''Smrtno uplašen'' - Viktoria Faust

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

''Smrtno uplašen'' - Viktoria Faust

Post by dr_gonzo » 06 May 2010, 23:10

''Smrtno uplašen'' - Viktoria Faust

Izdavač: Centrum
Broj stranica: 253 (tvrdi uvez, 2005)
Cijena: 150kn

Image

SADRŽAJ:
"- Ovo je priča o nasilju...
On nije ljudsko biće i nikada neće pojmiti koji užas u ljudima stvara sama činjenica da postoji.
Za njega ništa nije sveto, ništa zabranjeno i ako nešto ne može imati rado će to razoriti nego dopustiti ljudima da se igraju onime što je sebi namijenio.
On je nagon, krv i meso. On je sirova strast.
Ako vas je on odredio za sebe ne postoji mjesto na svijetu na kojem se možete sakriti. Čak ni u smrti."



Izvadak iz knjige:
"- Kad je digao pogled prema nebu, mjesec je bio tako nevjerojatno krvave boje da mu se u jednom trenutku učinilo da nikako ne može biti stvaran, da mu se to krv slila u oči i zaslijepila ga pa je svijet oko sebe gledao kroz tanki film koji je sve obojio u crveno. Krv? Njegova ili tuđa? Ali onda se sjetio da noćas još nije bilo krvi i pustio je da ga nevjerojatni prizor krvavog mjeseca posve ponese, bez osjećaja grižnje savjesti ili bijesa ili možda mržnje prema samome sebi. Doduše, davno su prošla vremena kada je mrzio sebe zbog onoga što je radio. Da li su uopće postojala? Svijet godinama prije bio je kao zaboravljeni san, gubio se u nepostojanju. Život je počinjao noćas. I mada smrtno uplašen prihvaćao ga je onako kako to nezahvalnici rođeni u grijehu primaju blagoslove podastrte pred njih: gladno, bespoštedno, neutaživo. Jer sutra možda i onako neće doći.

Kroz šumu. Trkom. Niz oštru padinu. Zaobilazeći prosjeke koje je napravila voda, za kišnih mjeseci, sapirući tlo, preskačući korijenje drveća koje je iskočilo iz zemlje koju je kiša saprala. Između stabala. Mjesec ga je pratio, njegovo puno, krvavo lice, provirujući između krošnji drveća. Osjećao je njegov pogled. Osjećao ga je na koži. Košulja, razdrljena i ispucala po šavovima, vijorila je za njim dok je trčao. Niz padinu. Punom snagom. Dolje.
Odjednom zastane. Negdje u blizini, stazicom koja je vijugala kroz šumu, projuri automobil..."


O knjizi:
- Smrtno uplašen'' je u vukodlacima, nedavno sam tu knjigu pročitao. Osrednja je, ali ima dobrih elemenata. Na momente se pogubite u toj knjizi jer na kraju ne znate tko je u biti glavni lik u cijeloj toj priči, ali cijelo vrijeme naslućujete tko je glavni negativac. Kraj priče mi je bio iznenađujuć.
- we_all_faulter -

- HororFilm Playground recenzija

- jebeno dobra i jebeno nasilna knjiga! (oprostite moje vulgarne izraze). svidjela mi se, ali kraj je najbolji... jadan vucko s crvenkapicom
- vicious_vampire

- "Smrtno uplašen", nije me se baš toliko dojmila, nasilnija je, puno direktnija u opisivanju, hm, scena od kojih se želudac može preokretati....
- niniane -

- Ja sam nedavno pročitao njen roman "Smrtno uplašen". Ideja je ajd, može proći...
- SAMSUILUNOV OTAC -
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: ''Smrtno uplašen'' - Viktoria Faust

Post by john_constantine » 07 May 2010, 17:17

lolčina. :lol: Odlična recenzija, a sada, ja se ionako ne zamaram takvim stvarima, samo čitam i prepustim se. A Victoria Faust, bah... Pročitao sam samo "U anđeoskom liku zvijeri", solidni mračni ljubić koji je imao par neiskorištenih ideja... ali nije da sam oduševljen previše, kao niti svim tim novim vampirskim romanima koje izlaze u zadnje vrijeme...
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: ''Smrtno uplašen'' - Viktoria Faust

Post by Scarface » 07 May 2010, 17:21

Uf, ovo san čita davno, i nije me nešto dojmilo. Kraj je prilično jeziv, al opet, šlag na kraju torte koja je prilično neukusna.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: ''Smrtno uplašen'' - Viktoria Faust

Post by john_constantine » 07 May 2010, 17:56

a i cijena je poprilično visoka, toliko čak niti ne koštaju preveden strane knjige...

Victoria Faust će mi značiti samo po tome što me je potaknula da sam napišem bolji roman o vampirima, he. :mrgreen:
Michel puši karu.

User avatar
Jack Crow
Posts: 68
Joined: 03 Mar 2010, 00:32

Re: ''Smrtno uplašen'' - Viktoria Faust

Post by Jack Crow » 10 May 2010, 00:30

Ovo sam prvo pročitao od Faustice i bilo mi je nekako prolazno. Ništa u rangu što bi se nazvalo genijalnim, ali tempo mi je bio dobar, lutanja po filozofiji su smanjena na minimum, opisi su detaljni, ali nemaju baš neke svrhe (možda sam samo ja stara škola da je manje više), likovi su poprilično nejasni ali to ni nije bila nekakva mana (ono što je bila bi se moglo nazvati i centrom pripovjedanja jer nejasno je i tko je glavni lik) i fora je što se odigrava u Kroejši. Onako, da prođe vrijeme, ali me nije povuklo da joj se vratim.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6278
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 23 Oct 2010, 19:23

Ovo si dobro rekao da su likovi poprilično nejasni
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Alastorus
Posts: 2761
Joined: 18 Apr 2011, 15:11
Location: Mount Pleasant Cemetery, Toronto,Canada
Contact:

Re: ''Smrtno uplašen'' - Viktoria Faust

Post by Alastorus » 18 Apr 2011, 15:49

Iako ne volim Viktoriju nikako,i nije mi nimalo draga,ova knjiga me cak ugodno iznenadila.Hvala bogu nisam morao davat lovu za nju,jer mi frend radi u tiskari u kojoj se tiskala knjiga,prolazno ali ni u kojem slucaju nesto ozbiljno,pokusaji horrora po meni,nabacano sve s brda z dola,jedino sto je samoborski ambijent vjerno opisan :D
Now I lay me down to sleep, ​
Beside my bed, a Glock I keep. ​
If I should awake, and find you inside, ​
A Coroners van, will be your last ride. ​

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: ''Smrtno uplašen'' - Viktoria Faust

Post by Ašow » 19 Apr 2011, 00:07

knjiga mi je bila dosadna.
procitao sam prvih 60ak stranica i rekao, necu dalje, hvala, ne zanima me.
Vidio sam da je dobila dobre ocjene, al svejedno... ne znam, nekako mi je odbojan nacin pisanja.
--------
Last.fm

Post Reply