Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by Andrej » 01 Mar 2011, 01:45

HorrorHR wrote:Glas Istre o zombie romanu Točka Dezorijentacije
http://www.horrorhr.com/glas-istre-o-zo ... jentacije/
Hahahaha..... Davore - kapa dole :prayer:
We're all mad here...

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by GreenHornet » 01 Mar 2011, 16:16

Covjeku bar knjige izlaze,za razliku od mnogih "svojevrsnih genija" po Hrvatskoj na tom polju, ciji uradci skupljaju prasinu u ladicama,jer eto,izdavacke kuce su se urotile protiv njih ili je nesto drugo razlog.
Da se razumijemo,nijednu knjigu od doticnog nisam procitao,ali covjeka se konstantno blati,pa...
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by Andrej » 02 Mar 2011, 01:16

To što se nečije knjige izdaju nije potvrda njihovog kvaliteta niti je prašina na drugima pokazatelj nedostatka istog.
Dovoljno imamo svi godina da znamo kako svet funkcioniše i ko dobija šansu.
We're all mad here...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by john_constantine » 02 Mar 2011, 05:59

Andrej wrote:To što se nečije knjige izdaju nije potvrda njihovog kvaliteta niti je prašina na drugima pokazatelj nedostatka istog.
Dovoljno imamo svi godina da znamo kako svet funkcioniše i ko dobija šansu.
Da, Nives Celzijus - objavljena joj je knjiga, prodala se na lopate, silom je pokušala dobiti nagradu "kiklop", a roman je tako loš kao da ga je napisalo jednogodišnje dijete, i vrijedno je jedino da se guzica obriše njom...
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by Wendigo » 02 Mar 2011, 09:46

Andrej wrote:To što se nečije knjige izdaju nije potvrda njihovog kvaliteta niti je prašina na drugima pokazatelj nedostatka istog.
Dovoljno imamo svi godina da znamo kako svet funkcioniše i ko dobija šansu.
that´s right.
nemam namjeru "pljuvati" po nekome tek tako, jer sam nadrkan taj dan ili što već, već zato što je onaj dio knjige koji sam pročitao toliko nenormalno i jezivo loš da se smrzneš.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by GreenHornet » 02 Mar 2011, 11:22

john_constantine wrote:
Andrej wrote:To što se nečije knjige izdaju nije potvrda njihovog kvaliteta niti je prašina na drugima pokazatelj nedostatka istog.
Dovoljno imamo svi godina da znamo kako svet funkcioniše i ko dobija šansu.
Da, Nives Celzijus - objavljena joj je knjiga, prodala se na lopate, silom je pokušala dobiti nagradu "kiklop", a roman je tako loš kao da ga je napisalo jednogodišnje dijete, i vrijedno je jedino da se guzica obriše njom...
Ne,vrijedi za to da je dobila toliko novca da prosjecan covjek u Hrvatskoj za to treba raditi par godina...Samom tom cinjenicom se Nives vjerovatno smije ko´ blesava kad cita negativne komentare.Ona ce za "brisanje guzice" kupiti torbicu od par hilja eura,a Štefica koja pise negativne komentare to nikad nece moci iako radi 7-17 svaki dan.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by dr_gonzo » 02 Mar 2011, 12:31

Andrej wrote:To što se nečije knjige izdaju nije potvrda njihovog kvaliteta niti je prašina na drugima pokazatelj nedostatka istog.
Dovoljno imamo svi godina da znamo kako svet funkcioniše i ko dobija šansu.
Dobro kažeš Andrej.

To što neki misle da sam se obrušio na Pasinija nije zato recimo što sam ljubomoran, nego jednostavno što tip loše piše (kad počne pisati dobro prvi ću ga pohvaliti :supz: ) i obrušit ću se na rođenog brata i reći mu da je tekst govno ako je takav... ali najviše su mi glupave te izjave novi Stephen King i sl.

