Joe Hill

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Joe Hill

Post by Deimos » 11 Feb 2014, 18:52

Jedan od novijih pisaca na polju horrora, ali mislim da se o njemu bude puno pričalo. Zasad ima 3 knjige i jednu kolekciju;

20th Century Ghosts

Zbirka kratkih priča, od dobrih do izvrsnih. Ima horrora, fantastike, toplih priča o prijateljstvu (moja najdraža)... U najgorem slučaju svatko bi trebao baciti oko na ovu zbirku


Heart-Shaped Box

Osim kaj ima ime po pjesmi od mojeg najdražeg benda, ovo je jedna izvrstna priča o duhovima. Slavni rock (ili metal ) pjevač doživi iskustvo života kad kupi "navodno" opsjednuto odijelo. Situacija eskalira kad sazna da je odijelo stvarno opsjednuto, te njegove tajne iz prošlosti izađu na vidjelo


Horns

Priča o dečku koji se jedno jutro probudi sa rogovima na glavi koje samo on može vidjeti, ali koji mu daje izvanredne moći nad drugima, i možda šansu da ispravi veliku nepravdu


NOS4A2

Kada djecu počinju nestajati u njenoj blizini, curica sa posebnim talentima odluči otkriti gdje nestaju. Na njenu žalost to otkrije, a ta tajna se vraća proganjati ju nakon desetak godina.



Bez obzira kaj je Joe Hill sin od Stephen Kinga mislim da je to pisac koji bude puno dao u horror i ostalu literaturu. Vrijedi svaku knjigu bar jednom pročitati, mislim da se bude većini sviđalo.

Post Reply