Koji ste strip zadnji čitali?

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by maddjuro » 12 Jun 2016, 22:07

da sada ne otvaram novi topic, fibrina najava za 2016/2017
SpoilerShow
100 Bullets Deluxe 1
100 Bullets Deluxe 2
Absolute Batman Dark Victory
Absolute Batman Hush
Absolute Batman Year One
Absolute Sandman 5 + Sandman Overture
Absolute Top Ten
Arapin budućnosti 1
Arapin budućnosti 2
Arapin budućnosti 3
Buda 1
Buda 2
Buda 3
Buda 4
Buda 5
Buda 6
Čudovište iz močvare 5
Čudovište iz močvare 6
Bajke 1
Bajke 2
Bajke 3
Bajke 4
Bajke 5
Gluhe laste 3
Gluhe laste 4
Hitman 5
Jonathan 3
Jonathan 4
KOLORKA 54 Pero na vjetru
KOLORKA 55 Staljinova smrt
KOLORKA 56 Dieter Lumpen
KOLORKA 57 Posljednji dani Stefana Zweiga
KOLORKA 58 Saigon-Hanoi
KOLORKA 59 Časni ljudi
KOLORKA 60 Presveto srce
KOLORKA 61 Esteban
KOLORKA 62 Potez kredom
KOLORKA 63 Green Manor
KOLORKA 64 Ekvinociji
KOLORKA 65 Realist
KOLORKA 66 Jedna noć u Rimu
KOLORKA 67 Zaboravljeni robovi Tromelina
KOLORKA 68 Ma reverence
KOLORKA 69 Plava bilježnica
KOLORKA 70 Potraga za pticom vremena
KOLORKA 71 Le singe de Hartpool
KOLORKA 72 Je mourrai pas gibier
KOLORKA 73 Quotidiania delirante
KOLORKA 74 Abelard
KOLORKA 75 Colere de fantomas
KOLORKA 76 Čovjek koji nije volio vatreno oružje
KOLORKA 77 Fins de siecle
KOLORKA 78 Ubojica 2
KOLORKA 79 Orhideja
KOLORKA 80 Indijansko ljeto
KOLORKA 81 Le Pouvoir des innocents
KOLORKA 82 Salvatore
KOLORKA 83 Petar Pan
KOLORKA 84 Sami 2
KOLORKA 85 Pet tisuća kilometara u sekundi
KOLORKA 86 Careva smrt
KOLORKA 87 Voyage aux îles de la Désolation
KOLORKA 88 Schninkel
KOLORKA 89 Comment naisant araignees
KOLORKA 90 Sentier des reines
KOLORKA 91 Jonas Fink
KOLORKA 92 Come prima
KOLORKA 93 Vječni rat
KOLORKA 94 Les Vieux Fourneaux
KOLORKA 95 Bouffon
KOLORKA 96 Tyler Cross
KOLORKA 97 Alvin
KOLORKA 98 Grande odalisque
KOLORKA 99 Les années Spoutnik
KOLORKA 100 Le Grand mort
KOLORKA SPECIJAL 13 Mi, mrtvi
KOLORKA SPECIJAL 14 Družina od sumraka
KOLORKA SPECIJAL 15 Starlight
KOLORKA SPECIJAL 16 Jimmy Corrigan, the Smartest Kid on Earth
KOLORKA SPECIJAL 17 Enigma
KOLORKA SPECIJAL 18 Moj loše nacrtan život
KOLORKA SPECIJAL 19 Hawkeye omnibus
Kriminal 5
Kriminal 6
Matteo 3
Matteo 4
Oda Kirihitu 1
Oda Kirihitu 2
ORKA 36 Ja, ubojica
ORKA 37 Kongo
ORKA SPECIJAL 24 Dekice
ORKA SPECIJAL 25 Danas je posljednji dan ostatka tvog života
ORKA SPECIJAL 26 Spaghetti brothers
ORKA SPECIJAL 27 Slatke godine
ORKA SPECIJAL 28 Magnus omnibus
ORKA SPECIJAL 29 Le rapport de Brodeck
ORKA SPECIJAL 30 Embroideries
Paul 2
Absolute Preacher 1
Absolute Preacher 2
Punisher Max Deluxe 1
Punisher Max Deluxe 2
Punisher Max Deluxe 3
Punisher Max Deluxe 4
Punisher Max Deluxe 5
Rip Kirby 15
Rip Kirby 16
Rip Kirby 17
Scalped Deluxe 1
Scalped Deluxe 2
Scalped Deluxe 3
Scalped Deluxe 4
Scalped Deluxe 5
Silas Corey 2
Tvrđa parada
Undertaker
Živi mrtvaci 3
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 14 Jul 2016, 01:24

The Walking Dead, Vol. 01: Days Gone Bye - dosla mi je knjiga i unutra 48 stripova. To je 8 volumena ako sam dobro izbrojio. Ovo je uvod i jako je dobar. Crtez i scenarij dobri, situacije gotovo identicne kao u seriji tak oda trenutno ne primjecujem neke razlike osim one naravno sa Shaneom
SpoilerShow
gdje je u stripu prije ubijen dok je u seriji tamo u drugoj sezoni.
svida mi se sto radnja ide brzo, a opet je karakterizacija likova na razini. Sad lijepo na drugi volumen :kokicarenje:

4/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by john_constantine » 14 Jul 2016, 19:00

He, he, idući volumeni su još brutalniji. Naročito treći s Neganom.

Cura mi kupila poklon
Spagethi brothers integral - 1088 stranica. Debelo kao živi mrtvaci. Trebalo mi je praktički pola dana da pročitam. I vrijedilo je. Kriminalistička drama s puno humora, nasilja, seksa, silovanja i ubojstava. Kratke priče o talijanskoj obitelji, ganster, svećenik, policajac, glumica i domaćica. Počinje kao krimić da bi na kraju postalo bizarno. Odličan roman na kojega sam se dobro nasmijao i uživao u čitanju. Groteksni likovi, dobar crtež, crni humor i povezana radnja koja se kasnije dosta komplicira. Jedino šteta što je u integralu izbačeno 70 stranica jer nije isti autor. Ali nije bitno, jeftinije je došlo, a i prve knjige od 6 su rasprodane odavno.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 15 Jul 2016, 00:09

SpoilerShow
U trecem volumenu je vec Negan? :shock: tako brzo, ne shvacam bas. Vidim nekih odstupanja naspram serije, ali da se Negan tako brzo pojavljuje. Ova prva knjiga sadrzi 48 stripova u 8 volumena. Procitao sam sad drugi i to je ono na farmi kod Hershela.
The Walking Dead, Vol. 02: Miles Behind Us -
SpoilerShow
jednako dobar kao prvi samo sa puno boljom karakterizacijom likova i vec se vidi u nekim dijelovima kako citav taj svijet utjece na ljude. Ono sto mi je bilo pomalo smijesno u ovom volumenu je kako se svi jebu. Hahahahaha Andrea i Dale :supz: :lol: tog nije bilo u seriji. Glenn odmah nasao Magie. Carl upucan bas kako je bilo u seriji jedino ono oko Sophie kada je Carol izgubila nju. E da, Tyreese je tako rano uveden i jos je bacio oko na Carol :lol: sad su dosli do zatvora. Nastavlja se uskoro.
4/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by john_constantine » 15 Jul 2016, 05:54

Pa da, Negan je praktički u 100 - tom broju. I mogao bi staviti spoilere. Ne čitaju svi strip ili knjigu.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 16 Jul 2016, 02:12

Al kako je treci volumen sa Neganom? Ne znam jel shvacas, ali ja sam uzeo ovu knjigu od tisucu i nesto stranica i ta knjiga sadrzi 48 stripova u 8 volumena. Znaci, jedan volumen 6 stripova. I kad procitam treci, to znaci da sam procitao 18 volumena, a Negan je u tom stotom stripu kako kazec sto znaci da cu ga tek vidjeti u trecoj knjizi ako je druga knjiga isto 8 volumena to jest 48 stripova.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by john_constantine » 16 Jul 2016, 09:00

Je, krivo sam rekao. Mislio sam da volumen označava knjigu od 48 brojeva. Ali sad si sam kazao da jedan volumen obuhvaća 6 brojeva.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 17 Jul 2016, 17:37

The Walking Dead, Vol. 03: Safety Behind Bars - treci volumen jos brutalniji gdje Rick i drustvo moraju donositi teske odluke. Moja jedina zamjerka u prva dva volumena je sto me ubojstvo pojedinih likova nije toliko dotaklo jer nisu bili medu glavnima, ali vec ovdje me dotaklo. Rick se puno brze mijenja nego u seriji. U seriji je tek 5. sezona
SpoilerShow
kada ubije hladnokrvno onog tipa
ali i tu se vidi koliko je to nezahvalan posao, ta ekranizacija. Ipak mi tamo gledamo 45 minuta, a ja u 45 minuta procitam cijeli taj jedan volumen. Dobro, u nesto vise vremena, ali poanta je da je stvarno drugacije pogotovo kad je u pitanju strip.

4.2/5


The Walking Dead, Vol. 04: The Heart's Desire - u ovom volumenu se prvi put pojavljuje Michonne i odmah mi je bolja nego ona verzija iz serije. Ovdje mi je pnuo vise legla njezina misticnost, a odnos sa Tyreeseom je zanimljiv.
SpoilerShow
Sad imamo ljubavni trokut izmedu njih i Carol iako si je ona prerezala zile zbog toga.
Dosta toga se izdogadalo poput
SpoilerShow
nasilne tucnjave između Ricka i Tyreesea gdje su se skoro medusobno poubijali
. Mentalitet im se mijenja, treba im voda koji se tako ne ponasa. Stvarno su dobro napravili taj psiholoski midnfuck tko je u pravu, a tko ne. Realno, oboje su bili i u pravu i oboje nisu bili u pravu. Novi svijet uistinu trazi nova pravila, ali pod kojom cijenom?

4/5

I da, malo mi ide na zivce ta jebacina. Mislim, nemam nista protiv jebanja u stripovima ili serijama. Glenn i Maggie stvarno realno da se dogodi, ali ovo sve ostalo mi je malo previse kao da je te dijelove pisao neki napaljeni klinac. :zubifale:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 21 Jul 2016, 02:15

The Walking Dead, Vol. 05: The Best Defense

Image

Kakav volumen! Najbolji dosad s osmijehom od uha do uha. Znači, pojavio se
SpoilerShow
guverner
i sve je postalo brutalnije. Tu riječ dosta koristim :zubifale: ali me se puno više dojmio nego u seriji. Pogotovo ono sa glavama kad pokažu. Sad se točno ne sjećam u seriji tko je točno na početku zarobljen, ali sad
SpoilerShow
su to Rick, Michonne i Glenn. Ricku je guverner prerezao ruku :jawbreaker: to mi je bio šok jer toga nije bilo u seriji
sad jedva čekam dalje. Idem odmah na šesti volumen.

4.5/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 22 Jul 2016, 02:16

The Walking Dead, Vol. 06: This Sorrowful Life - Rick, Glenn i Michonne bježe od guvernera, ali Michonne se odluči vratiti i osvetiti mu se. Tu se događa scena koja se totalno ureže u pamćenje kada Michonne muči Guvernera. Strip je stvarno dosta bolji od serije, a Michonne je dosta bolji lik od onog iz serije. Crtež je dobar, a scenarij postaje sve bolji i bolji. Dosta moralnih dvojbi u ovom broju i promjena strana.

4.5/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 24 Jul 2016, 19:42

The Walking Dead, Vol. 07: The Calm Before - najmirniji volumen do sad iako ima ubijanja i dobrih flashbackova sa Shaneom.
SpoilerShow
Najviše me iznenadilo samoubojstvo Carol koja je u seriji među glavnim likovima i nakon 6 sezona dok se ovdje predala zombiju.
Volumen sadrži treniranje i priprema za rat protiv Guvernera. Jedva čekam da to vidim.

4/5
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11422
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 26 Jul 2016, 01:25

The Walking Dead, Vol. 08: Made to Suffer - Koja brutalnost od zadnjeg volumena. Guverner i ekipa napali zatvor, a dogodile su se neočekivane smrti. Definitivno najpotresnija smrt u ovih 8 volumena je bila od
SpoilerShow
Tyreesea i Lori te male bebe Judy jer je su bili važni likovi i jer im je smrt dosta grafički prikazana. Nisam očekivao da će Guverner onako umrijeti na kraju.
Odličan završetak i jedva čekam da vidim što me očekuje u daljnjim pustolovinama naših junaka.

