Photo Novel

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Photo Novel

Post by sandi » 29 Nov 2010, 15:07

Evo ovako...jedan dosta 'čudan' ali nadasve primamljiv medij za pričanje priče...Kako samo ime kaže, radi se o stripu, ali gdje se umjesto crtanih slika koriste fotografije, a sve ostalo (dijalozi u balončićima) je isto.Photo novel je bio iznimno popularan medij prije masovne upotrebe kućnih playera, a radio se tako da bi se iz samog filma uzimali 'stillovi' te bi se na njih u balončiće lijepio text filmskih dijaloga...Danas je photo novel, kao medij gotovo izumro...Evo nekih od filmova koji su dozivjeli svoju photo novel adaptaciju:

Alien
Invasion of the Body Snatchers
Love at First Bite
Nightwing
The Lord of the Rings (1978 film)

I za kraj 'Charlie's angels' (2000)-je takoder pokusao ozivjeti ovaj medij, te je dobio svoju foto novelu...

Razlog zasto otvaram ovaj topic...Pa evo nakon godinu dana stanke, krecem u jedan novi projekt, no zbog ocajne financijske situacije bojim se da necu moci u potpunosti prikazati pricu onako kako ju ja u glavi vidim.E onda sam saznao za ovaj predivni medij, koji me svake minute sve vise i vise privlači...Zašto?Prvenstveno zbog danasnje tehnologije i predobrih alata za obradu fotografije...Fotografijom bi se daleko lakše i jeftinije moglo manipulirati...u smislu scenografije, gore efekata itd...Pa me iskreno rečeno zanima što vi o ovom mislite...Biste li radije priču 'poslušali' kroz jedan trashy film ili kroz vizualno spektakularnu foto novelu?...glasanje na 3...2..1...
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Re: Photo Novel

Post by sandi » 30 Nov 2010, 14:02

Evo uspio naci nesto...Prica kroz igru Max Payne ispricana je kroz foto novelu...a ovako izgleda kada se fotke obrade...Znam da ce zadrti comicbook fanovi reci da je crtez daleko vrijedniji od ovoga, ali meni i ovo izgleda cisto ok...Savrseno za nekoga, poput mene, tko nezna crtati :D

Image
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Re: Photo Novel

Post by Dragonrage » 30 Nov 2010, 14:42

E točno u tom stilu sam ja imao namjeru napraviti Dragonrage strip...ono šta sam ti jučer spomenuo. Možda negdje i imam jednu sliku pa ti pokažem...

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Photo Novel

Post by filmofil » 30 Nov 2010, 14:50

krivo pitanje si postavio 'jel bi rađe gledali priču kroz trashy film ili photo novel'...u kojem god smjeru da odeš otići ćeš od jednog dijela publike, a mislim da će pokretna slika uvijek imati veći interes kod ljudi nego taj koncept fotografskog stripa...ja se npr nikad ne bi uhvatio čitanja takvog nečeg, kolko god dobro napravljeno (iako vizualno ovo što si nam dao super zgleda ipak nije to to, a i monolog je cheesy)...za mene filmovi ipak imaju jednu određenu čar koju strip nema i ne može imati

eto, to je pogled iz mog kuta gledanja
This is the Zodiac speaking.

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Re: Photo Novel

Post by sandi » 30 Nov 2010, 15:08

a to je tvoj kut gledanja...ipak si ti FILMOFIL :supz: ...Ali neka cijenim komentar!Iako i ja nekako vise volim 'pokretnu sliku', ali neke stvari se jednostavno ne daju izvesti 'bez novaca', a dale bi se bez problema napraviti u foto stripu...

-Dragon...baci fotku ovdje!bas me zanima!
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

Post Reply