Kakav vam je Gibonni pjevač?

Za ljubitelje svih glazbenih pravaca.

Kakav vam je Gibonni pjevač?

Dobar
16
62%
Loš
3
12%
Krastav
7
27%
 
Total votes: 26

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 31 Jan 2008, 22:43

RUNDEK JE BOG!

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 31 Jan 2008, 22:58

horrorfan wrote:ma gibonni ima jeben bend koji zna svjietski svirat..stefanovski,omar itd...to sto je komercijala jbg ! Covijeku se vidi da je iskren i dobrotvor da su bar svi na nasoj estradi...
Bilo bi bolje kada bi oni na vlasti bili takvi.
Koga je briga kakve su lutke sa estrade?
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
skurena
Posts: 91
Joined: 16 Jan 2008, 13:35

Post by skurena » 01 Feb 2008, 20:17

Gibonni je krastav. Ima jednu dobru pjesmu i to je to. Dok pjeva se prenemaže ko žrtva Černobila
[img]http://img185.imageshack.us/img185/9013/1gmfatherfig3sig6sx0ve2jl5.gif[/img]

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 01 Feb 2008, 21:31

Studeni wrote:
Ghostface wrote:Apsolutno se NE slažen sa Studenim i Gosp., Gibonni je uvjerljivo NAJkvalitetniji i najiskreniji pivač u Hrvatskoj, i to je sasvim realna činjenica koju će vam potvrdit svaki iole ozbiljan muzičar. Bit u njegovom pratećem bendu (kao bubnjar naravno) moj je ultimativni san. Njemu je bubnjar bija legendarni Manu Katche, čovik s najvećim osjećajem za groove kojeg san ikad čuja, a i ovaj sadašnji Dado Marinković je predobar, parira najboljim svjetskim glazbenicima, pa tako i samom Manu Katcheu čija je on sad dostojna zamjena.
Naravski, tvoje mišljenje i tvoje pravo....međutim to što govoriš neće potvrditi svaki iole ozbiljan muzičar, a drugo ne znam šta bi to trebalo značiti? iole ozbiljan muzičar kog faha? samo njegovog ili govorimo o svim žanrovima? Ako govorimo o nečemu relativno bliskom (a opet miljama daleko) Gibonni se nikad neće približiti kvaliteti i senzibilitetu Rundeka. A, kao treće, Rundeku gostuju malo veće face, ali ovaj ne "plaća oglase po Jutarnjem" i ne zvoni na sav glas...znaš li ti koliko ljudi je Katche bio gost? Mali milion. To košta. Osobno, dao bih veće pare i doveo Vinnie Colaiuta-u.

:wink:


Kolko znan od hrvatskih muzičara, samo je Gibonniju Katche bija "gost" (ali možda se varan, no to ne minja stvari), ako misliš na strane, to je već druga priča. A ti bi Vinnieja doveja? Meni je osobno puno draži i bolji bubnjar Katche, i šta ćemo sad? Želiš možda naglasit da je Manu bubnjarska kurvica? Znači, Manu košta ali bi ti da još više love i doveja kao veću facu? I ozbiljan muzičar je ozbiljan muzičar, bilo grindcorea, bilo jazza. Smeta ti komercijala? Dobro stari, vidili bi tebe na estradi, sve bi te skromnost ubila pa se ne bi reklamira. Svaka čast Rundeku, međutin, ipak malo više cijenin Gibu. Al vidiš, neću Rundeka nazvat krastavim, to jednostavno nije u redu, respect je respect. Al dobro, kako oćeš, svakom svoje.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
bakero
Posts: 2096
Joined: 02 Mar 2007, 22:38

Post by bakero » 01 Feb 2008, 23:05

Mišo Kovač ga nimalo ne prizna a meni je ok, pogotovo oni njegovi stari albumi (Noina arka i samnom ili bez tebe)!
dobar je gibo!
FREDDIE MERCURY GOD OF ROCK!!!
Deeeeeeeeeeeeeeeeeo.......alright.... Gone but not forgotten!
R.I.P.

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 01 Feb 2008, 23:06

bakero wrote:Mišo Kovač ga nimalo ne prizna a meni je ok, pogotovo oni njegovi stari albumi (Noina arka i samnom ili bez tebe)!
dobar je gibo!
:rotflmao: misliš ''Sa mnom ili bez mene''?

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Post by Studeni » 02 Feb 2008, 01:51

Ghostface wrote: Kolko znan od hrvatskih muzičara, samo je Gibonniju Katche bija "gost" (ali možda se varan, no to ne minja stvari), ako misliš na strane, to je već druga priča. A ti bi Vinnieja doveja? Meni je osobno puno draži i bolji bubnjar Katche, i šta ćemo sad? Želiš možda naglasit da je Manu bubnjarska kurvica? Znači, Manu košta ali bi ti da još više love i doveja kao veću facu? I ozbiljan muzičar je ozbiljan muzičar, bilo grindcorea, bilo jazza. Smeta ti komercijala? Dobro stari, vidili bi tebe na estradi, sve bi te skromnost ubila pa se ne bi reklamira. Svaka čast Rundeku, međutin, ipak malo više cijenin Gibu. Al vidiš, neću Rundeka nazvat krastavim, to jednostavno nije u redu, respect je respect. Al dobro, kako oćeš, svakom svoje.
Naravno,prijatelju,svakome svoje i svakome njegova zastava. Rispekt nije problem, ne mislim ja da je Gibo neko ultimativno zlo koje treba zaustaviti,fulao si priču. Oko Katchea i Vinnijea, nema veze sa skromnošću, poanta je bila da kad bi se već kurčio onda bih se kurčio do balčaka, kužiš? Oko reklamiranja ista stvar....znači, imaš lika koji je isto estrada (Rundek, mada korektniji i kvalitetniji dio) pa ne prdi na sva zvona. Ne rekoh da ovaj ne smije prditi, ali trešeraj, braco.... Protiv estrade nemam ništa - efikasno! :lol: Kao što rekoh na početku...nešto što je ličilo i vuklo na sasvim korektnu estradnu pojavu se pretvorilo u glupariju. Po meni, ako nisam bio jasan. I naravski, svakome svoje. PS-a što se krastavih tiče, samo sam odabrao od ponuđenog.
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 02 Feb 2008, 10:35

A zašto uspoređujete Rundeka koji je world music, etno, reggae i koji miješa sve stilove i Gibonnia koji je pop-rock pjevač?

RESPECT za obadvojicu ali ne vrijedi ih uspoređivati jer svatko je na svojem najbolji :D :wink:

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Post by Studeni » 02 Feb 2008, 11:48

jigsaw wrote:A zašto uspoređujete Rundeka koji je world music, etno, reggae i koji miješa sve stilove i Gibonnia koji je pop-rock pjevač?

RESPECT za obadvojicu ali ne vrijedi ih uspoređivati jer svatko je na svojem najbolji :D :wink:
Rundek je world music od svog zadnjeg solo albuma. Kompletna ostavština u Haustoru i prva dva solo albuma su "pop-rock"....
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 02 Feb 2008, 11:54

Studeni wrote:
jigsaw wrote:A zašto uspoređujete Rundeka koji je world music, etno, reggae i koji miješa sve stilove i Gibonnia koji je pop-rock pjevač?

RESPECT za obadvojicu ali ne vrijedi ih uspoređivati jer svatko je na svojem najbolji :D :wink:
Rundek je world music od svog zadnjeg solo albuma. Kompletna ostavština u Haustoru i prva dva solo albuma su "pop-rock"....
Ruke, Zagrebačka magla i Mhm A-ha Oh Yeah Da-Da su world music, a u Haustorovom Trećem svijetu i Tajnom gradu su se također čuli prizvuci reggaea... :wink:

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Post by Studeni » 02 Feb 2008, 12:45

jigsaw wrote:
Studeni wrote:
jigsaw wrote:A zašto uspoređujete Rundeka koji je world music, etno, reggae i koji miješa sve stilove i Gibonnia koji je pop-rock pjevač?

RESPECT za obadvojicu ali ne vrijedi ih uspoređivati jer svatko je na svojem najbolji :D :wink:
Rundek je world music od svog zadnjeg solo albuma. Kompletna ostavština u Haustoru i prva dva solo albuma su "pop-rock"....
Ruke, Zagrebačka magla i Mhm A-ha Oh Yeah Da-Da su world music, a u Haustorovom Trećem svijetu i Tajnom gradu su se također čuli prizvuci reggaea... :wink:
Zagrebačka magla je pjesma sa 'u širokom svijetu'. Ali, znam na koje izdanje misliš. nijedan nije world music, to nije toliko širok koncept.reggae je reggeae i to što ima toga ne znači da je to automatski world music. uostalom, pročitaj šta sam D.R. misli o tome. :wink:
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

User avatar
jigsaw
Posts: 5458
Joined: 30 Dec 2006, 00:08

Post by jigsaw » 02 Feb 2008, 13:06

Studeni wrote:
jigsaw wrote:
Studeni wrote: Rundek je world music od svog zadnjeg solo albuma. Kompletna ostavština u Haustoru i prva dva solo albuma su "pop-rock"....
Ruke, Zagrebačka magla i Mhm A-ha Oh Yeah Da-Da su world music, a u Haustorovom Trećem svijetu i Tajnom gradu su se također čuli prizvuci reggaea... :wink:
Zagrebačka magla je pjesma sa 'u širokom svijetu'. Ali, znam na koje izdanje misliš. nijedan nije world music, to nije toliko širok koncept.reggae je reggeae i to što ima toga ne znači da je to automatski world music. uostalom, pročitaj šta sam D.R. misli o tome. :wink:
znam, kužim te...ali nećemo offtopic, ovdje je riječ o Gibonniu, imaš topic pod nazivom Darko Rundek pa možemo tamo pričati o njemu. :wink:

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Post by Studeni » 02 Feb 2008, 15:04

jigsaw wrote:
Studeni wrote:
jigsaw wrote: Ruke, Zagrebačka magla i Mhm A-ha Oh Yeah Da-Da su world music, a u Haustorovom Trećem svijetu i Tajnom gradu su se također čuli prizvuci reggaea... :wink:
Zagrebačka magla je pjesma sa 'u širokom svijetu'. Ali, znam na koje izdanje misliš. nijedan nije world music, to nije toliko širok koncept.reggae je reggeae i to što ima toga ne znači da je to automatski world music. uostalom, pročitaj šta sam D.R. misli o tome. :wink:
znam, kužim te...ali nećemo offtopic, ovdje je riječ o Gibonniu, imaš topic pod nazivom Darko Rundek pa možemo tamo pričati o njemu. :wink:
right on! :wink:
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

User avatar
Samhain
Posts: 509
Joined: 06 May 2008, 01:34
Location: Midian (slavonski brod)

Post by Samhain » 06 May 2008, 20:03

jebote baš mi sviraju zlatne godine....
(Romans Chpt. 5, v.12):
"Therefore, just as sin entered the world through one man, and death through sin, and in this way death came to all men, because all sinned

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 06 May 2008, 20:08

hm,dobar je gibbo kad si u depresiji,ili za miran koncert...ali nije za neke lude proslave,bio je u dbk-u par puta za doček nove.god. i meni je bilo loše,mrtvilo...
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

Post Reply