Koji ste strip zadnji čitali?

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 12 Apr 2018, 17:00

The Walking Dead, Vol. 15: We Find Ourselves - dobar volumen, ali pati od istih problema kao i jedan dio ove knjige. Previše praznih dijelova iako kužim upoznavanje sa likovima, ali malo su se počeli ponavljati. Rick se sad brine o Carlu još više. Maggie i Gleen jedno te isti odnos cijelu knjigu. Andrea, Michonne i Abraham se dalje izdvajaju. Abraham sad ima problema sa Rositom jer je jebao Holly. U svoj toj drami glavna priča je seks. Ok, ali ono ipak želim više. Svaka čast Rositi kak je odjebala Abrahama.

3.5/5

The Walking Dead, Vol. 16: A Larger World - finale je bilo jako dobro/odlično. Konačno pomaci. Susreli smo Isusa koji se predstavio na najbolji mogući način. Ako me sjećanje služi, u seriji se bori protiv Ricka i Daryla, a ovdje protiv Michonne i Abrahama. Naravno, Rick mu ne vjeruje ali na kraju vidi da mu se može vjerovati. Isus ih vodi do hiltopa i tamo upoznaju Gregoryija i po prvi puta čuju za Negana. Sada kreće ludilo. Ono što m ise sviđa kroz ove dvije knjige i najveća razlika naspram serije su vrhunski razrađeni odnosi. Serija ustvari sad kad pogledam dosta toga prati iz stripa. Naravno, neki likovi us ranije umrli u stripu, a još su uvijek u seriji. Neki likovi su dulje ostali u stripu, a ranije su umrli u seriji. No, odnosi su ti koji razdvajaju strip od serije. Jebote, Rick nikad nije imao specijalan odnos sa Abrahamom i Andreom u seriji, ali u stripu je to vrhunsko napravljeno. Isto vrijedi za Michonne i Ricka. Od nikud počela veza u seriji, ali u stripu im je odnos fantastičan. Još nema veze niti znam hoće li je biti u stripu, ali evo Andrea i Rick su po meni stvoreni jedni za drugo.

Uglavnom, možda i danas započnem treću knjigu. I onda čekanje da izađe četvrta ko zna kad ove godine bi trebala.

4.2/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 13 Apr 2018, 12:06

The Walking Dead, Vol. 17: Something to Fear - jedan od najboljih volumena do sad. Volumen u kojem se po prvi puta pojavljuje Negan. Ne mogu vjerovati da su se tako riješili Abrahama na takav način. Šteta. Volumen počne dobro za Ricka, sve ide kako on želi ali onda dođe taj nagli zaokret koji je brutalan. Zbogom Glenn, brutalno ga je Negan pretukao do smrti. Sada Rick i ostali rade za njega, ali naravno da Rick ima druge planove koje će potajno isplanirati. Onaj Gregory je jako iritantan. I u seriji isto, ali ovdje još više.

5/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 01 May 2018, 17:40

The Walking Dead, Vol. 18: What Comes After - još jedan odličan volumen bio bi i savršen da nema dosadne prve polovice, ali druga polovica sa Carlom i Neganom i upoznavanje sa Kingdom te kraljem Ezekielom. Na kraju Dwight zbilja cinkaroš kao u seriji.

4.3/5

The Walking Dead, Vol. 19: March to War - opa, napet i brutalan volumen u kojoj se Rick i drštvo pripremaju za borbu protiv Negana. Ne ide baš kako žele pa moraju improvizirati. Odlična scena sa Andreom na krovu sa snajperom. Negan neke stvari sigurno nije očekivao, ali sve je ovo priprema za naredna dva volumena kada počinje rat.

4.3/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 24 May 2018, 16:16

The Walking Dead, Vol. 20: All Out War, Part 1 - jedan od najboljih volumena dosad. Obje strane se pripremaju za rat, ali Rick i društvo prvi napadaju. Napeto od početka do kraja sa puno gubitaka s obje strane. Ezekiel na rubu ludila, Rick napokon pun optimizma, a Negan nikako ne može shvatiti zašto ga Rick i društvo ne žele slušati. Tu se odlično vidi koliko je Negan sjeban u glavi i koliko ima malo emocija. Da, on želi kao bez nasilja ali ako će ga samo slušati. To odlično pokazuje scena kada ubije svojeg pred Holly i kaže joj "mi nismo čudovišta" držeći krvavi nož s kojim je upravo ubio jednog svojeg vojnika zato što ju je pokušao silovati, a Negan je protiv silovanja. Mora se cijenit kodeks haha.

5/5

The Walking Dead, Vol. 21: All Out War Part 2 - nastavlja se odlično sa ratom, ali pripremaju se za drugi napad. Rick je sve bolji i bolji u govorima, zna da sad ne smiju odustati ali Negan ima odličan plan tako da zarazi svaki metak od krvi zombija tako da i kada ih samo rani, oni će se pretvorit. Dwight igra ogromnu ulogu u ovom dijelu i zbilja je uz Ricka kako volumen odmiče. Na kraju izvrsna scena kada Rick govori Neganu kako bi moglo biti i Negan polako shvaća d aje u pravu, ali prekasno. Odlična i totalno neočakivana scena od strane Ricka. I nakon toliko stranica The Walking Dead i dalje zna iznenaditi.

4.7/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by john_constantine » 28 May 2018, 17:52

Crossed - ipak previše za mene.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 30 May 2018, 16:15

Pročitao do kraja TWD :)

The Walking Dead, Vol. 22: A New Beginning - nevjerojatan je ovaj treći omnibus. Ovo je totalno različit volumen od svih prijašnjih i uvjerljivo najmirniji a samim time i možda najbolje napravljen. Nakon što su Rick i društvo porazili Negana, došlo je novo vrijeme za njih. Civilizacija se polako uspostavlja i svi rade svoj posao. Ima puno priče, polagano vidimo kako se sve to odvija. Samo ne znam koliko je vremena prošlo. Rick ima bradurinu, Negan dugu kosu zatvoren u malom zatvoru, a Carl je odrastao. I kraj volumena predstavlja nove neprijatelje u vidu Šaptača, ali Šaptači koji su ljudi obučeni u kožu zombija.

5/5

The Walking Dead, Vol. 23: Whispers Into Screams - predstavljeni su nam Šaptači, ali prije njih vidimo kako se Carl snalazi odvojen od Ricka. Skoro ubije dvojicu jer su napali njega i Sophiu pa Meggie mora to riješiti. Gregory vidi priliku i kaže roditeljima prebijenih da se urote protiv Meggie i da ju pokušaju ubiti. Gregory je pokuša otrovati, ali sva sreća do vidi Isus koji je spasi. Isus je bio odličan u ovom volumenu boreći sa petoricom, šestoricom šaptača. Carl zatim upoznaje Lidiju, jednu mladu curu koja je sa šaptačima i zaljubljuju se jedno u drugo. Kasnije Carl ide u potragu za njom kada je Šaptači natrag uzmu. Još jedan gotovo savršen volumen.

4.7/5

The Walking Dead, Vol. 24: Life and Death - na navjerojatan su način završili ovaj omnibus. Negan skratio kosu, mogao je pobjeći ali nije da bi pokazao Ricku kako može računati na njega, ali Rick nije pao na njegovu foru. Negan me ovdje malo podsjeća na Vegetu iz DBZ haha. Napokon su se vratili Ezikiel i Michonne koja je sad mornar lol. Dwighta smo isto vidjeli. E da, Meggie je dala ubiti Gregoryija baš me zanima kada Ric zua to sazna ali sad ima pametnijih poslova kao razgovor sa Šaptačima i da pokuša vratiti Carla u čemu uspije, ali posljedice su ogromne. Zadnjih 10-ak stranica su jebeno nevjerojatne i napete kada vidimo tko je sve ubijen. I na kraju kad se okrene stranica vidimo glavu Ezikiela. Baš sam ostao šokiran. TWD i dalje zna zbilja jebeno iznenaditi. Jedva čekam četvrtu knjigu koja je najavljena za 11. mjesec mislim. Svaka čast Fibri.

5/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 27 Jun 2018, 17:47

Počeo sa Swamp Thingom, završio prvu knjigu. Od Fibre imam izdanja.

Swamp Thing, Vol. 1: Saga of the Swamp Thing

Loose Ends - prva priča nedovršene priče. Upoznajemo se sa Swamp Thingom odmah na početku vidimo kako dolazi do svojeg neprijatelja Arcanea koji je mrtav i odmah na prvoj stranici Alan Moore nam pokazuje zašto je genijalac daje odličan uvid u filozofsku stranu stripa pa Swamp Thing kaže "bio si moja suprotnost. Meni je moja ljudskost oduzeta.. Otad je se pokušavam dočepati. A ti si bio čovjek... I sve si to odbacio. Namjerno." Na idućim stranicama upoznajemo druge likove i generala koji želi uništiti šumu i to štanište gdje živi Swamp Thing. Uglavnom jako dobra prva priča uz stvarno odličan crtež. 4.2/5

The Anatomy Lesson - druga priča o anatomiji sad već mrtvgo Swamp Thinga od strane lika zvanog Doctor Woodroe za kojeg ne znam jel negativac ili pozitivac. U međuvremenu Swamp Thing oživljava ponovno rođenje i bježi natrag u močvaru. Ova dva broja baš jebeni uvodi za ono što slijedi. 4.2/5

Swamped - Skroz filozofski broj o doktoru Woodroeu koji ima kontrolu nad biljkama i želise spojiti sa Swamp Thingom dok se on u svojem umu bori da ne izgubi ljudskost. Sad mi se čini da je doktor Woodroe negativac makar još nisam posve siguran. 4/5

Another Green World - da, Woodreo je negativac i više nije čovjek već se pretvorio u žuto biljno čudovište koje uništava sve što mu je naputu. Swamp Thing se polako prisjeća tlp kje o ode ga zaustaviti. Odličan broj i u idućem vidim da će se pojaviti Jusitce League. 4.5/5

Roots - Odličan broj gdje se bore Swamp Thing i Woodroe, a Justice League pritom pokušava napraviti plan kako ga zaustaviti. Ustvari Woodroe kao čovjek je dobar. Botaničar i bori se za prirodu i biljke, ali kako je postao to čudovište poludio je i počeo je sam uništavati. Završio je i taj story arc kroz tri broja. Baš me zanima što će biti iduće. 4.5/5

The Sleep of Reason - dosta miran broj gdje upoznajemo novog negativca po imenu Blood i čini se zanimljivim. Nekakav okultist i po svemu sudeći zna kako će ko umrijeti. 3.8/5

A Time of Running - zanimljiv broj u kojem se neko zlo sprema. Abby je upućena, upoznaje Blooda koji joj govori neke stvari, a Swamp Tbhing već osjeća. Odlično završava kada dolazi demon po imenu Etrigan. 3.9/5

By Demons Driven - odličan zadnji broj u prvom dijelu sage. Akcijski nabijen Swamp Thing se bori protiv demona koji na kraju uspada da je Blood, ali na kraju nekako pobjegne. Swamp Thing i Abby shvate da se puno gore stvari spremaju. Jedva čekam dalje uči dublje u ovaj čudnovati svijet. Stvarno sam prezadovoljan sa prvom knjigom. Odličan crtež i scenarij. 4.5/5

Sveukupno za ovu prvu knjigu dajem ocjenu 4.2/5

Neki su mi rekli da izdržim tu prvu knjigu da sve postaje vrhunski poslije te prve, ali meni je već prva knjiga vrlo dobra do odlična.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Mr. Pest » 03 Jul 2018, 05:44

Ne bih znao gdje ovo staviti, ali za sve ljubitelje horror stripa počeo je izlaziti na hrvatskim kioscima Bonellijev strip Dampyr. Do sada su izašli tek Specijal i Maxi ali ako bude bilo zainteresiranosti mogla bi se početi objavljivati i redovna serija pa ako netko još nije čitao neka baci oko...
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by maddjuro » 03 Jul 2018, 15:47

redovna serija je vec izlazila; doduše ne kao kiosk izdanje
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by john_constantine » 03 Jul 2018, 19:04

Da, 35 brojeva kod nas. A u srbiji 50.

Ma kupujem jer obožavam dampyra i ne mogu prežaliti prekid knjiga.
Michel puši karu.

Truba
Posts: 1185
Joined: 25 Feb 2007, 01:10
Location: Sarajevo

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Truba » 07 Jul 2018, 19:53

mwni je on bezveze
www.lasetta.net :axe:

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 14 Jul 2018, 05:59

Swamp Thing, Vol. 2: Love and Death

The Burial - Prva priča druge knjige. Počinje mirno sa Abby i Swamp Thingom i kako se druže, ali čim ga je nazvala ljudskim imenom Alec, Swamp Thing se razbjesni o prisjeća se kako je postao Swamp Thing. Sad pokušava naći ostatke svojeg ljudskog tijela kako bi mogao zakopati i napokon ostaviti Aleca iza sebe. Dobra priča, ali ništa naspram što slijedi. 3.7/5

Love and Death - Priča o Abby gdje se sastaje sa svojim mužem koji joj pokazuje neko iznenađenje ali se cijelo vrijeme osjeća neka turobna i uznemirujuća atmosfera. Kako to mi čitatelji polako shvaćamo tako i shvaća Abby. Baš odličan i bolestan broj prepun gadosti, kukaca, mrtvaca. Inače prvi dio trilogije o Arcaneu. 5/5

A Halo of Flies - Prejeben nastavak gdje se vrati najveći Swamp Thingov neprijatelj, Arcane. Postao je nekakvo čudovište, a pritom se događaju sranja diljem Louisane. Bio je i mali cameo Jokera u Arkhamu. 5/5

The Brimston Ballet - Završni dio ove savršene trilogije. Arcane je stvarno odličan negativac. Swamp Thing nosi Abby na rukama kroz močvaru dok ih Arcane prati te njegova groteksna stvorenja iz pakla. Drveća se pretvaraju u strašna čudovišta. Na kraju kraju Swamp Thing poludi i nekako isprebija Arcanea koji potone u ništavilo i napusti tijelo od Matta (muž od Abby). Matt kako umire pokušava vratiti Abby ali ne uspijeva. Swamp Thing je ostao sam sa tijelom od Abby. Kako će se vratiti ne znam. 5/5

Down Amongst the Dead Man - Ovo je jdna od najpopularnijih Swamp Thing priča ikada a ja ću reći je ovo jedna od najboljih strip priča ikad. Znači ovo što sam upravo pročitao je nešto nevjerojatno. Kako je Abby mrtva, Swamp Thing pokušava opet izaći iz svojeg tijela u neki drugi svijet, i uspije. Na putu da spasi dušu od Abby susreće četiri lika. Prvi je LEŠ, nekakvo bijelo stvorenje u crvenoj odjeći. Činio mi se kao pozitivac. On je između raja i pakla i on dovodi Swamp Thinga do drugog lika imenom STRANAC. On dovodi Swamp Thinga u raj gdje susreće sebe kao čovjeka, Aleca. Stranac mu zatim govori da moraju ići dublje u nekakav mikro kozmos i dolaze do trećeg lika zvanog UTVARA koji je iznad njihove lige. On im govori gdje je Abby i Stranac odlazi sa Swamp Thingom do pakla, ali prepušta Swamp Thinga četvrtom liku, a on je niko drugi nego demon ETRIGAN, polučovjek - poludemon i oni sklope dogovor i sad putuju po paklu. Pakao je stvarno prejebeno opisan i nacrtan sa puno bizarnih i tako uvrnutih stvorenja. Na kraju nalazi Abby i spašava ju iz ralja nekakvih gadljivih stvorenja a pritom mu demon Etrigan pomaže, a bio mu je neprijatelj pri kraju prve knjige. Cijeli broj je izvrsno napisan i crtež je vrhunski. Najviše mi se svidio demon Etrigan kako govori u rimama. Siguran sam da ćemo ga još vidjeti u idućim knjihama. Uglavnom jedna od najboljih stvari koje sam pročitao. 5/5

Pog - Močvaru posjećuju jedna mala simpatična stvorenja koja čudno pričaju. Glavni se zove Pog i oni susreću Swamp Thing s kojim se ne razumiju i zajedno doživljavaju dogovdoštine. Odlična i simpatična priča sa tužnim završetkom. 5/5

Abandoned Houses - Vrhunska priča o Abby gdje ona sanja taj jedan svijet gdje susreće dva lika i jedan od njih će joj ispričati priču i ispriča joj o Alexu Olsenu, Swamp Thing prije sadašnjeg Swamp Thinga. Tu po prvi puta vidimo da su Swamp Thingovi i prije postojali kao zaštitnici Zemlje, ali na kraju još jedan preokret kad saznamo da to dvoje su Kain i Abel i Kain ubije Abela makar ne znamo jesu li to zbilja oni kao likovi iz Biblije i je li to sve samo bio san. 5/5

Rite of Spring - Najljepša epizoda do sad gdje Abby priznaje Swamp Thingu da ga voli i on njoj. Poljube se. Napravljeno je tako da mi čitatelji povjerujemo kako bi ta veza mogla funkcionirati. Prekrasan crtež i odličan dio kada Abby pojede plod pa vidi sav život u močvari. Drago mi je da su završili knjigu u vedrijem tonu. 5/5

Ova druga knjiga je za 5/5 jedna od najboljih stvari koje sam ikad pročitao. Stvarno savršeno.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11327
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 20 Jul 2018, 11:07

Swamp Thing, Vol. 3: The Curse

The Nukeface part 1: Papers Prva priča treće knjige o nekakvom nuklearcu koji je zaražen sa uranom i gdje god da je uništava okoliš. Objašnjava kako je sve počelo zatim dolazi Swamp Thing ali najebe jer je on biljka i nuklearac mu dođe kao kriptonit. 4/5

The Nukeface part 2: Papers Ova priča me malo razočarala. Swamp Thing se skroz raspao i sad svoj um mora prebaciti u druge biljke da bi opet narastao. Priča o nuklearcu solidna, ali nekako nezanimljiva. 3.2/5

Grwoth Patterns E to je Swamp Thing kakvog znam. Ovo je broj u kojem se po prvi put pojavljuje legendarni John Constantine. Kako pratimo Swamp Thinga kako raste u novo tijelo (17 dana mu je trebalo) tako se upoznajemo sa Consantineom. On dolazi do Swamp Thinga govoreći mu može pomoći da se pojavi na bilo kojem mjestu u bilo koje vrijeme. Odličan uvod u story arc sa Constantineom. 5/5

Still Waters originalan drugi dio o nekakvim vodenim vampirima. Swamp Thing i Constantine razgovaraju o tome da je Swamp Thing zaslužan za njihovo stvaranje i sad polako ubijaju djecu koja su im potrebna da izađu i razmnože se. Constantine neće dati potrebno znanje Swamp Thingu sve dok on ne riješi situaciju sa vodenim vampirima. 4.5/5

Fish Story - Prejeben završetak trilogije sa Constantineom. Swamp Thing se počeo brže regenerirati i otišao je maknuti vampire koji mu ne mogu ništa pa ga navedu na Jaslama. Neko čudovišnu ribu koja uhvati nespremnog Swamp Thinga i ubije ga, ali se on opet regenerira i izraste te ovaj put iskoristi nevjerojatnu snagu cijele šume i napravi potres i svi vampiri umru na sunčevom svijetlu. Constantine odlazi ali mu govori da će se vidjet za dva tjedna. 5/5

The Curse Vrlo dobar horor. Priča o ženskom vukodlaku. Dosta tragična priča. Sviđaju mi se razgovori između Swamp Thinga i vukodlaka. Na kraju se dogodilo jedino očekivano. 4/5

Southern Change Swamp Thing i Constantine su se sastali u Louisani gdje mu Cons govori da se nešto sprema. To Abby i Swamp Thing osjete i vidi da u jednoj kući nekoliko ljudi pale vatru i ubijaju kokoš, nekakva voodoo magija. Vrlo dobar broj. 4/5

Strange Fruit Nastavak na prijašnji broj. U ovoj knjizi smo imali vampire, vukodlake i sad zombije. Još jedna dobra priča iako imam dojam da su nekako zbrzali kao i još neke priče u ovoj knjizi. Stephen Bissette u predgovoru i kaže da nije zadovoljan s nekim pričama da nisu imali rok i slično ali dobro. Nije na razini druge knjige, ali jako dobro. 3.7/5

4/5

Swamp Thing, Vol. 4: A Murder of Crows

Windfall Prva priča četvrte knjige u kojoj nema Swamp Thinga. Jedan tip pronađe plod od Swamp Thinga i jedan dio da jednom tipu za njegovu ženu koja umire od raka, a drugi neki loš tip koji uzima od njega pisodelike. Žena ima divno iskustvo a loš tip ima užasno iskustvo. Zanimljiva i poučna priča. 3.8/5

The Bogeyman Prejebena priča o svemu pomalo. Swamp Thing se čudi što ga Constantine ne zove već duže vrijeme, a vidimo Constantinea sa jednim svojim prijateljem kako razgovaraju o tome kako se nešto sprema, a to je Constantine pričao Swamp Thingu da ih nešto loše čeka. Čak se i Batman pojavljuje, a s druge strane Swamp Thing lovi jednog serijskog ubojicu i sredi ga na brutalan način. Ovaj broj ima jedan od boljih crteža. 4.7/5

Ghost Dance Vrlo dobra i jeziva priča o duhovima u jednoj kući. Ipak malo nedorečeno ali je poslužilo da se Swamp Thing i Constantine napokon opet sastanu i krenu u završnu misiju. 3.9/5

Revelations Kako me ova priča nabrijala za dalje. Constantine je Swamp Thinga odveo na jedan satelit gdje je Batman i ostala ekipa. Tamo je i sreo Stranca. Constantine mu pokazuje da je multiverzum u opasnosti a sve je to povezano sa slavnom pričom Infinite Chrisis on Earth. Constantine treba Swamp Thinga zbog toga što je duhovna dimenzija u opasnosti i pokazuje mu užase koji će se dogoditi a kasije mu priča o vješticima i kako će izbrisati tu sliku Zemlje nakon tog velikog događaja i prizvati neko moćno biće. Kad Constantine opisuje te vještice i njihove rituale stvarno bolesno. A poslije toga mu daje to znanje koje je u Brazlu i tamo će Swamp Thing naći šumski parlament. 5/5

Parlament of Trees Swamp Thing je otišao u Brazil prikupiti potrebno znanje i dolazi među svoje pretke i tako saznajemo da postoji još biljnih elemenata. Naravno nisu mu dali direktan odgovor ali su mu rekli da se kloni moći i gnjeva te da je u šumi zlo. Baš jeben filozofski broj. Odnos Swamp Thinga i Constantinea mi je sve bolji i bolji. Baš postaju pravi prijatelji. 4.5/5

A Murder of Crows Kako bolesna priča. Swamp Thing, Constantine i njegovo društvo idu u špilju se suočiti sa vješticama. Judith izda Constantinea i prihvati od glavnog vještca da će ju pretvoriti u pticu. Da joj da nešto proguta, ona isprovača svoju utrobu, otkine joj glavu i tu glavu pretvori u pticu. Baš bolesno. U međuvremenu Swamp Thing spasi Constantinea, a u Louisani uhite Abby zbog slike na kojoj ljubi Swamp Thinga. 5/5

The Summoning Najbolja priča ove knjige. Constantine pokušava sastaviti ekipu mistika i okultista. Zatanna, doktor Okultist i ostali, a Swamp Thing sastavlja ekipu koju je upoznao u broju "dolje među mrtvima" i demon Etrigan će mu isto pomoći jer sjeme je pronađeno i nešto se budi, nešto pradavno. Baš odlično nacrtan i napisan broj koji je izvrsno izgradio napetost za zadnju priču ove knjige. 5/5

The End Lažem, ovo je najbolji broj u ovoj knjizi, drugi najbolji u serijalu zasad. Drevna tmina napada. Mistici i okultisti predvođeni Constantineom se drže za ruke i pokušavaju vidjeti što se događša u duhovnom svijetu gdje su se okupili ratnici raja i pakla kako bi zaustavili tminu. Etrigan prvi pokušava i tmina ga pita što je zlo - on odgovara ali tmina nije zadovoljna s odgovorom i ispljune ga. Na redu je jedan drugi i isto pitanje i ispljune ga, a u isto vrijeme budu zapaljeni dva okultista, to su žrtve koje Cons i društvo moraju prihvatiti. Dolazi Sablast, isto pitanje i tmina je prejaka čak i za njega. Na kraju Swamp Thing dobrovoljno uđe u tminu i postavi mu pitanje što je zlo. Swamp Thing je kroz cijeli serijal pripreman za ovo, za to znanje, ali nije zadoovljan što je dobio od šumskog parlamenta pa joj govori što su mu rekli. Uši pojedu lišće, kukci uši, a zatim lišće izraste iz zemlje. Kaže da ne zna što je zlo, ali da tako mora biti i tmina ga pusti. Na kraju tmina i svjetlost se spoje i svi prežive. Tama i svjetlost ne mogu bez jedno drugog. Nevjerojatan broj prepun bitnih pitanja o životu. Izgleda da bez zla ne može nastati dobro. To je sve jedan ciklus. 5/5

5/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Inferno
Posts: 2357
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Inferno » 23 Jul 2018, 22:42

Dylan Dog 34 Tama

Staro dnevnik izdanje :D

Pa sve je bilo okej do glupih objašnjenja na kraju. Nije bio dosadan. Očito kopiranje Strave u Ulici Brestova naravno....k'o je vidio imat' originalnu ideju...
ocjena: 64/100

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6274
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by dr_gonzo » 28 Jul 2018, 14:40

Traper Kerry u integralnom izdanju Phoenix Press-a (sve epizode u dva broja). Prejeben strip.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

Post Reply