CROWS/ WORST

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: CROWS/ WORST

Post by filmofil » 07 Sep 2010, 14:54

ma ne volim preskakat priču, možda će kraj crowsa imat jako bitan dio za uvod u worst...da sam se bar rodio kao japanac, pun je internet neprevedenih crowsa

mislim da ću skinut te neprevedene pa ih barem prolistat prije nego krenem na worst
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: CROWS/ WORST

Post by Scarface » 07 Sep 2010, 16:37

Da, ja san ih već prolista i u biti se kuži većina toga. Inače, nema nikakvog važnog uvoda za Worst, šta misliš da bi ga ja čita da je tako? Ima par likova koji ionako ne ostaju dugo u Worstu (to su freshmeni u Crowsu koji dođu kad Bouya i ekipa budu 3. godina i 5. generacija TFOA, dakle, ti ih još nisi susreja jer se pojavljuju u 16. volumeu i nadalje, tako da nisan ni ja svakog), i sve ostalo je novo i stand alone. Čita se bez opterećenja s prethodnikom.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: CROWS/ WORST

Post by filmofil » 17 Sep 2010, 02:30

jel ima neki način da si sam prevedem ostatak crowsa? :( :( :(

šta od 6mlrd ljudi na svijetu samo tri japanca rade na prijevodu crowsa??? aaaaaaaaaaa

da mogu kopirat ona slova njihova samo bi u google translator drmao...jel moguće da postoji neki forum ili torrent stranica skrivena od javnosti di bi se moglo naći tako nešto? ne mogu vjerovati da tako dobra manga nije prevedena, a postoje sranja koja JESU
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: CROWS/ WORST

Post by Scarface » 17 Sep 2010, 02:49

I? Jesi pročita do 16. volumea?
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: CROWS/ WORST

Post by filmofil » 17 Sep 2010, 02:56

Ghostface wrote:I? Jesi pročita do 16. volumea?
ne, skinuo sam zadnja 2 koja ću pročitat danas navečer, al sam shvatio da je to onda kraj jer je zadnji prijevod bio prije više od mjesec dana!!!

btw jesi ti primjetio da u nekim chapterima neke stranice nisu stavljene u dobar redoslijed? mislim, rijetko se desi, ali do sada sam 2 puta to primjetio pa bi bilo dobro na forumu ih o tome obavijestiti
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: CROWS/ WORST

Post by Scarface » 17 Sep 2010, 03:11

filmophil wrote:
Ghostface wrote:I? Jesi pročita do 16. volumea?
ne, skinuo sam zadnja 2 koja ću pročitat danas navečer, al sam shvatio da je to onda kraj jer je zadnji prijevod bio prije više od mjesec dana!!!

btw jesi ti primjetio da u nekim chapterima neke stranice nisu stavljene u dobar redoslijed? mislim, rijetko se desi, ali do sada sam 2 puta to primjetio pa bi bilo dobro na forumu ih o tome obavijestiti
Ne, meni se to nije događalo, možda si nešto krivo skinija.

A šta da ti kažen, ekipa koja ovo prevodi je ne samo spora već i prilično umišljena i uobražena tako da ti nedo bog slučajno ih upitat kad će novi chapter jer te odma napadnu i odjebu u stilu "budi sritan šta si i ovo dobija". Ja nisan nikad pita, ali neki drugi jesu, pa samo prenosin dojmove.

Zato kreni na Worst odma inače ću te prekrižit ka ozbiljnog Crows fana. :twisted: :twisted:

I još jedna stvar- budi svjestan da smo ja, ti i eventualno još 5 ljudi jedini, jedini fanovi ovoga u ciloj Hrvatskoj (pa i šire). Na zapadu nije puno bolja situacija, tako da je i ovo šta imamo dobro. U Japanu je Worst jako popularan, i Zero filmovi, međutim, u zapadnjaka ne iđe i gotovo.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: CROWS/ WORST

Post by filmofil » 17 Sep 2010, 03:19

ma nisam ništa krivo skinuo, sve uredno držim u folderu jednom i sve je po redu kako bi i trebalo biti, ali vidio sam par puta da priča s jedne stranice nema veze s pričom na drugoj stranici, a onda kad pročitam cijeli chapter skužim da je ustvari neka od tih stranica trebala biti negdje drugdje

prvi put sam to vidio u početku mange tamo negdje kad bulldog dolazi u igru, ne sjećam se više šta je bilo točno, ali na jednoj stranici vidiš bulldoga i sve ove poznate likove, a na drugoj neki totalno lijevi ljudi pričaju o nečem što se dogodilo, tek pred kraj chaptera skužim da se to o čemu su oni pričali već dogodilo i saznam njihova imena

no, dobro, nije to tako veliki problem...i da, naravno da ću počet čitat worst, al zavolio sam sve ove likove iz crowsa i teško će mi biti čitat worst bez da znam kakav kraj imaju svi moji najdraži likovi odavde
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: CROWS/ WORST

Post by Scarface » 17 Sep 2010, 03:22

Ma vjerojatno nije zbrkan redoslijed nego je tako u mangi, zna bit konfuzno pomalo. Kolko god ta ekipa bila uobražena, isto tako je i perfekcionističkog karaktera, pa sumnjan da bi tako nešto propustili.

I vrlo, vrlo brzo ćeš zavolit likove iz Worsta, viruj mi, više su likeable od onih iz Crowsa, bar meni. Živopisniji su i bolje okarakterizirani.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: CROWS/ WORST

Post by filmofil » 19 Sep 2010, 00:29

e ghost, ja ne mogu naći linkove za skinut worst na official stranici, čini mi se da su ih maknuli...

btw andrej jesi počeo čitat crows? da malo javiš dojmove :)

meni je drago što su preveli barem do kraja harumichijeve druge godine, mislim da će se teško kasnije naći nešto bolje od housen vs suzuran rata, bouya vs rinda borbe ili kurotaki alliance vs parko, kiko, teru...sada se fokus stavlja na suzuran očito i na njihove nove freshmane, baš me zanima ko je onaj novi šta je porazbijao hottu i njegove, al sumnjam da će bouya imat većih problema s njim :) ali mislim da će se bouya i rinda sigurno još jednom sresti jer se to da nagovjestiti kad ga rinda ostavi tamo polumrtvog pa bouya kaže 'I will defeat you next time, see you then', to sigurno čuvaju za finale cijele mange 8)

inače, bouya harumichi mi je definitivno jedan od najboljih likova ikada što se tiče filmova, stripova, serija, itd nekad ga ulove oni monolozi i ostanem zamišljen sav kad ih pročitam, a tu je i doza humora, njegove face i gluposti koje izvodi, ne možeš ne umirati od smijeha makar najčešće čitam to u kasnu uru...npr njegova opsesija curama, to mu je važnije od svega, ne ferma on nikoga i odbija postati bilo kakav šef makar mu glavu žele svi koji se pojave :lol: najbolje mi je kad su on i pon uhodili makota pa ga je napao kiko jer mu je bouya slučajno oštetio motor, a bouya ga kasnije ubije u pojam i baci mu novac za popravak motora :mrgreen:

jedno od najboljih iskupljena u mangi do sada definitivno ima bandou, cijelo vraćanje ponosa na kraju mi je bilo neočekivano s njegove strane, ali i inače sam ga cijenio kao lika od početka jer je jedan od rijetkih u ex TFOA koji se držao nekog kodeksa časti, još bi i ryuushina izdvojio iz TFOA, totalno moćan lik who you don't wanna mess with 8)

još me muči samo bulldog, njegova uloga u mangi je po mnogo stvari ključna, ali imam osjećaj da još nije imao svoju zadnju riječ što se tiče kurotakija, nešto se MORA do kraja desit s njima, nešto veliko

i dobra vijest jedna za mene, ghosta i ko god čita mangu, na forumu su rekli da USKORO dolazi novi volume :rock:
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: CROWS/ WORST

Post by Scarface » 19 Sep 2010, 01:01

Prvo- Rindamana nema više nikad ikad. U krivu si za kraj mange.

