"Vrsta" - Guillermo del Toro, Chuck Hogan

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

"Vrsta" - Guillermo del Toro, Chuck Hogan

Post by dr_gonzo » 20 Jul 2013, 17:51

SpoilerShow
Image
SADRŽAJ:
"- Zrakoplov Boeing 777 slijeće u newyoršku zračnu luku JFK i rula po pisti… sve dok se odjednom ne zaustavi u mjestu. Na svim su prozorima spušteni poklopci. Sva su svjetla pogašena. Svi komunikacijski kanali su isključeni. Terenske ekipe ne znaju što se zbiva, ali uzbunjen je Centar za kontrolu zaraznih bolesti. Poziv prima dr. Ephraim Goodweather, njihov voditelj ekipe za brza djelovanja koja istražuje biološke prijetnje, i ulazi u zrakoplov. Od onoga što će tamo ugledati smrznut će mu se krv u žilama.

U zalagaonici u Španjolskom Harlemu bivši profesor Abraham Setrakian zna da se nešto zbiva.I zna da je kucnuo čas, da je rat pred vratima, jer na ulice New Yorka stigla je vrsta virusa za koju samo on zna – vampirska vrsta."


O ROMANU:
- Guillerma del Tora ne treba posebno predstavljati ljubiteljima žanrovske fantastike – ali one filmske.Za svoj prvi izlet u spisateljske vode del Toro je za suradnika odabrao cijenjenog američkog romanopisca Chucka Hogana, što se pokazalo kao pobjednička kombinacija. Britki, hrabri i inventivni, romani iz trilogije Vrsta jedan su od najoriginalnijih prinosa vampirskoj mitologiji posljednjih godina, koji će zauvijek promijeniti vaše gledanje na zaraze i na vampire.

- Na kioscima za 39,90 kn - prvi roman slavnog redatelja Guillerma del Tora (Panov labirint, Hellboy, Bitka za Pacifik) u koautorstvu sa Chuckom Hoganom - prvi dio vampirske trilogije "Vrsta" - izdanje ALGORITAM & 24sata

- godina: 2013, naklada: 6000, stranica: 348
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: "Vrsta" - Guillermo del Toro, Chuck Hogan

Post by john_constantine » 20 Jul 2013, 18:12

kupio, dobro štivo, samo se nadam da će brzo izaći da dva nastavka, a ne da ćemo čekati pet godina za drugi dio kao za kulu tmine.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: "Vrsta" - Guillermo del Toro, Chuck Hogan

Post by Michel » 20 Jul 2013, 18:29

Sviđa mi se, kupujem.

Jesi siguran da ćemo čekati 5 godina? Prvi dio kod nas je izašao prije dvije godine, a ovaj drugi dio već stoji jako dugo u pripremi, ali vjerujem da je glavni razlog to što je preminula Božica Jakovlev koja je prevodila većinu Kingovih romana i sad stoji mjesecima u pripremi drugi dio. Tako piše na algoritmovim stranicama.

Ja sam ionako pročitao sve na srpskom u Alnari izdanju.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: "Vrsta" - Guillermo del Toro, Chuck Hogan

Post by john_constantine » 20 Jul 2013, 18:33

ma to sam samo ironično kazao. Ali valjda će biti brži nego inače kada je riječ o ovakvoj knjizi. To su već puno prije najavili i tek je sada nakon duže vremena izašao prvi dio.

I meni će čini da ću potražiti na srpskom knjige i gotovo.
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: "Vrsta" - Guillermo del Toro, Chuck Hogan

Post by john_constantine » 01 Aug 2013, 05:59

izvrsna knjiga, ništa pretjerano originalno, ali maštovita knjiga koja je još i dobro pisana, s jezovitom atmosferom.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: "Vrsta" - Guillermo del Toro, Chuck Hogan

Post by Michel » 01 Aug 2013, 22:31

Evo, Cons. Katastrofa http://www.forum.hr/showpost.php?p=4613 ... count=1590 danas naišao na ovaj post na forumu hr pa eto vidiš. Nisam se tome nadao. Kakva šteta. I stvarno već od prošle godine piše u pripremi i sad na kraju 2014. godine. To je zbog smrti Božice Jakovlev koja je najviše prevodila Kinga. Stvarno šteta.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: "Vrsta" - Guillermo del Toro, Chuck Hogan

Post by john_constantine » 02 Aug 2013, 05:54

fakat sranje. Ako ćemo ovu dobiti krajem 2014, pitanje je da li ćemo doživjeti prijevod ostalih knjiga s obzirom na tako užasno spor tempo.
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 15 Jul 2014, 14:38

john_constantine wrote:fakat sranje. Ako ćemo ovu dobiti krajem 2014, pitanje je da li ćemo doživjeti prijevod ostalih knjiga s obzirom na tako užasno spor tempo.
Mislim da hoćemo kad je počela serija se prikazivati...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re:

Post by john_constantine » 15 Jul 2014, 18:09

dr_gonzo wrote:
john_constantine wrote:fakat sranje. Ako ćemo ovu dobiti krajem 2014, pitanje je da li ćemo doživjeti prijevod ostalih knjiga s obzirom na tako užasno spor tempo.
Mislim da hoćemo kad je počela serija se prikazivati...
ma vidjeti ćemo... Ionako znam da još uvijek nisu izdali posljednji nastavak Death note. Sve što je u nastavcima užasno kaska u usporedbi s srpskim izdavaštvima..
Michel puši karu.

User avatar
Sharan
Posts: 237
Joined: 09 Sep 2008, 13:55
Location: Sarajevo
Contact:

Re: "Vrsta" - Guillermo del Toro, Chuck Hogan

Post by Sharan » 28 Jul 2014, 02:21

Ja je upravo slušam sad na engleskom i čita Ron Perlman (najzajebanija vilica trasha :D)

ODLIČNA.
http://www.dnevnikprezivjelog.com
http://www.arnelsaric.info
http://www.izvansvakekontrole.com

Post Reply