Ima li hrvatska horor pisca i da li postoji hrvatski horor?

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Ima li hrvatska horor pisca i da li postoji hrvatski horor?

Post by dr_gonzo » 18 Dec 2010, 00:16

Hrvatska je uvijek imala SF pisce i taj je žanr je uvijek bolje prolazio na ovim prostorima od horora, no zanima me što vi mislite o svemu tome?

Evo, što je napisao na forum.hr-u (http://www.forum.hr/showthread.php?t=120738) prije par godina (a potaknut pitanjem vjerujem našeg johna_constantinea) korisnik pod nickom davors
Hrvatska književna horror scena, barem prema onome što znam, izgleda ovako:

- Viktoria Faust objavljuje romane i zbirke priča (dosad najmanje šest) s vampirskom i drugovrsnom horror tematikom
- Denis Peričić ima lijepu zbirku pretežno horro-priča s naslovom "Krvavo"
- Davor Špišić je objavio odličnu zbirku horror-priča "Kuke za šunke"
- Boris Perić ima izvrsnu zbirku horror-priča "Groblje bezimenih"
- u dosad objavljenim romanima i pričama s horrorom koketiraju Mislav Pasini, Thomas H. Knight, Mario Berečić, itd.
- Ernie Gigante Dešković ima objavljena dva horror-romana

Koliko vidim imamo tu negdje oko 30-35 objavljenih hrvatskih romana...i samo 4-5 ljudi koji pišu baš horor žanr...
Znate li za neke naše pisce iz 70-tih ili 80-tih da su pisali horor ili smo stvarno pali na samo tih par imena?
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Robert Sikert
Posts: 34
Joined: 19 Jun 2010, 23:25

Re: Ima li hrvatska horor pisca i da li postoji hrvatski hor

Post by Robert Sikert » 18 Dec 2010, 14:13

Ja znam jednog iz Šibenika (valjda) koji piše pet romana istovremeno... ali nikako da ih napiše, preveliki fušer, što ćeš ;)

User avatar
Jack Crow
Posts: 68
Joined: 03 Mar 2010, 00:32

Re: Ima li hrvatska horor pisca i da li postoji hrvatski hor

Post by Jack Crow » 18 Dec 2010, 18:33

Luka Posarić: "Kosac"

To mi jedino dolazi u sjećanje osim ovih imena gore. Prolazno, ali ništa posebno.

Post Reply