Koji ste strip zadnji čitali?

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Mr. Pest » 24 Jul 2017, 06:02

Onaj šit Johnny Logan poslužio kao inspiracija Alanu Fordu???
Alan je iz 69, a ovaj 72...
Logan je plagijat Forda, a ne obratno...
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by john_constantine » 24 Jul 2017, 12:47

A moja greška. I dalje mi je johnny logan bolji od alan forda.
Michel puši karu.

User avatar
sikeone
Posts: 1180
Joined: 08 Feb 2007, 21:04
Location: Neverland

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by sikeone » 15 Aug 2017, 23:55

Preacher-Gone to Texas-prvI strip odraden i mogu samo kazati prejebeno. Totalno netipični antijunaci,brutalan humor, krvavo, politički nekorektno. Nista bacam se na ostale dijelove.
J...š film u kojem nema tuče

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Mr. Pest » 19 Aug 2017, 16:12

sikeone wrote:
15 Aug 2017, 23:55
Preacher-Gone to Texas-prvI strip odraden i mogu samo kazati prejebeno. Totalno netipični antijunaci,brutalan humor, krvavo, politički nekorektno. Nista bacam se na ostale dijelove.
Nećeš se razočarati, drugi je još jači...
Nego, jel čitaš skenirano ili papirnato?
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by HorrorHR » 19 Aug 2017, 16:43

Mr. Pest wrote:
19 Aug 2017, 16:12
sikeone wrote:
15 Aug 2017, 23:55
Preacher-Gone to Texas-prvI strip odraden i mogu samo kazati prejebeno. Totalno netipični antijunaci,brutalan humor, krvavo, politički nekorektno. Nista bacam se na ostale dijelove.
Nećeš se razočarati, drugi je još jači...
Nego, jel čitaš skenirano ili papirnato?
papirnato, dao sa mu moju kolekciju

John_Ryder
Posts: 12144
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by John_Ryder » 08 Oct 2017, 21:28

gdje u centru zagreba ima najveći izbor stripova (dylan dog,itd.) za kupiti?
Image

Image

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by maddjuro » 08 Oct 2017, 21:40

John_Ryder wrote:
08 Oct 2017, 21:28
gdje u centru zagreba ima najveći izbor stripova (dylan dog,itd.) za kupiti?
asteroid b612 ; on ima ljepo na policama sve slozeno; moze se pogledati i pregledati brojeve koji ti trebaju i stripovi na kvadrat; oni imaju stosta ali zbog veoma ogranicenog prostora ih drze po ormarima; ali isplati ih se pitati dali imaju nest sto ti treba. Obe su striparnice u centru i 5 min hoda su međusobno udaljene
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by john_constantine » 08 Oct 2017, 21:59

Preacher je brutala od stripa. Fibra će na interliberu konačno izdati absolute preacher, ali prve dvije knjige od 3. Odličan cover za prvu knjigu, ali mislio sam darkwoodov komplet. Na kraju mi ispadne jeftinije fibrino izdanje. A i trebao bi biti puno bolji prijevod.
Michel puši karu.

John_Ryder
Posts: 12144
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by John_Ryder » 08 Oct 2017, 23:05

maddjuro wrote:
08 Oct 2017, 21:40
John_Ryder wrote:
08 Oct 2017, 21:28
gdje u centru zagreba ima najveći izbor stripova (dylan dog,itd.) za kupiti?
asteroid b612 ; on ima ljepo na policama sve slozeno; moze se pogledati i pregledati brojeve koji ti trebaju i stripovi na kvadrat; oni imaju stosta ali zbog veoma ogranicenog prostora ih drze po ormarima; ali isplati ih se pitati dali imaju nest sto ti treba. Obe su striparnice u centru i 5 min hoda su međusobno udaljene
ok, hvala stari !
Image

Image

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by john_constantine » 09 Oct 2017, 19:24

Eh, veselim se fibrinom izdanju propovjednika na interliberu. Jeftinije nego da kupujem darkwoodova izdanja. I na fejsu pitam kako je preveden arseface. Fibra kaže pakšu. Sad mi nije jasno, kaže da se ne zajebava. Ok, možda iz zajebancije napisao pakšu umjesto šupak što je prihvatljivo (u srpskoj verziji je šupkoliki). Ali na kraju više ne znam. Ako bude u prijevodu u knjizi stvarno pakšu, nabaviti ću srpska izdanja.
Ipak bude pakšu. Neki idiotski domaći sleng. Teška idiotarija.
Michel puši karu.

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Mr. Pest » 16 Nov 2017, 01:50

Halloween
Halloween II: The Blackest Eyes
Halloween III: The Devil's Eyes

Chaos Comics je od 2000 do 2001 izbacio solidnu stripovsku Halloween trilogiju koja se nadovezuje na očajni Halloween 6 i uspješno spaja sve nastavke od Halloweena iz '78 do Halloween Ressurection iz 2003...
Protagonist je Tommy Doyle, klinac iz prvog dijela i glavni lik u šestici koji nakon smrti doktora Loomisa dobije dnevnik u kojeme se govori o događajima iz Michaelovog djetinjstva, za razliku od Rob Zombievog filma Myers je ovdje prikazan kao čisto zlo bez nekog posebnog razloga za mržnju, a daje nam se i poprilično dobar razlog zašto je Loomis tolko opsjednut njime.

Stripovi se bave svim likovima koji su imali dosta veliku ulogu u filmu da bi u kasnijim nastavcima bili skroz zanemari te im se ovdje daje nekakav osjećaj kompletnosti, twist na kraju iako je lošnjikav čini od svih nastavaka cjelinu pa čak i donekle popravlja Halloween: Ressurection koji je uvreda za inteligenciju, također je tu i hrpa referenci na razne scene iz filmova koji znatno podižu dojam dok crtež varira od solidnog do lošeg...

7/10

Fun fact - stripovi su bazirani na neostvarenom scenariju za osmi nastavak Halloweena koji je trebao izaći umjesto Ressurectiona...
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Mr. Pest » 17 Nov 2017, 07:25

Halloween: One Good Scare (2003)

Za razliku od stripova koje je objavio Chaos Comics koji su više slasher bez nekakve jezivosti One Good Scare je čista paranoja od početka do kraja.
Lindsey Wallace završi na psihijatriji iz straha od Michaelovog povratka gdje je tretira David Loomis, sin Samuela Loomisa koji također postaje opsjednut Myersom. On ovdje nije neuništivi snagator tipa Jason Voorhees već nečujna i nevidljiva sjena koja svojom pojavom paralizira, a to je definitivno karakterizacija koja je najvjernija Carpenterovom originalu i dok crtež nikako nije po mom ukusu moram priznati da ispranost stranica jako dobro paše sumornoj atmosferi...

Iako mi je Halloween franšiza dosta interesantna, nikad mi filmovi nisu bili nešto jezivi, no One Good Scare je definitivno najstrašnije što sam vidio od Halloweena

8/10
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by HorrorHR » 17 Nov 2017, 07:36

will check this out!

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Mr. Pest » 17 Nov 2017, 12:30

Halloween - Autopsis (2006)

Meh, lošnjikavo... Neki random fotograf pokušava uslikati Myersa jer je fasciniran njegovim zločinima ili tako nešto. Skoro sam zaspao na pola puta, a to puno govori o stripu od ni trideset strana ...

3/10
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

User avatar
Mr. Pest
Posts: 139
Joined: 06 Dec 2015, 00:32

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Mr. Pest » 18 Nov 2017, 02:36

Halloween: Nightdance (2008)

Istraumatizirana Lisa Thomas koja je karakterno identična Laurie Strode je glavni lik ovog stripa, prije godinu dana nju je zarobio Myers u podrumu, ali je uspjela pobjeći zato se on sad vraća po nju i usput kolje sve na svom putu...
Nightdance se pretjerano trudi biti ozbiljan i dubokouman te se bavi temom odrastanja i prolaznosti života što mu nikako ne paše, kadrovi su krcati tekstom te čitav strip pojede konstantna naracija i dok su likovi relativno dobro okarakterizirani fali im originalnosti...

Najviše me smeta to što kad čitam strip koji je nastavak filma očekujem produbljivanje priče ili makar vidjeti što je bilo s likovima nakon završetka filma, ovaj mini serijal je mogao biti i dio TCM franšize i ne bi se ništa promijenilo, grupa tinejedžera koje proganja manijak s maskom bez ikakvog smisla ako uzmemo u obzir da Michael lovi samo članove obitelji...
Ipak nije sve toliko loše crtež ,iako statičan je možda i najbolji do sada (konkurencija nije jaka), a naslovnice su vrhunske...

5/10
I've seen enough horror movies to know that any weirdo wearing a mask is never friendly.

Post Reply