Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Wendigo » 04 Mar 2010, 15:42

od watchmena (strip) su mi najbolji nite owl i comedian.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 04 Mar 2010, 20:25

Evo još jedan primjer kako fanovi mogu imati bolje ideje i realizaciju od studija sa 100 milijunskim proračunima:

http://www.youtube.com/watch?v=a-DyqG90 ... r_embedded
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by filmofil » 04 Mar 2010, 20:47

moćan trailer, još su mogli i jokera iskoristit 8)
This is the Zodiac speaking.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by A$H » 08 Mar 2010, 14:37

fora..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
slimps
Posts: 24
Joined: 06 Mar 2010, 11:58
Location: Croatia/Virovitica
Contact:

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by slimps » 21 Mar 2010, 16:11

ma svi su do jaja...

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Andrej » 14 Jul 2010, 22:59

Sve je to lepo ali "Dark Horse Comics" su bolji od gore navedenih.
Ali pošto je pitanje bilo jasno, kao horror fan moram se opredeliti za Marvel jer su nas se setili -

Marvel Zombies
Image

I Hulk je ipak najjači superheroj.
We're all mad here...

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by dr_gonzo » 23 Oct 2010, 20:22

Andrej wrote:I Hulk je ipak najjači superheroj.
uz Conana naravno :wink:

:supz: :supz: :supz: Jedini koji Supermenu može razbiti pičku :skrujufakju: (uz Thora i Silver Surfera) a da nemaprokleti kriptonit...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by john_constantine » 23 Oct 2010, 21:25

dr_gonzo wrote:
Andrej wrote:I Hulk je ipak najjači superheroj.
uz Conana naravno :wink:

:supz: :supz: :supz: Jedini koji Supermenu može razbiti pičku :skrujufakju: (uz Thora i Silver Surfera) a da nemaprokleti kriptonit...
a i jedan od rijetkih koji je uspio srediti čak i Wolverina u stripu Ultimate Hulk vs Wolverine raspolovivši ga na pola...
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Scarface » 23 Oct 2010, 22:05

Daleko je Hulk od najjačeg, a veliki lol za Supermana. Čak je i Spidey sredija Hulka, prema tome... Zapravo je najjači Marvelov junak Doctor Strange, jednostavno je premoćan (manipulira međudimenzionalnim prostorom, i to je samo jedna od desetina njegovih sposobnosti). E on bi već dobija Supermana, ova ostala ekipa baš i ne tako lako.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 23 Oct 2010, 22:25

Mislim da je World War Hulk rekao sve koliko je on zaista jak i kave su sve njegove mogučnosti...

Avengerse je spičkao nebrojeno mnogo puta, pa Fantastic Four...
Što set tiče Spideya mislim da je on Hulka samo jednom porazio kad je nakratko dobio one kozmičke moči...

Jeini problem kod Hulka je kad je miran onda je najslabiji i kad se pretvori u Bannera, a problem kod Zelenog Hulka je bio mentalitet bio ravan dječijem...
Veliki plus Hulka je što se i dan danas ne zna njegova stvarna snaga (Što je ljući postaje jači)...

Po meni Hulka ubiti mogu samo Thor i Silver Surfer, te Dr. Strange. Dok mu dobro parirati mogu Wolverine (samo do kada?) i The Thing...

Vidiš Dr. Strange mi je sve zanimljiviji lik i jedan od Marvel likova koje ću početi pratiti jako brzo. Dr. Strange i Silver Surfer su po meni gledjući njihove mogućnosti i moći najmoćniji likovi Marvela, no ne i najjači jer nisu fajteri...a to im najviše fali.

Dr. Strange bi spičkao Supermena dok si rekao keks baš upravo zato jer uz Kriptonit je Čovjek od Čelika ranjiv na magiju. Čitao sam neke epizode gdje je jedan tip sa magijom dobro sjebao Supermana...i ovaj se jedva izvukao.
Last edited by dr_gonzo on 23 Oct 2010, 22:29, edited 1 time in total.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Scarface » 23 Oct 2010, 22:28

Spidey je Hulka jednom nokautira, bez kozmičkih moći.

A najmoćniji/najjači- dođe ti na isto jer bi u bilo kom fajtu svi spušili od Strangea i Surfera, nema veze šta nisu fajteri.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Andrej » 23 Oct 2010, 22:51

Meni omiljeni (i uvek će to ostati) je Spawn. Ali, koliko me sećanje ne vara, čitajući kolekciju od 200 giga stripova sa superjunacima, Hulk je jednostavno neuništiv u svom - "popizdeo sam i svima ću da vam isavijam kičme" - obliku.
I Gonzo, upravu si. World War Hulk je definitivno bio odgovor kolike su šanse svih ostalih superheroja protiv njega. Zajedno.
Protiv Hulka postoji samo jedno jedino oružje, a to je da ga pomaziš po glavi i izvineš mu se što te je tukao.
Generalno gledano, najmoćniji od svih je trebao da bude Galactus iz Silver Surfera, jer dok se drugi makljaju po svetovima, on svetove proždire. Sve do Marvel Zombies.
SpoilerShow
Tu je bio ukusan.
We're all mad here...

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by dr_gonzo » 23 Oct 2010, 23:42

Scarface wrote:Spidey je Hulka jednom nokautira, bez kozmičkih moći.
Znaš li možda u kojoj epizodi?
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Scarface » 23 Oct 2010, 23:43

Pa i ja san ih čita, i to sve. Ono, baš sve. I World war Hulk nije pokaza baš toliko koliko bi se reklo po vama. Kažen vam, općenito su ove rasprave glupe jer se sutra jedan scenarist može napušit i ubacit ne znan koju moć ne znan kojem superjunaku i sad on bude faca odjednom. Ja govorin o konzistentnim moćima i granicama junaka, Hulk je zvijer, ali unatoč tome šta mu moć raste ljutnjom, isto tako mu ta snaga blokira ostale prednosti, zbog čega ga je Spidey uspija nokautirat (čistom brzinom i sa tisuću udaraca po glavi). Ako ćete već o preseravanju, u Old Man Logan Wolverine doslovno ubije Hulka, i to puno moćnijeg nego ikad. I šta sad? To je kompetentno? Nije. Već san reka zašto. I zato i dalje stojin pri tvrdnji da je Dr. Strange tata mata za sve superjunake. A Galactusa ne računan jer on nije superjunak, ka ni Mephisto i Madame Web- oni su bogovi- velika razlika.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 23 Oct 2010, 23:50

Shvaćam što govoriš.

Ipak, moram priznati da ima jači i od Hulka i Dr. Strangea... a to je

Stan Lee...jedan potez gumicom i ode svaki superjunak :D
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply