Glazba.

Za ljubitelje svih glazbenih pravaca.
Post Reply
Ghrall
Posts: 1548
Joined: 29 Oct 2006, 10:12
Location: Zabok
Contact:

Post by Ghrall » 30 Nov 2006, 18:53

Ikoji su vam dojmovi s koncerta Cradle of filth?
Noctiferiu nisam ni gledao jer mi se nije dalo diči guzicu sa stolca a nisu me baš ni zanimali.Deathstars su mi bili baš zabavni.Tipičan komercijalni bend,više kao poslovni projekt.Stvari brzo ulaze u uho i zanimljiviji su uživo nego umrtvo :lol:
Cradle of filth mi se nakon svega nije više dalo gledati a i bili su mi nekako dosadni a zvuk je bio poprilično loš.Eh da ali Deathstars su imali dobar zvuk ali oni sviraju drugačiju vrstu glazbe i nema tolko trzanja po gitarama pa je to i normalna stvar da su bolje zvučali.Uglavnom solidan provod.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 30 Nov 2006, 19:00

Ghrall wrote:Ikoji su vam dojmovi s koncerta Cradle of filth?
Noctiferiu nisam ni gledao jer mi se nije dalo diči guzicu sa stolca a nisu me baš ni zanimali.Deathstars su mi bili baš zabavni.Tipičan komercijalni bend,više kao poslovni projekt.Stvari brzo ulaze u uho i zanimljiviji su uživo nego umrtvo :lol:
Cradle of filth mi se nakon svega nije više dalo gledati a i bili su mi nekako dosadni a zvuk je bio poprilično loš.Eh da ali Deathstars su imali dobar zvuk ali oni sviraju drugačiju vrstu glazbe i nema tolko trzanja po gitarama pa je to i normalna stvar da su bolje zvučali.Uglavnom solidan provod.

yap...trebao si pogledat slovenece...bili su iznenađaujuće dobri...Deathstar su mi super kad ih doma slušam...jer me pjevač previše živcirao sa onim svojim glupostima...posjećao me na Him-a...a Cradle of Filth je bio super..samo malo zamarajuće pri kraju...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 30 Nov 2006, 19:03

Ide li ko od vas na Vader u ponedjeljak ili ste muškarci u tajicama? :lol:
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
Matara
Posts: 49
Joined: 29 Nov 2006, 01:01
Location: Rijeka
Contact:

Post by Matara » 30 Nov 2006, 20:25

ja čekam deicide i psycroptic!to će bit ludo.malo vidit idiota od glena kako vrišti hehehe

User avatar
Matara
Posts: 49
Joined: 29 Nov 2006, 01:01
Location: Rijeka
Contact:

Post by Matara » 30 Nov 2006, 20:27

e da,ne znam ako znate za http://www.last.fm
dobra stranica.ispisuje što se trenutno sluša,što bi ti se moglo svidit itd.brdo bendova sam otkrio preko toga.

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 30 Nov 2006, 21:29

Idem ja i na Deicide. Već sam ih gledao, al kad su blizu, zašto ne.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 01 Dec 2006, 20:40

Hm, zanimljiva tema.
Kao prvo, svi morate prihvatiti da svaki pravac glazbe evoluira.
To je jednostavno neizbježno.
Ukoliko krenemo analizirati posljednje uradke kraljeva black scene primjetit ćemo da se svi polagano okreču pop glazbi.
Pogledajmo im imiđ i nastupe u javnosti, primjetit ćete isti slučaj.
Imena kao što su Satyricon, Burzum, Cradle of Filth idr. su postala pop ikone.
Možete se na to priviknuti ili ne, vaša stvar. Međutim, nemorate automatski pljuvati po publici kojoj to paše.
Meni su osobno posljednji albumi kao što je Satyriconov Now Diabolical ili CoF-ov Thornography ugodno sjeli (izuzev velikog problema gostujučih vokala na Thornography albumu, međutim neću sad o tome jer nije vrijeme da recenziram album).
Međutim, nemožete reči da su ove promjene nastupile nenajavljeno, iznenadno.
Ukoliko se nemožete priviknuti na "novi val" black metala, uvijek su tu stari kultni albumi, a možete i slušati mnoštvo underground bendova od kojih neki sigurno i valjaju (a nije ih danas niti problem nabaviti, ako ništa drugo, u mp3 formatu).
Ili možete slušati bendove kao što je Summoning koji nikada neće promjeniti svoj stil (izuzmemo li Summoningov Lost Tales projekt hihi).
A što se tiče Vadera, Zombiemachine, možda čak i odem.
A na Deicide idem sigurno.
Žalim što nisam danas otišao na promociju novog Laibachovog Volka, album je doista perfektan.
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
dark_driving
Posts: 412
Joined: 12 Nov 2006, 20:28

Post by dark_driving » 01 Dec 2006, 22:20

deicide sam gledao u ljubljani a cradle of filth na dynamo open airu i moram reci da su cof napravili deset puta bolji show, mislim, deicide su stali na mjesto, odsvirali svoje i otisli a iskreno jebes takvu svirku, nadam se da ce sad u zagrebu biti malo bolji ... najbolji bend koj sam vidio live su bili one minute silence, vise ne postoje i muzicki nisu bas nest posebno ali su se stvarno potrudili za publiku koja ih je dosla pogledat a takve stvari se na koncertima jako dobro kuze

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 01 Dec 2006, 22:56

Što se live nastupa tiče, mnogi su dobri. Maideni su klasika, Blind guardian su nešto što se mora doživit, ali u zadnje vrijeme su me oduševili Gorefest i One man army.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
Matara
Posts: 49
Joined: 29 Nov 2006, 01:01
Location: Rijeka
Contact:

Post by Matara » 01 Dec 2006, 23:30

mejdeni su zakon,da.dva puta sam ih gledao.u gorici i u bologni.
inače moram izdvojit i mastodon.to je bio genijalan live nastup.jedva čekam opet!

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 01 Dec 2006, 23:40

Bio sam na Maidenima u gorici ... prezakon su , to mi je jedan od najdrazih bendova :lol:
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 01 Dec 2006, 23:42

Najbolji bendovi sto ja gledah uzivo behu GBH (Beograd, '98.) i Body Count (Beograd, '96).

Doduse, Body Count nije morao ni svirati posle prve pesme da bi im se nastup okarakterisao kao uspesan, buduci da je Ice-T izasao na stejdz sa Zvezdinim dresom na kojem je bilo njegovo ime. :D

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 02 Dec 2006, 00:17

Aryx wrote:Bio sam na Maidenima u gorici ... prezakon su , to mi je jedan od najdrazih bendova :lol:
Ja četiri puta. I opet ću. Zapravo, baš sam pred neki dan brojao bendove koje sam gledao live i ima ih bogme prilično. Nakupi se koncerata u 10-11 godina.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 02 Dec 2006, 13:52

kako su se Satyricon prodali sa zadnjim albumom... katastrofa.. :?

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 02 Dec 2006, 14:40

Laibach ima, po mom mišljenju, veoma kvalitetne i orginalne nastupe te preporučujem odlazak na njihov koncert bilo kome.
Od koncerata na kojima sam bio u posljednje vrijeme su me oduševili Apocalyptica i Helloween (koji osobno nevolim).
Iron Maiden osobno prezirem.
A što se tiče Satyricona...hm...meni se Now Diabolical čak svidio.
Istina da nema veze sa orginalnim Satyriconom, ali mi se sviđa taj pop/industrijski sound.
Zna li itko kad izlazi novi Mayhemov album, Ordo ab Chao?
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

Post Reply