Koji ste strip zadnji čitali?

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Koji ste strip zadnji čitali?

Post by HorrorHR » 27 Sep 2009, 18:42

Mislim da bi trebalo podijeliti temu sa knjigama da dobije svoj spinoff u stripovskim vodama.

Pa da počnemo, upravo pročitah:

Image

Saznaje se kako je MM upoznao Javu, te se nakon upoznavanja po prvi put vraćaju na mjesto "grada proznirnih stjenki". Uz to se saznaju neki detalji o Orloffu i nastanku njegove "ručice". Odlična epizoda!

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 27 Sep 2009, 19:29

Image
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Josef K
Posts: 4829
Joined: 26 Mar 2008, 19:39

Post by Josef K » 27 Sep 2009, 19:54

Uf... Nekog Dylan Doga davno prije otrpilike pola godine... :oops:

User avatar
just me
Posts: 286
Joined: 21 Aug 2007, 17:53
Location: Terra Magica

Post by just me » 27 Sep 2009, 20:07

Zadro wrote:Uf... Nekog Dylan Doga davno prije otrpilike pola godine... :oops:
Također prije dosta vrijemena, ovo: Image
I have no name, because the cats do not need names to tell each other apart.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 28 Sep 2009, 18:57

Trenutačno čitam ovo...

Image

I full sam se zakačio...već su naručene prva i druga knjiga...

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 28 Sep 2009, 19:19

Essentiali su nešto najbolje u Marvelu, jeftino dobiješ brdo stranica, jest da su crno bijele, al nekome je tako čak i draže (jasniji potezi inkmana i općenita oštrina). Meni osobno ne, više volim boju, čak i onu prelošu iz 60-tih. Iman doma sve essentiale Spideya, X-mena, Punishera, Thora, Wolverinea i Super villains. Ostalo san ipak skinija s torrenta. Ista stvar je i Showcase kod DC-a, isto sranje, druga firma. :wink:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 28 Sep 2009, 19:25

Inače, zadnje pročitano, s tim da je ovo cover 1. broja, ja san čita cili trade od 6 brojeva:

Image


Fenomenalan strip, brutalan, ali na minimalistički način. Lijepa oda underground borbama, vječnoj ljubavi, srodnim dušama i životu ispunjenom prošlošću koja se vadi iz sebe poput ogromnog trna, ali sa pogledom ka boljem sutra, kako i sam naslov kaže. Vertigo- bija i osta najbolji imprint sa trenutno najkvalitetnijim američkim stripovima, i to na stranu Y the Last man, Preacher, Hellblazer, Sandman i drugi manje poznati serijali, pravi dragulji su ovakve grafičke novele- one-shotovi.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 28 Sep 2009, 22:18

Image

Rekao svi pričaju o Sandmanu, pa pročitao ovo - katastrofa, stvarno nemam pojma u čemu je stvar :) Očito sam naučen na linearne i "klasične" Bonelli stripove, jer ovdje nisam imao pojma tko pije tko plaća i o čemu se sve radi. Pih, a uvijek sam mislio da je Sandman neki superhero, a ovdje neznam, molim nekakvo objašnjenje ljudi koji ovo vole, cijene ili šta već :)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 28 Sep 2009, 22:34

he, dijelim isto mišljenje. I ja sam čitao par epizoda, i jednostavno dosadno, nisam isto ništa skužio. Ma čitao sam samo zato jer sam doznao da je John Constantine bio u Sandmanu...
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 28 Sep 2009, 22:43

Sandman ti je uglavnom metafizički strip, priča o Svevremenima (The Endless), odnosno Bogovima koji vladaju našim životima, svaki na specifičan element (San, Sudbina, Smrt itd), koncentrirajući se primarno na priču Sna- Morpheusa, i kroz linearnu priču o njegovom zatočeništvu i oslobađanju, Gaiman izgrađuje kompleksna razmišljanja jednog višeg bića o svemu istinitom i neistinitom, tj. o smislu svega postojanog. U isto vrime, upliće i ostale Svevremene u živote raznih ljudi kako bi prikaza njihov utjecaj, ali i ono najvažnije- humanost. Dakle, simbolika u svojoj punini, s obratnim ulogama- ovdje su Bogovi ti koji se mijenjaju i pokazuju osobine poput ljudskih, dok se u isto vrime postavlja najvažnije pitanje od svih- može li se jedan Bog (u ovom slučaju Morpheus), koji je tisućljećima bija isti, prominit nakon zatočeništva i reagirat poput ljudi- da li je vrijeme ovisno o mogućnostima promjene, i obratno. Lipa priča, jest malo teška za skužit, al to svak doživljava na svoj način- plus šta ni crtež svakom ne paše.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 28 Sep 2009, 22:47

Kaže mi danas frend da nije najbolje baš početi Sandmana sa ovim beskrajnim noćima da djeluje prekonfuzno.

A i to što kažeš, preskočio sam u šutu bar jednu priču jer mi se nije dalo gledati to "umjetničko djelo" ;) Očekivao sam u globalu jedno, a pred sobom dobio nešto potpuno drugačije, vjerujem da kad znaš o čemu se radi da možeš nešto izvući iz toga - ovako mi je izgledalo sve kao potpuno nepovezano i generiralo upitnike ;)

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 28 Sep 2009, 22:48

john_constantine wrote:he, dijelim isto mišljenje. I ja sam čitao par epizoda, i jednostavno dosadno, nisam isto ništa skužio. Ma čitao sam samo zato jer sam doznao da je John Constantine bio u Sandmanu...


Nakon tvojih stajališta o Cortu Malteseu, a sad i o ovome, prekrižija san te ka ikakvog stripofila. U redu je ako ti se ne sviđaju, al ti to kažeš kao da su to stvarno smeća od stripova, šta je meni neoprostivo. Drži se ti "brutalnih" stripova, di ne moraš baš naprezat vijuge.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 28 Sep 2009, 22:50

HorrorHR wrote:Kaže mi danas frend da nije najbolje baš početi Sandmana sa ovim beskrajnim noćima da djeluje prekonfuzno.

A i to što kažeš, preskočio sam u šutu bar jednu priču jer mi se nije dalo gledati to "umjetničko djelo" ;) Očekivao sam u globalu jedno, a pred sobom dobio nešto potpuno drugačije, vjerujem da kad znaš o čemu se radi da možeš nešto izvući iz toga - ovako mi je izgledalo sve kao potpuno nepovezano i generiralo upitnike ;)


Naravno, kreni od početka, jer je ovo najnovije izdanje koje je nešto poput bonusa, ne ulazi niti u glavni kanon Sandmana, tako da se može reć da još nisi ni pročita pravi strip, pa navali. :wink:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 30 Sep 2009, 19:06

Ghostface wrote:Inače, zadnje pročitano, s tim da je ovo cover 1. broja, ja san čita cili trade od 6 brojeva:

Image


Fenomenalan strip, brutalan, ali na minimalistički način. Lijepa oda underground borbama, vječnoj ljubavi, srodnim dušama i životu ispunjenom prošlošću koja se vadi iz sebe poput ogromnog trna, ali sa pogledom ka boljem sutra, kako i sam naslov kaže. Vertigo- bija i osta najbolji imprint sa trenutno najkvalitetnijim američkim stripovima, i to na stranu Y the Last man, Preacher, Hellblazer, Sandman i drugi manje poznati serijali, pravi dragulji su ovakve grafičke novele- one-shotovi.
Gdi si ovo nabavio? :)

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 30 Sep 2009, 20:27

dyd dvobroj xarabas i u ime oca, konacno se vidi podrjetlo dylana, i ljepo se zaključi priča s xarabasom (njegovim ocem)
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply