Koja je slijedeća Kingova knjiga? - Vi odlučujete

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Koja je slijedeća Kingova knjiga? - Vi odlučujete

Post by Deimos » 03 Dec 2009, 16:05

znači ovako : na http://www.stephenking.com/index.html fino skrolate do dna i sa lijeve strane imate opciju izabrati koju knjigu King da napiše. Izbor je između knjige temeljna na Dark tower svijetu (neki glavni likovi iz DT-a se vraćaju ali nisu centar priče) i knjige pod nazivom Dr. Sleep, nastavak The Shining-a, gdje pratimo život odraslog Danny-a. Zasad je jako gusto i mijenja se iz dana u dan

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 03 Dec 2009, 16:17

fora..

iako kako ce forsano pisanje ispast.. :roll:

bolje neka nesto originalno napise..bilo bi vise vrijeme..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

Metalcamp
Posts: 530
Joined: 01 Dec 2009, 08:37

Post by Metalcamp » 03 Dec 2009, 17:11

A$H wrote:fora..

iako kako ce forsano pisanje ispast.. :roll:

bolje neka nesto originalno napise..bilo bi vise vrijeme..
Pa zar nije zadnje napisao Under the Dome i knjiga je odlicno prosla kod citaoca...

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 03 Dec 2009, 17:49

Metalcamp wrote:
A$H wrote:fora..

iako kako ce forsano pisanje ispast.. :roll:

bolje neka nesto originalno napise..bilo bi vise vrijeme..
Pa zar nije zadnje napisao Under the Dome i knjiga je odlicno prosla kod citaoca...
sve kaj on napise dobro prolazi kod publike..ali kriticari su podjeljenog misljenja..pa prvi dio knjige je napisao jos sedamdesetih i ustvari je trebala bit sasvim druga knjiga..ali nevazno..po meni on ima neku sablonu koju je u previse knjiga iskoristio..sto ne znaci da su to lose knjige..ali opet zna bit zamorno..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

Metalcamp
Posts: 530
Joined: 01 Dec 2009, 08:37

Post by Metalcamp » 03 Dec 2009, 18:16

A$H wrote:
Metalcamp wrote:
A$H wrote:fora..

iako kako ce forsano pisanje ispast.. :roll:

bolje neka nesto originalno napise..bilo bi vise vrijeme..
Pa zar nije zadnje napisao Under the Dome i knjiga je odlicno prosla kod citaoca...
sve kaj on napise dobro prolazi kod publike..ali kriticari su podjeljenog misljenja..pa prvi dio knjige je napisao jos sedamdesetih i ustvari je trebala bit sasvim druga knjiga..ali nevazno..po meni on ima neku sablonu koju je u previse knjiga iskoristio..sto ne znaci da su to lose knjige..ali opet zna bit zamorno..
Aha, kuzim, al opet trebas biti svjestan da kod kriticara bas i ne prolaze horor knjige, njima je književnost Dolstoj i ostali, ali opet ostaje cinjenica da je on najprodavaniji Americki pisac ikad te najvise nagrada je osvojio, ali ko jebe kriticare...publika zna najbolje, heh...

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 03 Dec 2009, 19:41

A$H wrote:fora..

iako kako ce forsano pisanje ispast.. :roll:

bolje neka nesto originalno napise..bilo bi vise vrijeme..
nije to forsano. sam je rekao da već ima ideju i radnju u glavi za obje knjige. ovo je još jedan način zbližavanja sa čitateljima (njegovim) nakon njegove nesreće, kada je izjavio da će završiti Dark tower jer nije siguran kolko će poživjeti. po meni jako fer sa njegove strane, čovjek je priznao da od rada u vešeraju do najprodavanijeg pisca, uz talent naravno, najveću ulogu imaju njegovi konstantni čitatelji (constant reader). recimo za cell; nagradna igra a glavna nagrada da si jedan od likova u knjizi, dollar babies - ko još ne zna, daje redateljima prava na knjige i priče za 1$ (tako je Darabont počeo), i još gro humanitarnih akcija koje mi se ne da nabrajati ali posramile bi i angelinu jolie

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 03 Dec 2009, 19:44

Deimos wrote:
A$H wrote:fora..

iako kako ce forsano pisanje ispast.. :roll:

bolje neka nesto originalno napise..bilo bi vise vrijeme..
nije to forsano. sam je rekao da već ima ideju i radnju u glavi za obje knjige. ovo je još jedan način zbližavanja sa čitateljima (njegovim) nakon njegove nesreće, kada je izjavio da će završiti Dark tower jer nije siguran kolko će poživjeti. po meni jako fer sa njegove strane, čovjek je priznao da od rada u vešeraju do najprodavanijeg pisca, uz talent naravno, najveću ulogu imaju njegovi konstantni čitatelji (constant reader). recimo za cell; nagradna igra a glavna nagrada da si jedan od likova u knjizi, dollar babies - ko još ne zna, daje redateljima prava na knjige i priče za 1$ (tako je Darabont počeo), i još gro humanitarnih akcija koje mi se ne da nabrajati ali posramile bi i angelinu jolie
ok..prva recenica ima veze sa onim sto sam napisao..
ako vec ima ideje za obje knjige..onda ce i drugu napisat kad tad..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 03 Dec 2009, 19:54

Stephen King je defintivno jedan od publici najomiljenijih pisaca baš zbog te bliskosti s fanovima u stvarnosti, ali i u knjigama. Međutim, budimo realni, on NIJE previše vješt pisac, a još manje toliko bogat idejama. Pročita san oko 80 % njegovog opusa, i mislin da iman pravo ovo reć bez da me neko ne svati ozbiljno. Baš san jučer s amazona naručija Under the Dome i Duma Key, ali ne očekujen nešto posebno novo. Jebiga, čovik je ipak napisa toliko toga da je nemoguće da uvodi nešto originalno, ali stvar je u tome šta ima jedan svoj određeni stil kojeg bi pripozna ama baš svaki put i problem je u tome šta se često ponavlja. Tako da, Stephen King je definitivno kralj žanra, ali više na onaj family način, nego hardcore, svježi, originalni način.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Metalcamp
Posts: 530
Joined: 01 Dec 2009, 08:37

Post by Metalcamp » 04 Dec 2009, 16:28

Ghostface wrote:Stephen King je defintivno jedan od publici najomiljenijih pisaca baš zbog te bliskosti s fanovima u stvarnosti, ali i u knjigama. Međutim, budimo realni, on NIJE previše vješt pisac, a još manje toliko bogat idejama. Pročita san oko 80 % njegovog opusa, i mislin da iman pravo ovo reć bez da me neko ne svati ozbiljno. Baš san jučer s amazona naručija Under the Dome i Duma Key, ali ne očekujen nešto posebno novo. Jebiga, čovik je ipak napisa toliko toga da je nemoguće da uvodi nešto originalno, ali stvar je u tome šta ima jedan svoj određeni stil kojeg bi pripozna ama baš svaki put i problem je u tome šta se često ponavlja. Tako da, Stephen King je definitivno kralj žanra, ali više na onaj family način, nego hardcore, svježi, originalni način.
Bingo, zbilja se previse ponavlja, glavna tema mu je stalno isti gradic, Maine, sto me vec pomalo iritira nema bas previse maste...
Jedino sto se ne bi slozio je to da nije vjest pisac, neznam, meni pase njegov stil, svakom pase, ali ne ocekujem ja od njega da pise poput nekih strucnih knjizevnika, dapace, bolji mi je od njih...

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 04 Dec 2009, 18:24

Metalcamp wrote:
Ghostface wrote:Stephen King je defintivno jedan od publici najomiljenijih pisaca baš zbog te bliskosti s fanovima u stvarnosti, ali i u knjigama. Međutim, budimo realni, on NIJE previše vješt pisac, a još manje toliko bogat idejama. Pročita san oko 80 % njegovog opusa, i mislin da iman pravo ovo reć bez da me neko ne svati ozbiljno. Baš san jučer s amazona naručija Under the Dome i Duma Key, ali ne očekujen nešto posebno novo. Jebiga, čovik je ipak napisa toliko toga da je nemoguće da uvodi nešto originalno, ali stvar je u tome šta ima jedan svoj određeni stil kojeg bi pripozna ama baš svaki put i problem je u tome šta se često ponavlja. Tako da, Stephen King je definitivno kralj žanra, ali više na onaj family način, nego hardcore, svježi, originalni način.
Bingo, zbilja se previse ponavlja, glavna tema mu je stalno isti gradic, Maine, sto me vec pomalo iritira nema bas previse maste...
Jedino sto se ne bi slozio je to da nije vjest pisac, neznam, meni pase njegov stil, svakom pase, ali ne ocekujem ja od njega da pise poput nekih strucnih knjizevnika, dapace, bolji mi je od njih...
maine je država, a ne grad. gradovi koji su središte radnje su često Derry - napravljen prema Bangor-u, te Castle rock

Post Reply