Koji ste strip zadnji čitali?

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 07 Oct 2009, 15:34

nazad na temu?
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
cactus
Posts: 2280
Joined: 23 Oct 2008, 01:15
Location: nemam pojma di sam

Post by cactus » 07 Oct 2009, 19:44

? Razgovor se vodio o stripovima koje smo čitali :roll:
Taktika je kad znaš što da radiš kad nešto može da se uradi.
Strategija je kad znaš šta da radiš kad ništa ne može da se uradi.

User avatar
maddjuro
Posts: 8321
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 07 Oct 2009, 23:16

procitak nove chapter nekih mangi
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 08 Oct 2009, 06:38

cactus wrote:? Razgovor se vodio o stripovima koje smo čitali :roll:
ja vidim pricu o libellusu..fibri..crtacima..izdanjima..cijenama..raznim ostalim epizodama..zagoru..kvaliteti stripa..itd.. :roll:

moze se naravno komentirat neki strip koji je netko spomenuo..ali lako se tu ode u price o svemu tome vezano uz strip i zaboravi bit topica..pogledaj temu koji ste horror zadnji gledali..nema rasprava o universal picturesu..dvd izdanjima..cijenama..dodacima..redateljima..itd..jel..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 08 Oct 2009, 10:46

Put na mjesec doktora Mysterea, alieni napadaju zemlju jer se žele sunčati na plažama?!! OMFG, očaj živi, potpuna debilana.

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 08 Oct 2009, 10:49

Libelus MM 5: ZLočin u Pravopovijesti, Java popizdi u Francuskoj, epizoda više "krimić" nego što si inače naučen u MMu, ali opet dobro.

Image

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 08 Oct 2009, 10:50

Werewolves on the Moon: Versus Vampires #2 (Jul 2009)
http://www.horrorhr.com/werewolves-on-t ... -jul-2009/

Image

Filmoznalac
Posts: 386
Joined: 10 Oct 2009, 03:50
Location: Mental Institution

Post by Filmoznalac » 11 Oct 2009, 16:05

Warlands

Ne bih Vam htio otkriti previše radnje, međutim ni ne trebam. Priča je izravna i nema (nepredviđenih) obrata, nema iznenađenja. Patuljci, vilenjaci i ljudi (usput, ljudi dolaze u tri varijante u ovom stripu: srednjovjekovni vitezovi vulgaris, barbari i Arapi) udruže vojske protiv zajedničkog neprijatelja, vampiri su brojčano i logistički u prednosti. Tu su još i neki demoni koji isto žele oklop i čekaju sa strane dok rat ne završi da bi se onda okomili na oslabljene pobjednike. U konačnici, najljepše što mogu reći o ovom stripu jest da je savršeno prihvatljiv ako ga nabavite jeftino ili vam ga netko posudi. Nije ni u čemu posebno dobar, niti zbog ičega posebno loš, adekvatan je do boli. Ovo je strip koji se čvrsto drži zlatne sredine (možda ipak samo sredine).
ryder gubi svu nadu i samo osjeti oštricu srpa kako ga je probola kroz rame i lagano klizeći kroz polovicu vrata, pada na pod, a čovjek srp odlazi, ali mu nešto ispada, Ryder polagano umire

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 11 Oct 2009, 18:14

Criminal Macabre: A Cal McDonald Mystery #1 (May 2003)
http://www.horrorhr.com/criminal-macabr ... -may-2003/

