Liar Game manga (2005-2015)

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Liar Game manga (2005-2015)

Post by HorrorHR » 29 Jul 2015, 00:15

Image

At the start of the manga, a scrupulously honest college student named Nao Kanzaki - receives a package containing 100 million yen (about 1 million dollars) and a note that she is now a contestant in the Liar Game Tournament. In this fictional tournament, contestants are encouraged to cheat and lie to obtain other contestants' money, with the losing ones forced to bear a debt proportional to their losses. When Nao's first opponent - a trusted former teacher - steals her money, she seeks assistance from a con man named Shinichi Akiyama. Though they manage to defeat him, Nao and Akiyama decide to buy out his debt and advance through different rounds of the Liar Game Tournament against merciless contestants, while at the same time attempting to free their opponents from debt and to defeat the Liar Game organization from within.

Type: Manga
Volumes: 19
Chapters: 203
Status: Finished
Published: Feb 17, 2005 to Jan 22, 2015
Genres: Drama, Game, Psychological, Seinen
Authors: Kaitani, Shinobu (Story & Art)
Serialization: Young Jump

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Liar Game manga manga (2005-2015)

Post by HorrorHR » 29 Jul 2015, 00:15

Image Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Liar Game manga manga (2005-2015)

Post by HorrorHR » 29 Jul 2015, 00:22

Liar Game Vol. 1

Image

Približavam se kraju Death Notea, pa sam potražio "zamjenu". Liars Game sam najčešće našao kao prijedlog onima koji traže nešto slično Death Noteu. Prvi volume koji sadrži 7 chaptera započinje sa prvim zadatakom u Liars Game, već je zanimljiv početak budući da u "igru lažova" ulazi uber naivna cura, ali pomaže joj njena čista suprotnost, tip premazan svim mastima i tek pušten iz zatvora nakon velike prevare. U pvom kolu pravila igre su jednostavna - dobiješ 100 milijuna yena i cilj je u 30 dana ne izgubiti isti iznos, ali po mogućnosti i "ukrasti" od osobe koja je odabrana da ti bude suparnik.

Odlična ideja, manga je izlazila deset godina tako da ima materijala za dugotrajno čitanje Dobar tag team, dobar setup igre koju vodi misteriozna kompanija. Možda malo previše objašnjavanja (repeticije) kako se došlo do ideje sa prvu krađu, ali ajde. Kraj zadnjeg chaptera ovog voumea obećavajuć - drugo kolo se održava u kući sa 22 suparnika.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Liar Game manga (2005-2015)

Post by olio » 29 Jul 2015, 09:50

super manga,
i super TV drama sa filmom :)

Baš mi je napeta bila, u ublažila mi je nedostatak death notea

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Liar Game manga (2005-2015)

Post by HorrorHR » 29 Jul 2015, 20:25

Liar Game Vol. 2

Image

Uf, ono u prvom volumeu je bio pičkin dim prema kompleksnosti ovdje. Za sada mi se jako sviđa, zapravo manga je kao nekakva logična pitalica u enigmatskom časopisu koja je pretvorena u manga oblik. Borba ovdje se zove pravilo manjine, 22 osobe kreću u igru odgovarajući na nebitna pitanja. Na svakom pitanju ispadnu oni koji su u većini (odgovori su samo da ili ne), a borba da budeš prvi i osvojiš 2 milijarde jena je kompleksna i itekako igra na team-upanje i psihologiju. Jako dobro!

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Liar Game manga (2005-2015)

Post by HorrorHR » 16 Aug 2015, 19:04

Liar Game Vol. 3

Poraženi iz prošlog zadataka i pobjednik istoga bore se zajedno u rundi u kojoj se mogu vratiti (fizički i financijski) u igru. Zadatak, koji uključuje čekove i prodavanje stvari koje ne djeluju uopće skupo djeluje zanimljivo iz koncepcijske i matematičke perspektive, ali ovako pretočeno u stripovski format mi baš i nije sjeo.

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Liar Game manga (2005-2015)

Post by HorrorHR » 17 Aug 2015, 22:50

Liar Game vol. 4

Treća runda je počela. Igra se zove "Contraband" i u vrlo kratkim crtama riječ je o nekakvom simboličnom prikazu SJeverne i Južne Koreje kroz zadatak krijumčarenja novca iz jedne u dugu zemlju, tj. teritorij. Stvar je simulirana na zrakoplovnom terminalu koji će se rušiti i svaka zemlja ima svoje prostorije, bankomat i hodnik do sobe za ispitivanje. Iz jedne ekipe u sobu ide "krijumčar", a na drugoj strani je "inspektor" drugog tima. CIlj je... Uf, prećerali su sa ovom rundom na stotu, dok sam sve po pamtio i pokušap popratiti raznovrsne strategije.

Usput za razliku od prijašnjih rundi, treća runda je tema u Liar Game vol 4,5 i 6.

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Liar Game manga (2005-2015)

Post by HorrorHR » 17 Aug 2015, 22:54

Liar Game vol. 5

Nastavlja se treća runda u kojoj su obje strane shvatile da im treba pokoji špijun iz suparničkog tima da se uspješno obavi mega kompleksan zadatak. Nakon par "šahovskih" poteza izgleda da Akiyama na drugoj strani ima dostojnog protivnika, njihova intelektualna borba djeluje kao fight Kire i L-a u mangi Death Note.

Image

Post Reply