Metal (Općenito)

Za ljubitelje svih glazbenih pravaca.
Post Reply
User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Metal (Općenito)

Post by Jane Doe » 22 Sep 2011, 11:50

Victor Crowley wrote:Od novih IE albuma, The Glorius Burden :prayer: Obožavam Rippera i jedan mi je od naj pjevača. Ali ostalo albumi mi se nisu toliko svidjeli.

To što kažeš za kolekciju podijelili bi se za 90te i 2000te ali što s 80ima koje oboje obožavamo? :zubifale: Bilo bi tuče :zubifale:

Pa ovo je normalno reagiranje na različitost, nismo neki debili koji samo drže do svog ukusa a sve ostalo je smeće. Ne volim to niti sam takav. Jedino za narodnjake jesam. :zubifale:
+1 za boldano.

a za helloween, ajde, ja sam starija, pa kao takva, jebga, dala bi tebi da si prebereš koji bi ti radije, eto :D ipak mi je najdraže ovo sa Derisom, kad bi već mooorala birat :)
a cameleon i pink bubles poklanjam ko hoće :zubifale: jebga, nepašu mi ti albumi nikak
Image

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Metal (Općenito)

Post by Victor Crowley » 22 Sep 2011, 13:25

E pa super, onda bi se dogovorili lako. Ja sam ti i fan Pink Bubblesa i Chameleona :zubifale:

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Metal (Općenito)

Post by Ašow » 22 Sep 2011, 13:58

Asfodel wrote:Lako se ponašat kao ti i pisati fail na svemu osim glazbe koju osobno slušaš i ne imati poštovanja prema dinosaurima :lol:
..al nije bed, neću se spuštat toliko da idem tebi pisat fail ispod svega :seksualische: :lol: :lol:
pa ne.
Metallicu sam dooosta dugo slušao i čak ju svirao i tak.
Ovo dalje qe rade nije to i jebiga. No respect anymore. :)
al znam ja da ti mene volis, daj mi 10 lozovaca
--------
Last.fm

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Metal (Općenito)

Post by Jane Doe » 22 Sep 2011, 15:47

Victor Crowley wrote:Dogodi se tako i meni da promakne poneki post pa ga pročitam nakon tjedan-dva :) Nadam se da će ti se svidjeti, baš je old-school thrash i album ubija! Javi kakvi su ti kad poslušaš.
počula, dobro je, al nije to baš za mene... držim se i dalje kreatora radije :mrgreen:
Image

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Metal (Općenito)

Post by Victor Crowley » 22 Sep 2011, 15:49

Haha OK :)

Meni i dalje ostaju s najboljim albumom u ovoj godini.

User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: Metal (Općenito)

Post by popayy » 22 Sep 2011, 17:51

Victor Crowley wrote: Ja sam ti i fan Pink Bubblesa i Chameleona :zubifale:
Dobro :?

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Metal (Općenito)

Post by Victor Crowley » 22 Sep 2011, 20:40

Pa nisu mi loši albumi. Jesu najniža točka Helloweena ali nisu loši. :) Bar što se mene tiče.

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: Metal (Općenito)

Post by metallicat » 24 Sep 2011, 17:20

novi spot za opetholjubce, foraa je!
http://pitchfork.com/news/44090-video-o ... s-orchard/

još uvijek nemogu vjerovat da su svagdje na turneji s katatoniom, samo ne u hrv i slo :(
Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Metal (Općenito)

Post by Decadentor » 24 Sep 2011, 17:45

metallicat wrote:novi spot za opetholjubce, foraa je!
http://pitchfork.com/news/44090-video-o ... s-orchard/

još uvijek nemogu vjerovat da su svagdje na turneji s katatoniom, samo ne u hrv i slo :(
Ovaj mikael je posto retardiran u zadnje vrijeme da je to nevjerovatno :(
Image

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: Metal (Općenito)

Post by metallicat » 24 Sep 2011, 17:56

nemoj tako :| :lol:
Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Metal (Općenito)

Post by Decadentor » 04 Oct 2011, 14:54

Image

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Metal (Općenito)

Post by Scarface » 13 Oct 2011, 14:42

Ašowe, jesi upoznat s bendom Uninvited iz Varaždina? Sviraju u Splitu 28. i oduševila me njihova pisma i bubnjar, momak rastura, svaka mu čast. Jedva ih čekan vidit uživo. :supz:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: Metal (Općenito)

Post by metallicat » 13 Oct 2011, 14:49

Image

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: Metal (Općenito)

Post by metallicat » 10 Dec 2011, 14:54

victore i ostali koji se nađu u ovome, power metal uljučen :lol:
sve manje mi paše taj žanr, tj možda mogu poslušat samo 3, 4 benda, ali masterplan mi uvijek ostaje u top 10 općenito :rock: zanima me dal ih netko sluša, mišljenja, albumi..? iz albuma u album su sve bolji, to mi je nevjerovatno u poweru pošto uvijek svi sami sebe kopiraju i ništa se ne mijenja. kakav vam je lande u solo karijeri?
Image

User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: Metal (Općenito)

Post by popayy » 10 Dec 2011, 17:50

Pa slušaj, osobno znam dosta ljudi koji su svojevremeno slušali power metal a danas ga ti isti ne mogu smisliti. Ja sam do pred nekih 5 godina stvarno bio veliki fan tog podžanra a danas sve manje slušam moram priznati. Tu govorim o čistom poweru ( Lost Horizon, Hammerfall, stari Kamelot i sl. ) jer heavy/progressive/thrash power kombinacije su stvarno izrodile hrpu kvalitetnih bendova i stvarno ih je šteta ne slušati. Osobno mi je njemačka škola heavy/powera nešto fantastično. Za poslušati čisti power danas stvarno trebam biti u posebnom moodu koji me ulovi svaka dva tri mjeseca. Ali naravno da se ne propuštaju nova izdanja najdražih izdataka žanra ( Helloween, Guardiani, Gamma Ray...)
Zadnjih desetak dana slušam novi album Theocracya, uglavnom power s primjesom progressiva, i iznenađujuće je dobar.

Što se tiče Masterplana debitantsko ostvarenje im je fenomenalan album, slijedeća dva dobra ali meni nikako pomak nabolje kako ti kažeš ( znam kako većina fanova na prvo mjesto gura Aeronautics ). Ovaj zadnji nisam još čuo osim singla ali mi je drago što se car Jorn vratio. Stvarno odličan vokal, definitivno u top deset rock/metal vokalista zadnjih desetak godina. Predobar kao gost na zadnje tri Avantasie te u kolaboraciji Allen/Lande koju si kao fan vjerojatno slušala, ja jesam dok mi uši nisu prokrvalile.
Od solo stvari sam imao priliku čuti samo Worldchangera, ugodan mix rock/metala. Nadam se samo kako je konačno našao band u kojem će se skrasiti ( Masterplan ) jer stvarno je šteta da takva faca seli od projekta do projekta kao gost ma koliko oni dobri bili. TAČKA

Sorry na duljini posta :kokicarenje:

Post Reply