Takayamini literarni radovi horror tematike

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

Takayamini literarni radovi horror tematike

Post by Ryuji Takayama » 04 Mar 2013, 21:25

Vidio sam da su neki objavljivali svoje pjesme na ovom podforumu, pa mi je palo na pamet učiniti isto... inače pišem raznolike pjesme, no budući da je tema čitavog ovog foruma horror, odlučio sam ovdje stavljati pjesme takve tematike. Za početak ću staviti dvije pjesme u prozi, svaka je inspirirana jednim horror filmom. Zanimaju me Vaši dojmovi, i hoće li itko prepoznati koji su filmovi inspiracija ovim radovima. Ukoliko bude pozitivnog odaziva, mogao bih staviti još pjesama ;)


Crni bezdan

Htio sam je imati samo za sebe i zato sam pao u tamu. Pao sam, u crni bezdan. Beskrajni moji krici nikamo nisu dopirali. Izlaza nije bilo. U crnom bezdanu ugasio se je moj život. U crnom bezdanu rodio sam se novi ja. Moja poruka pronašla je put do svjetlosti. Svatko tko je pronađe, ugledat će tamu koja me okružuje. Ukoliko me odluči zaboraviti, bit će povučen k meni. K meni, u ovaj crni bezdan. Zauvijek. No netko će vidjeti moju poruku i bit će pošteđen ove kobi. To ćeš biti Ti. I znam već sada da Ti si žena. Ti ćeš biti pošteđena, jer Ti ćeš me potražiti. Ti ćeš me pronaći i spustit ćeš se za mnom, u ovaj crni bezdan. Ti ćeš biti izabrana, jer Ti ćeš me odavde izbaviti. Bit ćeš moja zaštitnica, moja čuvarica. Vječno ćemo biti zajedno. Imat ću te samo za sebe. Zauvijek.


Kuća kobi

Ona je Njega voljela, a drugome je pripadala. Zbog te ljubavi, bijes ljubomore zauvijek je ugušio njezinu svjetlost. Gnjev je odnio nju, nevinu mladost i bespomoćnu nedužnost. Od toga dana, ona je samo Njegovo ime izgovorila. Samo jedanput, prije no što po Njegovu je dušu došla. No u njezinoj kući i danas se čuje njezin samrtni hropac. Ona je tamo! Tamo je i poziva te. „Dođi! Dođi i potraži me!“ Zar ne čuješ njezin zov duboko u svojoj nutrini? Ona želi da dođeš, želi da je pronađeš. Jer svatko tko dotaknuo je njezine oronule zidove, ugledao je njezino lice i u agoniji dočekao svoj prerani kraj. Jer ona ne želi biti jedina koja je propatila svoju bol, ne želi biti posljednja koja prerano je napustila ovaj svijet. Zato od toga dana, njezin dom kućom kobi se zove.
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

Post Reply