Koji ste strip zadnji čitali?

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 30 Sep 2009, 22:05

Dragonrage wrote:
Ghostface wrote:Inače, zadnje pročitano, s tim da je ovo cover 1. broja, ja san čita cili trade od 6 brojeva:

Image


Fenomenalan strip, brutalan, ali na minimalistički način. Lijepa oda underground borbama, vječnoj ljubavi, srodnim dušama i životu ispunjenom prošlošću koja se vadi iz sebe poput ogromnog trna, ali sa pogledom ka boljem sutra, kako i sam naslov kaže. Vertigo- bija i osta najbolji imprint sa trenutno najkvalitetnijim američkim stripovima, i to na stranu Y the Last man, Preacher, Hellblazer, Sandman i drugi manje poznati serijali, pravi dragulji su ovakve grafičke novele- one-shotovi.
Gdi si ovo nabavio? :)


Iman ja svoje izvore. :lol:

Al stvarno, iman jednog lika koji mi nabavlja stripove po želji iz Amerike, da se ne gnjavin stalno amazonom ili ebayom, on to sredi i pošalje mi paketinu i ja to otplaćujen u rate (izađe sveukupno dosta jeftinije,a i lik je nenormalno ljubazan i popustljiv). On je iz Varaždina i ima pravu malu mrežu fanova iz Hrvatske koji tako priko njega kupuju- i to se zove Higher Ground Comics i povezan je sa striparnicom Libellus di možeš preuzimat svoje pakete, da ti ne šalje poštom. Ako ti triba njegov mail, poslat ću ti na pm, i javi mu se, i spomeni mene (Jerko Vičić) za garanciju pouzdanosti. :wink:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 01 Oct 2009, 19:13

Pa ovo mi izgleda full zanimljivo, i htio bih to upiknut. Ali...sad imam trenutačno neke druge planove...neke važnije stvari prvo za obavit...pa kad to riješim kroz koji mjesec, kontaktirat ću te na PM zbog ovog :wink: :D

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 03 Oct 2009, 12:17

Zagor: Lord u Darkwoodu - dosadna epizoda solidnog crteža i nezanimljive radnje...
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 05 Oct 2009, 11:25


User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 06 Oct 2009, 18:02

Tex- Sedmorica ubojica- fenomenalan početak nove Bosellijeve epizode, ima sve šta volin- od isprepletenih sudbina, moćnih i brutalnih negativaca do presmiješnog odnosa između Texa i Carsona. Mada, Kid Rodello malo previše vuče na Nata Murdoa iz Zagora, kojeg je također osmislija Boselli. Al eto, works for me, jedva čekan nastavak. 8)
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 06 Oct 2009, 21:10

nat murdo mi je super lik.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 06 Oct 2009, 21:12

Wendigo wrote:nat murdo je mi je super lik.


Aha, svima je drag (u stripofilskim krugovima uz Andrewa Caina najbolja Bosellijeva umotvorina, nešto poput Burattinijeva Mortimera), meni osobno i draži ka antijunak nego tragični pokajnik.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 06 Oct 2009, 21:14

opčenito mi je odlična ona serija stripova od "nestalog istraživača" do one epizode sa gubavcima (ako je tamo završilo..?)

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 06 Oct 2009, 21:20

Wendigo wrote:opčenito mi je odlična ona serija stripova od "nestalog istraživača" do one epizode sa gubavcima (ako je tamo završilo..?)


Da, to je preporod u Zagoru, koji je zapa u krizu krajem 80-tih zbog strašnog recikliranja starih i manjka novih ideja (krivnja Tonninellija), i onda su uletili Boselli I Burattini i napravili tu sjevernjačku odiseju, uozbiljili likove, doveli nove, bogatije raznim karakternim crtama i općenito podigli prag tolerancije na jednu višu razinu (mada je to sad sve opet otišlo kvragu, Boselli se rijetko vraća, a Burattini je, ruku na srce, ipak nevješt scenarist, al i tata Bonelli veoma ograničava svježe ideje).

Al odiseja ne staje na Otoku gubavaca, ide i dalje preko Razbojnika i daljeg pojavljivanja Murdoa, pa priko Konkvistadora, i u biti traje sve do 6. pojavljivanja Hellingena, koji je ajmo reć šlag na kraju, kako to obično biva na kraju svakog većeg Zagorova putovanja (vrati se neki stari neprijatelj).
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 06 Oct 2009, 21:23

e da, i ona hopi/anasazi serija počevši sa "konkvistadorima" je prejebena! moram nabaviti te sve brojeve od slobodne dalmacije.. :lol: zlatno doba zagora.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 06 Oct 2009, 21:25

Definitivno zlatno doba, teško je povirovat da se nije moga zadržat takav kvalitet. Jbg, na Burattinija je palo puno toga, jer je posta glavni scenarist i tako "prisiljen" napisa je puno više škarta nego kultnih epizoda.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
cactus
Posts: 2280
Joined: 23 Oct 2008, 01:15
Location: nemam pojma di sam

Post by cactus » 06 Oct 2009, 23:13

Tex-Sjene u noći Nizzi/De Angelis
Crtač Nathan Nevera u Texu i to vrlo uspješno gdje su junaci nacrtani dobro,pustinja i okoliš odlično sa lijepim kadriranjima.
Ono što je problem ove epizode je priča. Lijepo započinje u pravoj horror atmosferi i onda sve padne u vodu zbog lošeg razriješenja zagonetke i predvidljivih dijelova iako je kompletno gledano bolja od nekih epizoda u zadnjih desetak godina i vrijedi je imati.
Biser izdanja je intervju sa De Angelisom kao i ostali tekstovi koji su veoma dobri (naročito me nasmijalo pominjanje filma
"Jesse James susreće Frankensteinovu kćer" iz 1965).
Taktika je kad znaš što da radiš kad nešto može da se uradi.
Strategija je kad znaš šta da radiš kad ništa ne može da se uradi.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 06 Oct 2009, 23:31

Tex Giganti su mi među najdražim stripovima u kolekciji. 8) Zasad mi je favorit Posljednja granica- prva tura (Usamljeni jahač, Dolina terora i Posljednja granica) je bila najbolja, mada je prvi izaša malo ranije, i jedini je u boji, al je priča brutalno jednostavna- motiv osvete na old school način. 8) 8) Posljednja granica je pak prilično duboka priča, i Parlovljev crtež je fino dočarava.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
cactus
Posts: 2280
Joined: 23 Oct 2008, 01:15
Location: nemam pojma di sam

Post by cactus » 07 Oct 2009, 07:53

Ma ima tih izdanja od Texa... Trenutno su mi hit ova izdanja koja nisu izdavana u Jugoslaviji,možda sam pogodio epizode ali ove koje sam dosada kupio su redom odlične i nije jasno zašto su bile neobjavljene. Još da im cijena nije tolika.. :lol: .
Što se tiče velikih,tu je ona epizoda koju je crtao crtač Alan Forda i to je bilo nacrtano fantastično. Mislim da je to bilo i posljednje što je napravio. Onakvu šumu nemaš ni na fotografiji :lol:
Taktika je kad znaš što da radiš kad nešto može da se uradi.
Strategija je kad znaš šta da radiš kad ništa ne može da se uradi.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 07 Oct 2009, 13:29

cactus wrote:Ma ima tih izdanja od Texa... Trenutno su mi hit ova izdanja koja nisu izdavana u Jugoslaviji,možda sam pogodio epizode ali ove koje sam dosada kupio su redom odlične i nije jasno zašto su bile neobjavljene. Još da im cijena nije tolika.. :lol: .
Što se tiče velikih,tu je ona epizoda koju je crtao crtač Alan Forda i to je bilo nacrtano fantastično. Mislim da je to bilo i posljednje što je napravio. Onakvu šumu nemaš ni na fotografiji :lol:


To misliš na Libellusove knjige, i da, odlične epizode, mada skupe, zato mi Libellus i Fibra pomalo idu na živce, izdaju pun k toga, i da si milijunaš ne bi stiga sve pokupovat, tako da san u priličnom zaostatku s obje kuće. Inače, ta Magnusova epizoda je Dolina terora, crtačko remekdjelo, crta ju je 7 godina, i da, nedugo nakon toga je umra. :cry:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Post Reply