Koji ste strip zadnji čitali?

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by dr_gonzo » 27 Jun 2019, 08:48

Prvog Kena Parkera što ga je izdao Strip Agent...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by maddjuro » 02 Jul 2019, 22:03

Izgleda da bi walking dead strip trebao završiti sa idućim; ¸193-im brojem
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Inferno
Posts: 2357
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Inferno » 03 Jul 2019, 00:17

Počeo čitati Locke & Key, zasada jako dobro.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by maddjuro » 13 Jul 2019, 23:14

The strain - strip verzija Guillermo del Toro-ve trilogije koja je ila i adaptirana u live-action seriju. Da nebi spoilao, reći ću samo da je riječ o vampirima, krvi i nasilja ima u pristojnim količinama. Vampiri su albino kreature s jezikom koji ispaljuju kao, ajmo reći, žabe i kroz njega se hrane. Ne lete , ne "sparklaju" na svjetosti... Crtež je dobar, likovi su interesantni, nema klišeja i melodramatike. Kako nisam čitao knjigu niti gledao seriju nemogu dati usporedbe s time. Ako naletite na ovo po povolnoj cijeni, isplati se uzeti. Ja sam serijal jeftino nabavio na CRŠ.u o onim skupljenim HC izdanjima koju u 3 sveska pokriju cijeli serijal.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by maddjuro » 13 Sep 2020, 23:22

The boys- strip od 72 nastavka koji se odvija u našemu svijetu , ali u kojem postoje superheroji. The boys-i su "black ops" grupa od CIA koja prati i nadzire sto ti superheroji rade. Ovdje su "supsi" svojevrsni "celebrity"i i rade kojekakva kontroverzna sranja. Da sada ne idem preveć u detalje i spoilam moram reći da mi ovo i nije nešto. Priča je ok, strip je KRCAT nasiljem, golotinjom i kojekakvim perverzijama, ali kada su te stvari samo tu da bi bile u stripu (navodno je autor htio napraviti nešto što će nadmašiti preachera po nasilju i golotinji) onda je to nekako besmisleno. 
Glavni razlog zasto sam ovo odlučio pročitati je jer mi se serija koja se po ovome snima dopada. Ok za jedno čitanje; MOŽDA bi kupio ovaj serijal ako ga Fibra izda; inače ništa specialno.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by john_constantine » 14 Sep 2020, 12:48

maddjuro wrote:
13 Sep 2020, 23:22
The boys- strip od 72 nastavka koji se odvija u našemu svijetu , ali u kojem postoje superheroji. The boys-i su "black ops" grupa od CIA koja prati i nadzire sto ti superheroji rade. Ovdje su "supsi" svojevrsni "celebrity"i i rade kojekakva kontroverzna sranja. Da sada ne idem preveć u detalje i spoilam moram reći da mi ovo i nije nešto. Priča je ok, strip je KRCAT nasiljem, golotinjom i kojekakvim perverzijama, ali kada su te stvari samo tu da bi bile u stripu (navodno je autor htio napraviti nešto što će nadmašiti preachera po nasilju i golotinji) onda je to nekako besmisleno. 
Glavni razlog zasto sam ovo odlučio pročitati je jer mi se serija koja se po ovome snima dopada. Ok za jedno čitanje; MOŽDA bi kupio ovaj serijal ako ga Fibra izda; inače ništa specialno.
Da, Ennis samo to najbolje zna raditi: seks, nasilje i psovke. A priču tek toliko da je ima...
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 18 Sep 2020, 13:30

Image

Pogrebnik 1: Čovjek koji je jeo zlato - Čim sam vidio da Fibra izdaje western strip, rekoh moram ga imat i nisam zažalio. Radi se Jonasu Crowu, pogrebniku na divljem zapadu koji dobije zadatak da sahrani jednog bogataša ali nije tako jednostavno jer će naići na velike probleme lokalnih radnika koji su čitavi život tlačeni od strane tog bogataša, a glavni motiv je zlato i sam naslov govori doslovno vrlo originalna ideja. Sporedni likovi su isto dobri, pogotovo kineskinja, a i plavuša je dobra. Scene pucnjave su dobro odrađene iako Jonas Crow je malo i svemoguć ali vrlo zabavno

3.7/5

Pogrebnik 2: Monstrum iz logora Sutter - ako me prvi nije totalno kupio, ovaj sigurno je. Jonas Crow i njegova nova skupina nailaze na novog zlikovca, ovaj put to nisu lokalni radnici već samo jedan jedini čovjek od 2 metra, gromada od čovjeka ali vrlo pametan i inteligentan uz to i doktor. Vrhunski negativac i uz sve to saznajemo nešto o Ceowovoj prošlosti. Skoro pa odličan broj uz jako dobar crtež.

