Metalcamp 08

Za ljubitelje svih glazbenih pravaca.
Maniac Cop
Posts: 2
Joined: 09 Sep 2007, 22:53

Post by Maniac Cop » 27 Jul 2008, 23:15

FilmTV wrote:Bio sam na raznim festivalima po EU ali Metal Camp ima definitivno najbolju organizaciju, ekipu, lokaciju i glazbu. Bilo je blago rečeno savršeno!
onda očito nisi nikad bio na Wackenu...u usporedbi s Wackenom Metal Camp je loše organiziran festivalčić, ustvari u usporedbi s Wackenom svi festivali su takvi

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 28 Jul 2008, 11:40

Maniac Cop wrote:
FilmTV wrote:Bio sam na raznim festivalima po EU ali Metal Camp ima definitivno najbolju organizaciju, ekipu, lokaciju i glazbu. Bilo je blago rečeno savršeno!
onda očito nisi nikad bio na Wackenu...u usporedbi s Wackenom Metal Camp je loše organiziran festivalčić, ustvari u usporedbi s Wackenom svi festivali su takvi
Nisam bio na Wackenu. Daj malo pojasni po čemu je bolje organiziran od Metal Campa da ga uzmem u obzir za slijedeću godinu. Recimo veliki Rock Im Park je lošije organiziran a bar 10 puta veći. Ovdje ne pričamo o lineupu ili veličini, nego baš o organizaciji.

User avatar
Clayman
Posts: 144
Joined: 24 Nov 2007, 09:32

Post by Clayman » 28 Jul 2008, 12:33

Maniac Cop wrote:
FilmTV wrote:Bio sam na raznim festivalima po EU ali Metal Camp ima definitivno najbolju organizaciju, ekipu, lokaciju i glazbu. Bilo je blago rečeno savršeno!
onda očito nisi nikad bio na Wackenu...u usporedbi s Wackenom Metal Camp je loše organiziran festivalčić, ustvari u usporedbi s Wackenom svi festivali su takvi
Neznam za organizaciju... ali MC je IMO ove godine imao predobra imena. Sami vrh metal glazbe. Čak bolja nego i Wacken. Kakav festivačić. I nikad neću pržalit što nisam mogao ići na ovogodišnji MC.

Maniac Cop
Posts: 2
Joined: 09 Sep 2007, 22:53

Post by Maniac Cop » 29 Jul 2008, 06:33

FilmTV wrote:
Maniac Cop wrote:
FilmTV wrote:Bio sam na raznim festivalima po EU ali Metal Camp ima definitivno najbolju organizaciju, ekipu, lokaciju i glazbu. Bilo je blago rečeno savršeno!
onda očito nisi nikad bio na Wackenu...u usporedbi s Wackenom Metal Camp je loše organiziran festivalčić, ustvari u usporedbi s Wackenom svi festivali su takvi
Nisam bio na Wackenu. Daj malo pojasni po čemu je bolje organiziran od Metal Campa da ga uzmem u obzir za slijedeću godinu. Recimo veliki Rock Im Park je lošije organiziran a bar 10 puta veći. Ovdje ne pričamo o lineupu ili veličini, nego baš o organizaciji.
Niti ja ne govorim o veličini niti o lineupu, i da se razumijemo, MC ima dobru organizaciju, ali Wacken je stvarno organizacijsko savršentvo, jednostavno se nemože dogodit nekaj kaj bi poremetilo tok festivala, područje za kampiranje čak ima imena ulica da bi se ljudi lakše snalazili zbog veličine istog. vatrogasci i hitna u prostoru festivala, i pod tim ne mislim na par ljudi u kontenjeru s crvenim križem nego ekipa koja ti valjda može i srce tam presadit ak treba, bankomati i tel. govorinice u području festivala, 4 stagea na kojima se sve uvijek odvija po rasporedu, za razliku od MC-a koji ima dva stagea, a na onom talent stageu nemreš nikak pratit kad bu ko sviral, redoviti meet & greet s bendovima, postupak dobivanja akreditacija je jebeno lagan a i velikodušni su, kad zamijeniš ulaznicu za narukvicu dobiješ primjerak ulaznice natrag da ti ostane kao suvenir i full metal bag koji je pun svakakvih WOA pizdarija, a najbolja od njih je kabanica. Ponuda hrane na festivalu je od kobasica, do kineske, indijske i neznam kakve sve ne hrane, cuga dobiš u posebnim WOA čašama, koje super izgledaju i iako je jeftinije kupovat cugu ako vratiš čašu nitko ih ne vraća jer ih svi skupljaju. Navodno i za posjetitelje festivala ima bazen, ali to neznam jer ga nisam išel tražit. Tuševi su onak vojnički stil, ali ih je zato puno i moreš se pošteno oprat, nema 2-3 tuša ko na MC-u, ali se ulaz u prostor gdi su tuševi plača 1 euro, kaj po meni stvarno nije problem ako se hočeš dobro oprat. Iako na festivalu ima nekih 70,80 tisuća ljudi nikad nema gužvi i čekanja u redu, promet glatko teće...a i evo ti primjera, prošle godine je ispred true metal stagea izbil požar, i to dost veliki. Taj požar je odma bil ugašen, nikome se ništ nije dogodilo, a jedina razlika u rasporedu bendova je bila ta da su Napalm Death i Amorphis zamijenili mjesta. Iako je Wacken dpsta skup festival, i prilično daleko (nekih 18 sati vožnje) isplati se barem jednom doživjeti. A slijedeće godine im je 20 godišnjica i vjerujem da budu stvarno nešto posebno pripremili. Inače kaj se tiče lineupa, Carcass, At The Gates, Massacre, Grave, Obituary, Gorerotted(The Rotted), Exodus, Holy Moses, Mortal Sin, Kreator, Destructor...meni dosta, ustvari da sviraju samo prva 3 navedena meni dosta

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 29 Jul 2008, 15:52

@Maniac Cop - Wacken svakako djeluje primamljivo. No, s obzirom na udaljenost i odličnu ponudu festivala daleko bliže sumnjam da će me ikada vidjeti. Ne sumnjam da je genijalno organiziran na temelju onoga što kažeš ali ništa od toga mi nije tako važno da bi se vozio tako daleko kada mogu gledati praktički sve što imaju u "susjedstvu" :)

Post Reply