Strip knjižara Palach u Rijeci

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Strip knjižara Palach u Rijeci

Post by HorrorHR » 22 Aug 2009, 17:33

U Palachu se napokon otvorila strip knjižara koju će voditi Marko Lerga.

Odlično, veselim se tome da nemoram naručivati stvari iz ZG shopova.

Par fotografija preuzetih sa:
http://www.stomugromova.com/vijesti/otv ... p-knjizare

Image

Image

Image

Image

User avatar
cactus
Posts: 2280
Joined: 23 Oct 2008, 01:15
Location: nemam pojma di sam

Post by cactus » 22 Aug 2009, 17:34

Znam,znam,skočićemo vidjeti :lol:
Taktika je kad znaš što da radiš kad nešto može da se uradi.
Strategija je kad znaš šta da radiš kad ništa ne može da se uradi.

User avatar
cactus
Posts: 2280
Joined: 23 Oct 2008, 01:15
Location: nemam pojma di sam

Post by cactus » 25 Aug 2009, 20:34

Eto skočio,trgovina ok,vlasnik ok,cijene ... ko cijene,nabavio kolekciju malog rendžera koja tek izlazi i vraćamo se opet po Dampyra i to je to :lol:
Taktika je kad znaš što da radiš kad nešto može da se uradi.
Strategija je kad znaš šta da radiš kad ništa ne može da se uradi.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 25 Aug 2009, 21:40

To je nešto ala splitska strip- knjižara Utopija, za koju nisan siguran dal je uopće više otvorena. Uglavnom, uvik mi se više isplatilo naručit stripove iz bivšeg MC-a ili Libellusa.

User avatar
sikeone
Posts: 1180
Joined: 08 Feb 2007, 21:04
Location: Neverland

Post by sikeone » 25 Aug 2009, 21:54

treba podržati taj projekt
J...š film u kojem nema tuče

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 25 Aug 2009, 22:04

rađe ću za kolekciju stripova dati 10-20 kn u lokalni shop nego narucivati sa neta iz ZG. Od tamo je iovako shipping pa se i neke marže sa tim "prebiju". Skočim ovih dana

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 25 Aug 2009, 22:08

Ponuda zna bit lošija, a i nije da se baš pobiju cijene, poštarina dođe 25 kuna, a oni znaju stavit toliku cijenu više na samo jedan strip, da ne govorin kad uzimaš više komada, šta san ja radija u Utopiji. Ne znan, možda je tu bolja situacija.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 25 Aug 2009, 22:21

Ghostface wrote:Ponuda zna bit lošija, a i nije da se baš pobiju cijene, poštarina dođe 25 kuna, a oni znaju stavit toliku cijenu više na samo jedan strip, da ne govorin kad uzimaš više komada, šta san ja radija u Utopiji. Ne znan, možda je tu bolja situacija.
Vjerujem da ima i takvih situacija, baš me zanima koje su cijene u igri. Iskrneo ne kupujem kod nas ove hardcovere, zanimaju me od ponude samo ova kiosk izdanja pa tu neće biti prevelikih oscilacija (pričam za nove stripove).

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 26 Aug 2009, 02:11

HorrorHR wrote:
Ghostface wrote:Ponuda zna bit lošija, a i nije da se baš pobiju cijene, poštarina dođe 25 kuna, a oni znaju stavit toliku cijenu više na samo jedan strip, da ne govorin kad uzimaš više komada, šta san ja radija u Utopiji. Ne znan, možda je tu bolja situacija.
Vjerujem da ima i takvih situacija, baš me zanima koje su cijene u igri. Iskrneo ne kupujem kod nas ove hardcovere, zanimaju me od ponude samo ova kiosk izdanja pa tu neće biti prevelikih oscilacija (pričam za nove stripove).


U Utopiji nije bilo kiosk izdanja, i to je bila najveća zamjerka splitskih stripofila. Sićan se kad bi na okupljanjima petkom nas 7-8 sa stripovi.com-a otišli do nje i stalno gledali jednu te istu oskudnu ponudu. Stvar je u tome šta bi i ja prvi svaki strip koji dođe na kioske radije uzeja u strip knjižari koja je specijalizirana za ono šta najviše volin nego na kiosku, i kad nije bilo toga, jednostavno je bilo besmisleno uzimat albume i grafičke novele koje su imale dosta povišenu cijenu, pa ti dođe isto kao da uzimaš stripove u profila recimo. Uglavnom, nadam se da je tamo bolja situacija. Javi dojmove, a vidin da cactus već može reć koju rič više, osim toga šta je kupija. :wink:

User avatar
cactus
Posts: 2280
Joined: 23 Oct 2008, 01:15
Location: nemam pojma di sam

Post by cactus » 26 Aug 2009, 07:20

Pospan sam pa ukratko. Tek je otvoreno,ali stripova ima :lol: . Veliki tex,magic vento,misterije,alan fordovi ,puno drugih albuma i izdanja sa kioska i zapravo dosta ili malo manje nego u Zagrebu,ali tamo mi je bilo prenatrpano a ovdje je nešto veći prostor. Uzeo sam malog rendžera slijedećih 5 brojeva koji tek izlazi na kiosku a Dampyr dolazi za par dana. Znači ponuda postoji. Vlasnik jako ljubazan i spreman popričati a to se cijeni. A cijene: Rendžer je po cijeni kao na kiosku,albumi su najčešće 100 kuna,ali mi se čini da je sve to isto kao i u Zagrebu,tj,nema razlike ali valjda tako mora biti Skočiču još tamo uskoro.
Taktika je kad znaš što da radiš kad nešto može da se uradi.
Strategija je kad znaš šta da radiš kad ništa ne može da se uradi.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 26 Aug 2009, 13:01

cactus wrote:Pospan sam pa ukratko. Tek je otvoreno,ali stripova ima :lol: . Veliki tex,magic vento,misterije,alan fordovi ,puno drugih albuma i izdanja sa kioska i zapravo dosta ili malo manje nego u Zagrebu,ali tamo mi je bilo prenatrpano a ovdje je nešto veći prostor. Uzeo sam malog rendžera slijedećih 5 brojeva koji tek izlazi na kiosku a Dampyr dolazi za par dana. Znači ponuda postoji. Vlasnik jako ljubazan i spreman popričati a to se cijeni. A cijene: Rendžer je po cijeni kao na kiosku,albumi su najčešće 100 kuna,ali mi se čini da je sve to isto kao i u Zagrebu,tj,nema razlike ali valjda tako mora biti Skočiču još tamo uskoro.


E to je super, onda se isplati tamo kupovat. Bija san skeptičan jer Utopija ovo dvoje nije imala, pogotovo ljubaznost vlasnika.

User avatar
cactus
Posts: 2280
Joined: 23 Oct 2008, 01:15
Location: nemam pojma di sam

Post by cactus » 26 Aug 2009, 16:16

Ghostface wrote:
cactus wrote:Pospan sam pa ukratko. Tek je otvoreno,ali stripova ima :lol: . Veliki tex,magic vento,misterije,alan fordovi ,puno drugih albuma i izdanja sa kioska i zapravo dosta ili malo manje nego u Zagrebu,ali tamo mi je bilo prenatrpano a ovdje je nešto veći prostor. Uzeo sam malog rendžera slijedećih 5 brojeva koji tek izlazi na kiosku a Dampyr dolazi za par dana. Znači ponuda postoji. Vlasnik jako ljubazan i spreman popričati a to se cijeni. A cijene: Rendžer je po cijeni kao na kiosku,albumi su najčešće 100 kuna,ali mi se čini da je sve to isto kao i u Zagrebu,tj,nema razlike ali valjda tako mora biti Skočiču još tamo uskoro.


E to je super, onda se isplati tamo kupovat. Bija san skeptičan jer Utopija ovo dvoje nije imala, pogotovo ljubaznost vlasnika.
Ma ok je tip,ako si i ti s njim valjda :lol: . A di je bila Utopija?
Taktika je kad znaš što da radiš kad nešto može da se uradi.
Strategija je kad znaš šta da radiš kad ništa ne može da se uradi.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 26 Aug 2009, 18:01

cactus wrote:
Ghostface wrote:
cactus wrote:Pospan sam pa ukratko. Tek je otvoreno,ali stripova ima :lol: . Veliki tex,magic vento,misterije,alan fordovi ,puno drugih albuma i izdanja sa kioska i zapravo dosta ili malo manje nego u Zagrebu,ali tamo mi je bilo prenatrpano a ovdje je nešto veći prostor. Uzeo sam malog rendžera slijedećih 5 brojeva koji tek izlazi na kiosku a Dampyr dolazi za par dana. Znači ponuda postoji. Vlasnik jako ljubazan i spreman popričati a to se cijeni. A cijene: Rendžer je po cijeni kao na kiosku,albumi su najčešće 100 kuna,ali mi se čini da je sve to isto kao i u Zagrebu,tj,nema razlike ali valjda tako mora biti Skočiču još tamo uskoro.


E to je super, onda se isplati tamo kupovat. Bija san skeptičan jer Utopija ovo dvoje nije imala, pogotovo ljubaznost vlasnika.
Ma ok je tip,ako si i ti s njim valjda :lol: . A di je bila Utopija?


U Splitu blizu Cvjetnog Trga (kraj rive).

User avatar
craven road
Posts: 57
Joined: 26 Mar 2008, 18:44
Location: rijeka
Contact:

Post by craven road » 27 Aug 2009, 16:11

bio i kupio, samo neka potraje

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 28 Aug 2009, 20:51

Bio danas, mogu reći da sam se vrlo pozitvno iznenadio. Lerga je to dobro složio, masu stvari ima za kupiti i cijene su sasvim normalne. Recimo većinu hardcovera možeš kupiti po boljim cijenama nego u Tower Centru (Profil) - recimo novi Nick Raideri su po cca 20 kuna minimum jeftiniji. Ponuda je odlična, svi stripovi koje sam malo pogledao su iznimno dobro očuvani.

Od sredine devetog u ponudu dolaze i stripovi iz Srbije, Veseli Četvrtak sve osim Zagora + ostalo.

Biti će shoppinga ;)

Post Reply