4.2/5

Nadam se da će Fibra prevesti i ostale brojeve ako ih ima jer ovo totalno vidim da će izlazit jednom mjesečno.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by john_constantine » 18 Sep 2020, 16:17

Prevesti će. Fibra uvijek ide do kraja... Bar mislim jer bosonogi Gen još nisu dovršili. Ali sve ostalo su riješili.

Pogrebnik mi je ispao na kraju solidan strip. Nekako sam očekivao više, ipak je dobra ideja. Malo već viđeno, ali simpatično. Jedini je problem cijena i ritam izlaženja kod nas.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 18 Sep 2020, 17:17

Cijena je neš skuplja i kad gledaš ti stripovi koji se lakše čitaju nego knjige i slikovnica su koštaju više nego knjige sa tvrdim koricama. Od Kinga mračnu kulu platim 135 kuna tvrde korice, 4. dio ima preko 500 stranica, a Pogrebnik košta 160 kuna iako ja uvijek kupujem kad su popusti ljetni, zimski ili božićni pa onda budu popusti 20% pa si uzmem. Čuvari koštaju 300 kuna, ali ne žalim jer to je za kolekciju i ljubav prema stripovima je prevelika da bi mi cijena pokvarila zadovoljstvo. Normalno, dobro je dok se ima para :zubifale:

Danas krećem sa Družbom iznimne gospode prva knjiga i malo povratku Mooreu nakon Swamp Thinga :kokicarenje:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 19 Sep 2020, 09:22

Image

Družba iznimne gospode 1

Snovi carstva - Uh, ovo je jako šaroliko ali u pozitivnom smislu. Prva priča ako se to može nazvati ili bolje rečeno odjeljak u prvoj knjizi nas upoznaje sa većinom likova i odmah mi upada u oči koliko je jeben izbor likova pa tako imamo Minu Murray, a ona je glavni ženski lik iz Dracule pa kapetana Nemu iz Vernove knjige... Tu je i Jekyll/Hyde kojeg družina traži u ovoj mini priči i na kraju je tu Allan Quatermain, lik iz knjiga iz Viktorijanskog doba koji istražuje Afriku, legendarni pustolov. Njih okuplja Champion Bond (zanimljivo prezime) i šalje ih na misije.

Duhovi i čuda - druga mini priča prati družinu kako ide po zadnjeg člana a to je Hawley Griffin aka nevidljivi čovjek uz to pratimo kako analiziraju Hydea i pokušavaju shvatiti tko je on. Podmornica Kapetana Neme jebeno moćno izgleda a priča se polako zakuhava i baš me zanima tko je taj tajanstveni glavni negativac.

Tajne istoka - u trećoj mini priči skupina odlazi istražiti kinesko stanovništvo i potražiti kakvo oružje grade. Na kraju otkriju ogromnu podmornicu koja je konkurencija Nemovoj podmornici, a Nemo mi je zasad najbolji lik. Nije iskorišten previše, nekako je low key ali kad ima scene, onda baš ima jebene scene kao ova zadnja kad kaže 'ja sam nitko i sve vidim... A igrati s Nemom znači igrati se uništenjem...'

Bogovi istrebljenja - ova je odlična mini priča mislim sve je ovo jedna velika priča u jednoj knjizi ali kao po epizodama. Ovdje su se izdvojile tri osobe. Nevidljivi čovjek je imao fantastičnu scenu kada ubije onog kineza pa Hyde koja živina jebote kad raskomada jedan dio vojske i sami kraj epizode tko je taj tajanstveni M, mislilo se brat od Holmesa, ali na kraju Moriarty, glavni negativac od Holmesa. Sviđa mi se kako je Moore sve to preokrenuo, vrlo originalno

Dubinska organizacijska sila - predzadnja epizoda još bolja, prvi dio epizode se bavi sa Holmesom i Moriartyiem i njihovom legendarnom borbom na slapu i saznalo se da je britanska vlada regrutirala Moriartija. Nevidljivi čovjek opet ima odličnu scenu zbilja su on i Hyde brutalni, sad iz čista mira isprebijao policajca a kao on bi trebao biti heroj ali očito nije no spašava svijet zajedno sa ostalim likovima. Na kraju epizode smo vidjeli leteću podmornicu ili cepelin nešto između, ultimativno oružje Moriartija, ali sad slijedi Nemo i baš me zanima što će on napraviti u zadnjoj epizodi

Dan budi s nama - zadnja epizoda donosi borbu naše družine protiv Moriartija i njegovog broda koji uništava jedan dio Londona. Akcija je odlično napravljena, svako ima svoju misiju i lijepo je sve raspoređeno. Na kraju vrhunski strip i kad krene akcija od 4. epizode onda me totalno kupio. U svakoj epizpdi se neki lik izdvaja i drago mi je da su tako napravili iako su Nemo i Allan glavni njih se sluša, ali svatko od njih ima svoju svrhu. Iduća knjiga vidim da će biti nešto sa meteorima i vanzemaljcima jedva čekam.

Super mi je što ima 205 stranica, a 150 otpada na 6 epizoda dok preostalih 55 stranica otpada na nekoliko priča o Allanu, dosta skica i drugih slika i intervju Kevina O'Neilla, glavnog crtaća koji je i rekao kad je crtao Allana da je zamišljao Sean Connerya i nekoliko godina kasnije Sean Connery glumi Allana, ali film je meni bio bezveze.

4.7/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 20 Sep 2020, 14:48

Image

Družba iznimne gospode 2

Deimosove mijene - prva epizoda druge knjige započinje na Marsu i nekakvim ratom tamošnjih ljudi, vanzemaljaca protiv drugih vanzemaljaca i to je praktički prva epizoda a tek na kraju vidimo gospodu kako se pojavljuju. Dobar uvod, ovo bi moglo biti jako zabavno sa dosta akcije.

Ljudi drugih zemalja - odlična druga epizoda pojavili se vanzemaljci to jest izgleda kao onaj stroj iz rat svjetova (tripod) kao hobotnica i odmah je zapalila neke ljude brutalna scena. Gospoda su upoznata sa prijetnjom, Hyde pogotovo koji se jako naljutio i odlična scena između njega i Mine u sobi gdje Hyde shvati da ga Mina ne mrzi kao drugi a razlog tome je jer je upoznala puno goreg (Dracula). Jedva čekam dalje...

Praskozorje praskom zori - treća epizoda dobra Allan, Nemo i Hyde naišli na ogromnog tripoda izgledao zastrašujuće, a nevidljivi čovjek po svemu sudeći izdajnik baš je brutalno prebio Minu a šteta ako se ispostavi da je. Crtež i dalje jako dobar, pogotovo krupne scene

Svako biće, velo ili miće - kakva epizoda haha. Prvo Nemo dolazi u spas sa podmornicom i ubija jednog tripoda, ali ona scena sa klincem koji je u moru a sa strane vidi ubijene roditelje i to na brutalan način teško za gledat, ali THE scena je između Allana i Mine mislim osjetila se ta kemija pogledajte
SpoilerShow
ImageImage
i još zanimljivo kako su pričali o nekom otoku na kojem je neki ludi doktor i radi eksperimente na ljudima pretpostavljam da je to Moreau

Panđža i zuba krvavih - koja fuckin peta epizoda baš šok… Mina i Allan naišli na hibride životinja i ljudi koji su ih doveli do Moreau, a Hyde je pobjegao sa podmornice i totalno prolupao našao nevidljivog čovjeka
SpoilerShow
i silovao ga je znači ovo nisam očekivao
Alan Moore je bog isus strip je stvarno nekad brutalna i surova umjetnost i na kraju večera Hydea i Nemoa, Hyde postaje ogroman problem i ne znam ko će ostat na kraju, gospoda se polako raspadaju

Pogledaj me kad zaplešem polku... - završna epizoda druge knjige za Hydea sve očekivano, Bond zna više nego što kaže ali želi samo mir u Londonu. Mina i Allan gorko slatki završetak, a Nemo opet razočaran. Gospoda se potpuno raspala i na kraju tripodi uništeni kao u Spielbergovom filmu sad se ne mogu sjetiti jel tako bilo u originalnom filmu iz 50ih ili u knjizi. Ako nije, onda je Spielberg kopirao Moorea.

Vidim ima dosta ljudi koji kažu prva knjiga remek djelo, a druga zaostaje ali po meni su tu negdje. Druga je isto odlična, negativci nisu tako dobri kao Moriarty, ali si je Moore dao truda da rasplamsa psihološki karakter određenih likova pogotovo Hydea, Mine i Allana. Prezadovoljan sam s ove dvije knjige, šteta što Fibra nije odmah prevela i ostale nadam se da hoće.

4.5/5

Sad imam toliki odabir stripova da ne znam s čime krenuti. Zadnja tri stripa koja sam pročitao su u nastavcima pa bi sad volio neki koji nije već samo jedna knjiga iako me Hellboy jako privlači u nedoumici sam...
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by john_constantine » 20 Sep 2020, 17:37

Hellboy pročitaj preview, da ne bi mislio da je kao filmovi. Radi se o zbirki više manje povezanih priča s europskom mitologijom. Zadnji izdani album je nebo i zemlja u usporedbi s zadnjim filmom koji je baš loš.

League of extraordinary gentlemen mi je jedan od najboljih stripova. Black dossier uključuje james bonda dok je treći album totalna zbrka. Meni najlošiji nastavak.

Griffin je prikazan kao i u knjizi, kao bešćutni psihopata. A jekyil i Hyde su odlično napravljeni, naročito završna scena protiv marsovaca. Jekyila ionako više ne vidimo, ali pitam se da li bi se slagao s njegovom odlukom.

Jedino mi nije jasna scena s krvi i stoli... Stalno sam mislio da su jeli njegovo meso za večerom... Valjda ga je toliko izmrcvario na sve strane. Jezovita scena.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 21 Sep 2020, 07:51

Ma i pretpostavio sam da nije kao i film kao i Gospoda ali će malo pričekat jer sam ipak odlučio za strip koji nije u više knjiga, a radi se 'Bilo jednom u Francuskoj' bazirano po istinitom događaju vidim da ga na stripovima svi hvale i govore jedan od najboljih stripova te godine tako da se malo selim u europu.

Da ni meni scena za stolom nije baš jasna, sa svakom novom slikom više krvi pa otkud. I Nemo je bio šokiran što je vidio, zato volim Moorea jer nikad ne znam na čemu sam s njim i nije to samo šok radi šoka već uvede te u priču i onda te iznenadi sa nečime.

Volio bi da Fibra prevede Hellblazera jer su preveli sve te kultne klasike iz 90-ih poput Preachera i Sandmana pa se nadam Hellblazeru pa to bi im se kupovalo samo tak.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by john_constantine » 22 Sep 2020, 14:39

Ma fibra je za hellblazera rekla da je sve moguće. Inače bi isto kupovao. Možda kad završi fables.
Beli put je počeo s hellblazerom, ali samo prvi album i Ennisovo izdanje. Onda su otišli kvragu...

Ma samo čekam betmena od fibre.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11329
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 22 Sep 2020, 15:26

Imam Prokleti od Batmana, ali čitao sam negdje da prvo trebam pročitati neki drugi strip od Batmana pa tek onda Prokleti ali ne znam koji je to strip. Još imam od Batmana duga noć vještica, mračni vitez, strašni vic... Kupujem isto sva izdanja od fibre godina prva isto moram.

Nego, pročitao 'Bilo jednom u Francuskoj' 360 stranica, 6 volumena mislio jedan volumen po danu na kraju jučer četiri i evo sad dva.

Image

Bilo jednom u Francuskoj

Carstvo gospodina Josepha - prvi volumen u knjizi. Radi se o Josephu, židovu koji je za vrijeme/nakon drugog svjetskog rata bio između dvije vatre, između francuza i njemaca te surađivao sa svakom od tih strana. Pratimo od početka njegov život i kako je upoznao kao klinac svoju ženu Evu, kako je upoznao svoju vjernu asistenticu Lucie-Fer i ostale životopisne likove. Prvi volumen skače sa jednog perioda na drugi pa tako malo pratimo kako je postao to što je, glavni za metale i kako je zbog metala dobio tu moć koju ima nakon rata, a to je da je metal bio izuzetno bitan za izradu oružja. Fenomenalan prvi strip s odličnim crtežom i još boljim scenarijom. 60-ak stranica čiste uživancije. Brzo sam pohvatao tko tu koga baš zbog odličnog scenarija jer ima dosta likova, dosta zavrzlama i volim to doba i taj francuski đtih tog doba baloneri, šeširi, kriminalci... totalno mogu zamislit da Alain Delon ili Belmondo glume u ovom u režiji Melvillea. 5/5

Crni let gavrana - drugi volumen mislim ovo je fatnastično. U stvarnosti Joseph je bio za neke heroj, a za neke zločinac i to se polako sada vidi. Ne bi išao tako daleko i rekao da je kao Escobar ili Che koji su isto za neke heroji, a za neke zločinci jer su oni ipak ubijali ljude i bili ubojice. Joseph to nije ali je lik kojeg polagano jede novac i ta moć. Imao je priliku u ovom volumenu otići s ženom i djecom u ameriku ali posao i novac ga mame pogotovo jer je sada upao u kombinaciju s Ottom, nacistom kojem je novac sve, a s druge strane u francuskoj je upao u kombinaciju sa Lafontom, glavnim iz pokreta otpora ali tj Lafont je čisti psihopata koji ima svoje gorile koji su odmah počeli raditi za Josepha i ubili su mu dva lika koji su ga maltretirali i sad je po prvi puta Joseph "kriv" za ubojstva iako se vidi da tj stranici da je zgrožen. Lafont ga drži u šaci a Joseph se sve više i više zakopava a posao ide sve bolje i bolje. Lucie-Fer je još uvijek pokraj njega, vjerna mu odličan ženski lik. Vrhunski strip zasad Joseph između tri vatre sad jer mu sad i žena i djeca polako luduju... 5/5

Čast i policija - treći volumen započinje sa Lucie-Fer i Josephom kako broje pare i bome imaju ogromnu zaradu, pametno sve to Joseph čuva. S druge strane Lafont kako sve ima više i više para počinje ludovati a Joseph mora nešto smisliti kako da ga prevari a da ne skuži igra po njegovim pravilima ali i svojim na što Lafont ne sumnja. Polako se okreću i njegove gorile protiv njega, a tu je i Lucien, čovjek koji je valjda prvi a da pošteno surađuje sa Josephom i ne iskorištava ga. Što se tiče Eve i djece, tu Joseph polako popravlja odnose i baš me dirnulo kad se vratio da prespava i napokon se malo opustio i maknuo misli s posla jer mu je krenulo no problem je onaj nacistički general koji mu ne želi izbrisati neke dokumente zbog kojih je u opasnosti. Joseph ima moć, samo se mora još više okružiti sa ljudima poput Lucie-Fer i Luciena 5/5

Na oružje, građani! - četvrti volumen isto rastura, sa svakim volmenom sve više akcije ali opet ne previše. Joseph je toliko u govnima da je opet zaboravio obitelj. U ovom volumenu odnos između njega i Luciena je na rubu ali na kraju su sve ipak sredili jer su prijatelji. Onaj nacistički general Korfa je pametniji nego što sam mislio kako se izvukao, a najviše me iznenadilo što je Joseph na kraju postao ubojica i ubio onog klinca da spasi svoje i Lucienovo dupe. Lucie-Fer s druge strane pomalo postaje ljubomorna zbog Eve baš me zanima kako će to srediti. Rat se bliži kraju, dolaze novi pokreti otpora i to protiv Josepha, Luciena i njihove ekipe i svatko je u pravu realno. Iako je Joseph glavni lik, potpuno shvaćam bijes tog novog pokreta jer znaju da je Joseph kao židov surađivao sa dvije strane, sa dvije zemlje i nije bez grijeha. To mu i žena Eva vidi što me lagano podsjeća na Breaking Bad i Waltera. Znači, Joseph NIJE loš čovjek, Joseph je jedan od nas normalnh i moralnih čovjeka, ali čim je počeo sve više i više zarađivati i surađivati sa mutnim likovima polako postaje više kriminalac i na kraju moralni kompas mu se gubi što je i po meni dokaz da svaka dobra osoba može potati loša. Izvrsna epizoda, vidjet ćemo preostale dvije kakve su i u kojem će pravcu sada ići. 4.5/5

Kadija iz Meluna - peti volumen jebe kevu kak se kaže. Zaokret za 360% nakon rata ostalo je malo poštenih ljudi u polciji i sudstvu jer ih sve u šaci drži Joseph, ali jedan sudac po imenu Jaques ne odustaje da otkrije ubojice od onog mladića od 19 godina koji je bio kao izdajnik nakon što njegova majka dođe sa dokazima kod sudca. I sad tu kreće prava igra mačke i miša. Od razno raznih prijetnji sudcu, njegovoj obitelji do prijetnji Josephovoj ženi i na kraju ona bude "slučajno" ubijena a sudac je isto izgubio moralni kompas sve zbog toga što mu je žena silovana. Na kraju Joseph pao na samo dno, u zatvoru mu više nije dobro, ali Lucie-Fer je još uvijek uz njega. Svu moć koju je imao polako iz dana u dan gubi. Sad završnica. 5/5

Obećana zemlja - šesti volumen Joseph izlaz iz zatvora i premješten je u mali gradić i sad je na dnu. Ali opet sa Lucie-Fer pokreće posao metala i bogati se, daje u tamošnju kapelicu, nogometni klub, postaje heroj lokalnim stanovnicima no i plaća porez. S druge strane sudac ga i dalje lovi, nikad nisam vidio ovakvog sudca. Samo pravda i čovjek ne odustaje do samoga kraja. Na kraju kako vrijeme ide, Joseph se oprašta od svojeg brata, svojih kćeri koje ga ne žele vidjeti jer ga krive za majčinu smrt, a Lucie ostaje do kraja s njim. I na kraju scena koju sam čekao napokon razgovor u četiri oka između Josepha i sudca Jaquesa oboje su sad stari, novo je vrijeme i sudac traži da mu prizna kako je ubio Roberta a Joseph mu objašnjava kako je došao tu gdje je. Da je bio običan židov za vrijeme drugog svjetskog rata koji se našao između dvije vatre, da nije neke stvari napravio morao bi u logor što je točno. Nije imao izbora i morao je otići preko te granice i postati kriminalac no ne bi rekao da je skroz do kraja postao. 5/5

Ovo je bilo nevjerojatno iskustvo. Na kraju ovo mi je top 3 stripova ikad. Swapm Thing, ovo i ne znam koji bi još stavio ali remek djelo od stripa, crtež, scenarij još bolji i to doba, a tek likovi. Pravi filmski strip. Na kraju 5/5

I o Josephu se baš može raspravljati jer je za neke heroj a za neke zločinac. Evo o njemu članak https://en.wikipedia.org/wiki/Joseph_Joanovici nabavite si ovaj strip i pročitajte čak i ako ne volite strip.

Ne znam što da sad počnem opet jednu knjigu ili neki serijal. Mogao bi stvarno Hellboya, ali imam prve tri knjige, a četvrtu i petu ću tek kupit idući mjesec...

Odlučio za Mort Cinder, argentiski strip za kojeg isto čitam jednake hvalospjeve kao za 'Bilo jednom u Francuskoj'.
Mort Cinder is an Argentine comic book horror-science fiction series featuring an eponymous character, created in 1962 by the writer Héctor Germán Oesterheld and artist Alberto Breccia. It is considered one of the best comic strips ever produced in Argentina.
Cinder is an enigmatic man that comes back from the grave each time he dies. In his very first appearance, Cinder was presented as an assassin who has just been executed. Some mysterious lead-eyed men are awaiting his resurrection from the grave, planning to use his brain for a horrifying experiment. Winston, called by supernatural messages, comes to save him. Cinder has lived since ancient times, and took part in many famous historical episodes including the building of the Tower of Babel, World War I and the Battle of Thermopylae. His origin, as well as his unearthly skills, were never explained by the authors. He has been described as "an unquiet conscience of humanity, a witness, sometimes sorrowfully torpid, of the great and small events of the Man, though often a rebellious one who never surrendered to those trying to silence him" (Alessio Lega).
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply