Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Scarface » 23 Oct 2010, 23:52

dr_gonzo wrote:
Scarface wrote:Spidey je Hulka jednom nokautira, bez kozmičkih moći.
Znaš li možda u kojoj epizodi?
Zapravo su bile dvi, jedna glupa jer ga je nokautira tako šta je bacija kamion na Hulka (i zato ju ne računan) a druga je bila kad se borija s njim satima i na kraju ga je nokautira (sićan se da se vrtija oko njega toliko brzo da ga Hulk nije uspijeva uvatit). Ne znan u kojem je broju išta od ovoga.

Na kraju ti sve dođe na scenariste koji pišu priče, ali kakogod, tvrdnja kako je Hulk najjači u Marvel univerzumu je česta grješka.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by DrugsBunny » 24 Oct 2010, 02:21

Ja ne volim Spidermana.
Koji god strip sam čitao, on je dobio batina.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Decadentor » 24 Oct 2010, 02:23

DrugsBunny wrote:Ja ne volim Spidermana.
Koji god strip sam čitao, on je dobio batina.
:lol: :lol: :lol:
Image

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Andrej » 25 Oct 2010, 03:28

Dobro, jesu rasprave o ovome glupe i uzaludne, ali tema je sama po sebi dovoljno detinjasta da dopuštam sebi da se malo vratim u doba kad sam imao 10 godina i maštao ko je jači.
Super mi je ovaj flashback u detinjstvo, pogotovu što sad više volim drugačiji tip stripova, u kojima preovlađuju anti-heroji, teža tematika i potpuno drugačiji crtež.
We're all mad here...

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by DeadDispatcher90 » 30 Nov 2010, 01:39

Marvel ima Punishera, Deadpoola i Iron Mana, stoga... Rekao bih Marvel... Superman mi je bezveze (prejak, presavršen, pre-sve), Batman mi je nekako gay, Green Lantern mi je donekle ok (Hal Jordan ima bezveze masku inače ok kostim, ali činjenica da ih se može ubiti žutom bojom... WTF???). Ali od DC-a mi se sviđa Blue Beetle (Jaime Reyes verzija).
Revenge solves everything

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Michel » 07 Apr 2012, 04:17

Zna netko gdje mogu pročitati stripove od Marvela i DCa? Skinuo si dosta od Marvela i idem si otvorit i neće. CBR file, ali ne da mi se s tim zajebavat. Pa mora negdje na netu biti gdje se može free pročitati. Naišao na ovo http://marvel.com/digital_comics/issue/ ... war_2006_1

Pročitam par stranica i onda više ne dopušta. Taj civil war bih volio pročitati
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by john_constantine » 07 Apr 2012, 08:26

CBR file ti je najbolji, treba ti samo besplatni i jednostavni programčić CDisplay.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by maddjuro » 07 Apr 2012, 13:09

Max Bunker
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Michel » 07 Apr 2012, 13:55

Hvala puno, Cons :partyman:

Ne mogu vjerovat da je tako lagan postupak. Skinuo si taj CDisplay, instalirao i samo išao na load files i to je to. Crtež je predobar, i strip mi se čini odličnim. Vidim da tu ima borbi između superjunaka. Captain America protiv Iron Mena, on protiv Spidermana i tako. :supz:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by xEdgex » 07 Apr 2012, 17:58

Tek sada vidim ovu temu. Sto se tice junaka; oduvijek sam kod strip junaka trazio odredjeni psiholoski/filozofski dio tako da, po meni je DC ubjedljivo bolji upravo radi ispunjavanja mojih, gore navedenih zahtjevanja od jednog stripa.

Mislim providno je ovo sto cu reci, ali ne vjerujem da postoji makar jedan Marvel strip koji se moze mjeriti sa znacajem jednog Watchmen-a.
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

User avatar
Alastorus
Posts: 2761
Joined: 18 Apr 2011, 15:11
Location: Mount Pleasant Cemetery, Toronto,Canada
Contact:

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Alastorus » 08 Apr 2012, 13:04

DeadDispatcher90 wrote:Marvel ima Punishera, Deadpoola i Iron Mana, stoga... Rekao bih Marvel... Superman mi je bezveze (prejak, presavršen, pre-sve), Batman mi je nekako gay, Green Lantern mi je donekle ok (Hal Jordan ima bezveze masku inače ok kostim, ali činjenica da ih se može ubiti žutom bojom... WTF???). Ali od DC-a mi se sviđa Blue Beetle (Jaime Reyes verzija).
Žuta boja je boja straha a ona je inaće nečistoća u zelenoj bateriji Green Lantern Corpsa, zato su i slabi na nju.

Glasam za DC.
Now I lay me down to sleep, ​
Beside my bed, a Glock I keep. ​
If I should awake, and find you inside, ​
A Coroners van, will be your last ride. ​

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Michel » 09 Apr 2012, 03:22

Kako je jebeno dobar ovaj Civil War. Nešto predobro. Krenuo čitati u 1, pročitao cijeli road to civil war i Civil War #1, Amazing Spider-Man #532, Wolverine #42, he-Hulk (2nd series) #8, Civil War: Front Line #1. Tu je redoslijed http://www.freakcomics.com/marvel-comic ... ing-order/

I nevjerojatno kako ti se zgadi Iron Man u tim stripovima. Tony Stark. U filmovima mi je super, zabavan, ali ovdje ne znam zašto, ali tu su ga napravili kao nekakvog negativca koji zajebe Spidermana, Captain Americu. Baš odlično napravljen strip. Jedni superheroji protiv drugih, jebenica :supz:

Stavio sam si skidat i Secret Invasion te Blackest Night. Blackest Night je od DC-a, s Secret Invasion od Marvela.

Slobodno mi nabacajte još preporuka. DC, Marvel. Može Spiderman, Batman. Ili više heroja zajedno. Ovo je super
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Michel » 10 Apr 2012, 11:40

Ajoj, postao ovisan o ovome :zubifale:

Ne mogu prestat čitat. Pročitao sve od Civil Wara. Sad sam skinuo 25 najboljih Batmana prema IGN-u. I još dosta toga, House of M, golden age i od marvela i od dc-a. Kasnije ću spider mana skinut, ali ne znam otkud da krenem. Odpočetka ili ne treba. Mislim, znam kako je nastao. Mislim si isto kao i od batmana, samo najbolje jer mi je glupo sad cijelog batmana skinut. To si sigurno na tisuće i tisuće stripova pa samo najbolje skidam od svakog pomalo
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
DeadDispatcher90
Posts: 1240
Joined: 15 Jul 2009, 15:06
Location: Kamino

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by DeadDispatcher90 » 28 Apr 2012, 15:55

Po meni Marvel, iako vjerojatno samo zato što češće modernizira kostime i karaktere svojih likova. Iron man, Spiderman, Punisher, Hulk, Thor i ostali daleko su mi bolji od Batmana u S&M kostimu, Supermana koji skriva identitet naočalama ili Green Lanterna koji skriva identitet maskom preko očiju koja prekriva otprilike koliko i naočale Clarka Kenta. Jedna stvar koju bi možda naveo kao prednost DC pred Marvelom je zasigurno to što manje pumpaju onaj američki patriotizam i kompleks superiornosti koji curi iz svake pore Marvela.
Revenge solves everything

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by john_constantine » 02 May 2012, 22:01

nije mi jasna jedna stvar... kako to da je Nick Fury u filmu i animiranim serijama crnac, a u stripovima i igri Punisher je bijelac?
Michel puši karu.

Post Reply