Jer pitam se da li zapravo izdavači čitaju cijeli sadržaj takvih knjiga u kojoj se pišu rečenice poput one o crijevima i palačinkama ili leševima i konzerviranoj ribi...
Stvarno ne znam kako je to uopće prošlo u izdavanje. To je za mene prava misterija, jer bolji tekst možete naći u osnovnoj školi.

p.s. - mene još više brine to kako Pasini koji tako piše može djeci u školi ocijenjivati zadaćnice...jer zamisli da tip naleti na neko darovito djete koje 100 puta bolje piše od njega i onda to ovaj vidi i pokopa ga samo zato jer bolje piše od njega i tako Hrvatska izgubi književnog talenta
john_constantine wrote: Da, Nives Celzijus - objavljena joj je knjiga, prodala se na lopate, silom je pokušala dobiti nagradu "kiklop", a roman je tako loš kao da ga je napisalo jednogodišnje dijete, i vrijedno je jedino da se guzica obriše njom...
Nije Nives silom željela pokupiti Kiklopa nego su pravila koja vrijede za dobivanje te nagrade usrana.
Pravilo glasi - nagrada Kiklop za najprodavaniju knjigu u Hrvatskoj

E, sad jel knjiga dođe 4 kn ili 400kn nije važno važan je samo broj primjeraka koje je prodala, pa sad da joj svih onih 40 000 komada koji su rasprodani (tako kažu) kupio muž...
Mislili mi što god hoćemo o Nives i njenom roman, ali trebala je pokupiti Kiklopa
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by Ašow » 02 Mar 2011, 13:56

Gleda se još nešt malo kriterija u vezi distribucije za kiklopa gonzo, ali u principu je to što si rekao, jer ništa ne sprječava njenog nekog jebivjetra da kupi sve te knjige.
--------
Last.fm

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by Asfodel » 02 Mar 2011, 14:42

GreenHornet wrote:Covjeku bar knjige izlaze,za razliku od mnogih "svojevrsnih genija" po Hrvatskoj na tom polju, ciji uradci skupljaju prasinu u ladicama,jer eto,izdavacke kuce su se urotile protiv njih ili je nesto drugo razlog.
Da se razumijemo,nijednu knjigu od doticnog nisam procitao,ali covjeka se konstantno blati,pa...
Nitko se nije urotio protiv njega, vjerujem da bi mi svi intimno željeli da on od prodaje horor romana postigne upola Nives-zarade. Čovjeku se samo komentiraju knjige ili ulomci (ako netko stavi ovdje oveći ulomak zašto ga ne prokomentirati? Napokon, mi smo čitatelji i potencijalni kupci njegovih djela. Zašto ne bismo rekli što mislimo?)
Pročitaj sam nešto od toga komentiranoga pa daj sud, jer ovako ispada da se držiš apologetike utemeljene na čistom generaliziranju. :)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 02 Mar 2011, 23:42

Evo odlomka, pa tko nije čitao prije neka odvoji par minuta pa pročita...i isto tako prema ovome možeš očekivati i sve druge odlomke u knjizi

Upucao zombija u Jokeru

Kamera je tada prikazala gradonačelnikovu sobu u kojoj je nad njegovim radnim stolom od ebanovine visjela slika predsjednika republike. Gradonačelnik je stajao naslonjen na rub stola dok je svojim oštrim pogledom vješto prikrivao vlastitu zabrinutost. Hladno je promatrao objektiv kamere, a onda kada je sa strane dobio znak da može govoriti, pomaknuo se s mjesta, zagladio po kosi i autoritativno se obratio svojim sugrađanima.


- Dragi prijatelji, moji poznanici i građani grada kojega ja puno volim, evo i ja sam odvojio nekoliko minuta da vam svima pokažem da ovim novim stvorovima možemo stati na kraj. Za razliku od policije diljem Hrvatske, splitska je policija bila uspješna i, kao što vidite, jedan se zombi nalazi upravo ovdje, pored mene, u mom uredu, šta će reć’ da mi te gadove možemo svladat. Kamera je tada zumirala lice živog mrtvaca koji je režao iza krpe koja mu je čvrsto prekrivala iskežene zube.


Lice mu je bilo čađavo, oči žute i bijesne dok je odozdo promatrao splitskoga gradonačelnika koji mu je položio dlan na ćelavu glavu i pritom mu prstima bubnjao po tjemenu. Zombi je bio privezan za naslonjač i činilo se da ga bubnjanje gradonačelnikovih prstiju po glavi svakim trenom sve više izluđuje.

