Metal (Općenito)

Za ljubitelje svih glazbenih pravaca.
User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Metal (Općenito)

Post by Victor Crowley » 10 Dec 2011, 18:36

metallicat wrote:victore i ostali koji se nađu u ovome, power metal uljučen :lol:
sve manje mi paše taj žanr, tj možda mogu poslušat samo 3, 4 benda, ali masterplan mi uvijek ostaje u top 10 općenito :rock: zanima me dal ih netko sluša, mišljenja, albumi..? iz albuma u album su sve bolji, to mi je nevjerovatno u poweru pošto uvijek svi sami sebe kopiraju i ništa se ne mijenja. kakav vam je lande u solo karijeri?
Ni meni power nije naj žanr metala, thrash mi je draži. No ne znam, ja i dalje volim poslušat. Dosta ljudi kaže da je HammerFall očajan a meni je odličan (dobro, osim zadnjeg smeća :lol: ) no tako je i s većinom bendova power usmjerenja. Ne znam, uvijek mogu naći dobrih bednova. A progressivu nikad nisam volio pa tako ni miks s powerom. Ja Masterplan ne volim, dosadnjikavi su mi. A idu mi i na živce jer su rekli kako su bolji bend od Helloweena (bili su bivši članovi) i kako prave bolju glazbu. My Ass! Landea nisam volio nikad, ne paše mi lik nikako. Ali znam da vlada prema njemu veliki respect od metalaca, tako da poslušaj ali meni se ne sviđa.

User avatar
metallicat
Posts: 11271
Joined: 03 Nov 2006, 20:08
Location: in the ground
Contact:

Re: Metal (Općenito)

Post by metallicat » 11 Dec 2011, 00:40

Victor Crowley wrote:Ni meni power nije naj žanr metala, thrash mi je draži. No ne znam, ja i dalje volim poslušat. Dosta ljudi kaže da je HammerFall očajan a meni je odličan (dobro, osim zadnjeg smeća :lol: ) no tako je i s većinom bendova power usmjerenja. Ne znam, uvijek mogu naći dobrih bednova. A progressivu nikad nisam volio pa tako ni miks s powerom. Ja Masterplan ne volim, dosadnjikavi su mi. A idu mi i na živce jer su rekli kako su bolji bend od Helloweena (bili su bivši članovi) i kako prave bolju glazbu. My Ass! Landea nisam volio nikad, ne paše mi lik nikako. Ali znam da vlada prema njemu veliki respect od metalaca, tako da poslušaj ali meni se ne sviđa.
krivo si pročitao, ja ih jako volim, pa sam samo pitala mišljenje drugijh jer nisam baš do sad srela nikog ko ih dosta voli. hammerfall će bit uvijek u nekom dijeliću mog srca :lol: al baš su mi se pokvarili od 5. poglavlja :? bez obzira na članove, nema šanse da bi mogla uspoređivat helloween s masterplanom. hellow je ipak neki klasik, a za master neki nisu ni čuli. baš mi imaju neku notu u sebi koja mi totalno paše i svaki album je sve bolji, čak i onaj di su promjenili vokal :D strašna mi je želja vidjet ih uživo, ali nikako nigdje da sviraju. trebali su bit još pred par godina sa saxonom u zg, pa su otkazali :( tad sam ima slala mail da ih pitam dal će davat autograme :lol: odgovorili su, i to navodno klavijaturist :lol:
popayy wrote:Pa slušaj, osobno znam dosta ljudi koji su svojevremeno slušali power metal a danas ga ti isti ne mogu smisliti. Ja sam do pred nekih 5 godina stvarno bio veliki fan tog podžanra a danas sve manje slušam moram priznati.
tako se najčešće i dogodi. većina bude u power fazi kroz osnovnu/srednju i kad se polako otkrije što im paše, tj ajmo reć bolje žanrove, prešaltaju se i ovo im se više ne sviđa. tako sam i ja, ali kao što sam rekla, ostalo ih je par (što čistog, što mixanog power) koje obožavam. ove druge poslušam jednom u 6mj i dosta. bez obzira, da mi se pruži prilika za neki koncert, vrlo vjerovatno bi išla ako već nisam bila. znam da guardiane vrijedi više od jednom poslušat uživo jer su krasni :)
popayy wrote:Tu govorim o čistom poweru ( Lost Horizon, Hammerfall, stari Kamelot i sl. ) jer heavy/progressive/thrash power kombinacije su stvarno izrodile hrpu kvalitetnih bendova i stvarno ih je šteta ne slušati. Osobno mi je njemačka škola heavy/powera nešto fantastično.
također, + finci :D
popayy wrote:Ovaj zadnji nisam još čuo osim singla ali mi je drago što se car Jorn vratio.
pa poslušaj i javi. meni ovaj novi nije sjeo na prvu, ali nakon 2, 3 slušanja nisam mogla prestat :mrgreen: zbilja rijetko mi se dogodi da mi je album skoro cijeli s.a.v.r.š.e.n., značli ne da jedna, dvije pjesme ''hit'', a ostalo može proć, a kod njih mi se najčešće dogodi da većina valja što mi je super :D
popayy wrote:Sorry na duljini posta :kokicarenje:
mislim da smo se izjednačili :lol:

