Pulp literatura

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
The Great Duck
Posts: 124
Joined: 25 Feb 2012, 16:16

Pulp literatura

Post by The Great Duck » 09 Jul 2013, 17:15

Znači, radi se o romanima i pripovijetkama horor, sci-fi, fantasy, noir, sword & sorcery, western, pustolovne, erotske, gangsterske, detektivske i kriminalističke tematike, koji su uglavnom objavljivani u nastavcima u raznim časopisima od kraja 19. st. pa negdje do sredine 20. st., te bi se mogli nekako okarakterizirati i kao svojevrsna književna prethodnica kasnijih grindhouse i eksploatacijskih filmova 60-ih i 70-ih.

E sad, zanima me je li tko ovdje što od toga čitao, i ima li tko kakvih preporuka?
Dosad sam čitao tek nešto Lovecrafta (one 2 zbirke pripovjedaka prevedene na hrvatski što su izdane kod nas, + Planine ludila) i Roberta E. Howarda (neka zbirka Conanovih priča od različitih autora, među kojima i nekoliko njegovih). Sad ne znam je li još što izdano i prevedeno kod nas, ali u međuvremenu sam odlučio da neću više knjige čitati u prijevodu, već u originalu na engleskom, pa me više toliko i ne zanima...

Post Reply