Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by dr_gonzo » 10 Feb 2010, 01:35

Evo sam trenutno u DC pregledavanju junaka pa me zanima i vaše mišljenje. Prati li tko i junake te dvije američke strip kompanije?

Evo odmah ću reći da sam ja veliki ljubitelj Marvel stripova i junaka, te da su mi naj:

1) Conan
2) Hulk
3) Thor
4) Silver Surfer
5) Sub-Mariner
6) Wolverine


Od DC su mi naj:

1) Batman
2) Superman
3) JLA
4) Wonder Woman


Nekako mi je DC mnogo mnogo slabiji po pitanju junaka (spomeno bih još samo The Flasha, Green Lanter i Green Arrow od poznatih).


Ali tu ima i mnogo istih junaka s jedne i druge strane, te kopiranja...

Recimo:
Aquaman (stvoren 1941) je kopija Sub-Marinera (stvoren 1939)
Quicksilver (stvoren 1964) je kopija The Flasha (stvoren 1959)
Mr. Fantastic iz F4 (stvoren 1961) je kopija slabo poznatog Plastic Mana (stvoren 1941)
Hawkeye (stvoren 1964) je kopija Green Arrow (stvoren 1941)
The Sentry (stvoren 2000) je čista kopija Supermana (stvoren 1938)

Ne znam ima li još toga, jer se trenutno ne mogu sjetiti pa ako tko zna neka slobodno kaže...


Štvo vi kažete? Marvel ili DC?
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Scarface » 10 Feb 2010, 14:48

Iskreno, sve je to isti vrag, mašinerija koja izbacuje superjunake s toliko različitih moći da ih je većina glupa više nego maštovita i za priču upotrebljiva. Ali, ako ćemo sagledat s neke neutralne strane, DC-evi junaci su jednostavno bolji, i velika većina nositelja te kuće je obrađena na kvalitetan način u grafičkim novelama, šta se za Marvel može reć samo dijelom.

Osobno mi je najdraži superjunak Spiderman, odmah iza njega Batman, pa Wolverine i ostala ekipa. Dakle, prilično je neprecizno odlučit se za jednu ili drugu kuću, jer su obje kopija jedne druge, i pogotovo u novije vrime, trude se radit šta šokantnije priče jer je stanje gore od filmske produkcije u Hollywoodu šta se originalnosti tiče, pa se praktički natječu u piztdarijama.

Al onako okvirno, reka bi da je DC trunčicu mračniji i ozbiljniji, al samo trunčicu, i stoga bolji. I da, uvelike odnosi pobjedu u kreiranju arch enemyja koji su uvik vjerna negativna preslika superjunaka.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Metalcamp
Posts: 530
Joined: 01 Dec 2009, 08:37

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Metalcamp » 10 Feb 2010, 15:29

Ghostface wrote:Iskreno, sve je to isti vrag, mašinerija koja izbacuje superjunake s toliko različitih moći da ih je većina glupa više nego maštovita i za priču upotrebljiva. Ali, ako ćemo sagledat s neke neutralne strane, DC-evi junaci su jednostavno bolji, i velika većina nositelja te kuće je obrađena na kvalitetan način u grafičkim novelama, šta se za Marvel može reć samo dijelom.

Osobno mi je najdraži superjunak Spiderman, odmah iza njega Batman, pa Wolverine i ostala ekipa. Dakle, prilično je neprecizno odlučit se za jednu ili drugu kuću, jer su obje kopija jedne druge, i pogotovo u novije vrime, trude se radit šta šokantnije priče jer je stanje gore od filmske produkcije u Hollywoodu šta se originalnosti tiče, pa se praktički natječu u piztdarijama.

Al onako okvirno, reka bi da je DC trunčicu mračniji i ozbiljniji, al samo trunčicu, i stoga bolji. I da, uvelike odnosi pobjedu u kreiranju arch enemyja koji su uvik vjerna negativna preslika superjunaka.
Potpis, samo bi zamjenio Batmana sa Spidermanom...
"Good night boils and ghouls."

User avatar
gogoCK
Posts: 64
Joined: 11 Mar 2009, 22:30

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by gogoCK » 10 Feb 2010, 19:31

DC ima Preachera i Hallblazera a Marvel ih nema :butthead:

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Scarface » 10 Feb 2010, 19:58

Zapravo, mislin da bi bilo fer isključit Vertigo, Wildstorm i ostale ogranke dc-a i marvela, ode bi tribala bit rič o čistoj superherojštini.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by A$H » 11 Feb 2010, 06:48

DC
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by filmofil » 14 Feb 2010, 14:19

isto sranje, drugo pakovanje...al srcu mi je draži marvel jer sam ko klinjo gutao spidermana i tu i tamo, kad bi našel na kiosku, x-men

kaj se junaka tiče, marvel tu drži tron i ziher ima veću zaradu nego DC...filmovi, stripovi, crtići, action figures, itd...komercijalno marvel nema neku konkurenciju

što se kvalitete tiče, slažem se s ghostom, DC bolje obrađuje svoje junake

to je mojih 5 centa u vezi ovoga, makar nisam ja nešto prekompetentan o tome pričati jer u životu sam pročitao oko par stotina stripova, što je ništa
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Wendigo » 16 Feb 2010, 11:03

jako teška odluka zbog toga jer su mi dva najdraža (i jedina koje "pratim") superheroja batman i wolverine (i victor creed: sabertooth).

al ajd, glasam za marvel zbog conana, nekih X men-ova i raznih kul spiderman villaina..

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Decadentor » 16 Feb 2010, 14:20

DC ima bolje tenisice :mrgreen:
Image

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Sammy » 16 Feb 2010, 14:35

Decadentor wrote:DC ima bolje tenisice :mrgreen:
lol :lol:
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

Metalcamp
Posts: 530
Joined: 01 Dec 2009, 08:37

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Metalcamp » 16 Feb 2010, 14:52

Tko bi po vama pobjedio? Superman ili Flash?
"Good night boils and ghouls."

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by A$H » 16 Feb 2010, 14:58

superman..kad bi ga uspio jednom dohvatit satro bi ga.. :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

Metalcamp
Posts: 530
Joined: 01 Dec 2009, 08:37

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Metalcamp » 16 Feb 2010, 15:09

Da, ali sto je sa ovim http://www.youtube.com/watch?v=53OyPYa7SEI

Tu je flash puno jaci...
"Good night boils and ghouls."

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Decadentor » 16 Feb 2010, 15:10

Metalcamp wrote:Da, ali sto je sa ovim http://www.youtube.com/watch?v=53OyPYa7SEI

Tu je flash puno jaci...
flash ne postoji, a superman postoji :P
Image

Metalcamp
Posts: 530
Joined: 01 Dec 2009, 08:37

Re: Tko ima bolje junake Marvel ili DC?

Post by Metalcamp » 16 Feb 2010, 15:13

Decadentor wrote:
Metalcamp wrote:Da, ali sto je sa ovim http://www.youtube.com/watch?v=53OyPYa7SEI

Tu je flash puno jaci...
flash ne postoji, a superman postoji :P
:lol:

Ma vazno da bi ih Hulk sve strgo
"Good night boils and ghouls."

Post Reply