@victore, poslušala sam novu mystic i ne :? poslušaj ih sve po redu, ako ti se da naravno, pa mi onda reci mišljenje. ja u svakoj pjesmi čujem jednu te istu, a da ne pričamo o albumima. zbilja šteta.

kako stojite s evergreyom :D ?
Image

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Metal (Općenito)

Post by Victor Crowley » 11 Dec 2011, 09:57

Sorry ja nikako skužit ovih dana :facepalm: :zubifale: Uglavnom nisu mi sjeli. Za Mystic Prophecy mi je žao što ti se nisu svidjeli al OK, ne može se svakom ni svidjet. :) Za stare albume od njih trenutno nemam vremena jer sam skidao sad brdo glazbe koju moram preslušat (inače tako ti ja radim, pa što mi se svidi kupim LP ili CD).

A Evergery ima isto progressive zvuka u sebi pa... :zubifale:

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Metal (Općenito)

Post by elrania » 11 Dec 2011, 14:33

e viš, kolko god meni progresiva bila napor, evergrey su mi još uvijek ugodni za uho. jedni od rijetkih tih nekih starijih slušalačkih pothvata koje nisam obrisala s diska.

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Metal (Općenito)

Post by Ašow » 13 Dec 2011, 01:19

Ljudi, skinite si novi album od Corrupteda, savršen je.
--------
Last.fm

User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: Metal (Općenito)

Post by popayy » 13 Dec 2011, 19:47

Image
Cijeli Beyond Magnetic je izašao.
Tracklist:
01 Hate Train
02 Just a Bullet Away
03 Hell and Back
04 Rebel of Babylon

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Metal (Općenito)

Post by Wendigo » 13 Jan 2012, 10:15

Sinoc sam slucajno na jubitou naletio na opethovu obradu "would?" od alice in chains.
Nisam pojma imao da to postoji i pjesma ofc razara! :D

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Metal (Općenito)

Post by Andrej » 31 Jan 2012, 14:43

We're all mad here...

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Metal (Općenito)

Post by Victor Crowley » 31 Jan 2012, 15:14

Vidi male što razvaljuje, sva čast!

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Metal (Općenito)

Post by Sammy » 31 Jan 2012, 15:23

Dimebag se reinkarnirao u ovu malu 100%! :shock:
mala ima 8 godina, slučajnost? :mrgreen:
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
popayy
Posts: 651
Joined: 27 Aug 2011, 13:52
Location: Rijeka

Re: Metal (Općenito)

Post by popayy » 25 Feb 2012, 15:58

Overkill - Electric Age
Image

Izlazi sljedećeg mjeseca i sudeći po prvoj stvari dostupnoj za slušanje - Electric Rattlesnake očekuje se nastavak fenomenalnog Ironbounda.
Evo link ali poslušajte odmah koga zanima, jer sudeći po prošlim procurenim stvarima pod okriljem Nuclear Blasta ovo se brzo miče s Yubitoa.
http://www.youtube.com/watch?v=unZ6YM8a-ZQ

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Metal (Općenito)

Post by Decadentor » 07 May 2012, 12:28

Image,

Znao sam, praise the lord! :prayer: praise the lord! :prayer:
Image

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Metal (Općenito)

Post by Wendigo » 07 May 2012, 14:01

death metal isus. treba ga na križ zbog zadnjeg albuma. :lol:

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Metal (Općenito)

Post by Decadentor » 07 May 2012, 14:33

Hejteru pt2 :evil:
SpoilerShow
U biti i meni je bio gadan album, no nakon par slusanja sam promjenio misljenje :supz:
Image

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Metal (Općenito)

Post by Sammy » 07 May 2012, 15:24

odličan je album
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

Post Reply