vampiri - moj životni rad

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

vampiri - moj životni rad

Post by john_constantine » 23 Sep 2010, 19:54

Hm, kada smo se već zadnjih dana raspričali o pisanju, odlučio sam već otvoriti ovaj topic da objasnim svoje životno nedovršeno djelo. Nisam toliki svestrani pisac kao Gonzo. Ali od 15 godine imam taj roman koji je polako postao moja opsesija. Iza sebe ima dva dovršena romana, ali na kraju se po treći i nadam se, posljednji put, kreće iznova. Cijeli roman ionako više smatram zabavom, tako da se ne sekiram što ima previše klišeja ili slično, bitno da je zabavan za čitanje, a čitatelj se može uživiti u taj svijet vampira, vukodlaka, čudovišta, mumija, anđela i demona, bogova zla i što sve... Jedino je postalo ozbiljnije.

Prvi pokušaj neću pričati kako je bilo jer je previše "naivno". Na kraju se završilo odvajanjem prvog dijela romana u drugi kraći nazvan "Tjeskoba". Glavni lik je bio isprva poluvampir, ono, kombinacija Dylan Doga i Dampyra. Ali na kraju je lik postao nešto mračnije. Prvi put je postao nova vrsta vampira, ali staromodna vrsta koji jedini može od "žrtava" stvarati krvoločne i grabežljive vampire koji imaju stalnu potrebu hraniti se krvlju. Odnosno, na razini lukavih životinja koji se moraju stalno hraniti. To za njega naravno predstavlja prokletstvo, ali lakše mu je jer takve nove sorte nastaju samo od mrtvaca. Odnosno, isisa svu krv iz tijela, što će morati naučiti kontrolirati.

Da li postoje vampiri u svijetu? Obični vampirski klan, odnosno, prva vrsta vampira ne zna. Već su stoljećima izolirani u Hrvatskoj i skriveni od društva, bilo ljudskog ili vampirskog. Užasno su zadrti i staromodni, tako da ne mogu prihvatiti da je njihov vođa žena. Žena koja je glavnog lika pretvorila u vampira i odmah u prvom dijelu se žrtvovala za njega jer ima velike planove za njega. A Hrvatskom se širi sve veći broj žrtava koje uključuje nestanak mladih i ubijene članove obitelji, koji se počinje nekontrolirano širiti.

Robert vrlo brzo nakon sukoba s vukodlakom kojemu je jebao njegovu ženu (na kraju je taj vukodlak namjestio da se preobrazi u pravi čas da ispadne kao "nesreća"). I brojni sukobi s drugim "stvorenjima" na kraju je natjeralo Roberta da prihvati da više nije čovjek, već vampir. S velikom ambicijom, namjerava nakon tolikih stoljeća postati vampirski Gospodar, drugi nakon nestanka prvog koji je umro ili nestao nakon inkvizicije. Ambicija ide toliko daleko da će počiniti genocid vampirskih rasa koja nisu prvorođeni. Uspostaviti dominaciju nad vampirskim svijetom, ako ih još ima, naravno. Posljedica izolacije... Drugo, spriječavanje da oživi drevna vampirska rasa, obični vampiri koji su bili mučeni tijekom inkvizicije i živi pokopani s odrezanim udovima. I ako uspiju izaći iz zemlje, nakon tolikih stoljeća ispod zemlje gdje su bili hrana za crve, ne mogu ispasti psihički normalni i jedino na što misle je "osveta" i "Glad". On će to trebati spriječiti... Da li će to uspjeti ostvariti? Njega neće nitko zaustaviti u toj slijepoj ambiciji, tako da će nemilosrdno gaziti po drugima i uništavati svakoga tko mu stane na put...

A svaki roman predstavlja određenu temu. Prva su vampiri. Druga vukodlaci koja uključuje spiritualne vukove (vrsta vukodlaka koja može ulaziti u tuđe snove koji za njih predstavljaju lovište, pa love svoje žrtve dok mnogi ljudi sanjaju). Treći će vjerojatno biti ta neonacistička organizacija koju vodi Dr. Mengele, koji je živo truplo oživljeno nekromancijom. A jedini cilj mu je samo znanje, jedina mana mu je nedostatak etike, što znači stvaranja raznih čudovišta na živim ljudima i eksperimenti. Ma ima više o tome, samo treba razraditi... Bitno je da se Robert vratio iz pakla koji je bio pod dominacijom ludog psihopata koji je preuzeo vlast, a demone nije bilo briga. Duga regeneracija koja je potrajala 10 - 20 godina dok mu se tijelo nije konačno obnovilo, ali ima rupe u sjećanju i halucinacije.

