Death Note manga

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Manga

Post by john_constantine » 16 Apr 2015, 20:48

u vezi Death note i završetka

Nešto si bezveze onako razmišljam o onome na kraju
SpoilerShow
Da li je moguće da je Kira na kraju postao Shinigami? Ono kada mu Ryuki kaže da za korisnike knjige ne postoji niti raj niti pakao. A sada, ili čistilište ili jednostavno vječno crnilo i tama. A opet, zgodna ideja, da je Kira postao na kraju Shinigami u onom njihovom svijetu.
Michel puši karu.

olio
Posts: 2392
Joined: 22 Aug 2008, 00:28

Re: Manga

Post by olio » 16 Apr 2015, 21:52

SpoilerShow
to je dosta raširena teorija, ali nema dokaza.
U death note relight: visions of a god, koji je skraćena verzija animea sa nekoliko alternativnih događaja, se pojavljuje nepoznati shinigami pa dosta ljudi tvrdi da je to Light.

https://www.youtube.com/watch?v=Pr9bp83BRzQ

Ja koliko se sjećam bilo je da ne postoji ni pakao ni raj već vječno ništavilo...tako da ja vjerujem da je jednostavno to, ništavilo, a ne shinigami.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 16 Apr 2015, 23:39

SpoilerShow
Dosta ljudi tvrdi da to je light, no službeno to nije ni potvrđeno ni zanjekano
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Death Note manga

Post by HorrorHR » 11 Jul 2015, 15:12

Death Note Vol. 1

Image

Svakih godinu dana me pukne fiks ideja na stripove, a sada posebice kada nemam baš vremena za čitanje knjiga, to mi savršeno paše. Death Note mi je jedan od najboljih ako ne i najboljih stripova koje sam čitao, pa sam krenuo sada ponovno od početka. Jedan od bogova smrti Shinigami na zemlju je ispustio svoju bilježnicu koju pronalazi učenik Light Yagami. Shvaća da je riječ i iznimno moćnom alatu sa kojim može ubijati ljude i tako napraviti svijet boljim mjestom. Nakon niza umiranja kriminalaca diljem svijeta u igru sa Lightom, koji je u medijima dobio naziv Kira, upada briljantni L. Igra mačke i miša između njih dvoje počinje.

Nema riječi hvale koliko je ovo strava strip, a psihološki rat između njih dvoje tek počinje. Bilježnica ima niz pravila, koja se iskorištavaju da se radnja zamrši do ubera - u pozitivnom smislu dakako.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Manga

Post by HorrorHR » 11 Jul 2015, 19:42

Death Note Vol. 2

Image

Kira počinje putem porukama "samoubojica" komunciriati sa L-om. Shvati da ga prati agent FBI-a, te kreće u kompleksan način kako putem njega doći do mogućnosti ubijanja svih 12 agenata koji su došli iz SAD-a. Policijski "Kira" task force se raspada nakon toga i ostaje samo na par ljudi koji se upoznaju sa L-om u počnu raditi zajedno na slučaju. Kira dobiva novog neprijatelja u obliku bivše FBI agentice čijeg je zaručnika ubio. L počinje spajati konce i u postavlja sustav za prisluškivanje u Lightovu kuću.

Odličan nastavak u obliku druge knjige, stvar se tek zahuktava, a već je spektakularno.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Manga

Post by HorrorHR » 11 Jul 2015, 23:09

Death Note Vol. 3

Image

Zanimljive novosti u ovom volumeu - Kira se uponaje sa L-om, a u zadnjem chapteru u igru ulazi i drugi Kira. A sada idem na malo lakše štivo, nekog Dylana :D