Drugo- eto di ti Worst posluži, ja znan sve o onim freshmenima i Zettonu samo čitajući tu mangu.

Treće- najbolje stvari u Crowsu tek dolaze s pojavom Kouheija i 5. generacije TFOA, iako je borba s Rindamanom THE scena (na kraju koje san plaka, that's right bitch, I cried like a little girl, go fuck yourself).

EDIT: i to njihovo USKORO nek si zabiju u guzicu. LoktarOgar jedini tamo valja jer prevodi Worst, PAD mi može popušit!
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: CROWS/ WORST

Post by filmofil » 19 Sep 2010, 01:09

dakle, novi motherfucker je zetton? nešto sam načuo o njemu na forumu...čuo sam i za kouheija, al za mene će teško išta nadmašiti borbu bouya vs rinda...nisam plakao niti išta slično :D jednostavno su savršeno to napravili, od samog uvoda di se skupe sve najveće face, pa epska borba i onda sva ona melankolija na kraju

isto tako sam siguran da nijedan lik u worstu neće nadmašiti bouyu harumichija, ali o worstu više kada nađem gdje to ima za skinuti
This is the Zodiac speaking.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: CROWS/ WORST

Post by filmofil » 19 Sep 2010, 01:11

Ghostface wrote:EDIT: i to njihovo USKORO nek si zabiju u guzicu. LoktarOgar jedini tamo valja jer prevodi Worst, PAD mi može popušit!
:lol: :lol: ma piše da si je neki lik uzeo odmor koji se malo odužio zbog neke bolesti, ali je prijevod vol.17 pri kraju

a zašto taj loktar ne preuzme i worst? tj pomogne barem kad su ovi tako truli...ja sam mislio da to ista ekipa radi na svemu, a ne da su tako podijeljeni
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: CROWS/ WORST

Post by Scarface » 19 Sep 2010, 01:12

filmophil wrote:isto tako sam siguran da nijedan lik u worstu neće nadmašiti bouyu harumichija, ali o worstu više kada nađem gdje to ima za skinuti


Neće i oće. Hana je posebna vrsta, puno bolje okarakteriziran. Bouya je jak jer je jak, Hana je jak s razlogom, i to puno bolje paše. meni je Bouya draži, al opet, ne bi da ruku u vatru da je ovaj veća faca. Ma vidit ćeš i sam. I imaš Worst skinit na Banchou-vom topicu, potraži malo.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: CROWS/ WORST

Post by Scarface » 19 Sep 2010, 01:14

filmophil wrote:
Ghostface wrote:EDIT: i to njihovo USKORO nek si zabiju u guzicu. LoktarOgar jedini tamo valja jer prevodi Worst, PAD mi može popušit!
:lol: :lol: ma piše da si je neki lik uzeo odmor koji se malo odužio zbog neke bolesti, ali je prijevod vol.17 pri kraju

a zašto taj loktar ne preuzme i worst? tj pomogne barem kad su ovi tako truli...ja sam mislio da to ista ekipa radi na svemu, a ne da su tako podijeljeni
Misliš valjda na crows...

Podijeljeni su, Loktar sve radi sam i brz je, ovih je 4-5 i truli su ka kurac. Ma ko ih jebe. Ionako je Worst bolji, o Crowsu znan sve do kraja i iman sve Raw-ove, i šta se mene tiče ne moraju ga ni prevodit dalje.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: CROWS/ WORST

Post by Scarface » 14 Oct 2010, 17:21

IZAŠA WORST 100!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :supz: :supz: :supz: :supz: :supz: :supz: :supz: :supz:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Post Reply