Martin Mystere

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Martin Mystere

Post by HorrorHR » 20 Nov 2015, 19:27

Kazna Elohima

Original:

#284 - Il castigo degli Elohim - 2006

Čitao iz: Martin Mystere #5 (Veseli Četvrtak)

U Firenci dolazi za pronalaska tajne prostorije ispred lokalne crkve. Svećenika šalju u neko malo selo, a istraživanje katoličke crkve pronalazi vrlo čudan element. U to vrijeme Martin Mystere se bavi istraživanjem nestanka lokalne glumice, koja ga je na prevaru "intervjuirala" za lokalne novine, a uz to pratimo i židovskog rabina koji vuče na tajnog agenta.

Elementi sa rabinom istraživanjem artefakta su mi baš dobri, dok je priča oko nestanka i pronalaska dotične djevojke nekako nebitna za cjelokupnu priču i djeluje kao da je samo ubačeno malo triler elemenata reda radi.

6/10

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Martin Mystere

Post by HorrorHR » 22 Nov 2015, 17:03

Carev Paun

Original:

#285 - Il pavone dell'imperatore - 2006

Čitao iz: Martin Mystere #6 (Veseli Četvrtak)

Strip se fokusira na automatone, "robote" koji u ovom slučaju dolazi iz drevne Kine. Vlasnici posebnih neprocjenjivih paunova automatona počnu umirati, a Martin pomaže DIjaninoj staroj poznanici da se pokuša obraniti u slučaju smrti njenog bogatog muža (vlasnika jendog od pauna). Kriminalistički Martin, gdje riješava slučaj ubojstava, a već nakon pola stripa se skuži twist... Mlako nekako...

5/10

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Martin Mystere

Post by HorrorHR » 30 Dec 2015, 10:00

Misterij Nuraga

Original:

#034 - Il mistero del nuraghe - 1985
#035 - Moha-Moha - 1985

Čitao iz: Libellus, Martin Mystere Knjiga 21

Martin Mystere na poziv starog prijatelja Von Hansena odlazi na Sardiniju, a kada dođe shvati da je dotični u komi. Istraga ga dovodi u spilje u kojima živi misteriozna životinja, a tu su i poveznice sa Atlantidom i Mu-om.

Epizoda koja puca na Indiana Jonesa, zabavna avanturistička, sa razočaravajućim finalom (ponašanje "domorodaca" totalno neshvatljivo).


6/10

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Martin Mystere

Post by HorrorHR » 30 Dec 2015, 10:00

Povratak Kundingasa

Original:

#035 - Moha-Moha - 1985
#036 - Il ritorno dei Kundingas - 1985

Čitao iz: Libellus, Martin Mystere Knjiga 22

Nastavlja se priča o (sudbinskoj) poveznici Martina Mysterea sa aboridžinima i Kundingasima. Dodatne informacije vezane za ćaću Mysterea i ljude u crnom. Solidno, makar ima poneku nelogičnost kada se MM bori sa "živinom".


6/10

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Martin Mystere

Post by HorrorHR » 01 Jan 2016, 15:45

Um koji ubija

Čitao iz: Libellus, Martin Mystere Knjiga 23

Avantura Martina Mysterea koja izgleda kao nekakav triler/akcić iz osamdesetih. Skupina skenera pod vodstvom mozga operacije dokazuje da može napraviti katastrofalne posljedice po SAD-u. Traže veliku količinu novca, a Martin upada u priču jer je jedna od skenera njegova stara prijateljica, koja pokušava doprijeti do njega.

Radnja puna intrigi, spletki, ljudi sa tamnom prošlošću, nekako osvježavajuće za čitanje, makar na trenutke malo dosadnjikavo. Neuvjerljivi dijelovi gdje se doslovno na pola stranice sprijeći najveća ikad približna točka rećem svjetskom ratu (plus politikanstvo vezano uz riješavanje problema na najvišim razinama).

6.5/10

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Martin Mystere

Post by HorrorHR » 01 Jan 2016, 15:49

Panova frula

Čitao iz: Libellus, Martin Mystere Knjiga 24

Nakon par prosječnih priča, evo jedna koja mi je bila mnogo bolja. U malom selu u Andaluziji radi se nuklearka, a paralelno uz to, vještica rađa dijete sa rogovima i bradom. Martin dobiva poziv riješiti misteriozne probleme vezane za nuklearku, a upada u situaciju vezanu za mitsku kreaturu Pana - koji je, nešto potpuno drugačije.

Moderno spaljivanje na lomači, napadi vještica, oživljavanje drveća koji kreću u napad na vjernike - jako dobra priča!

8/10



Image

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Martin Mystere

Post by dr_gonzo » 09 Dec 2017, 18:46

Ja ne citam Martina od kada je rekao u jednoj epizodi da je Mister No pijanac na onaj jako losi nacin.

Ali ne bjezim od toga da Martin ima jakodobrih epizoda i da mi je Java odlican.

Epizoda kad se upoznaju Sergej Orloff i Marti, pa kad se Marti spasi od Golema i ona epizoda sa Vukodlacima (br. 53 ili 63 cini mi se) su mi najdraze.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Martin Mystere

Post by HorrorHR » 15 Dec 2017, 00:19

kupovao libelluse do cca 70 -75, odustao... prvih 30-35 mi bio trip down the memory lane, kasnije ima dosta meh epizoda

Post Reply