Četvrti o incubusima, san kao neka vrsta astralnog svijeta (ili nešto slično) gdje žive dvije strane, noćna mora i snovi. I naši snovi su za njih izvor hrane, dok se ovi drugi hrane noćnim morama. Ali nešto se poremeti u toj prirodnoj ravnoteži i noćne more ostaju bez izvora hrane. Pa se nahrane drugima i pokušavaju probiti barijeru između sna i stvarnosti. Pretvoriti ljude u stoku za hranjenje koja će cijeli život biti u vječnom snu, dok će se oni beskonačno njima hraniti... To znači kaos u stvarnosti gdje više neće biti moguće razlikovati san od stvarnosti... Ma ovo je samo ideja, ali vjerojatno će biti odbačena...

I peti, anđeli i demoni. Zapravo malo više jer uključuje i novu nepoznatu vampirsku rasu, i te vampire iz legende koji će izaći gladni. A anđeli to žele iskoristiti i uništiti cijeli život na zemlji jer im je dosta besmislenog ratovanja u "bijelom ništavilu" radi borbe za svaku dušu. A ako unište život na zemlji, onda neće biti više duša, pa time niti tog rata. Pa će iskoristiti te "uklete vampire", samo što to nije tako lako...

I zadnji, vjerojatno kraći, uključuje potpuni završetak svega toga. Od Robertove sudbine do svega ostaloga, s završetkom koji sam konačno smislio.

Samo je jedini problem što sam već par godina u stagnaciji. Već dugo ništa ne pišem, već samo stvaram ideje. Bar zadnje vrijeme pišem samo dijelove, tako da ne idem više od početka do kraja, nego tamo gdje želim. Zanima me vaša mišljenja uopće, naročito da li zvuči zanimljivo ili loše. :kokicarenje:
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: vampiri - moj životni rad

Post by Scarface » 23 Sep 2010, 20:18

Skroz je u redu, samo ovako nabrzinu prepričano djeluje prekonfuzno i nabačeno, ali detaljno razrađeno ima potencijala. :wink:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: vampiri - moj životni rad

Post by john_constantine » 23 Sep 2010, 20:24

Ghostface wrote:Skroz je u redu, samo ovako nabrzinu prepričano djeluje prekonfuzno i nabačeno, ali detaljno razrađeno ima potencijala. :wink:
da, ma trebao sam polakše, ali čim krenem pripovjedati, onda je teško stati. Sutra ću onda staviti neke određene tekstove.
Michel puši karu.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: vampiri - moj životni rad

Post by Andrej » 23 Sep 2010, 21:52

Nisi ni počeo post, a već si u drugoj rečenici napravio sranje. Nemoj se upoređivati sa drugima.
Druge čitaj, uči od njih, ponešto pozajmi, ali se nemoj upoređivati.
Čitao sam tvoje priče i ako hoćeš drugarski..., ustvari i ako nećeš, ko te šljivi, sam si postavio da komentarišemo -
Zamisli su ti realno gledano OK, uz problem pronalaska tople vode. Dobro, to čak i nije toliko bitno, pošto je skoro sve već napisano, samo je pitanje kako ćeš uobličiti delo.
Ako želiš da ti roman bude iole zanimljiv, kreni sa čitanjem ozbiljnih književnika, obrati pažnju na strukturu rečenice i način prelaska iz lica u lice.
Naravno, nemam ja prava previše da serem, pošto se pisanjem ne bavim, ali sam pasionirani konzument i ovo ti pričam kao onaj kome je tvoj rad namenjen.
Obavezno postavljaj završene segmente, jer za inteligentnu osobu nema većeg podsticaja od kritike.
We're all mad here...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: vampiri - moj životni rad

Post by john_constantine » 05 Nov 2010, 20:44

hm... ma nešto sam danas razmišljao... Da tema više ne budu vampiri, već da glavni lik bude vukodlak. S obzirom da glavni lik ima fobiju na vukove nakon događaja u djetinstvu, ovo će biti zanimljivije s obzirom da i sam primi ugriz od vukodlaka, pa postaje jedan od njih. Karakter koji je dugo skrivao u sebi i držao povučenim će izbijati na površinu. A tek želja s sirovim mesom i seksualnim apetitom, ali i vjernost prema partnerici koja ga je ugrizla.

Ma vampiri će i dalje ostati jedna od tema, samo glavni lik više neće biti vampir. A kako će radnja napredovati, moći će postati zvijer čak i danju, pod svojom kontrolom...
Michel puši karu.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: vampiri - moj životni rad

Post by A$H » 25 Nov 2010, 19:36

daj dovrsi to sto si poceo..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

Post Reply