Koji ste strip zadnji čitali?

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by john_constantine » 03 Jul 2022, 11:47

Michel wrote:
02 Jul 2022, 22:49
Cons, di si nabavio Život i smrt Conana?
Strip knjižara babilon. Mislim da i columbo ima.
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 04 Jul 2022, 00:05

Super, to se kupuje :kokicarenje:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by john_constantine » 04 Jul 2022, 12:01

Michel wrote:
04 Jul 2022, 00:05
Super, to se kupuje :kokicarenje:
E babilon ništa. Ja sam kupio zadnji komad. Tako da columbo ili stripovi na kvadrat.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by maddjuro » 04 Jul 2022, 21:50

john_constantine wrote:
04 Jul 2022, 12:01
Michel wrote:
04 Jul 2022, 00:05
Super, to se kupuje :kokicarenje:
E babilon ništa. Ja sam kupio zadnji komad. Tako da columbo ili stripovi na kvadrat.
https://www.stripovi.com/aukcije/konan- ... /19618255/
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 04 Jul 2022, 23:54

Može, a jel se treba čitat po nekom redoslijedu ili? I jesu to one original priče o Conanu ako nisu jel ima njih nabaviti?
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by john_constantine » 05 Jul 2022, 08:47

Michel wrote:
04 Jul 2022, 23:54
Može, a jel se treba čitat po nekom redoslijedu ili? I jesu to one original priče o Conanu ako nisu jel ima njih nabaviti?
A ono... po meni ne treba. Ima nekih detalja koji će znati oni koji su inače čitali Conana. Ali nije nešto bitno.

Ne. Ako misliš na one od slobodne dalmacije, imaš ih u asteroidu.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by maddjuro » 06 Jul 2022, 17:40

"Odradio" sam i treću sezonu bonellieve "Siročadi" ( koja je trebala odavno izaći ali zbog korone se odužilo objavljivanje iste). SVe u svemu ništa specijalno, nastavlja se tamo di je sezona 2 završila. Crtež je dobar, ne boje se prikazati nasilje i smrt u stripu, naravno serijal je kao i dosada u boji; ali priča mi je bila bezveze ; jedino mi je kraj bio "fora". Nisam siguran postoji li uopće sezona 4; dali se na njoj radi ili štoveć; ali ima par "one shoot"-ova koje se nada da će libellus izbaciti jednog dana
I may be an idiot, but i am no fool.

John_Ryder
Posts: 12045
Joined: 07 Dec 2007, 00:56
Location: Zagreb

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by John_Ryder » 06 Jul 2022, 22:28

Michel wrote:
04 Jul 2022, 00:05
Super, to se kupuje :kokicarenje:
Bratko, šta ti znaš šta je babilon??
Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 24 Aug 2022, 05:02

Image

Svi do zadnjeg - prvi put čitam strip od ovih autora to jest crtača. Radi se o francuskom dvojicu koji se odlučio za western priču. Ovo bi se moglo nazvati i antiwesternom zbog nevjerojatnog preokreta koji me šokirao i iznenadio. Crtež je fenomenalan, baš čisti realizam i jebeno su dobro dočarali to doba. E priča je dobra iako tanka na nekim mjestima. Radi se o dvoje tipova i jednim klincem koji idu kupiti ranč u jedan grad gdje će se uskoro otvoriti željeznica. Dok kupuju ranč dogodi se neko sranje zbog kojeg dignu čitavi grad na noge. Traže se krivci, sve je na rubu smrti. Tu ima još važan subplot s učiteljicom koji na kraju ispadne jako dobar kako strip završava. Sve u svemu oduševljen sa crtežom, nešto manje sa pričom ali čvrsto dobar strip. 3.7/5

Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by maddjuro » 25 Aug 2022, 16:58

Image

kpujem libelusa od 2006-e; i ovo je prvi put da mi je bilo žao para.. Ovo je trebala biti, a možda u italiji i je bila, knjižica da omiljenim junacima da se malo promoviraju ekologija isl. Dojde 180kn; što je jedno 150 previše.

U zadnje vrijeme više čitam (japanske) light novele, pa mi se stripovi "talože) do daljnjeg. Ovoga gore sam odradio jer je kratak i prevelikog formata za policu.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 22 Sep 2022, 23:18

john_constantine wrote:
03 Jul 2022, 11:47
Zekanove pustolovine - ne znam je li to do mene, ali nije mi nešto strip. Više humorna drama s par dobrih fora. A mislio sam da ću uživati kao u tvrđi serijalu.

Ovo sam ja htio nabavit čitavi komplet od Fibre, ali vidio sam da par brojeva fali pa nisam htio. Općenito kad sam pregledavao Fibrin katalog, odmah sam izbacio rasprodana dijela iako kad sam gledam ta rasprodana dijela mogu se naći po aukcijama, njuškalu i tako pa ću opet slagati listu što kupiti. Inače imam u željama toliko toga za kupit, toliko toga sam već kupio i opet imam toliko toga.

Sa čime bi Tvrđu usporedio, što je najsličnije?
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by john_constantine » 23 Sep 2022, 06:55

Michel wrote:
22 Sep 2022, 23:18
john_constantine wrote:
03 Jul 2022, 11:47
Zekanove pustolovine - ne znam je li to do mene, ali nije mi nešto strip. Više humorna drama s par dobrih fora. A mislio sam da ću uživati kao u tvrđi serijalu.

Ovo sam ja htio nabavit čitavi komplet od Fibre, ali vidio sam da par brojeva fali pa nisam htio. Općenito kad sam pregledavao Fibrin katalog, odmah sam izbacio rasprodana dijela iako kad sam gledam ta rasprodana dijela mogu se naći po aukcijama, njuškalu i tako pa ću opet slagati listu što kupiti. Inače imam u željama toliko toga za kupit, toliko toga sam već kupio i opet imam toliko toga.

Sa čime bi Tvrđu usporedio, što je najsličnije?
Uf... jedino mi pada na pamet družina od vješala i maxmagnus
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by maddjuro » 25 Sep 2022, 00:19

Image

odličan crtež. dobra priča (i nemalo crna)
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 17 Jan 2023, 21:49

Image
Esteban

Kitolovac - prva od pet priči u ovoj strip knjizi. Radi se o malom klincu zvanom Esteban kojem neka vojska ubije majku i ostatak njegove rodbine da bi se on nakon toga prijavio na Levijatan, brod kojim upravlja jedan kapetan koji lovi kitove. Malo kasnije kapetan skuži tko je Esteban jer je znao njegovu majku i zato mu je dopustio da plovi s njima. Mali Esteban je napravljen kao jedan vrlo znatiželjan, hrabar i pomalo blesav klinac koji se žele dokazati i postati harpunar, lovac na kitove. Prva priča je jako dobra, crtež je surov, jednostavan dakle nije izglancan ali paše uz ovu tematiku. Posada je zabavna, kapetan je dobar lik. Najjači dio kad objašnjava vrste kitova. 4/5

Hajka - odlična druga priča gdje se selimo s kitova na ludilo kapetana koji pokazuje neke slabosti tako što ukrade drugom brodu (konkurencija) jedan alat zbog kojih ovi ne mogu koristiti harpun, ali oni imaju rezervu. Tu počinje igra mačke i miša u kojoj Esteban opet pokazuje svoje talentnirano umijeće. Nakon svega brod Levijatan je u problemu i zarobljeni su u ledu te se sad moraju izvući. Hoće li uspjeti? Kakve posljedice će ostati? Jer svi koji su na brodu su ljuti na kapetana koji je na trenutak izgubio razum na divljem moru. Još su mi se svidjele neke vrhunske slike i crteži, baš prelijepo. 4.5/5

Opstanak - u trećoj priči Kapetan, mali Esteban i posada pokušavaju sa čamcima tražiti kopno jer im je brod zaleđen u ledenjaku. Nailaze na nevrijeme, a u međuvremenu kapetan priča Estebanu jednu priču kako se zaljubio u jednu indijanku kad je bio u ratu u posjeti tom jednom otoku. Kasnije se sazna da je ta indijanka Estebanova majka, ali ipak mu nije otac jer se ova oženila za indijanca. Kasnije im Orka pomogne do kopna, ali svi budu zarobljeni od strane vojske jer su prekršili zakon jer su napali drugi brod, ali Esteban pobjegne pomoću svojeg strica. Što će se dogoditi poslije ovog čeka me u idućoj priči. 3.5/5
Image

Zatvor na kraju svijeta - kapetan i ekipa su u zatvoru nakon što ih je vojska zarobila koja ih ne misli pustit. U međuvremenu, Esteban se nekako spasio i postaje učenik od jednog visokopozicioniranog vojnika koji ga uči, ali Estebanu je cijelo vrijeme u glavi kako osloboditi kapetana i ostatak posade. Solidna priča, ali nekako jednodimenzionalna i pomalo naivna pogotovo s onim eksplozijama na kraju i pogotovo jer se radi o običnom klincu koji radi tako velike stvari. 3/5

Krv i led - zadnja epizoda, veliko finale nakon što je Esteban spasio kapetana i posadu, oni otimaju generalovu ženu a general zajedno sa vojskom ih prati. Kapetan i ostali nailaze na nekakvo pleme koje im pomaže u borbi protiv generala i vojske. Kraj predvidiv, očekivao sam već na početku da će ih ona spasiti. 3.4/5

Hm, koju ocjenu dati. Prva polovica stripa to jest prve dvije prije su sveukupno odlične i baš sam uživao u lovljenju kita, ali nisam očekivao takav zaokret koji se po meni nije trebao dogoditi i nekako mi je ubilo draž stripa. Naslovnica stripa je odlična, baš dobro izdanje za kolekciju. Likovi su dobri, crtež je taman dobar za to vrijeme dobro se uklapa a priča je u nekim dijelovima jako naivna, pomalo i dosadna ali eto možda sam očekivao više.

ZAVRŠNA OCJENA: 3.5/5

Image
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Michel
Posts: 11357
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koji ste strip zadnji čitali?

Post by Michel » 24 Jan 2023, 19:09

Image

Hellboy 3

Pobjednik crv

Poglavlje prvo: - vratio se Hellboyu. Ova prva priča je insipirirana sa kratkom Poeovom pričom, Ligeia. Počinje sa njegovim citatima iz istoimene priče, a pritom prikazuje radnju za vrijeme drugog svjetskog rata, ali ubrzo nam prikazuje sadašnjost gdje Hellboy priča sa šefom o Abeu i Liz, a nakon toga nezadovoljno ide istražiti jedan dvorac na Alpama sa dvije osobe. Umro sam od smijeha kad je došao onaj nacist stari deda sa bradom na brdu i Hellboy vikne 'nacist!' te ga udari :lol: smiješno ispalo, ali inače baš odlično prvo poglavlje. Crtež fenomenalan, nekako na prvu misliš da je samo solidan, ali ti pejzaši te upijaju i stvarno prekrasno Mignola crta. Ovo se nastavlja na one prijašnje priče i Hellboy na kraju prvog poglavlja je u ogromnim problemima. Čitam isto da je ova priča prekretnica u Hellboyu. 4.5/5

Poglavlje drugo: - dobra priča u kojoj je bio fokus na Rogera Homunculusa inače on mi je zanimljiv lik stvoren pomoću alkemije a pri kraju poglavlja ima nešto Hellboya i to mi je bio najbolji dio gdje onaj vojnik priča o bićima iz svemira i kako čekaju propast čovječanstva. Volim kad idu Lovecraftian temom. 3.7/5

Poglavlje treće: - Herman von Klempt je stvarno jeben zlikovac koji ima viziju svijeta kakvog želi pogotovo njegova suradnja sa tim crvom i kraj ovog poglavlja njegova unuka se transformirala u nešto čudovišno... I Jastog Johnson je zanimljiv lik, osvetnik koji radi u tajnosti. Ovakav šund baš paše u Hellboyu. 4.2/5

Poglavlje četvrto: - u ovom poglavlju Roger Homunculus je spasio stvar i pobijedio crva a i Hermana von Klempta. Nekako zbrzan završetak ali sve u svemu do dobro poglavlje. 3.5/5

Epilog: - zato je epilog bio sjajan gdje se duh Rasputina suočava sa Hecate, božicom svih vještica koja uništi Rasputina i odluči se sa osvetiti Hellboyu. Pojavljuje se i Baba Yaga na kraju koja drži Rasputina u malom žiru. 4.5/5

ZAVRŠNA OCJENA ZA PRVU PRIČU: 4.3

Image

Nesvakidašnja mjesta

Treća želja - ajme meni kako vrhunska priča. Možda i najbolja dosad koju sam pročitao u Hellboyu. On dolazi do vještca doktora u Africi i stavlja ga u san da vidi Hellboy što ga čeka. Nailazi na neku baku vješticu koja ima tri unuke vještice i svaka traži želju ali prve dvije ubija dok u međuvremenu govori Hellboyu što ga čeka i da mora urmijeti jer ako ne umre doći će kraj svijeta. Odlično napisano i nacrtano i volim kako se referiraju na prošle priče i daju hintove što bi se moglo dogoditi u idućim epizodama. 5/5

Otok - skoro jednako vrhunska priča kao i prošla. Ovaj san je bila još veća noćna mora gdje Hellboy prvo susreće dugove nekih mornara da bi kasnije sreo nekog tipa za kojeg sam mislio da je Isus i počeo mu je gvoriti o Ogdru Jahadu i kako je taj demon rodio jako puno Ogdru Hema ali onda taj navodni Isus se pretvara u neko demonsko čudovište a Hellboy ga naravno riješi. Definitivno zahtjeva više čitanja jer ima dosta filozofskih rasprava i bavi se malo sa povijesti. Kao i prethodna priča, i ova je vrhunsko nacrtana i napisana. 5/5

Epilog: - odličan zaključak gdje vidimo da je ono demonsko biće ustvari Hellboy u budućnosti, znači kao neka vizija a ono prase se želi osvetiti Hellboyu i poziva na rat. 5/5

ZAVRŠNA OCJENA ZA DRUGU PRIČU: 5/5

Image

ZAVRŠNA OCJENA ZA TREĆU KNJIGU: 4.7/5

Zanimljivo da Mignola u ovom pogovoru gore govori da mu je pobjednik crv najbolja priča koju je ikad napisao a za treću želju i otok da su samo dobre jer mu je duže trebalo da napiše i da su kaotične. Pa baš zbog toga što su kaotične meni su vrhunske jer je sve odlično posloženo a pobjednik crv sveukupno je vrlo dobra priča, s epilogom odlična. Uglavnom, Hellboy sve bolji i bolji, baš me zanima što me čeka u četvrtoj knjizi.
Last edited by Michel on 27 Jan 2023, 19:13, edited 1 time in total.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply