Metal (Općenito)

Za ljubitelje svih glazbenih pravaca.
Post Reply
User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Metal (Općenito)

Post by dodo » 02 Dec 2007, 15:14

:rock: :supz:
Ja sam počeo sa nekih 10 godina a prva ploča mi je bila od Iron Maiden Sevent Son Of A Seventh Son.
Prvi veči koncert na kojem sam bio je Slayer i Machine Head u Ljubljani 1994 imao sam 16 godina i otad sam bio na koncertima Iron Maiden,Sepultura,Rage Against The Machine,Biohazard,Deep Purple,Motorhead,Metallica,Hammerfall,Ronnie James Dio i mnogim drugim.
Last edited by dodo on 12 Dec 2007, 20:18, edited 2 times in total.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 02 Dec 2007, 15:15

Negdje sa 9-10 godina prvo metallica, pa onda na zesce... sada zbilja skoro sve slusam 8)
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Post by dodo » 02 Dec 2007, 15:20

Aryx wrote:Negdje sa 9-10 godina prvo metallica, pa onda na zesce... sada zbilja skoro sve slusam 8)
Šta misliš opčenito od muzike ili što se tiće metal pravaca. :D

Ja što se tiće metal pravaca sve slušam,a što se tiće druge muzike slušam klasični rock,hard rock.ma glavno da je :rock:
Last edited by dodo on 02 Dec 2007, 15:32, edited 1 time in total.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 02 Dec 2007, 15:28

isto sa 9-10 godina. prvo što mi je ušlo u uho su bili Metallica i Iron Maiden.
zatim sam pauzirao sa metalom i eksperimentirao sa svim i svačim osim hip-hopa, narodnjaka i dance glazbe da bi se opet vratio metalu prije 4 godine.. sada slušam uglavnom heavy, power, podvrste trasha i deatha i nešto sitno black metala.. :lol: inače nisam metalac makar je to 85% glazbe koju slušam. smatram da je glupo žanrovski se ograničavati uz toliko zanimljive glazbe koja se nudi u ostalim žanrovima..

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 02 Dec 2007, 15:37

dodo wrote:
Aryx wrote:Negdje sa 9-10 godina prvo metallica, pa onda na zesce... sada zbilja skoro sve slusam 8)
Šta misliš opčenito od muzike ili što se tiće metal pravaca. :D

Ja što se tiće metal pravaca sve slušam,a što se tiće druge muzike slušam klasični rock,hard rock.ma glavno da je :rock:
opcenito od muzike . a od metala najvise volim melodicni death medal i heavy
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 02 Dec 2007, 15:51

Wendigo wrote: smatram da je glupo žanrovski se ograničavati uz toliko zanimljive glazbe koja se nudi u ostalim žanrovima..
apsolutno se slazem s ovim...
pocela sam s metalom, no sada mi uopce ne predstavlja neki gust samo forsirati jedan zanr, jer ima toliko toga sto vrijedi poslusati i iskreno, puno sam vise puta naletila na apsolutni shrot od izvedbe u metal zanrovima nego u ostalima
a kad sam pocela... mislim da s nekih 10-12 god... ali tad sam samo svrljala po svemu tome te sam nesto kasnije bas pocela predano preslusavati izvodace...
sad sam vise manje ogranicena na industial metal, folk, groove, alternative, tu i tamo doom, mel.death i extreme
vec se lagano jezim na power, mada su mi najdrazi guardiani te sorte, ali oni su mi nesto posebno ^^
npr. jedan od rijethih bendova koji me apsolutno odusevio, haggard, je lijepa kombinacija folka s renesansnim, srednjojekovnim shtihom ukomponiranim u note mel.death metala s predivnim vokalima...

User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Post by dodo » 02 Dec 2007, 16:05

Sad sam malo prepravio naziv topica da se ljudi ne zabune o čemu se topic radi.isključivo metal.Ja isto volim druge pravce u muzici ali ipak je ovo o metalu. :wink:

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 02 Dec 2007, 16:20

elrania wrote:
Wendigo wrote: smatram da je glupo žanrovski se ograničavati uz toliko zanimljive glazbe koja se nudi u ostalim žanrovima..
apsolutno se slazem s ovim...
pocela sam s metalom, no sada mi uopce ne predstavlja neki gust samo forsirati jedan zanr, jer ima toliko toga sto vrijedi poslusati i iskreno, puno sam vise puta naletila na apsolutni shrot od izvedbe u metal zanrovima nego u ostalima
a kad sam pocela... mislim da s nekih 10-12 god... ali tad sam samo svrljala po svemu tome te sam nesto kasnije bas pocela predano preslusavati izvodace...
sad sam vise manje ogranicena na industial metal, folk, groove, alternative, tu i tamo doom, mel.death i extreme
vec se lagano jezim na power, mada su mi najdrazi guardiani te sorte, ali oni su mi nesto posebno ^^
npr. jedan od rijethih bendova koji me apsolutno odusevio, haggard, je lijepa kombinacija folka s renesansnim, srednjojekovnim shtihom ukomponiranim u note mel.death metala s predivnim vokalima...
Također se slažem sa ovim izrečenim gore...

Ja sam svestran kad se glazbe tiče, jer slušam sve što ide pod uši:
i Sade i Iron Maiden i Josipu Lisac i Los Panchos....itd

Kad me se gleda izgledam ko metalac, ali duboko u sebi ja ciljam na sve što je dobro... sjećam se da sam na jedan hard metal koncert došao kao da idem na reggae koncert (na glavi sam imao 32 male pletenice, mantil kao da mi ga je gestapo napravio, i đemper na Chea, te Burgundy čizme...) :wink:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Post by dodo » 02 Dec 2007, 16:45

opet se moram ponavljati ovo je topic o metalu,nema veze sa drugim pravcima.postoji topic glazba pa se tamo može pričati o ostalim pravcima. :wink: Nikog ja nesilim ali mi je smiješno raspravljat o drugim pravcima kad je topic metal.

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Post by metallicat » 02 Dec 2007, 16:59

ja počela slušat s 14,5-15, metallicu prvo naravno :lol: prvi album je bio black, zatim S&M koji su za Božić pustili na novoj tv i zaljubila se :mrgreen: onda sam sve dalje, malo thrasha, powera...a sad večinu volim poslušat, barem experimentirat pa ako mi se ne svidi nikom niš :D volim power - ne pregejast ni presladunjav, tipa Blind G., Mystic Prophecy, Rage(heavy-pow.), Hangar, Helloween, Kamelot, Sonatu makar je možda presladunjava :mrgreen: ... doom, gothic/doom, gothic(vrlo malo), heavy, melodic death, folk, progressive rock, doom/rock...evo par bendova sve skupa: Anathema, Opeth, Novembers doom, Novembre, Nightingale, Poisonblack, Seven witches, Twilight guardians, Apocalyptica, For my pain, Katatonia( :prayer: ), The vision bleak, Dark Tranquility, Elevenking, Finntroll, Wintersun, Ensiferum, Heed, Pain of salvation, Nocturnal rites, Pagan's mind, Iced Earth, Nevermore, Persuader...ima ih :D
Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 02 Dec 2007, 17:08

dodo wrote:opet se moram ponavljati ovo je topic o metalu,nema veze sa drugim pravcima.postoji topic glazba pa se tamo može pričati o ostalim pravcima. :wink: Nikog ja nesilim ali mi je smiješno raspravljat o drugim pravcima kad je topic metal.
mislim da je cisto prirodno da netko pokusa nesto usporediti prilikom objasnjavanja i to sto smo malo dodali "ostali zanr" u post nije bas neko silazenje s puta...

evo, metallicat je nabrojala dovoljno toga za sve nas :lol:

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Post by metallicat » 02 Dec 2007, 17:12

elrania wrote:mislim da je cisto prirodno da netko pokusa nesto usporediti prilikom objasnjavanja i to sto smo malo dodali "ostali zanr" u post nije bas neko silazenje s puta...

evo, metallicat je nabrojala dovoljno toga za sve nas :lol:
slažem se..
mogu ja i još :lol: :wink:
Image

User avatar
dodo
Posts: 1286
Joined: 09 Nov 2007, 19:14
Location: Rijeka

Post by dodo » 02 Dec 2007, 17:16

elrania wrote:
dodo wrote:opet se moram ponavljati ovo je topic o metalu,nema veze sa drugim pravcima.postoji topic glazba pa se tamo može pričati o ostalim pravcima. :wink: Nikog ja nesilim ali mi je smiješno raspravljat o drugim pravcima kad je topic metal.
mislim da je cisto prirodno da netko pokusa nesto usporediti prilikom objasnjavanja i to sto smo malo dodali "ostali zanr" u post nije bas neko silazenje s puta...

evo, metallicat je nabrojala dovoljno toga za sve nas :lol:
Pa da čovjeku je u podsvijesti da mora nešto drugo dokazivati o sebi da je svestran. :wink: eto metallcat je dobar primjer da se nemora pričati(hvaliti) o drugim žanrovima muzike.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 02 Dec 2007, 17:18

lol, zaboravih napisati i da progressive metal slušam. to uvijek zaboravim iz nekog razloga, a ful volim Dream Theater, Symphony X i Evergrey (makar su ova dva zadnja kombinacija power/prog).

User avatar
Secret Face
Posts: 67
Joined: 28 May 2007, 13:57

Re: Metal (Općenito)

Post by Secret Face » 02 Dec 2007, 18:29

dodo wrote:Ja sam počeo sa nekih 10 godina a prva ploča mi je bila od Iron Maiden Sevent Son Of A Seventh Son.
to je i meni jedan od prvih albuma :D (jadna kazeta se izlizala koliko sam je puta preslusao :lol: )
to i judas priest - ram it down :D

a sad da nabrajam sta sve volim nebi imalo smisla jer bi bio poduzi popis :lol:

Post Reply