Metal (Općenito)

Za ljubitelje svih glazbenih pravaca.
Post Reply
User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Metal (Općenito)

Post by Jane Doe » 22 Sep 2011, 10:07

Victor Crowley wrote:Dogodi se tako i meni da promakne poneki post pa ga pročitam nakon tjedan-dva :) Nadam se da će ti se svidjeti, baš je old-school thrash i album ubija! Javi kakvi su ti kad poslušaš.
naravno :wink:
prvo pjesmu, pa ka dobije prođu, onda i album.
dragi je više za thrash scenu, dok ja obožavam staru metallicu + kreator = ljubav moja :mrgreen:
i megadeth i annihilator su mi dobri (slayer obožavam, al oni mi idu pod speed metal ipak)
Image

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Metal (Općenito)

Post by Victor Crowley » 22 Sep 2011, 10:11

Ja Slayer smatram čistim thrashom, ali svejedno, tih pravaca ima mali milijun. Dosta ljudi smatra speed metalom Helloween što mi je opet smiješno jer su po meni oni utemeljitelji powera. Ja volim dosta thrash, Slayer mi je poslije Maidena najdraži bend. No možda najviše slušam power, ali naglasak na možda jer volim svaku vrstu metala (osim nju brida i ovih modernih pravaca) pa zaista imam širok spektar bendova. :)

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Metal (Općenito)

Post by Jane Doe » 22 Sep 2011, 10:15

slažem se :)
najviše dragih mi bendova je heavy :D
ali ima par bendova koje obožavam, a ostalo što taj pravac nudi mi je, da prostiš, zakurac :zubifale:
jebga, bitan je bend, naravno, al zanimljivo mi je pogledat po kategoraijama vl. ukus, zna bit zabavno
Image

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Metal (Općenito)

Post by Victor Crowley » 22 Sep 2011, 10:19

Složit ću se s tobom opet :) Heavy je i meni odličan ali premalo kvalitetnih bendova ima, to mu je oduvijek bila mana.

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Metal (Općenito)

Post by Jane Doe » 22 Sep 2011, 10:21

Victor Crowley wrote:Složit ću se s tobom opet :) Heavy je i meni odličan ali premalo kvalitetnih bendova ima, to mu je oduvijek bila mana.
agreed :D
da krenem nabrajat, na prste bi stalo sve :zubifale:
Image

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Metal (Općenito)

Post by Victor Crowley » 22 Sep 2011, 10:24

Ma nešto mi puno prstiju :zubifale:

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Metal (Općenito)

Post by Jane Doe » 22 Sep 2011, 10:33

Victor Crowley wrote:Ma nešto mi puno prstiju :zubifale:
černobil je bio aktualan kad sam bila mala :lol: (morala sam :rock: :zubifale: )
ok, sad me siliš da nabrojim, pa da se možeš zgražat :zubifale: :lol:
Image

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Metal (Općenito)

Post by Victor Crowley » 22 Sep 2011, 10:43

Uf nemoj Černobil jer u njih djeca do 100 broje na prste :zubifale: Znaš ti koliko bi to bilo bendova?
Ajde nabroji, baš me zanima sad :zubifale:

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Metal (Općenito)

Post by Jane Doe » 22 Sep 2011, 11:01

ovak: judas priest, iron maiden, black sabbath, ozzy osbourne, dio, manowar, accept, warlock i doro solo, sword, axel rudi pell, saxon, w.a.s.p., u.d.o., halford (ak sam kaj izostavila, oprostit će mi oni :zubifale: )

iced earth, blind guardian, halloween i running wild većina nebi tu smjestila (nebi baš ni ja jer mi nije čisto ništa), ali kad gledaš radi ćega se sve svrstava kamo, ono :facepalm:
npr:
bitno da je dupla pedala za bas bubanj, a to kaj gitare zvuče kak zvuče i kaj je glavni instrument sintisajzer, to nije bitno.... jebga, nemrem ja tako :zubifale:
Image

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Metal (Općenito)

Post by Victor Crowley » 22 Sep 2011, 11:09

Eto vidiš rekao sam ja da mi je nešto puno prstiju :zubifale: 20 prstiju a 15 bendova :zubifale:

Pa dobro, i po meni Iced Earth, BG, Helloween i Running Wild nisu heavy, ja ih stavljam u power ali to je na kraju nevažno. Nek oni i dalje prave dobru glazbu. (Doduše BG i IE su se za mene skroz pokvarili).

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Metal (Općenito)

Post by Jane Doe » 22 Sep 2011, 11:19

uuuu debeli potpis na ovo, pogotovo Helloween ne paše još od Keeper of the Seven Keys: The Legacy , kud su krenuli.... neznam, nije mi to taj halloween koji ja volim slušat :? jebga ono, ošli oni u neš neprepoznatljivo, jebga
BG mi se ugasio nakon nightfall-a

e da, i kad ne stane na ruke sve, kreneš na nožne prste, ili je ipak černobil u igri :zubifale:
Image

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Metal (Općenito)

Post by Victor Crowley » 22 Sep 2011, 11:25

A vidiš meni Helloween sve bolji i bolji, Gambling with the Devil mi je takvo remek djelo da sam kupio Special Edition (2 CD-a, na drugom su spotovi i 2-3 pjesme), najbolji mi album nakon Keepera, a ovaj novi 7 Sinners mi je isto albumčina i po. Ne znam, meni pašu, nisu mi bili dobri u 90im godinama a ovo danas mi je odlično.

BG je sa mnom završio 1994., kad su izdali Imaginations... Mislim, to mi je njihov najbolji album ali nakon toga :pomast: Čak mi se i Nightfall nije svidio.

A to za prste.. Pa morao sam nešto smisliti, jebiga :zubifale:

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Metal (Općenito)

Post by Jane Doe » 22 Sep 2011, 11:30

Victor Crowley wrote:A vidiš meni Helloween sve bolji i bolji, Gambling with the Devil mi je takvo remek djelo da sam kupio Special Edition (2 CD-a, na drugom su spotovi i 2-3 pjesme), najbolji mi album nakon Keepera, a ovaj novi 7 Sinners mi je isto albumčina i po. Ne znam, meni pašu, nisu mi bili dobri u 90im godinama a ovo danas mi je odlično.

BG je sa mnom završio 1994., kad su izdali Imaginations... Mislim, to mi je njihov najbolji album ali nakon toga :pomast: Čak mi se i Nightfall nije svidio.

A to za prste.. Pa morao sam nešto smisliti, jebiga :zubifale:
hehe, kako tebi helloween, tako meni iced earth, valjda sam jedna od rijeđih kojima ovo valja jednako kao i staro, samo me muči ovaj novi album koji izlazi sada, ali vidjet ćemo...
al ok, da nam neko sad da kompletnu diskografiju Helloweena, mi bi se podijelili vez svađe, i to je nešto :zubifale:
jebiga, drago mi je vidjet kako se može noramlno reagirat na različitost u ukusima, bila manja ili veća, a ne da si odma u krucu i niš ne kužiš ak ti neš valja kaj drugima ne :facepalm:
Image

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Metal (Općenito)

Post by Jane Doe » 22 Sep 2011, 11:34

e da, Imaginations je apsolutno najbolji album od BG :prayer:
poslje njega Battalions :mrgreen: volim onaj sirov zvuk koji ima taj album i Hansijev promukli vrisak :oops: :prayer:
Image

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Metal (Općenito)

Post by Victor Crowley » 22 Sep 2011, 11:36

Od novih IE albuma, The Glorius Burden :prayer: Obožavam Rippera i jedan mi je od naj pjevača. Ali ostalo albumi mi se nisu toliko svidjeli.

To što kažeš za kolekciju podijelili bi se za 90te i 2000te ali što s 80ima koje oboje obožavamo? :zubifale: Bilo bi tuče :zubifale:

Pa ovo je normalno reagiranje na različitost, nismo neki debili koji samo drže do svog ukusa a sve ostalo je smeće. Ne volim to niti sam takav. Jedino za narodnjake jesam. :zubifale:

Post Reply