-Kao što vidite, jednog smo uvatili, a ako smo uvatili jednog, onda oćemo i one druge, i zato ne bi htija da se iko u ovome gradu boji. Dok sam ja ovde, i kad ste me već izabrali, borit ćemo se do zadnjeg čovika ako triba. Uz slogan: Splite, ja te volin! Vrime je da se suprotstavimo teroristima, pokažimo da Split može barem u nečem prednjačiti u našoj dragoj domovini. Tog trenutka jedan se čovjek ušuljao u kadar i prišao gradonačelniku prekrivajući svojim tijelom zavezanog zombija koji ih je sa svoga mjesta obojicu bijesno promatrao.

- Gospodine gradonačelniče, nažalost, na terenu imamo sve manje naših ljudi... - šapnuo je ovaj gradonačelniku, ali se to čulo na mikrofonu. Puna dvorana pred televizorom u Joker centru nanovo je žamorila. Splitski je gradonačelnik, skrivajući nervozu, brzo otjerao tog mladca iz kadra te se opet namjestio pred kamerom, popravljajući kosu i kravatu na ovratniku koji se kupao u njegovu znoju.

- Da bismo dokazali da se ničega i nikoga ne bojimo i da nam niko ništa ne more, sad ćemo prid kamerama demonstrirat kako ubit zombija.
- Isusa ti Boga! - prokomentirao je Viktor.
- Ovo radimo zbog vas, dragi naši građani, radi vaše sigurnosti, da biste znali da vas vrh vašega grada nije zaboravio i da vas nije prestao voliti. Svaki zlotvor koji naudi našem gradu, mora bit kažnjen! Ajde, Mile! Šta sad čekaš? Napucaj to ruglo! Nakon što je to rekao, gradonačelnik se pomakao u stranu ostavljajući u ekranu samo privezanoga zombija. Čuo se pucanj sa strane i metak se zabio u zombijeva prsa. Zombi je tek zarežao i poskočio u naslonjaču.

- Daj, jel’ ti znaš pucat! Jesi ikad bija u lovu i ubija štagod od one gamadi u šumi...? Pucaj kako Bog zapovida! Pucaj kako te ćaća naučija! Sa strane se čuo gradonačelnikov glas koji kao da nije mario što su kamere bilježile svaku njegovu riječ. Novi je pucanj opalio, a metak se zaustavio u vratu živog mrtvaca koji je svoj bijesni pogled uputio gradonačelniku.

- Daj, vrag ti ćaću odnija! Daj amo taj pištolj! Gradonačelnik se ponovno pojavio u kadru, zastao pored zombija i prislonio mu pištolj uz glavu. Živi mrtvac ga pogleda, a munja kao da je sijevala iz njegovih žutih očiju. Gradonačelnik je zapucao bez trunke kajanja i glava živog mrtvaca razletjela se zrakom.

- Mile, daj amo jednu maramicu. Govno mi je išporkalo košulju. Jeben ti ‘vaku kulturu! Dohvativši rupčić, gradonačelnik obriše zombijevsku krv i ponovno se obrati kameri. E, ovako se rješavaju stvari s onim ljudima koji ne žele vidit’ rješenje. Dragi moji sugrađani, sudjelujmo skupa u ovoj našoj borbi. Vrime je za to, a ja vas volin…
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by Andrej » 03 Mar 2011, 03:02

Ne znam šta da kažem. Dobro, hrabro je pokušati priču smestiti u svima vam poznatu okolinu.
Tu leži najveća zamka, upada se u problem demistifikacije jer je mnogo teže naterati čitaoca da gotovu sliku iz svog komšiluka preradi, nego kad je u pitanju
priča o tamo nekom mestu, koje možeš od nule u glavi da sagradiš.
Kad je već odlučio da priča bude lokalnog karaktera, mislim da je ponižavajuće ne iskoristiti ono što je u Balkanaca najjače - crni humor na tone.
Nekako mi sve ovo više deluje kao scenario za horror film nego književno delo.
Nisam pisac pa ne mogu previše da serem, ali sam čitalac i ovo mi ne bi leglo.
We're all mad here...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by john_constantine » 03 Mar 2011, 05:59

Andrej wrote:Ne znam šta da kažem. Dobro, hrabro je pokušati priču smestiti u svima vam poznatu okolinu.
Tu leži najveća zamka, upada se u problem demistifikacije jer je mnogo teže naterati čitaoca da gotovu sliku iz svog komšiluka preradi, nego kad je u pitanju
priča o tamo nekom mestu, koje možeš od nule u glavi da sagradiš.
Kad je već odlučio da priča bude lokalnog karaktera, mislim da je ponižavajuće ne iskoristiti ono što je u Balkanaca najjače - crni humor na tone.
Nekako mi sve ovo više deluje kao scenario za horror film nego književno delo.
Nisam pisac pa ne mogu previše da serem, ali sam čitalac i ovo mi ne bi leglo.
da, istina... Ma sjećam se kada sam čitao Lunu. Meni je bilo glupost čitati tolike tekstove o tome kako je Hrvatska puna raznih stvorenja i slično, vukodlaci kontroliraju Istru, vampiri Zagreb. A najgori negativci Zagorsku županiju... A i uzmimo u obzir da je knjiga prilično debilna...
Michel puši karu.

User avatar
Info
Posts: 1670
Joined: 12 Jul 2010, 18:34
Location: Laboratory

Re: Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by Info » 03 Mar 2011, 11:33

Ma što serete, ovo je vrhunsko napisano :supz:











































NOT :facepalm: :lol:
"I saved your life Jesse... are you gonna save mine?"
http://www.youtube.com/watch?v=582TR2N_sPM

User avatar
Jack Crow
Posts: 68
Joined: 03 Mar 2010, 00:32

Re: Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by Jack Crow » 03 Mar 2011, 13:32

john_constantine wrote:A i uzmimo u obzir da je knjiga prilično debilna...
Da je samo poprilično... praktički nečitljivo, s čime Naprtu bez pardona stavljam u isti koš s Pasinijem. Bez zabune, ljudi ko ljudi, ne poznajem ni jednog, ali romani su im nepismeni, loši i očajni.
GreenHornet wrote:Covjeku bar knjige izlaze,za razliku od mnogih "svojevrsnih genija" po Hrvatskoj na tom polju, ciji uradci skupljaju prasinu u ladicama,jer eto,izdavacke kuce su se urotile protiv njih ili je nesto drugo razlog.
Da se razumijemo,nijednu knjigu od doticnog nisam procitao,ali covjeka se konstantno blati,pa...
Je, i? Izašle su i meni. Qurtza su dobre i vjerojatno bih ih se trebao odreći preko narodnih novina, ali kad netko ima kontinuitet nepismenosti, onda se jednostavno moraš zapitati po kojoj relaciji se takve knjige uopće objavljuju i dal se uopće našao netko adekvatan da tim ljudima kaže ; OK, dečki, to stvarno nije dobro, blamirate se popriličnom nepismenošću. A što se tiče izdavačkih kuća i urota... možemo i o tome, imam status veterana iz borbi s raznim debilima koji vode taj svijet, ali ovo nije tema za to.

User avatar
Zombie_666
Posts: 1
Joined: 30 Mar 2010, 17:53

Re: Mislav Pasini - Točka dezorijentacije

Post by Zombie_666 » 03 Mar 2011, 17:30

Wow, čitam ovaj odlomak i snebivam se...mislim, jel ovo lik opisuje scenu iz igre Dead Rising I i II ili se to meni samo čini? Baš nedavno igram to, onako, dosta bljutava wannabe RPG zombie/arcade koljačina al ajd, dobra zabava, i sad čitam odlomak i original radnja iz igre. Fakat volim čitati, ali za ovo bi trebalo skupiti priličnu gomilu strpljenja i volje.

Loše, vrlo loše, bljutavo, opisi su čista nula, ovo malo dijaloga isforsirano...Ako je i ostatak kao ovaj odlomak, onda stvarno... :axe:

Post Reply