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Death Note manga

Post by HorrorHR » 19 Jul 2015, 15:54

Death Note Vol. 4

Image

Kira 2 pokušava i uspjeva doći do identiteta svoga heroja - originalnog Kire. Makar u tom trenutku radi svojih novih moći (shingamijeve oči) Kira 2 aka Misa ima "upper hand" iznad Lighta, to ne iskorištava već daje svoju bilježnicu Lightu. On taman sada može napokon otkiriti L-ovo ime i kreće u plan ubijanja istog, ali u Death Note stilu - sve se zakomplicira - i to udarno. Serijal i dalje rastura, nadam se da ću ves sutra početi sa petom knjigom.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Death Note manga

Post by HorrorHR » 21 Jul 2015, 23:06

Death Note Vol. 5

Image

Najveće promjene radnji od početka izlaženja. Promjena Lightovog stanja sa Kirom i ubacivanja Kire u potpuno drugi svijet. Ostajemo u Tokyu, ali sada je Kira jedan u grupi beskrupuloznih poslovnjaka i koristi svoje moći za probitak tvrtke. Task force kreće u "napad" prema njima. Ovaj volume mi je najslabiji za sada, nekako je prespor cijeli taj uvod u "nove probleme", a previše ofrlo se prošlo (za sada bar) sa uloge prošlih Kira.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Death Note manga

Post by john_constantine » 22 Jul 2015, 08:46

Jebeš kiru kad ima takav komad od cure, a ne diže mu se na nju. Jedan od elemenata koja mi je smetala u mangi.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Death Note manga

Post by maddjuro » 22 Jul 2015, 09:17

Još mislim idući svezak je dobar; onda manga opadne u kvaliteti
I may be an idiot, but i am no fool.

John_Ryder
Posts: 11989
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Death Note manga

Post by John_Ryder » 22 Jul 2015, 10:08

anime će se gledat ponovo :supz: :kokicarenje:
Image

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Death Note manga

Post by HorrorHR » 22 Jul 2015, 10:28

john_constantine wrote:Jebeš kiru kad ima takav komad od cure, a ne diže mu se na nju. Jedan od elemenata koja mi je smetala u mangi.
al je u jednom trenu pri upoznavanju mise sam sebi rekao da se ne smije zaljubiti slučajno, da bi ga to moglo sjebati ;)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Death Note manga

Post by john_constantine » 22 Jul 2015, 10:36

HorrorHR wrote:
john_constantine wrote:Jebeš kiru kad ima takav komad od cure, a ne diže mu se na nju. Jedan od elemenata koja mi je smetala u mangi.
al je u jednom trenu pri upoznavanju mise sam sebi rekao da se ne smije zaljubiti slučajno, da bi ga to moglo sjebati ;)
He, i zato što nije njegov tip. Ali inače, čitajući mange i gledajući anime, a i prateći temu o Japanu, tu je ipak dublja stvar. Hostese, npr. Bar nema krvarenja iz nosa kada vide žensku u ovoj mangi.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Death Note manga

Post by maddjuro » 22 Jul 2015, 10:57

john_constantine wrote:
HorrorHR wrote:
john_constantine wrote:Jebeš kiru kad ima takav komad od cure, a ne diže mu se na nju. Jedan od elemenata koja mi je smetala u mangi.
al je u jednom trenu pri upoznavanju mise sam sebi rekao da se ne smije zaljubiti slučajno, da bi ga to moglo sjebati ;)
He, i zato što nije njegov tip. Ali inače, čitajući mange i gledajući anime, a i prateći temu o Japanu, tu je ipak dublja stvar. Hostese, npr. Bar nema krvarenja iz nosa kada vide žensku u ovoj mangi.
ako se dobro sijećam; to krvarenje proizlazi iz jedne "narodne mudrosti" (tipa da treba pljunuti tri puta kad ti macka crna pređe preko puta), da ako muškarac nema "olakšanje" duže vremena krv mu se skuplja u toj nekoj žljezdi u glavi (mislim nekoj nepostojećoj), pa kada se pretjerano uzbudi mu ta žilica pukne i krvari iz nosa. Bar mislim da je nešto na tu šemu
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Death Note manga

Post by maddjuro » 25 Jul 2015, 15:42

I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply