Traper Keri (napokon!!!)

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Traper Keri (napokon!!!)

Post by dr_gonzo » 01 Oct 2010, 17:23

Desilo se i to izašao je - Traper Keri (prvijenac majstora Sclavija kod nas se pojavljivao u Zlatnoj Seriji), western horor/SF strip strip koji je po svojoj radnji najbliži danas popularnom Magičnom Vjetru.

1983. - godina u kome je Sclavi prvi put samostalno kreirao junaka za izdavacku kucu Bonelli. Traper Keri, koji se pojavljuje kao dodatak Komandantu Marku i nastavlja da izlazi do 1985. godine. Žanr je vestern, ali jedan netipican vestern sa elementima natprirodnog. Prema mnogim kriticarima, traper Keri predstavlja za scenaristu generalnu probu za Dilan Doga: u ovom serijalu Sclavi eksperimentiše za razlicitim varijantama horor žanra, od groteksnog do ironicnog, pa sve do fantastike


Image

Image

Izdavač je - Phoenix Press
Format izdanja je 170x240mm, plastificirane korice, bijeli bezdrvni 1oo-gramski papir, crno-bijela Štampa. U prvoj knjizi se nalaze 3 epizode (238 stranica), a u drugoj 4 (270 stranica). Cijena je 950 dinara po knjizi.
Za one koji ne znaju, autor serijala je Tiziano Sclavi, a crtež su radili Marco Bianchini i braća Stefano i Domenico Di Vitto
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 01 Oct 2010, 17:25

Jel možda zna hoće li se ovo prodavati u našim knjižarama?
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Traper Keri (napokon!!!)

Post by john_constantine » 01 Oct 2010, 17:29

hm, sorry ako pričam gluposti, ali da li je to onaj traper čije su epizode bile poslije Zagora, Texa i slično da popune stranicu? onaj što se družio s prijateljem indijancem i starim traperom, i borio protiv raznih fantastičnih stvorenja?

A za knjižare, sigurno će Libellus imati to u zalihama kao što ima beli put i skoro većinu srpskih izdanja.
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 01 Oct 2010, 17:32

Je to je taj, ali je bio dodatak Komadantu marku, a ne Texu i Zagoru...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re:

Post by john_constantine » 01 Oct 2010, 17:38

dr_gonzo wrote:Je to je taj, ali je bio dodatak Komadantu marku, a ne Texu i Zagoru...
ma čitao sam ona izrezana skenirana izdanja. Originali od komandanta marka su davno izgubljeni. Znam da sam imao noćne more od one epizode gdje se borio protiv onog indijanskog poglavice u obliku čudovišnog vukodlaka. A da li bi trebalo biti još epizoda koje nisu bile objavljene kao dodatak komandant Marku?
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 01 Oct 2010, 17:39

Kažu da će sve objaviti što je izašlo, a nije baš bilo mnogo epizoda nažalost...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re:

Post by john_constantine » 01 Oct 2010, 17:41

dr_gonzo wrote:Kažu da će sve objaviti što je izašlo, a nije baš bilo mnogo epizoda nažalost...
onda super. Zainteresiran sam za to. Sada treba samo vidjeti da li će koja naša knjižara nabaviti to ili preko "veze"...
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 01 Oct 2010, 19:27

Ako saznaš šta javi jer mi je Traper Keri unatoč tome što ej bio samo dodatako bio jakod rag lik... Ovo je za mene osobno odlična vijest...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Traper Keri (napokon!!!)

Post by Scarface » 01 Oct 2010, 20:28

Nažalost, u ove dvi knjige nije sve šta je izašlo od Kerija, već samo Sclavijeve epizode. Kupuje se obavezno, naravno. I naravno da će bit u našim knjižarama.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Traper Keri (napokon!!!)

Post by john_constantine » 01 Oct 2010, 20:46

Ghostface wrote:Nažalost, u ove dvi knjige nije sve šta je izašlo od Kerija, već samo Sclavijeve epizode. Kupuje se obavezno, naravno. I naravno da će bit u našim knjižarama.
koliko bi trebali koštati? Mislim, koliko je 950 dinara?
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Traper Keri (napokon!!!)

Post by Scarface » 01 Oct 2010, 20:52

john_constantine wrote:
Ghostface wrote:Nažalost, u ove dvi knjige nije sve šta je izašlo od Kerija, već samo Sclavijeve epizode. Kupuje se obavezno, naravno. I naravno da će bit u našim knjižarama.
koliko bi trebali koštati? Mislim, koliko je 950 dinara?


Malo manje od 100 kuna, ne znan ni ja točno. A i računaj na proviziju naših knjižara, tako da bi moglo bit i ravno 100.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Traper Keri (napokon!!!)

Post by dr_gonzo » 01 Oct 2010, 21:07

Ghostface wrote:
john_constantine wrote:
Ghostface wrote:Nažalost, u ove dvi knjige nije sve šta je izašlo od Kerija, već samo Sclavijeve epizode. Kupuje se obavezno, naravno. I naravno da će bit u našim knjižarama.
koliko bi trebali koštati? Mislim, koliko je 950 dinara?


Malo manje od 100 kuna, ne znan ni ja točno. A i računaj na proviziju naših knjižara, tako da bi moglo bit i ravno 100.
Mislim oko 65kn da je to...ali kako kaže Ghostface brojka bi se mogla zavrtiti na 95-100kn
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Traper Keri (napokon!!!)

Post by Andrej » 03 Oct 2010, 20:57

Ovo me sačekalo na radnom mestu danas :supz: Imam 8) kolege.
SpoilerShow
Image
We're all mad here...

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Traper Keri (napokon!!!)

Post by HorrorHR » 03 Oct 2010, 21:49

jebeno!

btw nakon što sam vidio kako su redili Caravan, kupujem sve od Phoenix Pressa, iznimno kvalitetno tehnički odrađena izdanja (dakako iz moje stripoljubac a ne stripofil/kolekcionar/"manijak" perspektive).

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Traper Keri (napokon!!!)

Post by dr_gonzo » 04 Oct 2010, 02:40

Andrej wrote:Ovo me sačekalo na radnom mestu danas :supz: Imam 8) kolege.
SpoilerShow
Image
Srećković 8)

A ja se gledam gdje to što prije nabaviti...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply