Ira Levin - Rosemary's Baby

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Ira Levin - Rosemary's Baby

Post by Deimos » 25 Aug 2009, 22:39

Mogu samo reći da je knjiga odlična, ali ima jedan veliki problem; pošto sam siguran da je 99% ljudi sigurno prije gledalo film, knjiga puno gubi na zanimljivosti. jedina stvar koju je polanski maknuo je nekih cca 15 stranica pred kraj trudnoće, koje ne utječu previše na priču. ukratko, polanski je samo kopirao knjigu, svako ime, svaki dijalog je drito iz knjige uzet. Ustvari jedina originalna scena koja mi pada na pamet je kad rosemary prelazi cestu a auti trube.

knjiga je odlična, ali žao mi je kaj je nisam čito prije filma

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 26 Aug 2009, 05:47

je, također čitao, odlično napisano.
Michel puši karu.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 26 Aug 2009, 13:10

Fenomenalno ostvarenja, čekiraj i Poljubac prije smrti i Stepfordske supruge, također istog autora. Levi mi je inače jedan od dražih pisaca, a King kaže sljedeće:

Stephen King has described Ira Levin as "the Swiss watchmaker of suspense novels, he makes what the rest of us do look like cheap watchmakers in drugstores."

King mi je stvarno zakon s ovim čestim hvaljenjem ostalih autora, poput Barkera, Rowlingove... Jako kolegijalan lik.

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 29 Aug 2009, 23:53

Ghostface wrote:Fenomenalno ostvarenja, čekiraj i Poljubac prije smrti i Stepfordske supruge, također istog autora. Levi mi je inače jedan od dražih pisaca, a King kaže sljedeće:

Stephen King has described Ira Levin as "the Swiss watchmaker of suspense novels, he makes what the rest of us do look like cheap watchmakers in drugstores."

King mi je stvarno zakon s ovim čestim hvaljenjem ostalih autora, poput Barkera, Rowlingove... Jako kolegijalan lik.
king je i lovecrafta vratio u mainstream, a i često spominje druge pisce, ali rijetko tko vraća uslugu...

OT

teško je nabavit njegove knjige, čak nastavak nemreš prek algoritma. stepford wives me zanimaju, obadva filma su mi ok, možda i nabavim

User avatar
just me
Posts: 286
Joined: 21 Aug 2007, 17:53
Location: Terra Magica

Post by just me » 05 Sep 2009, 20:32

Deimos wrote:
king je i lovecrafta vratio u mainstream, a i često spominje druge pisce, ali rijetko tko vraća uslugu...
A kako znaš da mu Lovecraft nije vratio... na svoj način. :wink:
I have no name, because the cats do not need names to tell each other apart.

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 07 Sep 2009, 23:20

just me wrote:
Deimos wrote:
king je i lovecrafta vratio u mainstream, a i često spominje druge pisce, ali rijetko tko vraća uslugu...
A kako znaš da mu Lovecraft nije vratio... na svoj način. :wink:
ne velim za lovecrafta :wink:

već za ove moderne, današnje pisce

User avatar
kraykulla
Posts: 639
Joined: 10 Dec 2009, 13:05
Location: Hell

Post by kraykulla » 14 Dec 2009, 00:44

odlična knjiga.film skoro doslovno kopija knjige kaj se rijetko viđa,
od ire levina mi je također jako dobra knjiga dječaci iz brazila(boys from brasil)
po kojoj je snimljen film sa gregory peckom kao dr.mengeleom.zakon je i film no knjigica je puuuno bolja.
boys from brasil preporučam onom ko voli napete knjige s nazi zavjerama a da se laganije čitaju od primjerice ludlumovih iste tematike...

Post Reply