Krugovi i kletve – Knjiga o J-horroru

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Krugovi i kletve – Knjiga o J-horroru

Post by HorrorHR » 10 Oct 2010, 00:14

Naletio na ovo na ŽT Facebook pageu, ali kako je sajt sada down nemogu do covera, iščupao sam ovo iz google cachea:

Velimir kaže:
Ako imate problema s čitanjem knjiga na engleskom jeziku ili jednostavno želite pročitati sve što se može o japanskom filmu, s različitih stajališta i strana svijeta, eto prilike da se dočepate još jednog komada literature posvećenog japanskim hororima, ovog puta iz pera Dragana Jovićevića, novinara i filmskog kritičara iz Srbije.

Iako podnaslov njegove knjige 'Krugovi i kletve' – 'Kratki vodič kroz japanski i J-horror' malo zbunjuje, jer na kraju krajeva, nije li 'J' u 'J-horror' zapravo oznaka za 'japanski', 'japanski horor' i 'J-horror' u fanovskim se krugovima razlikuju po datumu, a ovo je knjiga upravo o hitovima novijeg datuma, prije svega o J-horor franšizama 'Ringu' i 'Ju-on'. Uz nešto malo Kiyoshija Kurosawe i Miikea na kraju. Sve to s pristojnom dozom psihoanalize i kulturnih studija.

'Krugovi i kletve' prvo je napisana kao magistarski rad za fakultet, što je očito iz njezinog hladnog, akademskog stila; nadalje, u kratkom pregledu povijesti nema ni govora o ero guro naslovima, što jest malo čudno za knjigu koja se bavi japanskom horor produkcijom, ali to nije ništa što ne može nadoknaditi čitanje 'Harakiri, jaje, amputacije' pa će tako te dvije knjige 'na ovim prostorima' biti dostatan početak za proučavanje dva najveća horor fenomena s Dalekog istoka – prošlost i sadašnjost ero guro nansensua i prošlost i sadašnjost J-horrora. Nabavite si obje, ukratko, ako već niste.
Kada sajt bude ponovno online, link sa kojeg je ovo preuzeto je:
http://www.zuti-titl.com/razno/krugovi- ... -j-horroru

Cover naknadno, za sada samo ovo:

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Krugovi i kletve – Knjiga o J-horroru

Post by HorrorHR » 11 Oct 2010, 17:36

bolja veličina covera:

Image

User avatar
Matango
Posts: 228
Joined: 29 Sep 2012, 13:50

Re: Krugovi i kletve – Knjiga o J-horroru

Post by Matango » 29 Sep 2012, 16:49

Imam, solidna knjiga... meni je to sve već poznato, ali može se toplo preporučiti početnicima u J-Horror žanru :D

User avatar
Ryuji Takayama
Posts: 109
Joined: 04 Mar 2013, 11:59
Location: Moesko Island

Re: Krugovi i kletve – Knjiga o J-horroru

Post by Ryuji Takayama » 04 Mar 2013, 20:56

gdje se i pošto ova knjiga može kupiti? :D ako itko zna, bio bih zahvalan da mi kaže...
"While viewing the extinction of the human race from the top of a hill, I would dig a hole in the earth and ejaculate into it over and over" - Ryuji Takayama in "Ring" by Koji Suzuki

Post Reply