Image

Filmoznalac
Posts: 386
Joined: 10 Oct 2009, 03:50
Location: Mental Institution

Post by Filmoznalac » 12 Oct 2009, 01:55

Hellboy

Obožavam ovaj strip. Ovo mi je jedan od najdražih stripova i što ga više čitam, to bolji postaje. Autor stripa, Mike Mignola, profesionalno crta stripove od osamdesetih, a radio je i za Marvel, DC, te zadnjih petnaestak godina za Dark Horse. Od njegovih poznatijih radova izdvojio bih Aliens: Salvation, Fafhrd and the Gray Mouser, Ironwolf: Fires of the Revolution i The Amazing Screw-On Head (od ovoga su napravili polusatni crtić i uploadan je na Google video, pogledajte ga). Za Hellboy je vezan jedan zanimljiv fenomen. Kada je prva priča izašla, svidjela se i Amerikancima i Europljanima, međutim iz potpuno drugih razloga. Američki čitatelji hvalili su izvrsnu priču i gajili nade da će se crtež promijeniti, a europski kritičari cijenili su strip zbog vizualnog dojma i kudili scenarij. Ja mislim da ni jedni ni drugi nemaju pojma o čemu pričaju, ovaj je strip od glave do pete izvrstan, a evo i zašto! Što se tiče kritika na temu scenarija, one stoje. Priča doista ima svojih rupa i propusta i načelno je rasplet uvijek isti: Hellboy naleti na neko mitološko čudo, razlupa ga kamenom šaketinom, kraj. Ali razmotrimo mogućnost da je to jedna od snaga ovog stripa. Ovo ne treba shvatiti kao da je Hellboy lošije razvijen lik, daleko od toga, već da savršeno povezuje čitatelja i radnju jer je sam po sebi kombinacija mita i stvarnosti, fantastike i svakodnevnog. Snaga ove priče leži u akciji i ambijentu, a to je odradeno savršeno. Strip se uglavnom drži ove formule, ponekad ubacujuci nešto složenije zaplete. Jedina mana koju mogu uputiti Hellboyu jest da ga je, počevši pričom Darkness Calls, Mignola prestao crtati i posvetio se scenarističkom djelu posla, a ilustriranje prepustio Duncanu Fegredu. Fegredo može biti dobar koliko hoće, a inače i jest dobar, ali nije Mignola, a ako Mingnola ne crta, to je odmah manje Hellboy i to se osjeti. Da ne duljim (kasno), pročitajte Hellboya. Ako volite stripove, pročitajte ga. Ako volite misterije ili fantastiku, pročitajte ga. Ako ste ga pročitali, pročitajte ga opet.
ryder gubi svu nadu i samo osjeti oštricu srpa kako ga je probola kroz rame i lagano klizeći kroz polovicu vrata, pada na pod, a čovjek srp odlazi, ali mu nešto ispada, Ryder polagano umire

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 13 Oct 2009, 17:20

Dylan Dog- Labirint u Bangoru- blje, loše, loše, i loše. Jebo Chiaverottija i njegovu jeftinu filozofiju, plošne, čak i za Dylana nemaštovite likove, i preglup rasplet (koji je uz to još i predvidljiv). Malo bolje od Izgubljenih ljubavi, al ništa puno bolje. I najgore je od svega šta sama ideja ima potencijala.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 13 Oct 2009, 17:38

Zagor extra - Posljednji viking. Odlična epizoda, ali nisam siguran je li ta bačva u ruci dodatno nacrtana ili je bila i na originalnoj naslovnici?
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 13 Oct 2009, 19:24

Ghostface wrote:Dylan Dog- Labirint u Bangoru- blje, loše, loše, i loše. Jebo Chiaverottija i njegovu jeftinu filozofiju, plošne, čak i za Dylana nemaštovite likove, i preglup rasplet (koji je uz to još i predvidljiv). Malo bolje od Izgubljenih ljubavi, al ništa puno bolje. I najgore je od svega šta sama ideja ima potencijala.
Meni mnogo bolji od Izgubljenih LJubavi, opet ništa posebno ali bar zabavno. Makar je očito kako će se stvar rasplesti, bedasti slasher koncept me doveo do kraja, u #107 sam skoro zaspao ;)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 14 Oct 2009, 19:31

Image

Kolekcija od 12 epizoda stripa, odnosno, adaptacije knjiga... Crtež mi je baš odličan, standardno američki šareni crtež. nije mi tako odličan kao u Dark tower, ali odlično utjelovljuje povremene scene akcije, likove, radnju i slično. Iako sam očekivao ono nekakav horor s demonima, ova priča mi je čak dobro sjela, tipična i neobična borba između dobra i zla s preokretima, bizarnim likovima, uobičajenim Barkerovim demonima, stvorenjima, astralnim svijetovima, neobičnim likovima i sjajnim finalnim završetkom. Pročitati će se još jedanput, naročito zbog brojnih detalja koji su objašnjeni na kraju knjige. Dobro štivo za čitanje.
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 16 Oct 2009, 13:43

DD 108 - labirint u bangoru
mišljenje u DD topicu..

Post Reply