5/5

I zaboravio dodati koliko je Andrea badass lik. Ono što je Carol u seriji zadnjih sezona, to je Andrea ovdje. Stvarno na razini Michonne ako pogledamo zadnji volumen. Sad malo odmora pa u 8. mjesecu naručujem drugi omnibus.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by john_constantine » 03 Aug 2016, 20:35

Počastio sebe za rođendan kupovinom fibrinih izdanja.
Čudovište iz močvare 5 i 6: Završne knjige u Mooreovom serijalu. Peta knjiga je nadmašila četvrtu nakon epske borbe u četvrtoj knjizi. Swamp thing praktički postane Bog koji terorizira Gotham da spasi svoju ljubav. Odlična ironija u završnici kada se donosi odluka o moralnosti između biljke i ljudske ženske. A šesta knjiga završava s likovima koji su se pojavljivali u epizodama prikazavši završne sudbine. Izvrsna i nagradom nagrađivana epizoda močvarnog stvora u svemiru i njegova borba protiv samoće. I filozofsko razmišljanje na kraju kad je svjestan da je praktički Bog i kako bi mogao spasiti čovječanstvo, ali uz kakvu cijenu.

Oda Kirihitu - izvrsna manga u dva dijela od autora Adolfa. O bizarnoj i zastrašujućoj bolesti koja pretvara ljude u životinje. Glavni lik doktor istražuje zaraznu bolest u izoliranom selu da bi i sam bio zaražen. Dobra kritika na račun medicine i liječnika, a i na kršćanstvo. I brojni prizori koji pokazuju da ljudi nisu ništa bolji od životinja. Napeto do samog kraja uz nekoliko teških scena poput dijela u pustinji.

Batman: Duga noć vještica: Prvi dio trilogije o serijskom ubojici praznik koji kako samo ime kaže ubija na praznike. Napravljen u noir stilu, članovi Falcone familije bivaju ubijeni na praznike. A šef krši pravila i unajmljuje nakaze za svoje poslove. Odličan strip album, ali jednostavno mi ne sjeda crtež. U jedanaestom mjesecu izlazi drugi dio.
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by john_constantine » 22 Aug 2016, 21:09

Morgan lost 6: Obitelj Zec - odlična i krvava epizoda za serijskim ubojicama uz bizarni završetak u dylan dog stilu.
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by john_constantine » 18 Jul 2017, 19:12

Johnny logan - inače sam nešto malo čuo za taj strip, ali nisam imao pristup. Sjećam se stripova čelična kandža, lun kralj ponoći, alan ford tijekom Jugoslavije. Pa čak i Sudija Dredd koji je izlazio u strip magazinu. Ali tih 19 brojeva nisam nikad vidio.
Ajde, bar ima skenirano. Što reći? Tipični talijanski humor, većinom Djetinasti, Ono, strip na kojem je max bunker gradio ideje za Alana Forda čiji se utjecaj (ili copy paste u nedostatku inspiracije) vidi. Ekipa koja se bori protiv kriminala. Profa kao vođa (kažnjava štapom kolege), johnny Logan (inspiracija za Alan Forda) kao izumitelj i akcijski lik, Govedina, ne previše pametan lik s nadljudskom snagom, Hokus Pokus (inspiracija za Sir Olivera), mađioničar i lopov + zubati (inspiracija za Bob Rocka). Sad epizode, čitljivo je uz onaj njegov bizarni humor kao epizoda o biciklijadi. Ismijavanje talijana i ostalo, samo u blažoj varijanti. Likovi su zanimljivi, ali vidi se onaj repetitivni humor kao Blizanci Bing i Beng.
Ništa posebno, ali dobro za ubiti vrijeme. Ionako naši nisu kompletirali serijal, samo 21 od 56. Čitam da je strip bio popularan u italiji nekoć. I koliko su loši prijevodi. CT bi kao trebalo biti lovci na ucjene, a prevedu kao crni tigrovi.
Michel puši karu.

Post Reply