Poljudu izostao je. Zapravo, pretvorio se u prvozrazredni fijasko. Kao da nije bio dovoljan razglas nedovoljne jačine, što je za heavy glazbu u najmanju ruku neoprostivo. Nastup legendarne skupine Iron Maiden kasnio je sat i pol, navodno zato što je pjevač Bruce Dickinson, ovlašteni pilot jumbo jeta, zapeo u Rimu zbog kvara zrakoplova!
Zapeo je Bruce, a zapela je i knedla u grlu brojnoj publici na Poljudu, koja je cijeli dan hodočastila ono što je trebao biti praznik heavy glazbe. U nevolju je tako zapeo i organizator Lupa Promotion, pa su se publici obratili preko razglasa. “Znate svi da će ovo biti sjajan koncert, evo još malo, strpite se ... “

Ajme. Kolonijalni status očito još nismo izgubili. Ovako je bilo i s Totom Cotugnom prije koju godinu na Prokurativama. I njemu je zapelo s avionom. Ma kud baš uvijek kad krenu u Split? Nevjerojatno. Dok se iščekivao nastup legendi, u Special Guest odjeljak nahrupila su poznata lica. Zajedno stigoše izbornik Bilić i Marko Perković Thompson.

– Svi smo mi odrasli na njihovoj muzici. Legende su. Očekujem jedinstven spektakl – kazao je Marko. Čovjek je nastup na Poljudu odradio pet puta bolje.

Autori ovog nedjela: Dr. Miljuš, M. Velić


a evo što su rekli oni koju su ovo pročitali:
metalka
poštovani doktore, držite se ipak svoje struke
Kasnili su.Pa što da su kasnili,kao da nikada nijedan koncert nije kasnio.Što je falilo razglasu?Poljud je dobio isti razglas kao ostatak turneje,oni to rade profesionalno i ne prave razliku u veličini grada:„Ah,to je mali grad pa ćemo stavit pola razglasa, a pola ostavit u kamionu“. Dok dođe zvuk do tribina i to po vjetru,normalno da se izgubi i nije to razlog za loš dojam, to je normalno i uvijek se dešava. Naravno da se nekad Bruceu omakne s glasom, ili da se na trenutke nije čuo bas...pa što onda?!Tako je na festivalima svugdje(a ne samo kod nas Hrvata kako vi mislite),a vidila sam ih mnogo širom Europe,ako želite ispeglan zvuk idite u kazalište na gudački kvatret ili susret violinista pa ćete čuti savršeno čisto svaku notu istim intenzitetom.Metal koncert nije preslušavanje cd-a u tihoj prostoriji.Bila sam na tribini i bilo je izvrsno, svirali su sve stare himne „najsvježija“ stvar bila je „fear of the dark“ šta tu još reći, svirali su „rime of the ancient mariner“ koju nisu uživo izvodili od 84, pa „moonchild“ koju nisu nikad svirali uživo osim na turneji „seventh son“,i sad se nađe neki olinjali starac koji 10g. nije digao stražnjicu iz naslonjača,pa traži dlaku u jajetu, a očito da već odavno njegov glazbeni (ne)ukus teži lakšim notama-Thomsonu i pop-folk ekipi.Znala sam da će se poslje koncerta naći pojedinaca koji će htjeti umanjiti čitavu manifestaciju dijelom zbog toga što su otišli tamo kako bi sami sebi potvrdili da to više nije njihov par postola i imali su u glavi hrpu predrasuda kako bi to trebalo izgledati da im barem na trenutak vrati davne godine kad su bili mladi i ludi, ali jao, vaša mladost vam se ne može vratiti preko nečeg što ste davno voljeli i žao mi je što vam moram obznaniti-više nikada se nećete osjećati kao kad vam je bilo 20, jer Iron Maiden nisu čarobnjaci, samo muzičari.Problem nije u razglasu nego u vašoj glavi.Koncert tolikih razmjera nije ispeglani dvd i mislim da bi to trebalo biti jasno svakom ko ima zrno zdrave pameti.


Ja bio
Vodio sam kćer(14) na koncert koja ih voli. Ja nikada nisam slušao metal i ne znam niti jednu njihovu pjesmu. Moram priznati da sam bio oduševljen. Stage, atmosfera, publika.... sve je bilo inpresivno. Doputovao sam iz Zagreba i nije mi nimalo smetalo što sam u Splitu. Nikakvih problema nije bilo. Što se kašnjenja tiće to je normalno, ali da netko s pozornice javi da band kasni 30 minuta i da se ovi pojave točno za 30 minuta to nije normalno. Nakon te obavijesti ja sam očekivao da će koncert početi barem 1 sat kasnije. Gledam cijeli dan na TV-u, na radiju i u ostalim medijima komentare na koncert. Nitko nije iznjeo takve nebuloze kao ovaj neuki novinar. Nije mi jasno što se s time htjelo postići. Vjerojatno se Večernji u nedostatku čitatelja okreće na senzacionalizam pa iz normalnog događaja radi BOOM vijest.


Netko u glavi ima slamu
Sin i ja smo potrošili dvije i po hiljadarke kuna da bi ih vidjeli i nije nam žao niti jedne. Fjasko je zaposliti ovakve novinare a ne koncert Maidena. Sramota


neznalice !!!!
Možete me i izbrisat jer ne mislim vriđat ali sinko da sam ti ja urednik bija bi ti ovo zadnji osvrt na bilo koji koncert. Ti pojma nemaš. Ka muzičkom kritičaru bilo bi ti i dozvoljeno ovako 'lupat' ali ka neukom nounarčiću stvarno si jadan. Bojim se da si svugdi tumara samo nisi bija na mistu zbivanja. Ako te već zanima kako je bilo moga si pitat ljude o utiscima a oni su u pravilu bili pozitivni. Ti si ''lost somwhere in time'' slučaj i nazad u klupu.
[ovo mi baca Ghostfacea :lol: ]
Last edited by dr_gonzo on 12 Aug 2008, 03:10, edited 1 time in total.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6281
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 12 Aug 2008, 02:47

dr_gonzo izvještaj sa IRON MAIDEN koncerta u SPLITU:

Nakon što sam zaspao u 06.43h ujutro digao sam se u 14.39h teškom mukom (kod mene je to da spavam po danu, a noću sam noćna ptica...a kad je ljeto što je vani vruće ja duže spavam....jednom sam spavao 14 sati u komadu i probudio sam se jer sam morao mokriti :obrve: ).
Uglavnom digao sam se kao neki Romerov zombi sav :angrypunch: u svakom dijelu svog tijela i tek kad sam se umio malo sam došao sebi. Tad sam sjeo svojom :butthead: na :serem: i nakon što sam odigrao jednu partiju ISO Pro na PSP-u sve sam lijepo :shajse: iz sebe :beevil: (tako sam bio siguran da me na koncertu neće uhvatit :shajse: ....nema većeg :jawbreaker: od toga, kad te uhvati :shajse: a ti moraš u onaj montirani :serem: da se istankaš....kažem vam onaj kućni :serem: je pravo blago, ali to nekome uđe u glavu tek kad mu zatreba :serem: da se :shajse: kao čovjek).

Potom sam se otuširao i dok sam čekao da mi se kosa osuši da je mogu isplesti u perčin lijepo sam upalio komp i malo švrljao :matrica: , dok mi se u ruci nalazila čaša Jägermeistera pa sam polako pijuckao sve tamo do 15.51h da bi se nabrzinu sredio :freddy: i vidio jel mi mlađi brat spreman.
U 16.30 sam se našao sa ekipom koja je išla na koncert (8 ljudi sve skupa sa mnom i bratom u kombiju). Ja sam već bio :taunt: :finga: :rock: dok sam tukao po trećoj pivi, a kad sam svom frendu Drakiju dao CD sa mp3 :rock: za podizanje :klapklap: da pusti na CD playeru...nije mogao :shock: jer mu CD nije vrtio mp3 :evil: .
I tako smo cijelim putem slušali izvještaj sa Olimpijskih Igara.

Kad smo došli u Split bilo je 18.11h, parkirali smo se i svi zajedno se uputili prema kafiću "Ribica" (gdje nas je na kraju bilo 14 za 2 stola)..pa smo tukli po Žuji (ja sam sam pio jedan pelin pa jednu Žuju) i sve je bilo :rock: :partyman: :klapklap: , dok sam se ogledao oko sebe i uživao u pogledu mladih koka (prelijep pejzaž rokerica i gotičarki da se :tonqe: ).
Dok su svi ostali bili 4 puta u :serem: na maloj nuždi, ja sam bio sam jednom, ali sam dobrih minutu sve iz sebe istankao (bolje je što manje mokriti tj. pišati, jer ti se kasnije manje piša...barem me je to naučio moj dugogodišnji staž vikend alkoholičara).

Valjalo je lagano krenuti na koncert (20.37h) i to prije gužve, ali i dok se vidi... Ja sam već bio malo :rolleyes: :oops: od :partyman:, kad smo ja i jedan prijo kojeg sam tek upoznao :weedman: jednu malu.
E, tek sam tad bio :supz: :taunt: :rotflmao: i bio sam u pravom elementu.
Iznenadio sam se kako smo se brzo probili na stadion (nije bilo gužve...Još), te smo se stacionirali na Sjeveru (da sam 10 god mlađi bio bih sigurno na travnjaku u prvim redovima i :prayer: :supz: :rock: :prayer: :klapklap: ).
Mlađi brat mi je stalno bio na oku da mu se nešto ne dogodi (bio mu je to prvi pravi koncert).
Ja sam trusio isto ono što je i McReady u "Stvoru" trusio dok je igrao šah (Justerini & Brooks 8) za one koji ne znaju) iz ploske i razmišljao sam što sada radi ekipa na Grossmannu...
Nakon što je koncert najvaljen u 21.30h (predgrupe nisam slušao...) došla je neka koka i rekla da će koncert kasniti 30 minuta zbog toga što avion Brucea kasni... Na to je publika počela :pasmater: :lolcina: :jawbreaker: :butthead: :boooo: :lolcina: i jadan se ženska jedva spasila veće blamaže...ali ekipa je kao prava ekipa odlučila čekati i dalje uživati u muzici sa zvučnika (Judas Priest mi je zapeo najviše za uši....).
Tamo negdje oko 22.20h kreće :rock: ludilo, a ekipa u :supz: (kao i moj mali brat).
Iako je razglas bio malo slabiji (po meni Poljud nema dobru akustiku), Maideni su :rock: jebeno dobro 100minuta (jedan bis). Uživao sam svake jebene minute.
A :rock: se redala: Aces High, Powerslave, Number of the Beast, Somewhere in Time, Run to the Hills, Wasted Years, 2 Minutes to Midnight, Rime of The Ancient Mariner, The Trooper, Fear of the Dark (prejebeni ugođaj....ježio sam se kao nikad)...i još dosta njih legendarnih
I još da je bila :heart: Phantom of the Opera :heart: mogao bih reći da bih bio u :prayer: :supz: :prayer: ...ali neka....

Uglavnom svirka je bila ludillo i onaj tko nije bija propustija je spekatkl koji se neće dugo dogoditi... :prayer: :prayer:

Epilog:
- došao sam doma :rolleyes: ali jako :lol: dok su svi ostali bili :pomast: umorni i mislili u sebi :kasapljenje: :frankenstein: o meni...
- za vijeme koncerta su od nas 14 čak 6 išlo u :serem: obaviti :shajse: (imal li tko papirante maramice...bilo je često pitanje u tih 5 minuta :rotflmao: , eh a ja sam svoje lijepo doma obavio :klapklap: )
- kad smo dolši na koncert svi oko mene su imali majce na Iron Maiden (dobro ne baš svi jer je bilo 2-3 majce Metallice i Slayera) a ja majcu "DAWN OF THE DEAD" s natpisom - When there's no more room in hell, the dead will walk the earth
- uglavnom se dobro :partyman: i :weedman: i :rock: :supz: :rolleyes: pa se malo i :prayer:, a neki su uspijeli pokazati i svoje blijede :butthead: , a čak je bila i jedna dobra :povrac: od jedne ženske koja je bila :rolleyes: , hitna je samo jednom imala akciju

Koncert za 5+ :klapklap: :klapklap: :klapklap:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 12 Aug 2008, 10:51

@dr gonzo - :D koji post (svaka čast kak ti se dalo)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 12 Aug 2008, 12:33

Nisam uspio pročitati post zbog količine smajlova.
Frend je bio na Maidenima 10/12 puta (dvoumim se između te dvije brojke) te ovim koncertom nije razočaran.
Naprotiv, tvrdi da je koncert bio prilično dobar.
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6281
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 12 Aug 2008, 13:04

Asfodel wrote:@dr gonzo - :D koji post (svaka čast kak ti se dalo)
Što reći kad volim pisati 8) , a pomoglo mi je što sam već i popio 3 pivice ladne ka zmija... :wink:
Last edited by dr_gonzo on 12 Aug 2008, 13:11, edited 1 time in total.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 12 Aug 2008, 13:06

prije bi zakljucio da nevolis pisat uz toliko smailica...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6281
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 12 Aug 2008, 13:13

Želio sam da tekst bude i vizualno malo urešen :lol:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 12 Aug 2008, 15:29

heh. super sto si gonzo napisao koje su pjesme bile jer sam se malo previse napio pa mi je sve blurry bilo :D
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

amaterka
Posts: 105
Joined: 14 Mar 2008, 22:49

Post by amaterka » 13 Aug 2008, 16:39

e kako dugo nisan bila ode...ugl... bila san na maidenima meni je bilo pre dobro ali tamo san upoznala tipove negdi imaju oko 20-30 godina i navodno imaju svoj bend, dolaze sa hvara i bend se zove nesto džingis kan.... nisan bas zapantila al bi ih stvarno tila nac.... nigdi na internetu nemogu nac apsolutno nista... ako neko moze pomoc nac nesto ili zna ista o njima molin vas javite mi!!!!!
P.S.rekli su da uglavnom obrađuju queens bend ali i druge stvari...HELP PLZZZZ!!!

amaterka
Posts: 105
Joined: 14 Mar 2008, 22:49

Post by amaterka » 13 Aug 2008, 16:44

i @ dr_gonzo... bilo bi dobro da je bilo phantoma aliii.... bas kad san mislila zaplakat jer nisu svirali moju naj naj naj pismu ona je pocelaaaa!!! sicas se koja? bila je zadnja!

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 13 Aug 2008, 17:02

Maideni su odlicno odradili koncert, 10/10
zbilja sam uzivao u svakom trenu
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 13 Aug 2008, 17:11

amaterka wrote:e kako dugo nisan bila ode...ugl... bila san na maidenima meni je bilo pre dobro ali tamo san upoznala tipove negdi imaju oko 20-30 godina i navodno imaju svoj bend, dolaze sa hvara i bend se zove nesto džingis kan.... nisan bas zapantila al bi ih stvarno tila nac.... nigdi na internetu nemogu nac apsolutno nista... ako neko moze pomoc nac nesto ili zna ista o njima molin vas javite mi!!!!!
P.S.rekli su da uglavnom obrađuju queens bend ali i druge stvari...HELP PLZZZZ!!!
ma ajde,to ti likovi slagali spiku da te zbare... :lol: :lol:
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 13 Aug 2008, 17:45

GreenHornet wrote:
amaterka wrote:e kako dugo nisan bila ode...ugl... bila san na maidenima meni je bilo pre dobro ali tamo san upoznala tipove negdi imaju oko 20-30 godina i navodno imaju svoj bend, dolaze sa hvara i bend se zove nesto džingis kan.... nisan bas zapantila al bi ih stvarno tila nac.... nigdi na internetu nemogu nac apsolutno nista... ako neko moze pomoc nac nesto ili zna ista o njima molin vas javite mi!!!!!
P.S.rekli su da uglavnom obrađuju queens bend ali i druge stvari...HELP PLZZZZ!!!
ma ajde,to ti likovi slagali spiku da te zbare... :lol: :lol:
bas sam to htio napisat :D

btw dan nakon koncerta sam se sliko na rivi s Dave Murray...dobro da ga je frend primjetio
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 14 Aug 2008, 02:04


Post Reply