The Walking Dead (Image Comics, 2003-)

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Walking Dead (Image Comics, 2003-)

Post by HorrorHR » 06 Sep 2017, 12:31

The Walking Dead #103-#126 (Image Comics, 2012-2014)
https://www.horrorhr.com/walking-dead-1 ... 2012-2014/

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: The Walking Dead (Image Comics, 2003-)

Post by john_constantine » 18 Oct 2017, 17:09

Mislim si na lika Negana kako ga smatraju jednim od najboljih negativaca u stripu. Nakon petog čitanja omnibusa, malo mi je precjenjen lik. Guverner je bio sadist dok mi je Negan više ono seljačina. Imao je smisla za kontrolu i stegu, teški psihopat, ali ne previše inteligentan. Bar imam takav dojam. Da je on više hrpa mišića i u tome je njegova snaga, a sam je prilično djetinast. A karizma, ne znam... Zanimljiv negativac, ali ubije me svojim dijalozima kako gleda sve kao da je igra. Imao je neke dobre ideje, ali bez svoje snage i batine ne bi opstao dugo.
Kakav je vama lik Negana?
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: The Walking Dead (Image Comics, 2003-)

Post by HorrorHR » 18 Oct 2017, 18:35

meni se sviđao taj aspekt brutalan ali na trenutke pošten (ma koliko bizarno to zvučalo). mislim na prikaz njegovog odnosa sa rickom, gdje je mogao u masu situacija napraviti kaos pa ipak nije.
makar mi sada di sam stao neke stvari oko njegovom lika ispadaju čudne
SpoilerShow
mogao je pobjeći iz rickovog zatvora a nije, očito će biti nešto o tome kasnije, taman sam došao do tog dijela

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: The Walking Dead (Image Comics, 2003-)

Post by john_constantine » 18 Oct 2017, 20:26

Da, istina. To sam zaboravio. Brutalnost koristi da pokaže svima tko je gazda, tako i Ricku. Ali pošten je što je pokazao u tvom spoileru. Za razliku od guvernera, Negan prakticira nasilje kad je potrebno. A i sam mrzi seksualno nasilje makar to kod njega čudno zvuči (pegla).
Vidjeti ćeš kasnije kad pročitaš preostale brojeve.
Inače baš volim walking dead stripove radi psiholoških karaktera likova. Kao blizanci. Odluke koje moraju donositi. Naježim se. Hoćeš civilizaciju, a kako provoditi zakon bez kazne? Ma genijalan strip.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Walking Dead (Image Comics, 2003-)

Post by Michel » 04 Apr 2018, 18:29

The Walking Dead, Vol. 9: Here We Remain - jako dobar nastavak. Prvo pratimo Ricka i Carla te kako zajednički preživljavaju. Nailaze na jedan prostor i idu se odmoriti ali Rick počinje gubiti svijest i sad se Carl mora brinuti za sebe. U međuvremenu se Rick budi i počne razgovarati na telefon sa nekom ženskom kako ih ima 14 i Rick pita jel se mogu on i njegov sin pridružiti. Nedugo zatim se saznaje da je
SpoilerShow
ta ženska njegova mrtva žena :jawbreaker: kakav jebeni šok
kasnije dolazi Michonne i odlaze natrag na farmu tamo susreću sve koji su preživjeli rat protiv guvernera, ali i dolaze novi likovi. Abraham, Eugen i ona meksikanka uvijek joj zaboravim ime. Abraham je jeben ovo što je bio malo, a Eugen isti kao u seriji. Jedva čekam dalje.

4/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Walking Dead (Image Comics, 2003-)

Post by Michel » 04 Apr 2018, 22:38

The Walking Dead, Vol. 10: What We Become - ovo je jedan od boljih napisanih TWD volumena. Izvrsna karakterizacija likova. Pogotovo Ricka i Abrahama te njihov odnos koji je potpuno drugačiji nego u seriji. Najviše mi se svidjelo kada Abraham priča Ricku kako je izgubio obitelj. I neki stvarno odlični dijalozi kao "Ti i ja... Naši prekidači su se prebacili. Činimo što god je potrebno... Što god je potrebno da se preživi i pomogne drugima pa prežive. Ljudi bez prekidača... Koji poštuju zakon i koji nisu postali hladnokrvni ubojice... Ti teturaju naokolo... Pokušavaju nas pojesti". Ili onaj komentar za Eugenovu kosu. Dobar je bio i onaj čopor. Dale me jako živcira i baš je antipatičan lik. Mislim, u pravu je za Ricka da donosi nevolju, ali me živcira. Treći volumen nekakvi lovci.

4.4/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: The Walking Dead (Image Comics, 2003-)

Post by john_constantine » 04 Apr 2018, 22:47

Dale mi je baš dobar lik, nije da me živcirao. Ionako jedini lik koji nije mogao prihvatiti u što se svijet pretvorio. Naročito nakon događaja s njegovim klincima. Ionako će se završiti s njim u sljedećih par volumena.
Volumen s lovcima je brutalan. Čekaj dok dođu u prvo naselje. Tek Negan. Ohoho, ovo je kamilica u usporedbi s daljnjim volumenima.
Da, Abraham je u pravu. Najbolji savjet kada sam s kolegom s posla raspravljao o walking dead, jebeš hranu, vodu. Odmah na policijsku stanicu, naoružaj se do zuba. Hrane i vode će biti još dugo. Inače, odličan lik Abraham.
Tek da vidiš svećenika. Ili kasnije likove i kako uspostaviti red u novoj civilizaciji.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Walking Dead (Image Comics, 2003-)

Post by Michel » 04 Apr 2018, 22:54

Da, Abraham mi je već bolji lik nego onaj u seriji iako mi je onaj u seriji bio simpa. Morgan se isto već pojavio za razliku u seriji (kasnije sezone).
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: The Walking Dead (Image Comics, 2003-)

Post by john_constantine » 05 Apr 2018, 00:00

Seriju uopće ne gledam. Stao sam na trećoj sezoni i da me kolješ, ne ide.
Ništa ne može nadmašiti onu scenu napada na zatvor u tih desetak stranica.
Ove godine bi fibra trebala izdati četvrtu knjigu, samo s manje stranica.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Walking Dead (Image Comics, 2003-)

Post by Michel » 05 Apr 2018, 00:50

Ja sam isto stao sa serijom. Ne da mi se. Sapunica. Ja imam prve tri knjige, odmah se kupuje četvrta :)

Imam sad od fibre dosta toga kompletirano pa sad krećem na sve te stvari. Poslije TWD-a ide Saga o Swamp Thingu.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Walking Dead (Image Comics, 2003-)

Post by Michel » 11 Apr 2018, 20:40

The Walking Dead, Vol. 11: Fear the Hunters - odličan i preboelstan volumen o lovcima koji jedu ljudsko meso. Početak je jak sa Carlom i onim drugim klincem. Zbilja strip ne štedi na brutalnosti. I Rick sve više i više postaje badass baš zbog toga što je već dosta toga prošao.

4.5/5

The Walking Dead, Vol. 12: Life Among - napokon Aleksandria, ali men ije oduševio. Ima dosta priče i ajde očekivano je jer su naišli na veću grupu ljudi koja ih ne želi ubiti. Upoznavanje sa novim likovima koji će biti važno u idućim brojevima. Zadnjih 10-ak stranica je odlično kada vidimo da Rick i grupa nikad ne spavaju već idu po oružje.

3.5/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Walking Dead (Image Comics, 2003-)

Post by Michel » 12 Apr 2018, 04:36

The Walking Dead, Vol. 13: Too Far Gone - nastavlja se sve u Aleksandriji. Rick polako gubi živce i traži namjerno probleme iako Pete je problem, ali način na koji se Rick ponio je stvarno čista paranoja. Michonne je bila jaka u toj sceni kad ga je nokautirala odozada. Douglas se polako gubi, pogotovo nakon onoga što se dogodilo. Ipak je Rick bio u pravu na kraju. I Andrea sa snajperom, kakav badass. :supz:

4.1/5

The Walking Dead, Vol. 14: No Way Out - prejeben nastavak. I dalje u Aleksandriji ali sad umjesto ljudi borba protiv čopora zombija. Rick je postao vođa svima, svi ga slušaju. Sjećam se epizode i znam da mi je bila dobra pogotovo kada krene pokolj, dobro si skinuli taj dio iz stripa. Eugen kad kaže ovako će nas pamtiti sada nema nazad. Čak se i Gabriel borio, ali bilo je žrtava i to stvarno teških. Al stvarno, Rick koliko god pokušava uvijek se neko sranje događa. Carl na kraju i oko. Michonne i Andrea su puno bolji likovi u stripu nego u seriji. Njih dvije su mi top 3 lik, Rick na prvom mjestu. Poslije njih Abraham.

4.7/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Walking Dead (Image Comics, 2003-)

Post by Michel » 12 Apr 2018, 17:00

The Walking Dead, Vol. 15: We Find Ourselves - dobar volumen, ali pati od istih problema kao i jedan dio ove knjige. Previše praznih dijelova iako kužim upoznavanje sa likovima, ali malo su se počeli ponavljati. Rick se sad brine o Carlu još više. Maggie i Gleen jedno te isti odnos cijelu knjigu. Andrea, Michonne i Abraham se dalje izdvajaju. Abraham sad ima problema sa Rositom jer je jebao Holly. U svoj toj drami glavna priča je seks. Ok, ali ono ipak želim više. Svaka čast Rositi kak je odjebala Abrahama.

3.5/5

The Walking Dead, Vol. 16: A Larger World - finale je bilo jako dobro/odlično. Konačno pomaci. Susreli smo Isusa koji se predstavio na najbolji mogući način. Ako me sjećanje služi, u seriji se bori protiv Ricka i Daryla, a ovdje protiv Michonne i Abrahama. Naravno, Rick mu ne vjeruje ali na kraju vidi da mu se može vjerovati. Isus ih vodi do hiltopa i tamo upoznaju Gregoryija i po prvi puta čuju za Negana. Sada kreće ludilo. Ono što m ise sviđa kroz ove dvije knjige i najveća razlika naspram serije su vrhunski razrađeni odnosi. Serija ustvari sad kad pogledam dosta toga prati iz stripa. Naravno, neki likovi us ranije umrli u stripu, a još su uvijek u seriji. Neki likovi su dulje ostali u stripu, a ranije su umrli u seriji. No, odnosi su ti koji razdvajaju strip od serije. Jebote, Rick nikad nije imao specijalan odnos sa Abrahamom i Andreom u seriji, ali u stripu je to vrhunsko napravljeno. Isto vrijedi za Michonne i Ricka. Od nikud počela veza u seriji, ali u stripu im je odnos fantastičan. Još nema veze niti znam hoće li je biti u stripu, ali evo Andrea i Rick su po meni stvoreni jedni za drugo.

Uglavnom, možda i danas započnem treću knjigu. I onda čekanje da izađe četvrta ko zna kad ove godine bi trebala.

4.2/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Walking Dead (Image Comics, 2003-)

Post by Michel » 13 Apr 2018, 12:05

The Walking Dead, Vol. 17: Something to Fear - jedan od najboljih volumena do sad. Volumen u kojem se po prvi puta pojavljuje Negan. Ne mogu vjerovati da su se tako riješili Abrahama na takav način. Šteta. Volumen počne dobro za Ricka, sve ide kako on želi ali onda dođe taj nagli zaokret koji je brutalan. Zbogom Glenn, brutalno ga je Negan pretukao do smrti. Sada Rick i ostali rade za njega, ali naravno da Rick ima druge planove koje će potajno isplanirati. Onaj Gregory je jako iritantan. I u seriji isto, ali ovdje još više.

5/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Walking Dead (Image Comics, 2003-)

Post by Michel » 01 May 2018, 17:40

The Walking Dead, Vol. 18: What Comes After - još jedan odličan volumen bio bi i savršen da nema dosadne prve polovice, ali druga polovica sa Carlom i Neganom i upoznavanje sa Kingdom te kraljem Ezekielom. Na kraju Dwight zbilja cinkaroš kao u seriji.

4.3/5

The Walking Dead, Vol. 19: March to War - opa, napet i brutalan volumen u kojoj se Rick i drštvo pripremaju za borbu protiv Negana. Ne ide baš kako žele pa moraju improvizirati. Odlična scena sa Andreom na krovu sa snajperom. Negan neke stvari sigurno nije očekivao, ali sve je ovo priprema za naredna dva volumena kada počinje rat.

4.3/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply